Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: G36C - селектор за огъня  (Прочетена 1432 пъти)

Cannon Fodder

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
    • Профил
G36C - селектор за огъня
« -: май 16, 2011, 14:50:43 pm »

Днес ми се случи нещо много ама много WTF.

Почти съм готов да се обзаложа че ако скапания елемент беше от АБС, а не от ЦАМ щеше да е здрав (сторши се докато сменях позицията от предпазител на единична) >:(
С две думи - търся си здраво лостче за превключвател на огъня за JG G36C. Ако някой случайно има някаква потрошена изтърбушена пушка... Или ако може да ми предложите от къде да си поръчам... евентуално стоманено, ей тъй за по-сигурно :).
Така и така пускам темичка - търся също и предния елемент за закачане на ремък (халките от долната страна на ложата), заедно с винта за закрепване.
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
Re: G36C - селектор за огъня
« Отговор #1 -: май 16, 2011, 15:59:56 pm »

имам останал селектор, обади ми се
Активен
Fucking Predator...

Cannon Fodder

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
    • Профил
Re: G36C - селектор за огъня
« Отговор #2 -: юни 01, 2011, 23:32:51 pm »

Благодаря на Владо зa мигновенната реакция! (и се извинявам за това, че толкова време не можах да мина през офиса)

Междувременно реших, че мога да ползвам другия лост на превключвателя... обаче и той ме предаде, мамка му (excuse my language)!
Днес най-накрая се престраших да си отворя пушката, защото нещо подозрително трополи вътре :( (а двата лоста са безвъзвратно разсинхронизирани).
Иводът на патолога е следния - счупен е вътешния елемент на превключвателя а именно:

Пострадал е и детайлът от другата страна:

изглежда ми като отчупен зъб (мисля, че е само последния).

...сега търся нови от някъде. Та отново - ако някой има излишни отломки от G36C... или идеи тези части от къде може да се намерят? До сега чичо Гугъл ми помогна да намеря същия проблем, но не и решение:
http://www.airsoftgiforum.com/viewtopic.php?f=12&t=728

Остана само гатанката на деня:

Това също изпадна от дръжката, след като извадих гиърбокса, но не виждам никъде следи от където може да се е отчупило. Някой разпознава ли характерна част от интърналите? (Парченцето е относително с размера на нокътя на кутрето)

Забравих още едно въпросче за специалистите - от пушката липсва болтът фиксиращ мотора към дъното на ръкохватката - това може ли да доведе до сериозен проблем (до сега пушката си стреля нормално)?
Активен