Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Operation "Backdraft" - 10-11.09.2011  (Прочетена 10811 пъти)

KioTo

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • Профил
Re:Operation "Backdraft" - 10-11.09.2011
« Отговор #150 -: септември 27, 2011, 17:03:20 pm »

Ще се обоснова.
Според бизнес правилата е редно да върнете таксата на хората които са заплатили но не са получили продукта (играта).
Според моралните правила (моите) не е редно да си искаме таксата за игра (което се оказва под въпрос от преди 15 минути насам).
Много точно казано!
Всички играчи бихме се радвали ,ако довършим играта, дори и да няма толкова инвентар!
Все пак искаме реванш за така бързо превзетото КПП и една от базите.  <10>/
Активен

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #151 -: септември 27, 2011, 19:31:12 pm »

Цецо, Гого - напълно сте прави, и от морална и от бизнес гледна точка. За съжаление в момента с Илийката нямаме нито физическата, нито финансовата възможност да организираме наново играта така както би ни се искало и както бяхме обещали. А просто да организираме поредната неделна игра и да кажеме "ми за тия пари толкова" за нас е напълно неприемливо. Всички участници в играта ще бъдат компенсирани при следващото, организирано от нас мероприятие. Скоро започваме подготовката за него, когато сме готови с финалния план ще пуснем допълнителна информация. За съжаление както вървят нещата играта се очертава да е в началото на следващия сезон.
Гого, обещанието към теб и Багера ще бъде изпълнено.
Още веднъж се извинявам на всички участници за провалената игра и се надявам да останете доволни от игрите, които тепърва ще организираме.

P.S. И малко за раздел "изгубено-намерено". В суматохата след играта се губят следите на АК74У производство на Цима и Колт 1911 с черен презраменен кобур за които се знае че не са изгорели в пожара. Ако някой има инфо, моля нека драсне едно ЛС.
Намерен е бластбелт цвят тан с 3 джоба и дроп пауч. Писах във форума на гръцките играчи, но от там никой не си го потърси. Ако белта е на някой от нашите играчи нека драсне едно ЛС да се разберем как да му го върна.
Поздрави
« Последна редакция: септември 27, 2011, 19:33:03 pm от Avatar952 »
Активен
СЛОЖИ СИ КОЛАНА - ОСТАВИ КАТАДЖИЯ ГЛАДЕН !

Angerfist

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
    • Профил
« Отговор #152 -: септември 27, 2011, 20:25:38 pm »

По темата изгубено-намерено: Изгубих си ножа, сив на цвят има делфина на Карсистем отстрани. Като си резнах 1 клонка и след това не съм го закачил добре в суматохата... 1 бира/фанта ако някой има информация за ножлето xD
Активен
Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #153 -: септември 27, 2011, 22:37:07 pm »

Цецо, Гого - напълно сте прави, и от морална и от бизнес гледна точка.
Това е ясно

За съжаление в момента с Илийката нямаме нито физическата, нито финансовата възможност да организираме наново играта така както би ни се искало и както бяхме обещали. А просто да организираме поредната неделна игра и да кажеме "ми за тия пари толкова" за нас е напълно неприемливо.

Аха ясно не ви се занимава.

Всички участници в играта ще бъдат компенсирани при следващото, организирано от нас мероприятие.

Много ми е интересно как по точно ще ни компенсирате? Касови бележки ли ще се осребряват или значки ще се раздават?

Скоро започваме подготовката за него, когато сме готови с финалния план ще пуснем допълнителна информация. За съжаление както вървят нещата играта се очертава да е в началото на следващия сезон.

Въпроса не е в това дали започвате да се подготвяте от сега, а в това че хората са разочаровани! Не забравяй с какво доверие се ползвате в момента..... но дали ще остане?

....... и се надявам да останете доволни от игрите, които тепърва ще организираме.

Ей опасен си, надявам се да останете доволни от това дето Ви пища и тепърва ще Ви пиша.  ;)
« Последна редакция: септември 27, 2011, 22:39:37 pm от =GHOST= »
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #154 -: септември 28, 2011, 08:55:48 am »

Цецо, не си прав. Въпроса не е в това дали ни се занимава или не. Въпроса е в това че нямаме нито физическата възможност да повториме играта нито финансовата. Организирането на игра отнема немалко време, а в момента нямам нито един ден отпуска останал, който да ползвам за да подготвя наново играта. Седи и финансовия въпрос - все още не съм се доразплатил за всички неща, които взех за играта, а само транспорта на инвентара да терена и обратно ми е 400лв.
А относно компенсацията - просто сумата платена за Backdraft ще бъде приспадната от таксата за участие в следващата игра.
Поздрави
Активен
СЛОЖИ СИ КОЛАНА - ОСТАВИ КАТАДЖИЯ ГЛАДЕН !

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #155 -: септември 28, 2011, 09:08:30 am »

А относно компенсацията - просто сумата платена за Backdraft ще бъде приспадната от таксата за участие в следващата игра.
Моля ? Тоест следващата игра ще бъде по скъпа от тази ?

А всъшност... Не, не, по добре да не захващам темата с парите...
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #156 -: септември 28, 2011, 12:11:31 pm »

Добре бе да го ева ..., не че нещо, ама как не ви се свидят хиляди левове за разни хонг-конгци дето продават имиджова тактическа пластмаса от 100 лева за 1 000 и слиликонова хyjнюшка от 15 стотинки за 15 Евро, а ви се свидят 10-е лева разлика за по-пищна игра, дето определят дали тефтера след играта ще излезне на 0:0 или вашего брата организатора ще се нагълта с вода?
...
Не искам да вярвам, че това по-горе съм го прочел. Сънувам сигурно ...  
« Последна редакция: септември 28, 2011, 12:17:03 pm от Markov G »
Активен
Memento mori.

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #157 -: септември 28, 2011, 12:18:22 pm »

Марков, изобщо не сънуваш. Но не си прав. Да, не ми се свидят 100, 200 или 1000 лева. И 1500 лева не ми се свидят за игра както съм доказал вече два пъти.
Само че тук на тезгяха имаме продукт (игра) за която сме платили такса (пари) за да играем. Не аз, всички, въпроса е принципен.
След като не сме изиграли играта има две опции - или я изиграваме, или напротив, връщат се пари на хората.
Обаче, да пуснеш следваща игра, с такса примерно 40 лева, и да караш хората да си доплащат разликата от 10 кинта е смешно. Кво правиме с хората които няма да искат да дойдат на следващата игра ? Какво праим с тези които няма да могат да дойдат ?
Изобщо не си прав.
И не ме убеждавайте как всички организатори в българия са назад с парите. Това е или заради лоша организация, лошо пресмятане или не на последно място - лош пазарлък.
Много ми се искаше темата да не отива натам, и организаторите да се реваншират час по скоро но... уви, няма да стане явно.
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #158 -: септември 28, 2011, 12:37:36 pm »

Изобщо не съм прав, добре че съм стабилно седнал.
Разминаването явно е на фундаментално ниво, при възприемането на случващото се около нас.
Единия вариант е:
Само че тук на тезгяха имаме продукт (игра) за която сме платили такса (пари) за да играем.
Другият е:
Събираме всички някакви пари, и ги даваме на някой ентусиаст от нас, да се заеме с организацията.
Гласуваме доверие на Х и носим солидарно риска. (Дъжд, пожар, ядосан кмет ... каквото Бог дал). 

И от тук следват две основни възможности занапред:
1. Ораганизатора си носи сам риска (т.е. калкулира си риска в цената)
2. Всички участници си разделяме риска ( т.е. правим игра с бюджет Х, записали са се Y - всеки дължи X/Y)
Активен
Memento mori.

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #159 -: септември 28, 2011, 12:42:21 pm »

Е не те разбирам. Или съм тъп, или ти не се изразяваш правилно.
Според тия два вариянта които си пуснал, ние сме избрали номер едно, който не сме получили.
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #160 -: септември 28, 2011, 12:58:59 pm »

По просто казано:
- или ораганизаторът шибва такса с голям марж, за да се застрахова, че ако трябва да прави компесаторна игра няма да се наложи да си залага колата. (Обаче ако всичко мине ОК, народът ще каже "Тоя е бахти печалбара, а ни се прави на приятелче. Повече няма да му плащам таксите, ще се пукаме по 15 човека в неделя за 3 часа")
- или участниците си разделяме разходите, такива каквито са - няма печалба, няма закуба (плащаме по-малка такса, но всеки си знае, че си носи кръста. Каквото игра стане - такава.)

Тъпото в нашия случай е, че организаторите май са ни сметнали таксата по втората хипотеза, а народът е останал с впечатление, че се реализира първата.
Активен
Memento mori.

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 120
    • Профил
« Отговор #161 -: септември 28, 2011, 13:34:10 pm »

'Ми в крайна сметка се предполага, че игрите като въпросната опер. Бекдрафт са по вар.1 а по вар.2 са неделните игри, че даже там дори не поемаме солидарно оптегането а някои хора изнасят на полза роду повечето организация!
 Не искам да се заяждам/обяснявам с никого и още по- малко да тормозя клетите организатори, за които съм сигурен че случката беше смазваща и финансово и морално; но в крайна сметка, когато плащаш официално някакви пари, някому, вие сключвате договор, пък бил той и само устен и си носите отговорност. За мен най- чистия вариянт е да спретнат една бюджетна игра, без да излишни ефекти и чудеса, само организация на сценарий. Всички вярвам им влизаме в положението и не очакваме да си продадът домевете, я. Но да нарочат един уикенд и без да набиват пара, само да го отиграем като разширена неделна, мисля ще е добре. Така всички ще са доволни, надявам се ;D
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re:Operation "Backdraft" - 10-11.09.2011АБ
« Отговор #162 -: септември 28, 2011, 14:26:07 pm »

Абе чакай да сложа очилата...абе вие четете ли бре....ИСКАМЕ ИГРА !

Пардон, аз лично искам БЕКДРАФТ да се случи ! Искам Бекдрафт пхродължение,
искам да си продължим да ви чешем кожусите и да си държим Чек пойнта.
Показах че сме много силни, но си искам играта,
или поне аз и тоя селянин Гламав я искаме.

Никой не иска пари - върнете ми/ни играта !
Аватара трябва да му се покаже, че един огън не може да го спре,
че неговата идея трябва да продължи своя ход, дори и на инат.
И ние трябва до го подкрепим, дори и само психологически.
Какви врели-некипели ??!! Върнете ми/ни играта, а ние ще ви върнем топчета !!  ;)

Хай холан (Московская...)

п.с. играта трябва да продължи, но има и страхотни забележки, които трябва да се отчетат в допълнение:
Липсата на реални медици, генератори за батерии, походни тоалетни и обособени и указани места за спане/почивка
леко размиха понятието игра с международно участие с традиционна наша неделна сбирка. Но това са неща, които
съм сигурен, че Аватара ще отчете на база огнения опит и погледът върху шведския бергет
« Последна редакция: септември 28, 2011, 15:25:56 pm от Me4u »
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #163 -: септември 28, 2011, 14:47:51 pm »

Може би не бях достатъчно ясен. Сега ще се опитам да се изясня за да няма неразбирателство.

ИСКАМЕ ИГРА !
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #164 -: септември 28, 2011, 15:01:03 pm »

Мисля, че ме цитираш...ако обичаш, позови се на източника.

Редно е все пак....което не пречи да си искаме ИГРАТА ;D

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #165 -: септември 28, 2011, 15:09:15 pm »

Ето, позовавам се:

Така че е редно да се довърши започнатото сега а не някой друг път!

Накратко, за да не мислят такива неща хората, и с минимална инвестиция от времето на двамата организатори може да бъде организирана игра.

Всички играчи бихме се радвали ,ако довършим играта, дори и да няма толкова инвентар!

Но да нарочат един уикенд и без да набиват пара, само да го отиграем като разширена неделна, мисля ще е добре. Така всички ще са доволни, надявам се ;D

ИСКАМЕ ИГРА !

Пардон, искаме БЕКДРАФТ да се случи !
Активен

сТрахо

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 558
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #166 -: септември 28, 2011, 15:31:52 pm »

Моменталически и разкошнолютно се присъединявам- ИСКАМЕ ИГРА!

А Вулфчо е казал всичко, ясно и точно:

... бюджетна игра, без да излишни ефекти и чудеса, само организация на сценарий. Всички вярвам им влизаме в положението и не очакваме да си продадът домевете, я. Но да нарочат един уикенд и без да набиват пара, само да го отиграем като разширена неделна, мисля ще е добре. Така всички ще са доволни, надявам се ;D

Поздрави
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #167 -: септември 28, 2011, 15:32:53 pm »

Айде още един дето не ме цитира.... >:(

Аман начи от пожарникари!
Активен
Д-р Мечков Лечителят

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #168 -: септември 28, 2011, 16:36:47 pm »

Е е е ЕЕ, сега то хубост на сила не става то организаторите (Илия и Аватара) като са казали, че не могат значи не могат.

Ако пък видиш ли вземат, че си променят мнението  ;D
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито