Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Operation "Backdraft" - 10-11.09.2011  (Прочетена 11950 пъти)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re:Operation "Backdraft" - 10-11.09.2011
« Отговор #100 -: септември 08, 2011, 23:35:56 pm »

Ще ги ловим по миризмата им,
защото ще има мноогоооо:

;D
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #101 -: септември 09, 2011, 08:14:57 am »

Момчета , не разваляйте хубавия бой с кавга  ;D Нека разрешим всички спорове по спокоен и миролюбив начин на терена - с топчета , МНОГО топчета  <12>/
Организаторите тръгваме към терена, така че от тук нататък връзка с мен е възможна само на мобилния.
Поздрави
Активен
СЛОЖИ СИ КОЛАНА - ОСТАВИ КАТАДЖИЯ ГЛАДЕН !

wolf101

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #102 -: септември 10, 2011, 20:45:58 pm »

ехх, да му се невиди... Тамън да се наканя да се включа и играта била прекратена... Пфу!
Активен

DesertCoyote

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
    • Профил
« Отговор #103 -: септември 10, 2011, 21:00:32 pm »

Аааа?!?!?!? що така?
Активен
Което дяволът не може, кара жената да го направи...:)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #104 -: септември 12, 2011, 20:04:24 pm »

Ами колеги-участници - вие сте на ход, с коментари, снимки и съдържателни възклицания  ;D

Поздрави,
 :6:6
Активен
Д-р Мечков Лечителят

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #105 -: септември 12, 2011, 20:07:20 pm »

Здравейте, заедно с Илийката бихме искали да се извиниме на всички участници за проваленото събитие, за проваления уикенд, за всички негативни преживявания и емоции, за риска на който бяхте изложени заради нас. Също така бихме искали да благодарим на всички участници за проявеното ряазбиране към нас в този труден момент. Вината за това което се случи е единствено и само наша и ние поемаме цялата отговорност за това. Предвидихме всичко, което можеше да се предвиди и направихме всичко, което можеше да се направи, но все пак нещастието се случи.

Бихме искали да благодарим на всички, които ни помогнаха да подготвиме и организираме играта, които ни подкрепяха през цялото време и които не ни изоставиха, когато нещата се прецакаха. Също така бих искал да благодаря на  всички, които останаха да ни помогнат да съберем и натоварим целия лагер – без вас нямаше да се справим.

И най-вече искам да кажа огромно БЛАГОДАРЯ на всички, които без да се замислят и за секунда се хвърлиха да гасят пожара – никой не се панира, никой не избяга, никой не мислеше само за себе си. Момчета, ако не бяхте вие нещата щяха да са непредвидими, много по-ужасни. И най-важното – добре че никой не пострада.Още веднъж БЛАГОДАРЯ !

С Илийката няма да се откажем, когато се посъвземем ще организираме следващата игра и ще направим всичко възможно да стане още по-добра, отколкото тази игра можеше да бъде.

P.S. Ще помоля всички - след като темата бъде отключена моля да се ограничат пускането на снимки и коментари относно пожара. Гръцките ни приятели загубиха доста и едва ли би им било приятно да се напомня за този инцидент.

Поздрави
Активен
СЛОЖИ СИ КОЛАНА - ОСТАВИ КАТАДЖИЯ ГЛАДЕН !

DesertCoyote

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
    • Профил
« Отговор #106 -: септември 12, 2011, 20:26:55 pm »

Ще помоля за малко повече информация за това което се е случило...евентуално как е възникнал този пожар и т.н. ще е добре хората които не са присъствали да знаят евентуално от каде може да им дойде дет се вика.Няма застраховка срещу нещастието, но е добре да се знаят евентуалните причини и всеки  да си има едно на ум .
Активен
Което дяволът не може, кара жената да го направи...:)

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #107 -: септември 12, 2011, 21:06:13 pm »

Първо, много съжалявам за щетите на гръцките ни колеги и разбира се на организаторите. Преди играта видях много настроение и усмивки в очакване на старта за игра. Сценария беше обещаващо жесток и много як, и през цялото време се тормозех, че ще играя само първия ден, но.... както и да е. Предусещах, че организаторите са си взели поука от други големи игри и играта щеше да мине без бъгове, и това е много важно за участниците, а не да жужи във въздуха нещо не изречено, нещо липсващо, изгубена връзка и т.н. Много ми хареса позиционирането и играта на гръцките играчи, очаквах тотално разбиване на врага :)

Предложение за следващата игра :

- нови играчи, не играли никога еърсофт, да не участват в такива големи игри или поне подготвени и инструктирани и изпитани много добре предварително;

- питорехника - само контролирано и изпълнено само от човек или фирма с ценз за това;

Ето и малко снимки

;D ;D ;D
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #108 -: септември 12, 2011, 21:11:03 pm »

очаквах тотално разбиване на врага :)
:3:5
Активен

KioTo

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • Профил
« Отговор #109 -: септември 12, 2011, 21:30:59 pm »

С Илийката няма да се откажем, когато се посъвземем ще организираме следващата игра и ще направим всичко възможно да стане още по-добра, отколкото тази игра можеше да бъде.

Искрено се надявам ,защото тази игра (по мое мнение) ,щеше да вдигне летвата много ,много на високо!
Активен

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #110 -: септември 12, 2011, 22:31:27 pm »

За Бедуин Медунов имаше награда, ама и за теб можеше да се вземе награда, разминати се тоя път  ;D <10>/
Активен

specnaz-thessaloniki

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
    • Профил
« Отговор #111 -: септември 12, 2011, 22:59:22 pm »

My repost from http://mac-airsoft.gr/forum/index.php?topic=1463.msg9762;topicseen#new :
-Хей, Аватар! Не е трудно чувства! Всички момчета, които бяха на играта, разбира ситуацията. Не се отказвайте! Сценарият беше перфектна! Играта е перфектна! Жалко, че завърши по този начин. Следващия път, ние ще Ви се присъедини отново! ;)
послепис: Едно нещо не мога да разбера ... Как огъня видях невидим SURPAT предавка и го изгори??  ;D ;D ;D

Освен че бих искал да благодаря на всички български играчи за чудесно отношение и приятелска атмосфера в безопасната зона и полето за игра! Ние също бяха впечатлени от начина, по който игра. Особено вълна от нападения в chekkpoint не може да го съдържат! Хареса ми една реплика ви играч: без пленници! Ти си мъртъв! xxxaxaaaxaxaxaxaa!!!

Respect to ALL!
Will see you again!
Активен
Водка - враг, врага надо уничтожать всеми способами...

FASMAN

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Профил
« Отговор #112 -: септември 12, 2011, 23:07:44 pm »

Много съжалявам за добре подредения сценарии и игра ако не беше проклетия ....нали...... щеше да стане супер както беше почнало. Надявам се като се поокопитите да си го довършим <6>/ <9>/ <12>/. Истински съжалявам, че се бях контузил предния ден и борбата с пламъците ме довърши до толкова, че просто не можах да остана през нощта. Но пък и съм горд с това което видях в нажежените моменти  :o ако някой ми беше разказал това а не съм го видял щях да му кажа "ако бях аз да съм си вдигнал партакешите и толкоз" а като бях там хич не се и сетих да си ги вдигам ами се чудих как да счупя поредния клон и да продължавам. В кратките спирания да си поема малко въздух и да сменя позицията виждах, че и с другите е така. Странното е, че тогава го приемах за съвсем нормално действие сега като се замисля сме си страшни герой ХУАА.

п.с. Съжалявам, че споменавам това въпреки молбата да не го правим но аз наистина съм горд с всички колкото и странно да звучи и наистина се надявам да си довършим играта.
п.с.2 Ама ако може АТВ-то да има акумулатор следващия път да не си настъпваме езиците от бутане.  ;D

Ако някой смята, че разказа ми е неподходящ моля изтрийте го!!
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #113 -: септември 13, 2011, 00:56:49 am »

Подготовката и частта от играта, която изиграхме бяха на ниво. От това което се случи, може само да си вземем поука и да продължим напред.
С нетърпение очаквам да доиграем започнатата игра в най-скоро време, преди да е дошла зимата.
Активен
Fucking Predator...

Zyl Maimun

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #114 -: септември 13, 2011, 01:20:35 am »

Не се смей! Все пак бяхме останали само 4 човека на бариерата!
Активен
Маймун - горд Бай Xyй примат!
My game's finesse. It's for pain and stress.
I train to press and leave a pain in your chest.
You came to test my team, it's dangerous.
You're playin' the best at the game of death...

konan

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
    • Профил
« Отговор #115 -: септември 13, 2011, 09:35:59 am »

Очертаваше се доста динамична игра с много обрати и голям екшън. Първоначално роданците бяхме пръснати по различни стратегически точки, като не знаехме от къде тия подли назари ще нападнат, а те типично като хайка глутница тръгнали да превземат първо кпп-1 и от там базата. Наложисе след като загубихме чекпойнта Аватара да ме прати със всички налични гърци да си върнем точката и тогава стана доста интересно, в движение трябваше да се стиковам със тях и да им наложа нашият по атакуващ метод на игра, мога да ги поздравя нашите приятели от Гърция добре се представиха. Но в един момент лежейки мъртав  един гръцки медик ми даде 100 гр. узо и продължихме атаката,  бях начело и усетих как започнахме да натискаме подлите назарци даже чувах как Мечо викаше уплашено -Гого помощ, обръщам се и какво да видя атакате бе подсилена от смелите Планинци и безстрашните Хасковски момчета предвождани от смелия Анимал който вече раздаваше бира предусещайки как Мечо молеше за по бърза смърт. Някой с крива пушка успя да ме уцели и хайде обратно в мъртвилото.
Радвам се, че всички се обединихме и успяхме с общи усилия да потушим пожара браво на всички действахме много задружно.
Организацията беше на ниво, от тук нататък може само да надграждаме и да ставаме все подобри вземайки си поука от всичко случило се.
снимки и Поздрави.
http://konan76.snimka.bg/hobby/10-11-2011-panagyurishte.620056.24967227

« Последна редакция: септември 13, 2011, 17:52:39 pm от konan »
Активен
Единственото право на врага е ..да умре..!Mercenary never die just go to hell to regroup.Ако незнаеш-ще те научим,ако неможеш-ще ти покажем,ако неискаш-ще те принудим!

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #116 -: септември 13, 2011, 09:54:23 am »

Очертаваше се доста динамична игра с много обрати и голям екшън. Първоначално роданците бяхме пръснати по различни стратегически точки, като не знаехме от къде тия подли назари ще нападнат, а те типично като хайка глутница тръгнали да превземат първо кпп-1 и от там базата. Наложисе след като загубихме чекпойнта Аватара да ме прати със всички налични гърци да си върнем точката и тогава стана доста интересно, в движение трябваше да се стиковам със тях и да им наложа нашият по атакуващ метод на игра, мога да ги поздравя нашите приятели от Гърция добре се представиха. Но в един момент лежейки мъртав  един гръцки медик ми даде 100 гр. узо и продължихме атаката,  бях начело и усетих как започнахме да натискаме подлите назарци даже чувах как Мечо викаше уплашено -Гого помощ, обръщам се и какво да видя атакате бе подсилена от смелите Планинци и безстрашните Хасковски момчета предвождани от смелия Анимал който вече раздаваше бира предусещайки как Мечо молеше за по бърза смърт. Някой с крива пушка успя да ме уцели и хайде обратно в мъртвилото.
Радвам се, че всички се обединихме и успяхме с общи усилия да потушим пожара браво на всички действахме много задружно.
Организацията беше на ниво, от тук нататък може само да надграждаме и да ставаме все подобри вземайки си поука от всичко случило се.
снимки и Поздрави.
http://konan76.snimka.bg/hobby/10-11-2011-panagyurishte.620056.24967227

Мале дали само узо ти е дал след като ти се е привидяло всичко това :) Хубав сценарий се беше заформил, въпреки че в началото ме назначиха за линейка и единствения враг който виждах се оттегляше към мъртвилото си, дано скоро се удаде да го изиграем, само едно нещо струва ми се не бива повече да се прави - никаква пиротехника на +35 градуса и суха трева, никога не знаеш кое ще даде дефект, аз си имах сходни премеждия преди време, за късмет действието се развиваше на 31.12 и ракетката падна в снега.

Активен
Шофьор на снегорин

сТрахо

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 558
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #117 -: септември 13, 2011, 10:51:10 am »

Не се смей! Все пак бяхме останали само 4 човека на бариерата!

Какви четири човека, какви пет лева?!? Та всичкото рогати бяхме в периметър от 50 метра
около бариерата. Ако не бяха взривили базата ни, щяха да си вземат чекпойнта на кукуво
лято, а може би и по- късно  ;D

Играта започна повече от обещаващо! Имаше от всичко, имаше за всеки. Организацията
беше на ниво, атмосферата беше уникално добра. И екшън не липсваше. Тъкмо наточихме
зъби за два прекрасни дни, и се случи случката  :'(

Присъединявам се към думите на Хорни: от това което се случи, може само да си вземем
поука и да продължим напред.

Поздрави,
 :9:7
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #118 -: септември 13, 2011, 11:02:19 am »

Не не не и не ! Не се изразяваш правилно.
Рогатите, Лошата рота, Хиените и Мозамбиците бяха там.
Мани ги тия бълнувания на Шивачката как били останали там 4 човека и те аха да си вземат чекпойнта.

Въпреки че тази част от сценария с разрушаването на базата беше малко странна за мен. Каквото и да правим - база не може да се скрие на 1 квадратен километър активен терен.
Активен

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 120
    • Профил
« Отговор #119 -: септември 13, 2011, 12:56:40 pm »

Нямаше как да вземете чека с тази атака, освен горепосоченото, нашето мъртвило тъкмо ни излюпи когато бомбата гръмна (където бях след вероломно изпълнение с рикошет, както се оказа, на моят скъп и обичан Маймун). Но виж след бомбата така и така ставаше ваш по сценарий. ;D
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #120 -: септември 13, 2011, 13:14:23 pm »

Жалко, че тамън започваше най-интересното и ...  :7:3
Прав е Гого, че откриването на синята база е неизбежно при тези условия, но в интерес на истината, червените трудно биха прекарали конвой ако го няма този механизъм, за да им отвори времеви прозорец. И тук вече би бил техен ред да проявят тактическо майсторство, за да не пият съвсем студена вода. Дали на КППто или по пътя, все някъде щяхме да им солим конвоя.
Много ми се иска да си доиграем сценария, жалко само, че трудно се събира толкова народ у нас ...
... А пиротехническия урок е по-скоро относно илюминациите. Досега съществени проблеми с акустични ефекти не знам да сме имали (освен off-game, нали така Гого :-X), а и при тях рискът е някак си ... по-"точков" и лесен за противодействие.
Иначе "шапки долу" за Аватара и Илийката, за цялата хамалогия, спонсорство и добре нацелената пропорция участници-терен-сценарий.  :3:1
« Последна редакция: септември 13, 2011, 13:32:31 pm от Markov G »
Активен
Memento mori.

Octavius

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 356
    • Профил
« Отговор #121 -: септември 13, 2011, 13:21:14 pm »

Подготовката и частта от играта, която изиграхме бяха на ниво. От това което се случи, може само да си вземем поука и да продължим напред.
С нетърпение очаквам да доиграем започнатата игра в най-скоро време, преди да е дошла зимата.

+1  :9:1
Активен

M.C.L.M.M.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #122 -: септември 13, 2011, 14:10:47 pm »

Няма много какво да се каже, но пък за момчетата от София купона започна още петък вечер,
когато пристигнахме тамън при изгрев луна и разпънахме палатков лагер на свещи  ;D
Въпреки ужасителното неналичие на високоградусови напитки, стана уникален купон под
звуците на цвъртящи пържолки и българска народна музика по телефон.
По едно време към нас се присъедини и малкото варненско делфинче Дидо, което с писукане
си изпроси малко "мин.водичка", ама после като досади, го пратихме да си ляга, за да не
пречи на големите, когато си приказват. Мисля, че даже и някой го напляска, щото не слушаше,
ама после социалният му асистент бае ви Злоби дойде и го прибра в клетката, опс - палатката.

Със смях и закачки успяхме да си легнем към то 02.30 и да се опитаме дълбоко да се наспим.
Аха, да ама точно в 4.30 посред нощ в лагера ни се изсипа цял автобус гръцки командоси.
Само който не е чувал как тихичко говорят гърците, особено когато са развълнувани
и строят палатки, само той не може да си представи, дали продължихме да спим.

Тамън те се успокоиха и рекохме пак да заспим и над нас се изсипа едно огромно и ярко
светещо слънце и отиде и сън и сънища.....а да, и някой пееше ранно-сутринни народни песни  ;D

Постепенно запристигнаха и останалите участници, поляната се напълни, дочуха се пловдивски
и хасковски диалекти, запърпори отнейде и търновски бронетранспортьор - надойде народът !

Дори Вики Чистото дойде и се зае да дефилира по мускули и с каничка тъндърово кафе.
И настана едно обличане, едни стойки и дрънчене на оръжия и тестостерон... ;D

По някое време се натъманихме и се зареди една опашка пред мерилката за скорости.
Дефект в първата машинка, добре че Хиената носеше втора.

Това донякъде забави скоростта на придвижване, но пък по разчет на организаторите
се движихме добре и по разчет. Супер!

Началото на играта бе дадено и безстрашните СИНИ блестящи войни се отправиха към своята база
нейде в панагюрските леса, докато хленчещите червени Родански жабчета дружно ги изпращаха
с натежали от страх гащетки и наполеонки. Виждате кадър, в който червените обсъждаха да се
предадат още с началото на битката. Само ги вижте колко са покрусени и треперещи:

Малко по-късно, в близост до синята база, известен наш взводен командир
ни изнесе малка лекция как се кара АТВ на задна скорост, с бутане /голям смях беше, ама дип, че командир/

Начало на играта - Старт !
Разделени на 4 отделни оперативни сини бойни групи смело тръгнахме да изкачваме един горист хълм,
в посока на първото КПП, с цел да овладеем бариерата и да прекъснем комуникацията на червените....
И кат ни зачаткахаааааа...Йоб твою мать - заковаха ни яко отгоре и се наложи здравата да се окопаем до шия.
Ама яко, та яко. Много наши бяха ранени там и виждах потоци за лекуване да се стичат към близкият санитарен пункт.

Бърз заход на Мозамбикците вляво успя да отвори малко пространство, фланга вдясно също мина в заход
и не след дълго целият център се вдигна в ужасителна атака. Гората сякаш изригна и червените бяха буквално
изринати, а чек-пойнта овладян. Находящите се вътре в пойнта 4-рма червени бяха разстреляни смразително с пистолети.
Гората беше тотално синя. Денят започваше прекрасно, адреналинът беше на 110%.

Не след дълго, бавно и страхливо, пардон предпазливо - червените опитаха с леки фронтални атаки да овладеят чекпойнта.
Запристигаха и още и още червени, гората се изпълни с команди на български, английски и гръцки.

Тук таме се чуваше и крясък на делфин, ама това май беше Гангстера, който писукаше, че иска при мама в Камчикистан.
Постепенно битката се ожесточи, чу се гръм - нашата база беше ударена много странно и според мен мега случайно
от балистична ракета "Аватарий":

......и......минути след това постъпи по станцията сигнал за тревога и сбор.

Оказа се, че роданците са използвали остаряла съветска военна техника, както и че страшинката зад пулта е бил
за краставички, та роданците за ПОРЕДЕН ПЪТ си самоудариха своята територия.  ;D ;D ;D  
Нека да припомним, че в операцията "Шадоу Сторм", те отново си взривиха ракетата на своя земя,
ето че и сега не остъпиха на този им навик - явно това им е някакъв вид традиция !!  ;D

Така, след като цялата роданска база беше "сравнена" със земята, за оцелелите и ошашавени червени не остана нищо
друго, освен да се предадат и  "горещо" да молят за синя милост. И понеже ние сме пичове, та айде и този път да мине от нас,
та им простихме и ги пуснахме кой откъде е дошъл, да си ходи при семействата и да не се прави повече на мъж.
Даже на "обезоръжените" гръцките подкрепления им осигурихме безавариен хуманитарен коридор, щот сме готини.
С това и този конфликт приключи, надявам се за по-дълъг период.

Рапорт даден.
Дежурен по рота: Медвед Неуловимий

« Последна редакция: септември 13, 2011, 14:13:24 pm от Me4u »
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
« Отговор #123 -: септември 13, 2011, 14:30:53 pm »

За Бедуин Медунов имаше награда, ама и за теб можеше да се вземе награда, разминати се тоя път  ;D <10>/

А'бе, ама вие май настина си вярвате че това е възможно. Момчета я по-сериозно, 40 мин след началото на играта бяхте пометени от позицията си, и не на последно място Animala дължи на Хиената една каса бира за това че беше елиминиран чрез "убийство с нож". Май той обяви наградата. Хайде със здраве и във Варна елате по подготвени, а пък от мен бирата.

Удоволствие е да се играе с вас, а събитията показаха че в трудни моменти може да разчитаме един на друг.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #124 -: септември 13, 2011, 14:47:15 pm »

Цитат
Анимал който вече раздаваше бира предусещайки как Мечо молеше за по бърза смърт.
Тъй, тъй, само че наобратно, Конане, Варварино. Я питай майна, Анимала как гледаше жално, докато лежеше ранен в чек-пойнта
и ме молеше да не го обезчествам с приклада.....мислех да го провеся за назидание, ама той вече се
беше подмокрил и щеше да се вмирише на тази жега  ;D

Кратък анализ

Естествено, че ще започна с критиката, понеже там сме най-силни  :D

Силни минуси:
- проблемът с обявените предварително форумни секции, изнерви леко предварителната стиковка
- липса на предварителен общ брифинг със запознаване с общите правила: Това доведе до следните проблеми:
1. Гърците и на сутринта на бяха наясно с лекуването, както и известна част от родните играчи
2. Пълна липса на 5мин престой при поразяване
3. Липсата на маркиращи флагове в известна част от червените играчи /това би следвало да се провери още при замерването/
4. Всеобщата ни грешка с командите на български език!! /по навик и аз виках: Удареен, вместо Hit и взех доста повторения/,
също както и Стоп игра, което на гръцки не значи нищо, освен да продължат да те пукат и да тичат. На такива мероприятия
с международно участние - задължително на английски, ама задължително и това трябва да се каже още на брифинга, за да
се уеднаквят сигналите.

Слаби минуси:
- обезателно трябва да се помисли за указващи табелки: още от разклона, после накъде е лагера,
сейф-зона, палатковия лагер, ясно определяне на местата за палене на огън по понятни причини.
- липсата на първоначален общ военен лидер в синята фракция
- леките приливи на паника от време на време в сините редици, както и честите призиви в горната
защита на чек-пойнта за оттегляне на по-задни позиции. /благодар скар, че имаш силен глас/

Плюсове:
- много силен игрови старт след операция "Шадоу Сторм"
- интригуващ сценарий и равносилно разпределение на фракциите
- умело включване на гейм-мастърите
- много финна ненамеса в тактическото развитие на нещата от страна на синият г-мастър.
- изключително силно стратегическо заложено начало на играта
- страхотна стиковка между играчите /синя фракция/: RWarrior, BCompany, Hyenas, Mozambic
- подсигурени бутилки/туби с вода на възлови места

ИЗВОД:

1. Подобен тип игри трябва да продължат, но при засилено спазване мерките за сигурност.
2. Както по време на вечерта преди играта, така по време на самата игра, както и по време
на "наиграването" унищожително ясно показахме, че в добро или зло, когато сме обединени
и рамо до рамо сме НЕПРЕОДОЛИМА СИЛА дори и за природата, камо ли за врага.

И в края на всичко искам да кажа следното:
Благодаря на всички, които бяхме заедно в тези два паметни дни.
Няма да се забрави силата и задружните ни действия - на българи и на гърци.
За мен беше чест и гордост да съм част от вас в този "горещ" ден.
Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят