Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: HK MK23 SOCOM Ревю (NBB)  (Прочетена 8280 пъти)

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
HK MK23 SOCOM Ревю (NBB)
« -: юли 20, 2011, 22:31:48 pm »

Здравейте ! Как бихте се чувствали ако можехте да държите в ръцете си пистолета на Робокоп ? Е, добре де може би попрекалих малко, но аз лично се чувствам точно така когато хвана в ръката си чудовищния H&K MK23 SOCOM. С настоящето ревю ще разгледаме бойния оригинал, както и моята ейърсофт реплика на тайвантската фирма STTI.

Ще започна с малко информация за бойния вариант:

През 1991 г. Пентагонът обявява конкурс за "Индивидуално оръжие за настъпление - Offensive Handgun Weapon System (OHWS)" и възлага на фирмите Heckler&Koch и Colt's Manufacturing Company изработването на тази компактна, преносима в кобур, предназначена за активни действия в близък бой, трикомпонентна система: .45 калибров пистолет; лазерен прицел (LAM) и заглушител с искрогасител. Mодулната схема е допускала комплектоването на два основни варианта: "щурмов" (пистолет и прицелен блок) и "stalking" с добавяне на заглушител. Избран е бил 11,43 мм патрон .45ACP заради изискването за максимално вероятно поражение на живи цели за минимално време. След продължителни изпитания на 1 май 1996 г. пистолетът на H&K USP, обозначен като Mark 23 е одобрен и е приет на въоръжение от силите за специални операции US SOCOM (Special Operations Command) на сухопътните войски, ВВС и ВМС.

Производството е поверено на Heckler&Koch Inc. - американският филиал на германската фирма. Mаrk 23 представлява леко увеличен и утежнен вариант на пистолета USP, от който се отличава по редица конструктивни и технологически новости, въпреки че автоматиката работи по традиционната Браунингова схема с кратък ход и накланяне на задната част на цевта. Цевта е изработена по метода на студеното коване с полигонално нарязване, което води и до подобряване на точността (серия от пет изстрела на дистанция 25 м. се групират в кръг с диаметър до 65 мм)

Характеристиките според Wikipedia :

============================================================

Да преминем сега и към ейърсофт репликата. Доста компании произвеждат пистолета : Японски - Tokyo Marui и KSC ; Тайвантски - KWA , KJ Works, STTI и Y&P. (да се има в предвит, че KWA e тайвантската фабрика на японците от KSC, а STTI и Y&P май са едно и също нещо)

Репликата с която разполагам аз е производство на STTI и е NBB (без откат на затвора). За плюсовете и минусите на това след малко.
Характеристиките според производителя :

Тегло
: 780 грама
Капацитет на пълнителя : 28 топчета
Дължина : 245 мм
Сила : 340/420 Fps (420 със заглушител)
Hop-Up : регулируем
Режим на стрелба : полуавтоматична
Blow-back : НЕ
Material : ABS + METAL

-->Сайт на производителя<--

Всички нинджи, специални агенти и хмм ... "чистачи" моля за внимание. Тайвантските ни приятели са кръстили пистолета " Special Operation Stealth Assassin"  :o (Hitman 47 би бил горд ...)

Пистолета идва в обикновенна картонена кутия със заглушител и един пълнител.

Още от самото начало говоря за чудовищните размери на този "убавец". Не е чак толкова голяма ютия като DE, но с тези размери дори Митьо Пищова може да завиди :

Със заглушителя пистолета достига на дължина до впечатляващите 44 сантиметра  ;D ;D

Без заглушител.

В сравнение с моя Glock 17

Няколко думи и за самата реплика. Тялото е изцяло ABS пластмаса, но цялата механика вътре е от метал (метални са вътрешностите, цевта, спусъка и петлето). Slide-a може да се движи с ръка и да се симулира вкарване на патрон в оръжието. Единично и двойно действащ спусък и забележете с два предпазителя. Единия действа стандартно и предотвратява натискането на спусъка щом се активира, а другия може да бъде активиран едва когато петлето е дръпнато назад  :o Пистолета няма никакви маркировки по себе си и поне според мен е на прилично ниво без някакви резки ръбове или грубо слепени пластмаси  ;) Странно е обаче, че има две червени точки на втория предпазител вместо една червена и една бяла, но това се корегира съвсем лесно.

Ясно се вижда удължението на цевта.

Заглушителя сам по себе си не заглушава нищо  :o  ;D ;D но е всъщност удължител на вътрешната цев. Изработен е изцяло от ABS пластмаса и трябва да се внимава като се завива на оръжието, защото резбата е също пластмасова. Според сайта на производителя с монтиран заглушител пистолета стреля с повече FPS. Както все пак знаете многото FPS няма да направят от пистолета снайпер. Със заглушителя нещата стават адски нестабилни и неточни. Всеки 3-4-ти патрон (LOL  ;D топче ) отива в стратосферата. Мое лично предпочитение ... далеч от тази пластмасова "анти снайпер" приставка. Единствения плюс на заглушителя е че придава готин вид на оръжието  ;D

След всичко това е време да се запитаме дали от пистолета става нещо, що се отнася до стрелба с него ? Да става и то доста добре се справя. Разполагайки с регулируем хоп-ъп след 10-тина минути игра го направих да стреля доста далече и при това доста добре. От 30 метра цели без проблем неподвижна човешка фигура 5 от 8 изстрела. С едно пълнене на пълнителя с газ стреля към 80 топчета. Главната причина поради която си взех NBB пистолет е точно тази. Не се налага след един или дори половин пълнител да го пълна с газ. Спокойно изкарах към 4 пълнителя и половина с едно пълнене. Имам GBB пистолети и знам, че е кеф да ти се мърда затвора, но освем консумация на газ друго нищо не получаваме в замяна.

Хоп-ъп колелцето за регулиране

Реших да провера как ще се справи от близка дистанция. Направих 15 изстрела (16 и 17-ти са без топчета ...) по мишена поставена на около 15 метра. Самата мишена е каска поставена на височина метър и 70-80.

Shooting STTI MK23

От 15 изстрела, точни бяха 11

ПРЕДИМСТВА

1. Ниска цена (в taiwanguns е 40 евро)
2. Задоволително качество
3. Страшно икономичен от към газ
4. Стреля силно и точно ако не се ползва заглушителя

НЕДОСТАТЪЦИ

1. Заради палстмасовото тяло стои малко като детска играчка.
2. Със заглушителя е почти неизползваем (освем за снимане на клипчета или снимки)

КРАЙНА ОЦЕНКА

Реализъм - 5/10
Качество на изработка - 7/10
Комфорт - 8/10
Сила - 10/10
Точност - 9/10

Един финален клип от интернет...
Y&P SOCOM Gas Non Blowback Airsoft Pistol

============================================================

Благодарности на Pishtov.com --> http://handguns.g00net.org/ за предоставената информация за бойния MK23

« Последна редакция: август 09, 2011, 18:33:12 pm от SenTineL »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 982
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re:HK MK23 SOCOM Ревю (NBB)
« Отговор #1 -: юли 20, 2011, 23:01:19 pm »

Ето това е класно ревю, чиято уникалност е трудно повторима !

Страхотно попадение ! Право в десятката.... Красота.

:9:1
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: юли 22, 2011, 23:27:11 pm »

Ме4u, благодаря за хубавите думи  :)
След по-продължително тестване днес на закрито без вятър установих, че използвайки заглушителя точноста не се разваля чак толкова много. На дистанция 20 метра  кенче от кока кола го удрям от 10 изстрела към 4-5 пъти. Със заглушител попаденията в целта са към 2-3. Имайки в предвид дистанцията и малките размери на мишената съм доста приятно изненадан. Със заглушителя силата на удара е значително по-силен.
Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #3 -: юли 23, 2011, 12:31:00 pm »

Подържах такъв пищов миналата седмица в един столичен магазин. Според мене има само един единствен кусур. С размерите на гранатомет е(а със заглушителя става с размерите на МР-5К) и ако го помъкнете за късо оръжие ви трябва огромен кобур(нещо от сорта на тия за МР-7) и ще ви е малко сложничко да си оперирате с основното оръжие. Но пък предвид човешката му цена се е утепал за някоя по-завързана игра и специална мисия от сорта на "Почерпете противниковия комадир с топче в задника", даже взех да се замислям да се сдобия с един.
Активен
Шофьор на снегорин

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: юли 23, 2011, 17:57:36 pm »

Аз го държа в кобура от Glock-а  ;D ;D ;D Седи странно  ;D ;D Утре ще му направя бойното кръщение на патлака да го видим в действие как се справя,   ;D че с моята MP5-ца може да стане като миналия път - на втория пълнител батерията да умре  :o  ;D :D

П.П thundеr-e ако идваш на играта утре ще ти го дам да постреляш да видиш как се справя :P
« Последна редакция: юли 23, 2011, 19:42:14 pm от SenTineL »
Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #5 -: юли 23, 2011, 20:30:25 pm »

Мерси ама аз съм малко аут ъф екшън до второ нареждане. Недогледаните навреме стари травми обилно почерпени с 20 часа ходене по-миналата седмица и солидно гизнене в солена вода миналата седмица леко взеха да си казват думата, та утре кротинко ще пъпля из къщи в компанията на тубичката с фастун гел и айс паковете. За МР-5 - взимай нова батерия ако тая се дъни, че умирането на батерията на втория пълнител убива кефа от играта. Не разчитай на тая сопа основно :)
Активен
Шофьор на снегорин

Electron

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: HK MK23 SOCOM Ревю (NBB)
« Отговор #6 -: юни 18, 2013, 19:12:49 pm »

Здравейте!
От известно време ми трябва нов пълнител за този пистолет. Но очевидно през 2013-та е много трудно или поне непосилно за мен да намеря магазин където да продават. Ако някой е запознат, може ли да ми помогне за магазин или евентуално ако мога да използвам друг пълнител съвместим с този модел пистолет. До момента, единствените магазини, които съм намерил с налични такива пълнители са от САЩ, което не ми излиза никак изгодно разбира се.
Благодаря предварително! :)
Активен
Поздрави,
Electron!

nitrotnt

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #7 -: август 09, 2013, 23:41:59 pm »

Здравейте , съвсем пресен и вече много запален по ерсофта :) , реших и си купих това "туловище" с големи очаквания и още по -приятни изненади след първите 3-4 пълнителя ...........  Така.....  Както се бях настървил , искрицата в мен започна бавно да гасне  :-\  Отначало със закупуването взех 1 бутилка Ultrair Power Gas (green) и 5000 Premium Walther 6 mm 0.20 , пуцане здраво , и много точно  ( понеже съм лаик още в  този спорт) , е малко трудно е зареждането на топчетата , но иначе си заслужава или поне заслужаваше тормоза. На другия ден бързо в магазина за допълнително инфо , както и да потърся нещо друго с по-малка ръкохватка за детето , да си играем заедно :) и веднага пред погледа ми изпъкнаха  500 BBs Тokyo Soldier 6 mm 0.30 ммм Халумин , викам си, ще трънчи яко по ламаринени мишенки , купих , прибрах се , заредих , гърмях , и все още бях много очарован ( въпреки цената на алуминиевите ) , после си викам чакай да си гръмна малко със пластмасовите и без друго имам цяла кутия ..... е те тогава вече силно се озадачих,  21 бр ги стреляше на 3 - 4 пъти :( н'екъф бръст :( после почна и да засича и въобще не ми хареса , свалих затвора , намазах го целия със смазка ... пак същото , после "твърда", графитна смазка .... пак същото , по 2-3 топчета се пъхат в цевта , засича и ме дразни , пак сложих от "скъпите" .... с тях стреря по добре , без засечки , но на 2-3 пълнителя пропуска топчета или пълни по 2 :( . Някой да помогне , както казах нов съм , а ми беше толкова интересно..................
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #8 -: август 10, 2013, 21:58:59 pm »

Нямал съм подобна гаубица в колекцията, но моето подпомагащо мнение е, че имаш вероятни проблеми с гумичката,
която притиска топчетата и им дава стабилитета на полета - или т.нар. хоп-ъп гума. Тя се настройва,
така че да притиска или не подаденото топче. Възможен е дефект в нея, който да поражда този ''burst"
ефект. Хубаво е да се погледне, без това да е гаранция, че точно това е проблема.

Най-добрият вариант е да се обърнеш към магазина, откъдето е закупен, предвид гаранцията, която пистолета притежава !
Това значи в никакъв случай да не бъркаш по вътрешностите на СОКОМ-а, не и преди тяхното мнение.

Дерзай смело, хубаво е, че първо питаш, а не вадиш директно козия крак  ;D
Лично за мен - инвестицията в алуминиЙеви топчета е напълно излишна, дори и ако търсиш "дрън" ефекта.
Като го оправиш, ще ти дадем съвет за метални мишенки за трениране.
+1 съвет бонус - ако се стрелкате с друг нахъсан боец -->> задължително очила (възможна е повреда в очото)

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: август 11, 2013, 19:23:09 pm »

По темата мога дакажа, че еърсофт пистолет не се смазва с друго освен със силиконова смазка. Другите смазки разяждат гумата (хоп-ъп) която ти придържа топчетата. Друг проблем при този пищак е, че механизъма му за качване на топче в хоп-ъп камерата не е като на стандартните GBB пистолети където имаш затвор който, подобно на бойно оръжие избутва следващия проектил. При MK23-ката ако спусъка се натиска бавно и плавно и след това не се направи изстрел а се върне дори мъничко, автоматично механизъма захапва следващото топче. За да пробваш дали проблема е от това, опитай се да направиш 20 изстрела като натискаш рязко спусъка без дори да се целиш, за да видиш дали ще стреля по едно.
Активен

nitrotnt

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: август 11, 2013, 22:07:07 pm »

Хоп ъп -> докрай .... супер точни изстрели (със пластмасите на умарекс 0.20)  ?! бръста го има , но по-рядко ( на 2-3 пълнителя с по 20 точета) , забелязъх , че засечки се получават , когато се нагоре ( по уличните лампи :))  , наведен ли е надолу , няма засечка  :o ,смазката ( ако не се приема за реклама ) е Balistol , от същия магазин , който взех пуцалото, както и графитна грес :) таз "гумичка" ( за която четох и гледах клипове до 4 сутринта) изглежда капсулована  ( демек страх ме е да я сменям и разглобявам )   ???

сега започна нова дилема , дали де не си купя друг модел ( с повече метал) , дали да не премина към .177  ( и без друго се съмнявам да ме допуснете в игрите  :P ) .... но определено следващия път няма да се хвърлям така смело :) а с този туч ще пуцам повечко с алуминиевите , ако все пак намеря 0.28  пластмаса и са добри , може да купувам и от тях ....
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #11 -: август 11, 2013, 22:24:46 pm »

и без друго се съмнявам да ме допуснете в игрите  :P

Така е.
Но направиш ли веднъж 18 годинки и ще те приемем в първо ниво начинаещи в еърсофта - "ходещи мишени".
Дотогава тренирай усилено  ;D
Активен
Д-р Мечков Лечителят

nitrotnt

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: август 11, 2013, 22:32:14 pm »

:ok ахахахаха , МЕЧ , имаш една .... ъъъ , даже две големи бири от мен , искрено се радвам , че ме смяташ за ъндер 18  :)  с моите 32 ( по лична карта) , дори и да махнем първите 7 , пак са 25  ::) , колкото до " ходещи мишени" нямам  екипировка ( овен един камуфлажен елек и зелени чорапи милитари ::):9:0

П.П 2 пълнителя алуминиеви , без засечка ( бързо , бавно , дублет )......
Активен

SHADOWWeb

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: ноември 12, 2013, 20:54:38 pm »

Здравейте,
нов съм във форума и в играта
интересува ме този пистолет подходящ ли е като за първо оръжие
не съм играл досега, но имам опит в пейнтбола и спортната стрелба
Активен