Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: L96 MB01  (Прочетена 12222 пъти)

Цони

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
    • Профил
L96 MB01
« -: юли 26, 2011, 19:39:13 pm »

Здравейте.След няколко месеца възнамерявам да си купя едно еърсофт оръжие, което ще ми е първото, нов съм в този спорт и не съм участвал в игри защото съм на 14(14 силно казано на 14 август ще ги навърша) а според правилата трябва да чакам 4 години(ама ще се упражнявам до тогава че ми е голям мерака).Та въпросното оръжие е http://www.airsoft-one.be//product_info.php?products_id=2562&osCsid=262f7bf7390804c6bcbc73ae96ee6db9 четох много отзиви и ми стана ясно че спринговите не са добри като за първо оръжие, но аз залагам на силата и точността(искам да кажа че няма смисъл да ме разубеждавате  ;D).Бих искал да изкажете компетентно мнение за тази пушка(смятам да правя ъпгрейди - прецизна цев, cilynder set, хоп ъп и пружина е  може и друго ама парите не падат от небето) защото имате опит с репликите и знаете представянето в игра.Ако може да ми кажете за предимствата и минусите на спринговите оръжия.И още нещо тази пружина http://www.x-fire.org/etop/bolt_sp_thicker.html (най отдолу на страницата SS 5000) ще пасне ли на тази пушка, само с нея ли ще стгне до 600 фпс и оригиналните части ще издържат ли тази пружина???
П.С. Някой знае ли колко горе долу излиза само доставката от този сайт(примерно на тази пружина)?
П.С.2 Ако мястото на тази тема не е тук и ако имам грешки се извинявам предварително.
П.С.3 Надявам се от рождения си ден да посъбера пари за снайпера.
П.С.4 ИЗВИНЯВАМ се за многото П.С. ;D
Активен
If enemy is in range, so are you.

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 903
    • Профил
Re:L96 MB01
« Отговор #1 -: юли 26, 2011, 20:11:14 pm »

Здравей. Ще мина направо към идеята за спринговите оръжия. Супер е ако ще стреляш по мишени като за начало. Моето първо оръжие е спрингов снайпер --> Swiss Arms Black Eagle M6 http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,2992.0.html и удоволствието да стреляш с такова е напълно различно от това да стреляш с AEG. Имай в предвид, че L96-цата която си си харесал е доста голяма като размери. Базовия модел стреля с 440 фпс което е напълно достатъчно като за начало. Демек не бързай да правиш ъпгрейди,а я вземи и виж как стреля щом си си я харесал. Аз лично обаче бих ти препоръчал да си вземеш JG Bar10 --> http://www.airsoft-one.be//product_info.php?cPath=85_87&products_id=1356&osCsid=262f7bf7390804c6bcbc73ae96ee6db9 Предимствата са по-малкия размер и по-големия избор за промяна на вътрешностите в последствие (пушката е клонинг на Маруйския VSR-10) Другия съвет е да си вземеш пушка от България, защото си още нов в този спорт/хоби и поне да ти е мирна главата с гаранцията която получаваш.

Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: юли 26, 2011, 21:35:50 pm »

Мерси за съвета.Аз си оставам с идеята за Л96 точно заради размера.Аз искам нещо голямо и внушително, че като си доведа някое гадже в къщи да каже "леле колко е голям... снайпера разбира се ;D" а и без това ми грабна вниманието като го видях.И още един въпрос да добавя че да не пиша нова тема: Има ли еърсофт отбор или поне ентусиасти за отбор в Плевен(защото аз съм от тук)???
Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: юли 26, 2011, 22:03:04 pm »

Хора моля ви се кажете нещо трябва ми инфо.
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #4 -: юли 26, 2011, 22:16:37 pm »

Младеж,малко по-надолу в раздем региони е написано с хубави български букви "Търново и Плевен" влез там прочети и виж за какво става на въпрос.Да има 3-4 играчи от Плевен които идват и играят с Планинците(търновлии).А за пушката какво да ти кажа,90% от новити играчи искат да го играят снайперисти.Незнам дали това е от многото гледане на филми но мога да ти кажа,че да се снайпер е много ама много трудно и за много от играчите безинтересно.Но неискам да ти спирам ентусиазма-вземи си пушката(ако ти я продадът),тренирай и след 4 г ако не ти е писнало-ще се срещнем по терените на България.
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Roshavv

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 275
    • Профил
« Отговор #5 -: юли 26, 2011, 22:21:02 pm »

колега от отбора си взе тази пушка преди 3 дена

http://www.taiwangun.com/sniper_rifles/g96-a_gas_sniper_rilfe_well-1688.html

не му допада нещо да е снайперист и най вероятно ще я продава....с пушката са изтреляни 20 топчета.... ако си заинтересуван ,пиши му...тук се подвизава като "СКИТНИКА"...
като искаш размер..тази е доооста голяма...

поздрави...
Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: юли 26, 2011, 22:55:48 pm »

Мерси за съветите и за офертата ама това е с газ и не ме радва.Яетох за Търново и Плевен ама не намерих за тези хора, все пак благодаря.Само да питам SenTinel 9х40 освен да гледаме съседките как се преобличат става ли за стрелба на около 60 70 метра???
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: юли 26, 2011, 23:00:18 pm »

Аз играя с х3 или х4 когато ползвам снайпера. Повече просто не е практично като става дума за стрелба с 6 милиметрови полимерни овали.
По-важно е да е голям диаметъра на видимата х40 или х50 , но аз с х32 се справям прекрасно.
Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: юли 26, 2011, 23:10:56 pm »

Ок.Междодругото моята съседка отсреща е една баба ;D ;D ;D.Иначе от другата страна има 2 блока по 15 етажа там трябва да видя
 се нещо.
« Последна редакция: юли 26, 2011, 23:19:56 pm от Цони »
Активен

aleksandar92

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 27, 2011, 01:16:10 am »

Яетох за Търново и Плевен ама не намерих за тези хора
Не съм точния човек, имам едва три игри зад гърба си, но ако желаеш може да се видим и да съм ти полезен с каквото мога.

Градски съм ти. Пиши ЛС евентуално.

Поздрави!
Активен
Celer, Silens, Mortalis

Meine Ehre heit Treue

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: юли 27, 2011, 19:46:22 pm »

Аз ви се моля и все още не съм получил обстойна информация.И на колене ли трябва да падна че да ми кажете нещо от личен опит с това оръжие ;D?
П.С. Благодаря много на Александър за информацията(той знае за коя).

Поздрави!
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 27, 2011, 20:10:19 pm »

Я синтезирай пак въпросите на които не си получил отговор, че вече се обърках  ;D
Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: юли 27, 2011, 20:47:39 pm »

Ако може да ми кажете за предимствата и минусите на спринговите оръжия.И още нещо тази пружина http://www.x-fire.org/etop/bolt_sp_thicker.html (най отдолу на страницата SS 5000) ще пасне ли на тази пушка, само с нея ли ще стгне до 600 фпс и оригиналните части ще издържат ли тази пружина???Някой знае ли колко горе долу излиза само доставката от този сайт(примерно на тази пружина)?  е това се казва синтез(ctrl+c   ctrl+v) ;D ;D ;D
Активен

Roshavv

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 275
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 27, 2011, 21:43:49 pm »

само с пружинка не става....ГОСТ-а е пуснал тема по този въпрос даже....
както казва един приятел - мор саунд-мор паунд.... ;D

п.п.ам таз пружинка знаеш ли колко зор се дърпа... ;D
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #14 -: юли 27, 2011, 23:36:36 pm »

1. + по-проста механика - по-малко части за чупене; по-безотказна работа при ниски температури и дъжд/сняг; по-нисък разход на консумативи (батерии / газ); по-прост и евтин (евентуално) ремонт
- само единична стралба; ръчно зареждане за всеки изстрел => нисък темп на стрелба
2. Не знам дали тази пружина ще стане, нито как, но не мисли за ъпгрейд преди да си си взел пушката. Ако не си доволен от нещо - тогава ще мислиш как да го тунинговаш. Още повече щом ще я ползваш само за тренировка и изложба, единственото, което ще постигнеш с по-мощна пружина е риск от по-големи бели, поразий или най-малкото ще съкратиш живота на частите.
3. Не знам колко точно е тази доставка, но обикновенно си пише. Най-искрен съвет - вземи си пушка от български магазин, ако я няма налична ще почакаш няколко седмици и Васко (или някой друг) ще ти я внесе специално за теб. Дори и да излезне по-скъпо (малко вероятно), разликата ще е минимална, но няма да носиш рисковете на доставката, а те са доста.
Активен
Memento mori.

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: юли 28, 2011, 00:11:55 am »

Да не искаш да кажеш че аз ако отида в магазина в София и им дам линк точно за продукта те ще ми го внесат???
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: юли 28, 2011, 00:55:42 am »

Да
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #17 -: юли 28, 2011, 00:57:41 am »

Може да не е точно от този магазин, но по-скоро ще се намери хубав спрингър Л96, отколкото не. Виж раздела с магазините има контакти, има всичко необходимо. Не е нужно да се разхождаш и до София. Успех в търсенето.
Активен
Memento mori.

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 28, 2011, 03:00:05 am »

Хора моля ви се кажете нещо трябва ми инфо.
Eто ти малко инфо от човек минал по същия път като тебе. Държал съм такава сопа - тежка и доста неудобна за носене. А имай предвид, че игра средно продължава около 6-7 часа. Частите и ако добре си спомням бяха специфични и примерно пружини за АЕГ пушки не ставаха, хоп ъп гуми също.
Освен това не е зле да имаш предвид, че възможност да го играеш класически снайперист е почти невероятно да имаш. Реално смисъл от тебе би имало ако клечиш малко зад основната линия и вадиш цели, до които другите не могат да стигнат(щото са им далечко примерно). Предвид факта, че такива цели вероятно ще се движат(бързо) и сам ще установиш, че със спрингова пушка е по-скоро огромен късмет ако свалиш такава цел. За туй занятие се иска полуавтоматичен DMR с хубава пружина(140-150 примерно), и подменени карантии(примерно глава на бутало и вътрешна цев и каквото и да е друго, което се налага да се смени). Освен това падне ли разстоянието под 60 метра ставаш безпомощен срещу хора с пружини М120 и ако искаш някаква оцеляемост в играта не е зле да повлечеш М4(още товар за тебе) и 6-7 мидкап пълнителя, за да имаш поне малък шанс подобни контакти да не означават за тебе тур до мъртвилото. Въобще играта на "снайпериста" в еърсофта е доста различна от филмите с Том Беринджър или от "Враг пред портата". Иска много по-различни неща от играта като автоматчик и на моменти може да е приспивна. Случвало ми се е да поклечавам из храстите с SR-25 в ръка(и да си мисля за глупости от скука) та можеш да ми вярваш.

Моля не възприемай горното като някакъв опит да те спирам да набиеш една кошница пари в нещо дето става главно за украшение в хола. Кинтите са си на вашите, та ако им се дават - супер.
Ако ли крайно неудържимо те е напнало към спрингъри все пак ориентирай се към VSR-10 примерно и се учи да стреляш с предварение, а не по статични мишени
« Последна редакция: юли 28, 2011, 03:02:14 am от thunderchief »
Активен
Шофьор на снегорин

The Black Tiger

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 581
    • Профил
« Отговор #19 -: юли 28, 2011, 11:04:01 am »

Здравей, ето малко информация от моя скромен опит.
горепосочената пушка е модел на производителя Well, модел MB01, стандартно тази пушка идва с поликарбонатен, водач на пружина, и поликарбонатно бутало
спусъкът е пластмасов, външния диаметър на водача на пружина е 7 мм, а вътрешния диаметър на буталото е околу 11 мм.

Пружината, която си избрал, е със външен диаметър, 13 мм и няма да влезне в буталото, ако се смени само тя. За да ъпгрейднеш тази пушка със пружианта която си избрал трябва да смениш всичко отвътре на пушката, включително и спусъковия механизъм, защтото няма да издържи на натоварването. ето линк към ревю на английски
модела е MB08 но вътрешните части са същите.
На пазара има но се намира трудно комплект за ъпгрейд с който казват, че достига до 550 FPS, но докато не се измери с хронограф, аз лично не вярвам.
на практика този ъпгрейд, е същия като габарити,  като стандартно вложените части, но е с метален водач на пружина, и алуминиево бутало, има и лагерче.

Ако искаш да сложиш пружината която си избрал ти трябва бутало от този тип:

и такова уплътнение за него или буталото ще остане не използваемо.

Водача на пружина трябва да е стоманен 9 мм, ето този се сменя на 7 мм и на 9 мм тогава пружината която си избрал ще пасне.

Задължително смяна за спусъка, с подобен метален

Инвестицията с тези части които съм дал надвишава цената на пушката - 2 пъти и незнам дали си заслужава. Аз Имам Модел MB05, със стандартно вложената пружина и добавена втулка зад пружината.
Засечена на хронограф пушката дава 130 м/сек. с 0,20 г. топче, а с 0.36 г. топче на мадбул  кове 100 м/с.
 с 0.36 топче кара на околу 70 крачки, но вече точноста не е толкова голяма, а тя не зависи само от мощноста на пушката, а дали има вложена прецизна цев, и хубав хоп-ъп и втулки между външната и вътрешната цев които не пзволяват вътрешната такава, да вибрира при изстрел.
Поздрави!

Активен
Николай - гр. Пловдив
Оръжие: KLS-RK02 / JG AUG A2 / Well MB05A - MB05UPV / SOCOM Gear 1911 MEU
Радиостанция: PMR - Brondi FX Dynamic
Радиостанция: PMR - Baofeng UV-5R
Камуфлаж: BW flecktarn - гащеризон

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: юли 28, 2011, 13:27:33 pm »

Е това се казва инфо!Мерси много.
П.С. Парите са си лично мои и си ги изкарвам лека по лека с честен труд.Нашите и 1 стотинка няма да дадат за това(само ще се поръча с тяхната карта ;D което струва 2 лв.).
Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: август 08, 2011, 17:31:55 pm »

Хора някой може и да ме светне за тези газови цилиндри(???) за които четох във форума които  се поставят на спрингърите(може би не само) при наличие на много силна пружина(при която трябва да си носиш един малък багер че да презаредиш ;D) и свеждали усилията до минимум(както беше писал някой "презареждането става с 1 пръст".Ако можете да ми кажете от къде мога да го купя, снимка или поне да ми кажете как изглежда, колко е голямо и какви пари е.Мерси предварително.
П.С. Пиша тук за да не тъпча форума с нови теми с по 2 отговора.
Активен

Phat Kat

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
    • Профил
« Отговор #22 -: август 09, 2011, 22:51:02 pm »

А! Дойде ли ми сега възможност да споделя малко опит и аз?!  ;D  

Имам въпросното пушкало от кажи речи годинка и много му се радвам. Взех си го от www.taiwangun.com. Сега при мене положението е следното: аз обичам неща дето щракат.  ;D Тоя болтов затвор е мехлем за душата ми.  ;D Движи се едно такова плавно и мазно като презареждаш и гарантирано ще се почувстваш като "чичкото от филма".  ;D По мое мнение за първа пушка която НЯМА да ползваш в игра известно време спрингъра е хубав вариант. Ако трябва да сравнявам с другото ми пушкало което е аег спрингъра ми доставя повече кеф като си стрелям просто за кеф...да има топчета по поляните.

За самата пушка...не знам какво мога да кажа което няма да го намериш по форуми, ревюта или уеб магазини стига естествено да си ровил толкова колкото мен преди да я купя. АБС тяло (доста здраво според мен) и почти всичко останало - метал. (без спусъка и буталото май... чак толкова не съм я разглабял). На всякъде гледах различна цифра за побираемостта на пълнителя...ако не се бъркам даже на кутията пишеше 32 топчета. 32 ама друг път! 23 или 24... съжалявам но просто не съм я зареждал от доста време.  :) Приклада е  гумиран и е удобен. Като цяло е удобна пушката. Британците хубаво са я измислили. :) Нещо което ми направи впечатление след първата игра - много дълга ще му се невиди! Дали щото аз съм дребен или щото просто си е дълга... Не дай боже да завиваш из някой ъгъл... като автобус! :D Ама да речем че това е щото съм дребен. Боята е гот. Тялото ми се струва че малко лъщеше ама малко. :) Що се отнася до боята по цевта и цевната кутия - муци! Няколко пъти ми се случи да я 'търна' в стената и има само една мъничка драскотинка. Мисля че що годе трудно се драска. Трите пълнителя мисля че (поне за мен) са напълно достатъчни. Не ми се случва да презареждам често ама да речем че е щото стрелям  по-внимателно. Далекобойност и точност: училищна писта + шивашки метър = долу горе 60-70 метра далекобойност с прилична точност на същото разстояние (0.28 топчета).Има си капачка на края на цевта която се отвинтва и можеш да сложиш заглушител но май иска преходник някакъв. Не съм много сигурен а и нямам намерение да слагам... кусур са ми още 15-20 санта... то ще стане копие!

В БИТКА!

Автоматичната стрелба си е автоматична стрелба. Като се покажеш да стрелнеш веднъж с спрингъра и като почнат да ти сипват онея автомати гарантирано идва един момент в който ще се питаш "Абе кой ме би в главата да си вземам спрингова пушка?". Аз обаче съм твърда глава и стисках зъби докато в един момент почнаха и другите да умират не само аз.  ;D Снайпер баш не можеш го нарече защото разликата в далекобойността на едно аег и един спрингър не е голяма. Виж ако си фен на криеницата има вероятност играта с спрингър да ти достави удоволствие. Лично аз се старая да се скрия добре с мойта униформа-невидимка (запознатите да не се смеят! ...много...  ;D ) и стрелвам веднъж дваж. Бягам много, постоянно сменям мястото, старя се да се скатавам и винаги да стрелям първи. За това мога да кажа че на мен ми доставя голямо удоволствие да играя с спрингърчето си! :)

Сега ме е яд че не мога да приложа снимков материал защото не съм в България и ще трябва да се свържа с другарите да ми направят няколко снимки и да ми ги пратят. Прибирам се в родината в края на септември така че ще измислим някакъв начин да ти я покажа ако все още не си си купил нищо. Да я подържиш, да постреляш...дето се вика око да види, ръка да пипне.А..забравих да кажа че съм от Горна Оряховица.

Ииии май това е всичко.Не се сещам за друго.. ако имаш някакви въпроси питай. :) Дано да съм бил полезен. :)

Поздрави! Phat Kat :)
« Последна редакция: август 09, 2011, 22:58:54 pm от Phat Kat »
Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #23 -: август 10, 2011, 15:13:33 pm »

Ок.Ако наистина ти се занимава може някой път да я видя и пипна.Аз съм от плевен но имаме 1 познати от Горна Оряховица и по някой път ходим.Дай скайп и мерси много за инфото.
П.С.ако може да ми поясниш тази "невидимка" ;D.
Активен

Цони

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #24 -: август 10, 2011, 15:38:50 pm »

Колко ти излезе доставката?
П.С. Поради високата ми интелигентност съм объркал Горна Оряховица с Оряхово(от където са познатите ни) та май няма да мога да я видя ама на зима по Коледа, живот и здраве,ще я поръчам ако съм събрал парите.Само не можах да се свържа с човека от магазина да ми каже дали наистина може да ми я внесе ама ще пробвам пак.
« Последна редакция: август 11, 2011, 18:30:24 pm от Цони »
Активен