Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Развитие на сайта/форума, новости и ремонт...  (Прочетена 47041 пъти)

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
Re: Развитие на сайта/форума, новости и ремонт...
« Отговор #350 -: юли 01, 2015, 14:19:47 pm »

Лицев аватар - задължително! БОЙКОТ!  ;D :9:0
Тоа па.

Даркъре... ко да та напра'а, че нямаш достатъчно големи пУитки на брЪдата, бр'тле и se ne aresvash na avatar.  ;D
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 554
    • Профил
« Отговор #351 -: юли 01, 2015, 15:17:54 pm »

Мечката са'а дрогирал...
Активен
Screamer

zambo

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #352 -: юли 01, 2015, 15:43:03 pm »

Редно е да се изброят хората, участвали в жребият и да се каже, кой го е теглил.
Активен
T.V.U.

сТрахо

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 561
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #353 -: юли 01, 2015, 21:10:37 pm »

Редно е да се изброят хората, участвали в жребият и да се каже, кой го е теглил.

Redno e, no... ne se slu4va. Za6to li?

Cqla pleqda moderatori i administratori, a deistviq- nikakvi.

Tupo...
Активен

Havoc

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 366
    • Профил
« Отговор #354 -: юли 01, 2015, 22:12:58 pm »

Много вожд,малко индианец!

АЗ ВЕЧЕ НОСЯ БРАДВА,  А ТИ?
Активен
"Vintage Operator"

"SI VIS PACEM PARABELLUM"
                                   T.V.U

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 168
    • Профил
« Отговор #355 -: юли 02, 2015, 00:31:50 am »

...
В интерес на истината, това правило ме кефеше тук. Мисля, че не трябваше да се маха! Друго си е когато виждаш хората, с които общуваш. Махам си лицевия...
Ей на - махнааме телената мрежа между дворовете и комшията изведнъж резко станА футболист.
Тебе те кефи, ама що пък да им правиш густо на другите - я да си ни е гадно на всички.
Защо Ганьо Балкански не може да прави нещо по по-добрия начин (дори когато го разбира) ако не го накараш със сила? ЗАЩО? ... Това е тежка клиника. Спрете Земята да сляза!

П.П. Новите модератори да проверят акаунта на Мечката да не е хакнат. Ако не е, значи някой му е хакнал съзнанието и трябва да се свържем с Мълдър и Скъли...
Активен
Memento mori.

Last Man Standing

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • Профил
« Отговор #356 -: юли 02, 2015, 09:58:23 am »

Броят на хората, показали позиция по въпроса се броят на пръсти. Това е показателно за форума....
И аз харесвам шеговития тон и чувството за хумор, но тук нещата трябва да се наричат с истинските им имена. Никой не се е хакнал, бъгнал, дрогирал и т.н.

И обичайно за Меч-пак се скри в дупката си. Този форум е цирк, управляван еднолично и безпринципно. Еърсофт продавалник!

Хайде със здраве, аз нямам време за губене, а и отдавна съм напуснал детската градина, не ми се връща пак там...

Активен
“There’s a storm inside of us. I’ve heard many team guys speak of this. A burning, a river, a drive.”

darker

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 383
    • Профил
« Отговор #357 -: юли 02, 2015, 10:54:17 am »

Кауза пердута.
Активен
T.V.U. Щатен мрънкач/Пиеница

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 554
    • Профил
« Отговор #358 -: юли 02, 2015, 12:01:50 pm »

Ето защо, считам за актуално да извърша тази отмяна на прословутата точка 2 от Правилата.
Като начало, смятам този пробен период да го изтестваме заедно до 31-12-2015г. А после да преценим дали е бил успешен.

С уважение,
Меч

И като утървеш коня у реката ко' прайме? Ще баннеш 2/3 от форума ли? Същата работа като с циганските общини - без правила и отговорности.
Нали за това се мъчехме всички да се познаваме, да няма измами при продажби и покупки.

Найш га ше си купя пушка от някой такъв:

Активен
Screamer

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
    • Профил
« Отговор #359 -: юли 02, 2015, 12:37:55 pm »

Все се надявах, че няма да се стигне до План Б...
Активен

Octavius

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 356
    • Профил
« Отговор #360 -: юли 02, 2015, 14:06:15 pm »

Все се надявах, че няма да се стигне до План Б...

Мммда.....
Активен

M.C.L.M.M.

KreonH

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 195
    • Профил
« Отговор #361 -: юли 02, 2015, 20:32:37 pm »

Kakyw e plan B?
Активен

http://www.roguewarriorbg.com
Велик е не онзи, който никога не пада, а този, който винаги се изправя!

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #362 -: юли 03, 2015, 01:24:28 am »

pLANb EBONBA!!11! BARZI VRATKI VUV SABUTA RAZDEL 'KAK DASE PAZIM OT KEMTREILZ' I KUPUVA-PRUDAVA VDRAHMI 11!!
aBENAPRAVO -  :6:3  KAKTO I DA GO PUGLEDNE6
Активен
Memento mori.

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 123
    • Профил
« Отговор #363 -: юли 03, 2015, 12:48:18 pm »

Мисля, че предобрихте работата!
Аз също съм неприятно изненадан от решението за отмяна на лицевия аватар и се изразих вече в този план.
Но, това изсипване на нападки към Меч, който през годините е отделил не малко от собственото си време за този форум, безвъзмездно, е просто отвратно! И не мога да разбера, защо всеки очаква светкавично персонален отговор с мотивация :) Лято е, човекът може да е на море, може и да е много зает, негова си работа.
Колкото до взимането на решение за нови админи без обществено обсъждане, референдум и арбитраж - в ситуацията, която е посочил, Меч че е зает, нормално и похвално е като добър стопанин да посочи някой да движи нещата а не просто да ги отебе. И да, след това също така нормално и редно е, особено ако има несъгласни с избора, да се спретне въпросното допитване и да се преизберат админи, но в условията на администриран форум. Така си мисля аз и не ангажирам нито отбора си, нито никой с мнението си! Със здраве и с молба да се въздържате от хули и нападки, рони се излишно приличното и уютно комуникиране в нашето и без друго малко съобщество...
Активен

Bugamir

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
    • Профил
    • Rogue warrior bulgaria
« Отговор #364 -: юли 04, 2015, 17:37:48 pm »

Basi Qkotu
Активен

History repeats itself. Good times breed weak people. Weak people create tough times. Tough times breed strong people.Strong people create good times.

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 473
    • Профил
« Отговор #365 -: юли 05, 2015, 03:41:44 am »

Както забелязвам, колеги, отпадането на правилото за ясен лицев аватар не доведе до трета световна война(почти). Да, вярно , че това беше едно от уникалните специфики на форума, но дори и с него се получаваха недоразумения. Дефакто, петдесет процента от отговорите на зададени от новозаписали се , бяха: "Сложи си ясен лицев аватар! или "Прочети правило номер ...". Цитати много - включително и аз. Но се оказва, че в нашето забързано общество, все повече хора, търсят отдушник от изнервения ни живот в хобита, откъсващи ги от подтискащата ги действителност (да се чуди човек Аз какво диря в еърсофта :)  ). Не е тайна за никого, че военното обучение (така наречената - казарма) е вече минало. Моите лични наблюдения са , че има обаче една прослойка от хора патриоти, било то млади или по-възрастни, които възприемат , нуждата от военна или паравоенна подготовка, като своя вътрешна потребност. И какво прави младежа или новоосъзналия се труженик. Търси информация за милитаризирано или стрелково или тактическо обучение. И попада на ( смея да нарека) нашия форум. Очаква да срещне пичове, а попада на критики. Мисля, че е крайно време да пооткрехнем врата на еърсофт обществото за широките маси. Да, ще търпят критики, и да ще питат глупости, но в крайна сметка, макар и да привлечем само още петдесет младежа към нашето общество, считам ,че ще сме направили повече от нашите политици за последните десет години. А и в крайна сметка, еърсофта е хоби, забавление. Кой колко сериозно го възприема си е негова работа. Бъдете здрави и не се тормозете с излишни емоции. В крайна сметка, ако чак толкова много ви привлича истинкия бой - има още места в армията. 
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #366 -: юли 05, 2015, 12:51:39 pm »

... които възприемат , нуждата от военна или паравоенна подготовка, като своя вътрешна потребност. ...
Еърсофтът не е и не мисля, че трябва да започва да се приема като военна или паравоенна подготовка. Защото и едното и другото предполага поготовка да се мре и да се убива, а за такава подготовка по конституция има едни единствени нарочни структури. Защото противното означава, че някой на своя глава и в лично качество подготвя друг да мре и да убива ..., а къде тогава е разликата с едни имами от Пазарджик? Къде тогава е разликата с едни лумпени агитки дето и глави ще режат за 50 лв. и парче пица?  Който иска да се прави или се мисли за голям "патреот" щото е турнал два пластмасови пълнителя на кръста - > моля прав му път при лумпените атакисти/путинисти. ... Да отиде на една-две международни игри да поиграе с безсмъртни руснаци и да разбере защо "патреотизъмъ" води до непризнаване и ходещи укрития от оранжеви жилетки.

Очаква да срещне пичове, а попада на критики.
И защо да не попадне на критики щом са основателни? Нали иска да се прави на мъж, на войник, на отговорен играч и гражданин. Мъжете имат или се научават да имат топки, да търпят критика, да се учат. Нали така? Какво пичовско има в това да си анонимен, че да минеш метър като завлечеш някой, вържеш тенекия, не си признаваш, оставяш след себе си пътека от фасове и опаковки в гората да не би да загубиш пътя ... Пичовете не си крият лицата. Пут(к)инистите си крият лицата.

Мисля, че е крайно време да пооткрехнем врата на еърсофт обществото за широките маси.
Че по какъв начин и кога вратата е била затворена? Какво конкретно предлагаш, за да се отвори по-широко врата ?

Активен
Memento mori.

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 473
    • Профил
« Отговор #367 -: юли 05, 2015, 14:03:43 pm »

Колега Марков, слагаш в устата ми думи, които не съм казвал ( писал).
п.п Трябва да измислим нещо за броя публикации за единица време от един и същ потребител :)
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #368 -: юли 05, 2015, 15:14:52 pm »

Колега Марков, слагаш в устата ми думи, които не съм казвал ( писал).
п.п Трябва да измислим нещо за броя публикации за единица време от един и същ потребител :)
Моля посочи.
П.П. Или трябва модератор да следи за релевантност на съдържанието или трябва да е "автомат" по бройка за единица време. Първото и сега има възможност да се прилага, второто ще създаде проблеми с нормалната комуникация. Имаш ли конкретно предложение как да се прави или се заяждаш на дребно чрез аргумент срещу личността (логическа заблуда, т.е. невалиден аргумент) поради липса на друг?
« Последна редакция: юли 05, 2015, 16:21:46 pm от Markov G »
Активен
Memento mori.

kupona

• модератор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
« Отговор #369 -: юли 05, 2015, 19:06:03 pm »

А какво общо имат Путин и руснаците или Волен Сидеров и атакистите с несъгласието относно направените промени във форума и новите модератори.............реторичен въпрос.  :)

Аз също предпочитам да виждам лицето на човека с когото комуникирам и в отборния ни форум правилото важи и ще остане да важи, но там аз преценявам кого да допусна или не.
Този форум има претенции да е национална платформа, последните 4-ма играчи започнали да играят с нашия отбор се свързаха с мен именно чрез този форум, НО нито един от тях нямаше профилна снимка и все още е така.
Такива хора следят темите и четат от месеци, но нямат желание да пишат, нямат и лицеви аватари.

Друг проблем на този форум е отношението (включително понякога и моето) към новите посетители, как го виждаме ние и как те са съвсем различни неща. Прекалената строгост, подигравателно или поучително отношение не се харесват на никого, дори и да са в правилната насока.

Като гледам сега отношението на елита към Мечката и направените промени, писането на латиница и т.н. ми е неприятно дори да чета темата, а и не разбирам защо го правите. Дали Мечката не е човека дал най-много на този форум, не знам, може и да не е, но е сред тези хора, той е един от Вас, от елитните и опитни играчи.

По отношение на избора ми за модератор Ви разбирам, предупредих и Мечката. Наясно съм, че има хора от Вас, които не ме харесват, нормално е, и аз харесвам всички.
Но пак не разбирам някои от реакциите и постовете, пуснахте анкета, резултатите не ви харесват, звънял някой по телефони да се гласувало................пълни глупости, пука му на някой от съотборниците ми дали ще съм модератор тук или не, 80% от хората ми дори не четат този форум. "Власт" не ми е нужна, приел съм защото го възприемам като лична услуга към екипа на форума.

В анкетата са гласували 77 човека, на останалите (не знам колко са общо регистрираните потребители) изобщо не им пука за модератори, администратори и лицеви аватари, така че гледайте по-позитивно на нещата и не се затормозявайте излишно!

Поздрави :)

Kupona

Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #370 -: юли 05, 2015, 20:31:02 pm »

Купон, общо имат някои "принципни положения", които карат хората да се държат по един или друг начин. А показването на лицето, най-малкото те кара да се чувстваш лично отговорен за поведението си - нещо което за нашето хоби е достатъчно важно както на терена, така и извън него. Като почнеш от спазването на правилата без някой реално да може да те санкционира ако решиш да си "тарикат", минеш през носенето на очила и на паркинга, и на вилата и в мазето ако трябва, през НЕразмахването на железа на обществени места и стигнеш до цивилизованото общуване със случайни минувачи и "властите".
Да, за повечето хора това са все неща нямащи нужда от обяснение, за опитните играчи вече са изграден начин на мислене... даденост.

Обаче, уви, за достатъчно много хора това не е така. Чул - недочул "баси якото, чуек, като истинска война ти казвам", обзавел се от форума за 200лв, домързяло го да дойде на игра, решил да пробва играчката по котките пред блока, видяла го комшийката -> полиция -> "Ти това откъде го взе?". Видял го комшията, видял полицията и му дошла идея как да изкара едни лесни кинти от оборота на две бакалий. После всички "хайде тука оранжеви приклади бързо ... и едно формулярче да попълните."
Друг чул-недочул, решил, че ще бори я турците, я "елюменатите", дошъл на неделна да "тренира" ... Направили после с неговите гологлави лумпени някой золум -> обиск -> "Ти това откъде го взе?" -> По света и у нас: "Организирана група за подготовка на нелегални бойци и наемници разкриха агенти на ДАНС".

П.П. Преди 2-3 години, на неделна разходка, случайно срещнах Боян Расате с 5-6 последователя с широко ококорени очи да "тренират" с еърсофт. Руснаците казват "циркът - заминал, а клуните останали" ... Ама такива клоуни като ги завъдиш, ходи после им обяснявай защо не трябва да се мами и защо това разваля играта и разтухата на всички - те хората са дошли с мисията на живота си "да победят на всяка цена". И те така ...
А именно Мечката, като един от стълбовете на феърплея, здравия разум и системните педагогически усилия за тяхното налагане сред младежта, има голяма заслуга досега да нямаме голяма издънка, а тези които сме имали да бъдат поправяни с минимални щети. И точно тук идва моето изумление какъв вятър е повял, че да донесе тази спонтанна идея за махането на това толкова лесно за спазване джентълменско правило - да се показваш с лицето си.
Активен
Memento mori.

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #371 -: юли 06, 2015, 01:16:28 am »

Цитат
Друг проблем на този форум е отношението (включително понякога и моето) към новите посетители, как го виждаме ние и как те са съвсем различни неща. Прекалената строгост, подигравателно или поучително отношение не се харесват на никого, дори и да са в правилната насока.
Абсолютно! Едно е когато вече се познаваме да се храним един друг. Друго е някой човек да дойде във форума и да получи такова отношение. Отказва много хора. А това е спортно хоби, не реванш за дедовщина. Това отношение отказва много хора, да речем половината от които имат потенциала да се запалят яко и да станат редовни играчи.
Цитат
По отношение на избора ми за модератор Ви разбирам, предупредих и Мечката. Наясно съм, че има хора от Вас, които не ме харесват, нормално е, и аз харесвам всички.

Аз пък съм доволен, че с Каскета сте нови попълнения в екипа и не мога да се сетя за причина да не сте. Надявам се нещата да вървят към добро. И към бързина.  :9:0
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

fantus

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 404
    • Профил
« Отговор #372 -: юли 06, 2015, 17:31:23 pm »

Oбикновено когато се регистрираш някаде четеш правилата.после ги спазваш за да продължиш да си регистриран.когато си ги чел но не ги спазваш-извинявай ама е нормално да те нахокат.

Pроблема не е "кой" а "от кой" е избран за писар ,оператор ,модератор или каквото там.

Tова е хоби(за някои спорт) но не е BLACKWATER.
Активен
Фантус-горд Бай Х.й с брада

thaddeus

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #373 -: юли 06, 2015, 18:02:53 pm »

Не вярвах, че и в този форум ще се прокрадват политически идеи!!! Може ли да има едно място в нета, което да не бъде оцапано с политически изкази?! Не е готино така пичове, никак не е готино!!! Хора с по 1К поста затриват форума!!!
« Последна редакция: юли 06, 2015, 18:59:18 pm от thaddeus »
Активен
Only the dead have seen the end of war