Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Относно рекламирането на платени игри  (Прочетена 1132 пъти)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria

Преди месец близо настана дискусия за т.нар. Календар на Големите игри.
Речено - сторено - направено.

За съжаление днес чух, че лично аз съм забранил да има игри в Ст.Загора,
накарал съм бедните хорица да плащат рекламни такси, съдрал съм им кожата
и че реално съм бил против организирането на еърсофт игри извън територията
на София (?!?!) Това вече втори човек ми го казва, че се разпространява за мен.
Досещам се и кой го е предоставил това любезно инфо, но ще се опитам да подмина с усмивка  :)

Искренно уважавам хората в Стара Загора, еърсофт бойците оттам, особено
момчетата, които реално в последните години сътвориха доста от най-интересните сценарии
и сюжети, които се играха на техен терен. Уникални игри, уникални еърсофт спектакли !

За съжаление тази година, организацията на тези игри в Ст.Загора ми бе представена
много странно и подвеждащо. Въпреки това уж постигнахме някакво разбиране. После
се оказа, че съм забранил игрите там. Кошмар. Забранителят на игрите в Стара Загора.

Но пък компютрито е голяма работа и форумът ми пази напълно цялата част от историята
на преговорите по тази тема. По-късно ще публикувам и тях, за да е напълно наясно кой
с какви карти играе и каква цел гони.

Дотогава от мое име и от името на администрацията на форума, искренно казвам:
Колеги от цялата страна - ИГРАЙТЕ ЕЪРСОФТ, ЗАБАВЛЯВАЙТЕ СЕ, КЕФЕТЕ СЕ МАКСИМАЛНО.
Но го правете за вас самите и го правете с желание.
Специално до колегите от Стара Загора:
Приемете моите уважения, още повече, че това което ви писах
преди няколко седмици, сами разбрахте, че е самата истина и че
не е проява на мъжество, да се шушукат неща зад гърба.

Да, ще има игри в Стара Загора, ще има и във Варна, Хасково и къде ли не
и никой не може да ни спре в това да се съберем на по топче и на по салата.
И ако някой си мисли, че аз ще забраня на някой да си живее живота - жестоко греши.

Смятам, че за 6 години съм доказал, че с моята дума шега не бива.
И че се движа от принципи, които са спомогнали на еърсофта да се
зароди, развие и съхрани, противно на всякакви интриги и тайнописци.

Искренно свой:
Аз
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re:Относно рекламирането на платени игри
« Отговор #1 -: март 15, 2012, 11:34:47 am »

Ето какво е основното като принципи.
Извадката е част от кореспонденция с друг потребител,
свързани с темата: Защо играта Цитаделата не се рекламира във форума.
Местата, в които има имена/детайли, съм подменил с *,
за да се избегнат излишни напрежения, но да се запази смисъла:

Изпратени до: <****> -: февруари 19, 2012, 11:13

"...Доста писах на С****, с ръка на сърцето си ви казвам,
че три пъти едни и същи неща от по 2 часа си писахме и три пъти оставах неразбран. Ще ме извините, ще се опитам да ви ги опиша накратко, надявам се разбираемо:
1. Аз и форумът на ЕБ винаги сме ЗА организирането на еърсофт игри.
2. Но с две условия: /базирани единствено на горчив опит/
а) да е по правилата на ЕБ за БЕЗОПАСТНОСТ /да избегнем синдрома Д-р Хаус и стрелбата от 1м в лицата/
б) да е на принципа на взаимната задоволеност: тоест, ако има
такса, то тя да е обявена и да е уравновесителна - да покрива
изцяло нуждите на организаторите /гсм,гориво,материали/,
дори и да остава печалба, то тя да е ясно насочена в посока
развитие на следваща игра примерно/подкрепа на еърсофт инициативи...
А не да дойда Аз, да платя 5лв и да си се изкефя
на играта, а вие да сте се потрошили от бачкане и мислене
и накрая да махате на изпроводяк изморени и обеднели. Не е в това решението. По същият начин е и положението, ако платя 50лв, и насреща си получа 1бутилка минерална вода и "превземи ей това поле и печелите играта"....

В случаят на игрите Ц*******, на тези ми послания не беше даден
ясен отговор. А аз настоявам за това.
Както и едва накрая на въпроса ми ще има ли участие на други Юридически Лица, имаше огромна неяснота...ше има, ама те...под наем..то...те само подкрепят спорта...накрая стана ясно, че всичко го организирал някакъв хлебозавод и само той. Което ми прозвуча странно. Така де, ама аз разбрах също така, че ще участва и фирма *******-бг, която ще отдава оръжия под наем, с печалба, която няма да се включи към общият игрови бюджет.
/тук говорим само за финансовото измерение !/

Затова се разбрахме, да изчакаме с развитието на обявите за игра, докато се изяснят тези точки - след един ден получих мейл заедно с още 50 човека, в което ме приканваха да се включа
в отделен подфорум и да посетя сайт....изключително ми стана
неприятно, но го преглътнах, все пак сме големи мъже.

За последно се разбрахме със С***** - когато основните
организатори-Х******* решат - да си платят за реклама
във форума и да си рекламират събитията. Макар че, досегашните събития не говорят за коректност в тази насока..."
край на кореспонденцията
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #2 -: март 15, 2012, 11:45:02 am »

Ето какво написах по повод игрите с такси и на друг
изключително много уважаван от мен организатор на игри:

"....Нека да се опитам да ти обясня..аз понеже знам какво коства едно организиране на игра,
казах и на теб - организирайте, направете една такса, която да покрие разходите, ама абсолютно всичките разходи-гориво, телефони,вода, инструментариум....нека е примерно 10 лв, не...нека е дори 20лв...насреща съм, ще съдействам с всичко което мога и не на мен ми трябват отчети, нищо даже...но да знам, че моята такса е отишла да покрие ТВОИТе разходи и че ти и аз ще бъдем доволни и щастливи. А не аз да дойда, да дам 5лв, да си си поиграя хубаво на ваш гръб, а после ти да събираш от на детето касичката, за да изплатиш инструментариума. Или обратният вариант - да дам 50лв, от тях 45лв да отидат в някакви външни хора, а в замяна да получа грамота и никаква игра...."

Затова пиша сега и нека всички го знаят открито:

Подкрепям всякаква инициатива за еърсофт игри.

Но ако има включена такса и тя надхвърля размера на предрарителните разходи, то тогава тази платена игра
ще трябва да отдели и част от приходите си за този форум. Защото без него, без неговата подръжка
няма да има участници.

Защото този форум е граден и плащан с години и с зрението и нервите ми.
От моето джобче, от доброволни дарения, по нощите....от приятели, когато съм нямал пари...

Най-лесно е наготово.
Затова помислете господа организатори, че когато има печалба от събраният приход,
то това ви прави заслужени рекламни лица и на форума и сайта на Еърсофт България.
Аз от тези пари няма да забогатея - но вие ще спечелите повече хора !

Пример за това е Аватара и Илията, които въпреки миналогодишният финансов удар
след пожара, тази година се съвзеха и първата работа им беше, да си заявят реклама.
За което получиха и прекрасна отстъпка !
Защото е въпрос на отношение, а не на печалбарство.

Поздрави,

п.с. пример за еърсофт джентълмени са игрите на варненци.
супер организация, никакви такси, силни преживявания, но дали ще издържат така дълго време ?
Аз затова не ходя, щото много ям там и те затова всяка година ме номинират за "страх на годината"
« Последна редакция: март 15, 2012, 11:55:13 am от Me4u »
Активен
Д-р Мечков Лечителят

TheDRAGON

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
    • Профил
« Отговор #3 -: март 15, 2012, 13:11:22 pm »

Благодаря от името на Варненци.
Ще се постараем да издържим, а меда ти го пазим в бурканите... вървят комплект със статуетките ;).
Активен

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 474
    • Профил
« Отговор #4 -: март 15, 2012, 14:38:50 pm »

Здравейте. Тъй като Skipper е зает, аз ще напиша отговор от негово име.

Отбор "Red Cell" е съорганизатор на игрите, които ще се проведат в Нова Загора. Хората от "Хлебозавод" АД са главни организатори на тази поредица от еърсофт игри и всички средства, които ще бъдат събрани от играта, остават за тях. Ние от своя страна, също ще заплатим такса за участие в играта, без значение колко сме похарчили от джобовете си до този момент. Важното за нас е, да си прекараме страхотно и да се видим, надявайки се, че ще вдигнем летвичката откъм организация на игрите. :)

Ние не обвиняваме никого в каквото и да било. Мечу винаги ни е бил приятел и като такъв дори предложи отстъпка от офертата за реклама. Тъй като главни организатори са "Хлебозавод" АД, те решават дали да се плати такса за тази реклама. Те не са се отказали от офертата, но тъй като първата игра от поредицата е почти готова, все още не са решили окончателно. Може би ще остане за по-напред, но пак повтарям - предложението не е отхвърлено и отбор "Red Cell" няма абсолютно никакви лоши мисли към Мечу и администрацията на този форум. Надявам се, че няма да се създадат интриги по този въпрос, защото няма да успеят да развалят това приятелство. Разбира се, ние каним абсолютно всички да участват в играта и дори "лошият" Мецан.
Надявам се, че няма да има подобни грешки за вбъдеще - администрацията на ЕБ е страхотна, ние уважаваме мнението им и правото им да искат такса за реклама, защото така е правилно, но реално - ние сме съорганизатори и не можем да решим без мнението на останалите организатори.

Относно форумът и сайтът, които бяха създадени за това събитие - те са направен с цел, да не се натоварва този с организационни проблеми и грешки, тестове, опити и така нататък. Той не е направен с цел да замести този или нещо подобно, защото е само за тази поредица от игри.  :)

« Последна редакция: март 15, 2012, 14:42:19 pm от Храбрия »
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #5 -: март 15, 2012, 14:54:00 pm »

Един най-добронамерен неискан съвет - като по-опитни в спорта партньори на организаторите от "Хлебозавод .... АД" (предполага се те по-добре си знаят хляба, а вие еърсофта), ги информирайте добре какви ефекти и дефекти могат да очакват при игра на много хора на тесен терен. Поправете ме ако греша но от сателита се вижда един цех 60х30м, като целият парцел е 100х120м ... Направете си изводите предварително, защото изводите така или иначе сами ще ви потупат по рамото и по-добре да не сте обърнати с гръб към тях в този момент.

*Нямам предвид само безопасността, а и цялата игрова динамика предвид сложното взаимодействие между различните фактори - брой участници, фракции, сценарий ... вие си знаете.
« Последна редакция: март 15, 2012, 15:06:13 pm от Markov G »
Активен
Memento mori.

Skipper

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 752
    • Профил
    • https://www.youtube.com/watch?v=HHk3EqQPXGQ
« Отговор #6 -: март 15, 2012, 14:57:32 pm »

че лично аз съм забранил да има игри в Ст.Загора,
накарал съм бедните хорица да плащат рекламни такси, съдрал съм им кожата
и че реално съм бил против организирането на еърсофт игри извън територията
на София

Аз лично никога на никой не съм казвал такова нещо. След като бях попитан защо няма информация за играта в този форум заявих защото играта е платена и че сме водили преговори за реклама която не е отхърлена но за този игра е ненужна поради вечи заетите места в играта. Така че нека не става счупен телефон моля колеги.
Активен
„Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam“

Skipper

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: март 15, 2012, 14:59:09 pm »

Един най-добронамерен неискан съвет - като по-опитни в спорта партньори на организаторите от "Хлебозавод .... АД" (предполага се те по-добре си знаят хляба, а вие еърсофта), ги информирайте добре какви ефекти и дефекти могат да очакват при игра на много хора на тесен терен. Поправете ме ако греша но от сателита се вижда един цех 60х30м, като целият парцел е 100х120м ... Направете си изводите предварително, защото изводите така или иначе сами ще ви потупат по рамото и по-добре да не сте обърнати с гръб към тях в този момент.

Колега благодаря за съвета не се претиснявай ако се спазват правилата всичко ще  наред. Нека не започваме с лошото преди да е станало.
Активен

Skipper

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: март 15, 2012, 15:01:20 pm »

Като цяло препоръчвам тази тема да се заключи да не се раздува излишно. Проблем между мен и моят отбор с никой в този форум нама. По малко приказки повече тренировки и игри приятели.

Поздрави.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #9 -: март 15, 2012, 19:25:27 pm »

Привет от мен,

Хората от "Хлебозавод" АД са главни организатори на тази поредица от еърсофт игри и всички средства, които ще бъдат събрани от играта, остават за тях.

Цитат
Ние от своя страна, също ще заплатим такса за участие в играта, без значение колко сме похарчили от джобовете си до този момент.

В организационната ви дейност нямам право и няма и да се меся,
но за мен така се нарушава баланса вложено-върнато. Но все пак вие си преценявате.

Цитат
Относно форумът и сайтът, които бяха създадени за това събитие - те са направен с цел, да не се натоварва този с организационни проблеми и грешки, тестове, опити и така нататък. Той не е направен с цел да замести този или нещо подобно, защото е само за тази поредица от игри.  :)

И с това нямам проблеми. Всеки е свободен да прави сайтове/други подфоруми, стига това да води до нещо положително.
Всекидневно се натъквам на по три-четири форума за едно и също нещо, но това не пречи на хората вътре.
Единствено обърква хората отвън, които четат.

Всъщност тайно се надявам наистина играта ви да се състои планово, организационно и игрово. Тоест да се получи и в бъдеще дори да стане
поредица със силно развитие на играта в региона и цялата страна. Не ме разбирайте погрешно - аз като администратор продължавам
да подкрепям вашите усилия в тази насока. Стига разбира се, те да се основават на двете тествани вече неща:
- на първо място безопастността на всички /терен, скорост, съдии-мастъри/
- на второ място взаимното уважение

Поздрави,

п.с. Благодарности към Храбрия и Декстър за толерантността към моите принципи.

Активен
Д-р Мечков Лечителят