Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: М4А1 AGM Full Metal - Ревю  (Прочетена 5160 пъти)

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
М4А1 AGM Full Metal - Ревю
« -: октомври 12, 2011, 14:05:38 pm »

Като гледам раздел "Електрически" има много малко информация(ревюта) за продаваните на пазара еърсофт AEG реплики, та реших така и така си сменям пушките през 3-6 месеца да взема да им пускам по едно кратко ревю, а съответно в последствие ако възникнат проблеми да ги споделя с колегите. :)

Та става въпрос за еърсофт реплика на карабината М4А1 произведена от AGM и закупена от www.customs.bg.com

Производител: AGM (Airsoft Gun Manufacturer) - Китай
Модел на репликата : AGM 031 (M4A1 carbine)
Дължина : 770-850 мм
Тегло : 2,900 kg
Капацитет на пълнителя (Hi-Cap) : 300 bb's
Сила : 410 fps= 125 m/s
Hop-Up : регулируем
Режим на стрелба : полуавтоматична и автоматична
Blow-back : НЕ
Гиърбокс версия: 2
Материал на тялото : метал (ЦАМ)
Материал на приклада, ложата и пистолетната ръкохватка: удароустойчива пластмаса ABS
Батерия: 8.4 V NiMh

Карабината идва добре опакована в комплект с:

- инструкция за безопасност и експлоатация
- батерия 8.4 V, NiMh
- стандартно зарядно
- hi-cap пълнител с вместимост 300 топчета
- ремък - не препоръчвам да се използва в този вид, карабинките му са много слаби и се чупят лесно, което може да доведе до щети по пушката!
- шомпул за почистване на цевта
- ключ за "навиване" на пружината на пълнителя, не съм виждал за 4 години някой да го използва :)

Uploaded with ImageShack.us

Външен вид и качество на изработка:
Пушката е изцяло в цвят "черен мат", няма разлика в нюансите на различните части. Детайлите за отлично завършени, липсват следи от инструменти и обработка. Лично мен ме дразнят леко надписите на селектора за стрелба, доста са светли на цвят :-\

Мерника и мушката са регулируеми:

Пушката е окомплектована със скоби за закачване на ремък, една алуминиева на цевта под мушката и една стоманена (подходяща за едноточков ремък) в основата на тръбата на приклада.

Карабината е с две капачета на затвора, външно и вътрешно, след издърпване на затвора се осигурява достъп до hop-up камерата

Приклада на пушката е регулируем, има 6 степени на регулиране на дължината, към него има прикрепена скоба за поставяне на ремък( с нея скобите за закачване на ремък стават общо три).

Батерията се поставя в ложата на пушката, което малко разваля баланса, но като цяло почти не се усеща .

Ръкохватката за носене може да се сваля от пушката, горната част на цевната кутия е с релса "Пикатини" подходяща за монтаж на бързомерец, оптика или други мерни прибори.

Днес тествах М-ката за hop-up ефект и темп на стрелба, използвах 8.4 V NiMh  батерия както и Li-Po батерия 7.4 V, ето и моето заключение:

- hop-up ефекта е отличен, гумичката работи чудесно, използвах топчета 0.25 гр, за да "изправя" траекторията на топчето и беше нужно да се "натегне" хоп-ъпа едва на 25-30%
- пушката има отлична скорострелност както с батерия 8.4 V, така и с 7.4 V
- при стрелба на автоматичен режим се усеща лек откат.... ;D ;D много приятно усещане
- резултати за групираност ще дам след тестове по мишени!

Като крайна оценка (субективна разбира се) мога да поставя следните оценки:

Изработка и външен вид - 10 от 10 точки, пушката е с по-добър външен вид от старата ми M4A1 на ICS (произведена 2008-2009 г)
Сработване на механизмите и съвместимост на пълнителя, корпуса и hop-up камерата - 10 от 10 точки, за разлика от едното ми АК при тази пушка няма подаване на две топчета или "празен" изстрел на единична, пълнителя влиза плътно в  гнездото, но не прекалено, липсват луфтове.
Точност - нямам резултати още
Съотношение цена - качество - 10 от 10 точки (тук не мога да не спомена отново Васил от www.customs.bg.com, който даде изключително добра отстъпка..... като за потребител на форума, за което БЛАГОДАРЯ Smiley Smiley)

Крайна оценка: ..................... след завършване на стрелковите тестове за групираност!

Надявам се това ревю, както и бъдещите такива да помогнат на колегите в избора им на оръжие.

Поздрави :)

Kupona

« Последна редакция: октомври 12, 2011, 15:26:39 pm от kupona »
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

BioShocK

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • Профил
Re:М4А1 AGM Full Metal - Ревю
« Отговор #1 -: октомври 13, 2011, 13:27:21 pm »

Доста изчерпателно за такива като мен които още не са много в час за което благодарим на Kupona сега ще видим резултатите и от мишени и някои слунчев ден ще я мернем с хронографа  ;D

Илия
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: октомври 13, 2011, 13:54:17 pm »

"Слънчевия ден" наближава, вчера пуснах поръчката за хроното, чакам братята китайци да го изпратят, надявам се за 29.10.2011 да дойде.

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

tisho11

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #3 -: октомври 13, 2011, 19:18:18 pm »

По нататък ще вземем една такава и за мен или евентоално да погледнеш
тази която имам дали може да се направи нещо.Много ми допада тази пушка!
Активен

Tisho 11

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 07, 2011, 00:17:46 am »

Двуумя се какво пушкало да прибавя към арсенала - дали АКС-74У, дали това тук, дали друго. След НГ ще мога да си го позволя, де, засега се ориентирам. Ако ще е М4 - тази изглежда добър избор, описанието е много добро.

Тези "Сила : 410 fps= 125 m/s" са според производителя, предполагам, колко е реално нач.скорост? В темата M4A1 AGM или M4A1 DBoys :

Цитат
начална скорост от тази  на AGM (моята даде на последното замерване 131 м/с, това при 5 градуса температура).

Става дума за същата, без ъпгрейд, както си е дошла ли, Купона? Резултатите от теста какво показват?

Какви проблеми се наблюдават по нея след време, скрити изненади има ли?

Благодаря предварително!  :3:1
« Последна редакция: декември 07, 2011, 00:19:38 am от barney2x4 »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 07, 2011, 09:44:52 am »

barney2x4,
Тази скорост 131м/с пушката я дава "от кутията", няма ъпгрейди, имаме още една такава пушка в отбора, тя е със същата начална скорост. За момента само хоп-ъп гумата трябва да се смени, оригиналната е малко "дървена" и се налага да се натегне доста за да се постигне добра далекобойност, което пък съответно отнема от началната скорост. на другата М4-ка я смених с гумичка на Guarder(бяла) и резултатите са отлични, моята ще мине тази операция до края на седмицата :D
За моята М-ка използвам батерии 7.4V,2200 mAh както и 11.1V, 1500 mAh, с първата има нормална скорострелност, a с втората е направо като "шевна машина" ;D ;D

За момента съм изключително доволен от тази пушка! :)

А относно AKS74U.........ми най-добре е да имаш и него ;D ;D, на мен лично ми е много удобна пушка, но е подходяща за по-къси дистанции на стрелба (лично мнение).

Kupona
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 07, 2011, 10:13:33 am »

Благодаря за инфото, Купона. Ако ще е М4 ще е тази - наистина няма какво повече да се иска по пушката за тези пари (а и ще внесе малко разнообразие в германо-руския ми арсенал).

АКС-74У - аз искам и двете, искам и още, ама няма $$$ засега нито за едната, а скоро няма да има и за двете. :)

Пак благодаря!
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

pietro1973

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #7 -: март 14, 2012, 06:30:41 am »

M4A1-е супер но томсан 1928 е уникална
Активен
„Ако познаваш врага и познаваш себе си, не трябва да се страхуваш дори от хиляди битки. Ако познаваш себе си и не познаваш врага, за всяка победа ще получиш страхотно поражение. Но ако не познаваш себе си и не познаваш врага, то тогава ти си глупак и ще търпиш поражение във всяка една битка“

Сун Дзъ

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: март 14, 2012, 08:56:43 am »

А дали тук е мястото да отбележиш този факт!

Съобразявайте се малко къде и какво пишете!

Kupona
Активен

Hicks

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #9 -: март 15, 2012, 18:55:52 pm »

Колега Купона, някой път като ти е удобно ако можеш да ми снимаш отзад на приклада, гледано отдолу дупките които представляват степените да разпъване. Но като е максимално разпънато. Ако ти се занимава де!  :D Че искам да видя нещо за сравнение  ::)
Активен