Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: АKS74 DBOY Full Metal - Ревю  (Прочетена 6343 пъти)

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
АKS74 DBOY Full Metal - Ревю
« -: октомври 14, 2011, 11:51:12 am »

Ще ви направя кратко ревю на еърсофт репликата на Автомат Калашников АKS74 закупен от www.scoutbs.com

Производител: DBOY - Китай
Модел на репликата : DBOY RK-02 (AKS74)
Дължина : 710-945 мм
Тегло : 3.000 kg
Капацитет на пълнителя (Hi-Cap) : 450 bb's
Сила : 384-394 fps ~ 120 m/s
Hop-Up : регулируем
Режим на стрелба : полуавтоматична и автоматична
Blow-back : НЕ
Гиърбокс версия: 3
Материал на тялото и приклада : стомана
Материал на ложата, пистолетната ръкохватка и пълнителя: удароустойчива пластмаса ABS
Материал на външната цев, мерник, мушна и фронт-сет: метал (ЦАМ)
Батерия: 9.6 V NiMh

Карабината идва в комплект с:

- инструкция за безопасност и експлоатация
- батерия 9.6 V, NiMh
- стандартно зарядно
- hi-cap пълнител с вместимост 450 топчета
- ремък - здрав и стабилен, удобен за ползване
- шомпул за почистване на цевта

Uploaded with ImageShack.us

Пушката е внесена от www.taiwangun.com и се съпровожда от сертификат за тест и измерване на начална скорост на репликата преди да бъде продадена.

Външен вид и качество на изработка:
Пушката е изцяло в цвят "черен мат", няма разлика в нюансите на различните части. Детайлите за отлично завършени, липсват следи от инструменти и обработка, определено този производител има голям напредък в посока подобряване на качеството.

Лично мен ме дразнят леко надписите на мерника, бели са на цвят и се открояват много на фона на черния цвят, друг леко дразнещ проблем е големия луфт и тракането на мерника при носене на пушката.

Батерията  се поставя под капака на цевната кутия.

Пушката е окомплектована със скоби за закачване на ремък, една алуминиева на ложата и една стоманена на приклада.

За по-голяма автентичност на външния вид (поне за мен :)) смених пластмасовите ложа и полуложа с такива от дърво, които закупих от китайски магазин, качеството много ми допадна, както и общия изглед на пушката

Тук се вижда как изгледат двете пушки с ложи и полуложи от дърво.

Пушката е снабдена с релса за прикачване на стойка (тип "Пикатини") за оптика или бързомерец.

Приклада се сгъваем.

При тестването за hop-up ефект и темп на стрелба, използвах батерията от комплекта 9.2 V NiMh  батерия както и Li-Po батерия 7.4 V, ето и моето заключение:

- hop-up ефекта е много лош, гумичката е много твърда, при "натягане" на 50% почти липсва ефект, при "натягане" на 100 % топчетата трудно преминават през hop-up камерата. След подмяна на гумичката с такава на Guarder (прозрачна с твърдост 50) нещата се промениха коренно, използвах топчета 0.25 гр, и за да "изправя" траекторията на топчето и беше нужно да се "натегне" хоп-ъпа едва на 30%
- пушката има отлична скорострелност както с батерия 9.2 V (тук разбира се скорострелността е по-добра ;)), така и с 7.4 V
- при използване на пълнител Mid-cap (Element) и стрелба на единична (полуавтоматичен режим) се забелязва подаване на две топчета (при 2 от 5-7 изстрела), при автоматичен режим на стрелба този проблем липсва, с пълнителя от комплекта няма такъв проблем.
- резултати за групираност ще дам от тестовете , които правих преди време с топчета SHPERE, 0.25 гр.:

- дистанция 20 метра
- топчета SHPERE, 0.25 гр.
- група 120 мм

Като крайна оценка (субективна разбира се) мога да поставя следните оценки:

- Изработка и външен вид - 9 от 10 точки, пушката е с по-добър външен вид от старите версии на DBOY, но все още има какво да се желае :D
 - Сработване на механизмите и съвместимост на пълнителя, корпуса и hop-up камерата - 8 от 10 точки, ниската оценка е поради посочения от мен по-горе проблем, Hi-Cap пълнителя влиза плътно в гнездото, но не прекалено, няма луфтове по тялото с изключение на мерника.
 - Точност - 6 от 10 точки (възнамерявам да поставя прецизна цев и да тествам отново !)
 - Съотношение цена - качество - 9 от 10 точки , началната цена е много добра и с подмяна на вътрешната цев (50-60 лв) и hop-up гумата(10-12 лв) тази пушка ще постигне много добри показатели.

Крайна оценка: 8 от 10 точки!

Надявам се това ревю, както и бъдещите такива да помогнат на колегите в избора им на оръжие.

Поздрави  :)

Kupona

« Последна редакция: октомври 14, 2011, 13:34:12 pm от kupona »
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Re:АKS74 DBOY Full Metal - Ревю
« Отговор #1 -: октомври 14, 2011, 13:15:56 pm »

Браво ! Страхотно ревю  :) Много ми допада дървената ложа която си сложил на автомата.

Поздрави
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: октомври 14, 2011, 13:18:47 pm »

Ами нищо впечатляващо, просто дава представа за каква пушка става въпрос, но все пак благодаря :) А ложите наистина са страхотни..... :D :D

Поздрави :)

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 982
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: октомври 14, 2011, 13:26:16 pm »

Ето ревю, от което трябва да се поучи Сентито.
Снимките биха могли и по-детайлно да изглеждат,
но всъщност за презентатор-непрофесионалист,
са си повече от прекрасни  ;) Това е на шега.

Като цяло - отново една прекрасна инициатива на уважавания Купон.
Самият аз съм притежател на същата марка и вид оръжие
и съм особено очарован както в боя, така и после над леглото.

Две неща ме впечатлиха: 1. Скаутсбг са направили съответващо упътване на бг език
                                     2. Ложите - уникални са, просто ми е чудно защо досега
                                        Купона не ми е купил и на мен същите! Срамота !

Относно мерника - моят дойде също така блеснал-бял, но постепенно с времето,
както и с помощта на малко графитен прах, оправихме нещата..Проблемът с хлопането
мисля, че се решава с пристягането на планката со клещи и мало сила.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: октомври 14, 2011, 14:50:59 pm »

Еххх Мечо, късно се сетих аз, ако бях правил по едно ревю на всяко мое еърсофт оръжие сега щяхме да имаме цял раздел  ;D ;D ;D

1.   ICS M4A1 Rifle
2.   SR-25, A&K – (втора ръка)
3.   AGM  M4A1
4.   JG M4A1 Tactical Carbine
5.   JG M4A1 Tactical Carbine (втора ръка)
6.   JG M4 CQB (втора ръка със сменено метално тяло)
7.   JG AK 47 Tactical
8.   JG AK 47S Tactical
9.   JG AUG A2
10.   JG G36C
11.   JG G36C (втора ръка)
12.   JG MP5A4
13.   JG G3-SG1
14.   DBOY M4 CQB-SD
15.   DBOY M4 CASV
16.   DBOY M4 CQB-R (втора ръка)
17.   DBOY AK 74M(N)
18.   DBOY AKS 74U
19.   DBOY AKS 74U – NEW Ver.
20.   DBOY AKS 74U – NEW Ver (втора ръка)
21.   DBOY AKS 74U – NEW Ver, 9.6 V battery, Taiwangun
22.   DBOY AKS 74 (втора ръка)
23.   DBOY AKS 74 - NEW Ver.
24.   DBOY AKS 74 - NEW Ver. 9.6 V battery, Taiwangun
25.   AK47 Tactical CYMA, Plastic Body (ABS)
26.   Galaxy MP5K PRW
27.   WELL MP5A5
28.   KJW Sig Sauer P226
29.   KJW Beretta 92F FULL METAL
30.   KJW Beretta 92F Plastic body
31.   WE Colt 1911 Tactical
32.   KWA Glock 17
33.   KWA Glock 18C 
34.   ARMY Glock 17
35.   ARMY Glock 17  3-rd Generation
36.   MAUSER SR, spring sniper
37.   Mossberg M500 (Short) AGM, spring shotgun

Kupona

П.П. В последствие ще го изтрия тоя пост, че много "компрометиращ"  ;D ;D ;D :5:5
Активен

Lefi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
    • Профил
« Отговор #5 -: октомври 14, 2011, 15:13:30 pm »

Интересно ми е къде го побираш всичкия арсенал  :)
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: октомври 14, 2011, 15:29:13 pm »

Това е всичко, което е "минало" през мен от 2007 г до 2011 година, максимум съм държал в къщи едновременно 5 пушки и 3 пистолета......... :D :D

Илиян
Активен

gaden_stalker

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
« Отговор #7 -: октомври 14, 2011, 16:54:35 pm »

Някой има ли опит със същия модел,обаче на производител Сима - Сима 40

Имам интерес към тези две оръжия и за другото лято може и да си набявя едно. Благодаря на Купона за ревюто на  Рк-02.

Ето я и версията на сима https://www.taiwangun.com/electric_air_soft_guns/cm_040_cm-1408.html

Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: октомври 14, 2011, 17:10:55 pm »

Имаме такъв АК в отбора, но е по-стара версия, Greenkiller го ползва от няколко години, проблема при него мисля е единствено, че някои  Mid-Cap пълнители са по-тесни от гнездото на цевната кутия и леко хлопат.

Аз си купих преди половин година от поляците АK47 Тactical (CYMA 028U)

https://www.taiwangun.com/electric_air_soft_guns/cm_028u-2007.html

Мога да кажа за него, че е отлично качество, съпоставяйки DBOY и CYMA мога да дам лек превес в предпочитанията си за CYMA, просто при тях липсват "козметичните" проблеми на DBOY.

Kupona
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #9 -: октомври 14, 2011, 23:29:24 pm »

Категорично съм за CYMA. Всичките ми АК-та са били и са от този производител.
Качеството е един път, дори и корпуса да е от ABS като това:

https://www.taiwangun.com/electric_air_soft_guns/cm_031-591.html  - финиша е страхотен и трудно може да се различи от металната реплика.

В момента съм с това:

https://www.taiwangun.com/electric_air_soft_guns/cm_048s-1561.html

Страхотна пушка- дърво и стомана! След разработване от 8-10 игри, хронографа се закова на 129.7-130 м/с.
« Последна редакция: октомври 14, 2011, 23:35:10 pm от Kreslyo »
Активен
Screamer

gaden_stalker

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
« Отговор #10 -: октомври 15, 2011, 01:05:25 am »

Да определено сима48 са силнички.Един приятел има същия Акс-47.Честно казано малко ме дразни дървото.Много почва да свети на слънце .Иначе другото е супер.Аз смятах да взимам за първо оръжие Сима48- Ак74,но взех м-ка.  Иначе сега за второ сериозно гледам калашниците. Мерси за съветите ;)
Активен

yanko27

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Профил
    • За контакти:
Re: АKS74 DBOY Full Metal - Ревю
« Отговор #11 -: октомври 19, 2012, 14:33:34 pm »

Здравейте:) Преди няколко дни пристигна съвсем същия автомат, който е и първото ми airsoft оръжие и още не мога да му се нарадвам (само дето не спя с него!)! Още не съм го прострелял като хората, но вече си правя планове малко да го ъпгрейдна, като начало - само визуално, и смятам да започна с ложата (така и не съм сигурен за точната терминология, на английски си е handguard, но на български като че ли двете части се водят ложа и полуложа, съответно долната и горната..?). Та порових се и намерих оригинална дървена ложа за АК74 (от тук http://www.weapons-trading.com/product_info.php?idarticles=1340 ), но на отправеното ми запитване за размерите отговориха че монтирана е 15 см, докато линийката на моята безмилостно се спря на 155 мм. Така че, след краткия:) увод, направо на въпроса - от къде мога да си поръчам дървена ложа?
П.С. С нея АК74 става безумно красив! Освен това се чудех какъв ще е ефекта ако сменя само долната ложа и запазя оригиналната черна (полу)ложа - дали ще наподоби "navy" версиите, или ще е грозно?
П.П. Това ми е първата публикация:)
Активен
България над всичко!...

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: октомври 19, 2012, 16:03:38 pm »

Привет колега :),

Ето от къде взех дървените ложа и полуложа за моя AKS74:

http://www.ebairsoft.com/airsoft-parts-wood-c-68_71.html

A черна пластмасова полуложа и дътвена ложа не мисля, че ще е красиво, но пушката си е твоя все пак ;) :D :D

Kupona
Активен

ivo7001

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
    • Профил
« Отговор #13 -: октомври 19, 2012, 18:47:48 pm »

Здравейте, аз съм монтирал оригинална дървена ложа за АК74 (от тук http://www.weapons-trading.com/product_info.php?idarticles=1340) на моята Цима - дейсвително трябва мако пилене, но не е нещо фрапантно - 1/2 час с постоянно сваляне/слагане на принципа - 3 пъти мери ,1 пили ;D.
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: октомври 19, 2012, 19:59:08 pm »

Моите ложи паснаха без броблем.............то в сайта е посочено, че са за DBOY AKS74........не съм преправял нищо.

Kupona
Активен

yanko27

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Профил
    • За контакти:
« Отговор #15 -: октомври 20, 2012, 03:24:00 am »

Благодаря за своевременните отговори:) (банковата ми сметка не споделя благодарностите :P!)
В крайна сметка май ще взема да си поръчам ложата от нашия си сайт (да побутна малко родната икономика :D), и вече като дойде ще я мисля как ще я приспособявам. Иначе моделите на DBOY и CYMA (не се ли произнася "САЙМА"?) изглеждат идентични, но знае ли ги човек:)
Остава да намеря планка за монтаж на мерен прибор за страничната релса на прилична цена (въпреки че търсенето засега показва че моите представи за "прилична цена" и тези на търговците силно се разминават:)) и един сносен, открит бързомерец и... Уау нямам търпение 8)
Активен
България над всичко!...

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: октомври 20, 2012, 09:21:51 am »

Интересно дали тези ложи ще паснат на DBOY................. ::)

Kupona
Активен

ivo7001

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
    • Профил
« Отговор #17 -: октомври 20, 2012, 10:55:52 am »

Сега направих експеримента - посадъчните места/размери са практически идентични (при мен - cm050 и RK02)
Активен