Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Бихме искали да ви предупредим, че пазаруването от сайта на "airsoft bg" е на ваш риск и отговорност. Закупуването на стоки от този сайт и магазин крие в себе си сериозна възможност за проблеми от всякакво естество. Магазините, от които нямаме подобни оплаквания, можете да откриете в банерите горе, вдясно или най-отдолу на страницата на форума. Желаем ви успех !

Автор Тема: Olight M20-X опит за ревю  (Прочетена 1114 пъти)

Lefi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
    • Профил
Olight M20-X опит за ревю
« -: декември 29, 2011, 17:45:13 pm »

Здравейте.От няколко месеца съм притежател на Olight M20-X (В сайта на olight-bg е описан като М20S-X).Нося го всеки ден с мен ,както и на работа ми се налага да го ползвам доста често.Тъй като нямам много голям опит няма да правя сравнения с други марки ще се постарая да опиша впечатленията си от този модел ,като наблегна на снимковия материал та да се получи нещо като ревю на модела :). Ето го и него:

Останах приятно изненадан ,когато пристигна фенерът в тази плстмасова кутия тип малко куфарче.Ако се загледате ще видите ,че са описани основните характеристики.Синя стрелка - 500 лумена ,зелена -200 м осветяване ,жълта - 85 часа продължителност на светене (въпреки ,че ги пише на кутията ги изброявам ,за да поясня ,че  85 часа продължителност на светене има при използване на най-слабия режим на фенера на 10 лумена).При режим 500 лумена продължителността е около 1,5 ч ,може би малко отгоре.

На празните места имаше батерии (CR123) ,за които ще поясня малко по надолу.

Фенерът запаметява режима на ,който е оставен последно

Разликата между М20-S и M20-X e силата на осветяване 360 лумена макс. и 500 лумена ,както и това ,че М20-S използва LED Cree S3 ,а М20-X LED Cree XМ-L.

Разполага с отделен бутон ,който активира директно строуб режима ,а също така се използва и за смяна на останалите (10,100,500 лумена).Повърхността около бутона е гладка с цел по-лесно напипване ,употреба при използване на ръкавици.

Стоманеният накрайник е бих казал леко остър в изпъкналите си части ,което го прави идеален за чупене на стъкла при нужда.Идеален е и за самозащита ,но имайте в предвид ,че с тази повърхност ако ударите нападателя си около лицето определено ще му нанесете сериозни щети и спомен за дълго време.

Размерите му са около 14,5 см и диаметър на рефлектора около 31мм (Докато при М21-X е 40,2мм).По характеристика на сайта теглото му е около 120.5g без батерии.За мен нито е прекалено голям ,нито прекалено малък и е лек.Бих казал ,че влиза в златната среда откъм съотношение: големина-кпд

Белият дифузер пристигна към комплекта.Разпръсква равномерно светлината и може да се учудите колко често може да се окаже полезен.За мен това е може би най-често приложимия от всички останали.Допълнително могат да се купят още син ,зелен и червен.Освен ако не ви трябват за работа или имате излишни пари за харчене не виждам смисъл да се купуват.

Тук е на режим 10 лумена и е светло в стаята.Този режим е иделен за продължително четене ако се налага и нямате друга алтернатива.Останалите режими могат да осветят доста добре средно голяма стая ако се наложи.

Както вече казах комплекта пристига с  2 батерии (CR123 3v.) с логото на Olight слепени в обвивка за по-голямо удобство.Освен с CR123 ,M20-X може да използва акумулаторни Li-ion 3.7v батерии, както и 2x RCR123A/16340, 1x 3.7v Li-ion18650 или 1x 17670.

Включена е и касета за ползване на батерии CR123

Както се вижда от едната страна на касетката е изобразено логото на Olight (което на мен ми харесва ,защото е чисто и просто с цел да погъделичкат клиента) ,а от другата е отбелязано с + и - как точно да се сложат батериите.В случая аз съм ги сложил грешно ,да не ви прави впечатление.

Тактическия ринг е удобен за различни хватове.Според зависи от големината на ръката на някой може да не е удобен ако се държи стабилно с цяла ръка ,но хубавото е че е сменяем с обикновен кръгъл ,както и клипса също може да се маха и слага (пропуснах да добавя ,че е стоманен)

Връзката за врат е регулируема.Дължината и е около 50 см.Незнам от какви материали е направена ,но ако се наложи да вържете нещо (говорим за аварийни ситуации) ще знаете ,че разполагате с близо 1 м здрава връв.Едно допълнение ,ако сложите кръглия ринг няма да има къде да захванете връзката.

Материалите от ,които е направен калъфа също си личи ,че са качествени и го няма онова чуство за менте от пазара.От двете страни на калъфа има ластични отделения за резервни батерии.Лично аз съм ги ползвал ,удобни са и не пречат ,но ироничното е ,че точно когато ми свършиха батериите не си бях взел резервните.

Освен към колан може да бъде прикрепен и към жилетка ,защото е захванат доста стабилно с велкро или да бъде захванат с връзка или нещо друго към халката.

В долната си част е изрязан така ,че фенерчето да може да се ползва и без да се вади.

Към комплекта са включени и резервни уплътнения ( О-рингове) ,стоманен кръгъл ринг ,както и резервна флуоресцираща гумена капачка за бутона

При поставяне  флуоресциращата капачка прилепва доста плътно към бутона и няма начина да се изхлузи или падне.

Тук се вижда как свети флуоресциращата капачка.Осветена е с 10 лумена не повече от 30-40 секунди.

Мисля ,че е излишно да споменавам от кой съм го взел и колко коректен продавач е ,но за тези ,които все пак незнаят.Потребителското име във форума е Jose ,а сайта е http://olight-bg.com/index.php (сега като не помня можеше ли да се пише сайта или не  ???.Ако не е трябвало нека да бъде изтрит)
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 028
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re:Olight M20-X опит за ревю
« Отговор #1 -: декември 29, 2011, 22:12:22 pm »

Старателно и пространствено представяне на този фенер с доста снимки.
Як труд, който си заслужи четенето. Не виждам обаче защо трябва да се
трият линкове - че той Хосето е един от първите рекламодатели на сайта
и форума "Еърсофт България", нека си имаме уважението  :)

Лично на мен малко ми липсва анализ на детайлното приложение на фенера:
- ако свети наистина 500лмн, то това колко метра са реално
- ако наистина чупи стъкла или ръбовете му са достатътчно остри,
то това също може да се заснеме, за да е наистина пълноценно ревюто.

И все пак: Благодарим, аз много харесва точно този модел,
но ползвам реално два други /серията iтр/, от които съм също така много доволен.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания