Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревю на Gunfighter Windblocker /Helikon-tex/  (Прочетена 10997 пъти)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 988
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re: Ревю на Gunfighter Windblocker /Helikon-tex/
« Отговор #25 -: май 19, 2014, 12:16:54 pm »

Ползвам доста от техните продукти: 4 якета, 4 панталона, и да определено има разлика в качеството през годините
и партидите. Незнам дали това е специално износ за По-източната европа, но си е така.
И това го усетих още 2013, когато на пазара се появи Кондора и вече имаше база за сравнение.

Безпроблемни фаворити за мен обаче си остават Delta Jacket и панталоните SF от старата генерация.
Имат проблеми и със спешъл-коланите и по-точно с катарамите им.
Но пък разчупиха дизайна на раниците си.
Размишлявам си.
Мда.

А относно моят Gunfighter/2012 - не е мръднал. Ципът държи, няма скъсвания или протривания на плата,
осигурява една приемлива влагоустойчивост и твърда ветро и топло защита. Аз за дъжд вече разчитам
само на твърдите лайт-ламинати.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #26 -: май 19, 2014, 12:25:15 pm »

До 2010-2011, ползват по-качествени платове и конци, но след това, според мен минават на China Made Stuff, даже съм си мислил, че са изнесли част от производството в Китай, щото видимо има разлика в изработката. Но имат и добри модели.  :)
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #27 -: май 19, 2014, 12:35:59 pm »

според мен минават на China Made Stuff

200%....

от тази година пуснаха и маскировъчни ботинки, които няма как да реализират в тяхното хале.
както и почти цялата част от помощните артикули - ножчета, лъжички, манерки. china rulllezzz  :D

Въпросът е обаче, не дали се прави в Чайналенд, а куалити контролинга - демек ОТК-то. Там е ключето.

Реално за мен хеликонците действат огледално на всичките търговци:
започват с високо качество и стабилна цена, развиват пазара, и увеличавайки продажбите,
допълват с по-ниското качество и по-ниската тарифа, но със същата стабилна цена. Нищо ново  ;D
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #28 -: май 19, 2014, 15:01:21 pm »

Прал ли си го Гънфайтъра, и третирал ли си го с някакви неща против дъжд. Почвам да се чудя да не е от тоя плувонин ли квото беше там за инпрегниране с който го опръсках веднъж.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #29 -: май 19, 2014, 15:52:22 pm »

Хммм, странно.
Въпросното яке - няма никакви след от умирачка, няма проблем нито с шевове, нито с нищо. Не е прано никога в пералня, а само на ръка, не е пръскан засега с никакви препарати. Впрочем, често като нямам раница му ползвам задният джоб за пазарна количка, хаха.
Раницата (Рател 25л) е сравнително нова, но я ползвам почти ежедневно+еърсофт+туризъм+мъкнене на консерви, хах. Няма засега забележки.
Флийс-суичерът (май и той се води яке) го имам от около година, носен е изключително много, нямам забележки.
Панталон УТП - удобен, здрав, ползван много (не и за еърсофт или туризъм), нямам забележки засега.
Имам Хеликонска униформа, но съм я носи твърде малко, за да имам мнение.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #30 -: май 19, 2014, 15:55:20 pm »

Прал ли си го Гънфайтъра, и третирал ли си го с някакви неща против дъжд. Почвам да се чудя да не е от тоя плувонин ли квото беше там за инпрегниране с който го опръсках веднъж.

Пран. Но на ръка. С течен сапун.
Не съм го третирал с хеликонските перилни течности. С тях обаче накиснах Делта-якето и софт-шела.
Нямам забележки. Не издимя, но и не направи така нужния защитен филм...
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #31 -: май 20, 2014, 02:20:42 am »

Нямам въпросното яке, имах няколко други, вкл. Парката, разпродадох всичко, оставих си само Софт Шел-а.
Всичките съм ги прал в пералнята на 30-40 градуса, не съм ползвал Хеликонски препарати, не ги знам какви са, ползвам 'перилни' препарати на Granger's , и съм доволен от тях, пера всичките си камуфлажи и якета и със сигурност наслагват предпазен филм.   
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #32 -: май 20, 2014, 13:05:26 pm »

Е след като сме почнали, да си кажа и аз :)

- Панталон ОД, не помня модела, загуби цветове на второто пране, получиха се едни странни черти при него каквито не се получиха при ТруСпек и 5.11, след като го носих една седмица установих че на едно място на коляното където се събират две части от плата едната е подпъхната но е отрязана прекалено късо при зашиването и леко се е извадила - не ми пречи, ама дразни. След 3-4 ранета панталона се обезформи, някак си провисна отвсякъде и се намачка ужасяващо.Пробвах да го изгладя - не става, а и ръб отпред не държи. При съизмерими а и по ниски цени на ТруСпек, 5.11 и много други - не мерси.

+ Раницата към момента е ОК.

+Две шапки поларени, едната се разши отгоре - закърпих я. Наистина съм доволен от този продукт.

-Две софтшел горнища, и двете след по 1-2 пранета/порой станаха много странно пропускливи и след доста малко носене изглеждат и на пипане са като вестник. Ужасно некачествени шевове още от бебенца.

-За Гънфайтъра си говорихме, преди прането беше ОК. Като цяло не е много носено якето, но и аз съм си ползвал каргото и т.н. Страшно удобно е но е еднодневка.
Просто на първото пране на 40 градуса, без центрофуга/сушилня не им издържа китайското лепилце.
_______
Тотал -1

Снимките:

Активен

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #33 -: май 20, 2014, 13:28:02 pm »

Еми, според мен, трябва да си смениш пералнята. Виждаш че ти разваля дрехите и пак упорстваш.  ;D ;D ;D

Бааа, туй много зле бе.

Мой приятел има другия модел 'Командер', и го пере редовно в пералнята на 30 градуса, няма никакви проблем, поне до сега.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #34 -: май 20, 2014, 13:38:31 pm »

.........

Поздрави,
« Последна редакция: май 20, 2014, 14:28:39 pm от Меч »
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #35 -: май 20, 2014, 14:00:03 pm »

Ми не е от пералнята, как па нито една друга дреха не прецака.
Само за сведение е от доста реномиран производител, от доста висок клас и е модел на 6 месеца горе-долу.

Мечка, опасявам се че не разбирам майтапа ти...
Активен