Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Първата национална еърсофт игра  (Прочетена 19793 пъти)

кисело ми е

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 108
    • Профил
Re: Първата национална еърсофт игра
« Отговор #25 -: април 07, 2008, 18:25:47 pm »

Това с търкаляне и носене не се връзва никак:

- варели (празни), които ще се търкалят/носят с цел придаване достоверност на действието "конвойране на нефт";

Варелите не се ли извозват със съответното МПС ....?

Хубаво е да се знае за КЪДЕ говорим за да се види кой къде може да помага по линия на:
- джип за покриване на нуждите ни из терена. Ще се включва в играта;
- търси се местен търговец, който ще "опъне" сергия нейде из терена;
- за хората, които имат желание да спят на палатки може да се пазарува на едро храна и напитки;
- ще се осигурят ленти за маркиране на групите;
- открити са 3 алтернативи ако преговорите с общината се провялят;
- събитието ще се отрази от медии;
Активен
A clever person solves a problem.
A wise person avoids it.

Stenli

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • Профил
« Отговор #26 -: април 07, 2008, 21:27:40 pm »

За палатките ясно се вижда, че много хора са навити.Аз не случаино предложих на командирите да определят старшина. Какво значи това ? - ами отбора ще участва с определен брой играчи, значи за закуска 1 бира на човек, за обяд 2 бири, за вечеря 4. Кебапчета 6броя и т.н. Отбора си осигурява подходящ транспорт товари провизии, муниции и оръжие и потегля на поход.
По отношение на зареждането на батериите същият този отборен автомобил ще ги зарежда, ще осигурява осветление, и ще превози и полевата тоалетна.
Важно е не само организаторите да се потят а после и да бъдат упреквани, а командирите като истински такива да свикат отбора и да си направят организацията а след това уведомят организаторите - отбора ще участва с такъв брой играчи, обезпечени с еди какво си и т.н.
Активен
Победата е винаги наша !

airsoft

• Гост
« Отговор #27 -: април 07, 2008, 23:51:03 pm »

Преговорите са с община Габрово. До края на седмицата очакваме отговор от тях.

За момента нямаме нужда от помощ. Нещата вървят по план. Благодаря за готовността ви!

Транспорт - след разговор с командира на "Легион" се уточнихме, че те ще пътуват с личен транспорт.

Направих запитване за изготвяне на оферти в 3 туроператорски фирми на 04.04.2008 год.
При подадените параметри и трите фирми спазиха сроковете за отговор.
Две от фирмите казаха, че не могат да осигурят нужния ни транспорт, поради причината, че имат направени резервации за този период и не могат да поемат поръчката.
Третата фирма даде положителен отговор. Цената е 30 лв. за двупосочен билет. Тя не е по-различна от пазарната в момента (направих проучвания в автогара София), с тази разлика, че имаме два  бонуса: застраховка на всеки пътник за трите дни (път + игра), както и това, че автобуса ще е на наше разположение и през трите дни на престоя ни там.

Хотели/хижи

1. Хотел "Импулс"
- 100 легла
- 80 места ресторант
- 30 лв легло за "Pеновирана стая"
- 25 лв легло за "Нереновирана стая"
- меню в ресторанта се договаря допълнително

http://www.hotelimpuls.com/index2.html

2.Хижа "Узана"
- 120 легла
- 80 места в туристическа столова
- стаите са с по 10-15 легла, има и по на два етажа
- санитарен възел и баня на етажа
- спартански условия тип "Само за мъже"
- 8 лв нощувка

3. Хотел "Еделвайс"
- 100 легла
- 100 места ресторант
- 33 лв. полупансион
  * нощувка
  * закуска (комбинирана)
  * вечеря (основно ястие и десерт или безалкохолно)

http://pochivka.bg/o-880-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%81

Цените са за група. Ще пусна анкета за препочитания от вас хотел/хижа. Активността й ще е до 9 април! След тази дата се избира мястото с най-много гласове.

Такса за участие

Такса - участие за двата игрални дни е 12 лева. Тя включва туристическа застраховка, материална част за осигуряване на мероприятието и изненади за участниците. Други такси няма да се изискват!

За пътуващите с автобуса таксата е 10 лева.

Утре вечер, след срещата на организаторите, ще има информация за крайните срокове и начини за разплащане.

Застрахователно покритие на туристическа застраховка

• Медицински разходи, вследствие злополука и акутно заболяване: Застрахователят покрива и възстановява реално извършените разходи за оказване на първа помощ на Застрахования при злополука или акутно заболяване; лечение с хоспитализация, наложило се вследствие злополука ; спешна стоматологична помощ за облекчаване на остри болки вследствие злополука

•  азходи за издирване, спасяване и транспортиране вследствие злополука и акутно заболяване.

Застрахователят възстановява действително извършените разходи за издирване, спасяване и транспортиране на Застрахования до най-близкото лечебно заведение на територията на  епублика България.
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #28 -: април 08, 2008, 00:20:38 am »

До тук нещата звуча изключително обещаващо :)
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

APRIK

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
    • Профил
    • Global Communications Bulgaria
« Отговор #29 -: април 08, 2008, 14:16:40 pm »

Оставете нещо и за нас - организаторите! :)

За момента са осигурени или се търсят следните неща:
- алтернатор;
- батериите могат да се зареждат и от почиващите в хотела;
- варели (празни), които ще се търкалят/носят с цел придаване достоверност на действието "конвойране на нефт";
- джип за покриване на нуждите ни из терена. Ще се включва в играта;
- търси се местен търговец, който ще "опъне" сергия нейде из терена;
- за хората, които имат желание да спят на палатки може да се пазарува на едро храна и напитки;
- ще се осигурят ленти за маркиране на групите;
- открити са 3 алтернативи ако преговорите с общината се провялят;
- събитието ще се отрази от медии;
- преговаря се със спонсори. Парите, получени от тях ще се дарят на детски дом „Асен Златаров" (София, кв. Надежда);
- такса участие покрива необходимите нужди. В нея няма да включват телефонни разговори, бензин или командировъчни на организаторите. Всичко е на доброволни начела. Крайната сума ще се извести след пресмятане на всички разходи.

Залезът на 02.05.2008 година ще е в 20:29 ч.

след като сте готови с Всичко аз мога да помогна за медийте.  Но нека първо се уточни къде, кога и как ....МЕЧКАААААА  обещал си ми статия за ЕБ още миналата година.!!!!!
Активен
In combat you act without passion or hatred. You respect vanquished enemies.
You never surrender either
your dead,
your wounded,
or your weapons.
Code Of Honour
The French Foreign Legion

Морски

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
    • Профил
« Отговор #30 -: април 08, 2008, 14:56:42 pm »

А вариантът палатки обсъжда ли се?
Активен

кисело ми е

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #31 -: април 08, 2008, 15:36:16 pm »

С палатките ще е по-сложно мисля :) Ще се окаже че само единици са навити на този вариант и те в последствие ще се присъединят към останалите :)
И аз няма как да преценя какво избирам защото не се знае какво ще е ...
Отново се сещам за австрийците - там всичко беше под един знаменател - палатки.
А че имало хотели наблизо ... страхотно!
Направо да спретнат и един бал ...прием ? С Виенската филхармония за музикален фон :)

Не желая мнението ми да се приема като тежест в полза на палатки. Несъстоятелно ми звучи обаче аргумента, че някой не може да си позволи 40-50 лв за палатка след като е прежалил едни 8-10 повече за оръжието само за начало. Лично - все ми е едно ....аз и зимата спя на отворено без отопление.

Да попитам - на първа страница на airsoftbulgaria.com излиза 1 - 3 май като дати
След това обаче във форума четем:

Тръпнете за най-мащабното еърсофт събитие на родна територия, което ще се състои от 02 (петък) до 04 (неделя) май 2008 година.

Кое е вярното ?
Активен
A wise person avoids it.

Stenli

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #32 -: април 08, 2008, 17:17:21 pm »

Тъй като съм застъпник за палатките но при първоначално написаното, че играта ще е около Казънлък където терена е сравнително равен и позволява построяването на палатков лагер, сега чета за преговори с Габрово където си е Балкан - сиреч стръмно, влага и хлад. Ако остане Габрово най- оптималното решение е хижа или хотел с топла храна и напитки. Затова когато организаторите имат по-голяма яснота да стартират анкетата !!!!!!!
Активен
Победата е винаги наша !

кисело ми е

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #33 -: април 08, 2008, 17:28:18 pm »

Извинение до модераторите за това ми мнение, просто се съгласявам с аргументите на Стенли. Моите уважения :) С няколко думи рече и отсече без да оставя грам съмнение в съображенията.
Остава въпроса за
хай-кап версия на дядовата ръкавичка която ще побере участниците :)
Фактора брой участници ...как ще се преодолее ?
С незнаен брой такива ....
Активен
A wise person avoids it.

Shivacha

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 244
    • Профил
« Отговор #34 -: април 08, 2008, 20:46:11 pm »

Хора мога да взема АТВто за някои от сьдиите но незнам как точно да го транспортирам ано някои има идея да пише. Мисля че ремарке сьм намерил, но няма теглич.А за камерата е ясно.
Активен
В името на играта

Skype-Shivachabg

Stenli

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #35 -: април 08, 2008, 21:01:21 pm »

Кисело отговарям на теб но го четат и организаторите -  командирите да обяват броя участващи мъже и жени от там и насоката кои към хижата, кои към хотела Шивач за техника мисля, че е рано още, моето скромно мнение е да се види терена и тогава вече да се помисли с каква техника може да се насити. Всичко това сме го дискутирали в частни разговори но ЕБ поне до сега няма извоюван постоянен мащабен терен-полигон на който може да се изградят фортификационни съоръжения и парк за техника. Но що е време то е пред нас и с общи усилия трябва да постигнем отпускането на такъв терен. Апропо от бившата БНА пустеят изоставени не малко подходящи полигони, просто още не сме попаднали на нужният човек в МО.
Активен
Победата е винаги наша !

Shivacha

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 244
    • Профил
« Отговор #36 -: април 08, 2008, 21:28:47 pm »

Кисело отговарям на теб но го четат и организаторите -  командирите да обяват броя участващи мъже и жени от там и насоката кои към хижата, кои към хотела Шивач за техника мисля, че е рано още, моето скромно мнение е да се види терена и тогава вече да се помисли с каква техника може да се насити. Всичко това сме го дискутирали в частни разговори но ЕБ поне до сега няма извоюван постоянен мащабен терен-полигон на който може да се изградят фортификационни съоръжения и парк за техника. Но що е време то е пред нас и с общи усилия трябва да постигнем отпускането на такъв терен. Апропо от бившата БНА пустеят изоставени не малко подходящи полигони, просто още не сме попаднали на нужният човек в МО.
Стенли това е 4 колесен мотоциклет с усилена проходимост,разход 3 на100км. двуместен тежи 160кг. та идеята ми е не за парк а за транспорт из самия терен и то предимно за сьдиите, товароносимост 140кг. максимална скорост 60км. което го прави дори и перфектната машина за доставки а и дори линеика. Габарити ш.125см   д.160см  в.105см
Та тва ми беше идеята. Ако може да се ползва ОК. ако не ОК.
« Последна редакция: април 08, 2008, 21:41:11 pm от Shivacha »
Активен
В името на играта

Skype-Shivachabg

The_Demon

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
    • Профил
« Отговор #37 -: април 08, 2008, 22:10:32 pm »

Е не може в хотела да се пали огън и да се пекат шишчета и други неща :) , а за батериите могат да се зареждат и от акумулаторите на колите с една малка схема :)!
Активен
Kill Them All, Let God Sort Them Out!

Stenli

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #38 -: април 08, 2008, 22:11:32 pm »

Шивач това е ясно и само за идеята ще го измисля как да го закараме и до Афганистан даже - моят мотор го влача на автомобилен теглич, но конкретно на въпроса - не знаем със сигурност на какъв терен ще играем. Ако е горски в планината силно пресечен и хеликоптер не ни помага. Нека разберем точно какъв терен ни очаква и тогава може да разчиташ изцяло на мен, организирам превоза на цял полк такава техника.
Активен
Победата е винаги наша !

Stenli

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #39 -: април 08, 2008, 22:14:13 pm »

Демоне затова са хижите - който иска там е на самообслужване, сам си готвиш, има обща столова, обща спална, обща ........
Активен
Победата е винаги наша !

askmi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 431
    • Профил
« Отговор #40 -: април 08, 2008, 23:48:11 pm »

Аз не съм разбрала палатковия лагер да е отложен. Евала на организаторите, че са помислили и за глезли като мен! Хич нищо против нямам да се снабдя с палатка и спален чувал (парите не са от значение, на фона на толкова влагания и една национална игричка) и нищо против нямам да се въргалям из треволяка пиейки бира и да се топля край огъня, ама както съм мезе за всякакви инсектни гадини и след цял ден дзверско потене....мирси!!! ДУша и чистите чаршафчета ще ми дойдат екстра! Пък може след душа да къмпингувам и аз, ма както сабя покаже и сърце юнашко! Ако организаторите изнамерят освен тУалетна и военно-полева баня - отказвам се от хотела. Даже на доброволски начала се кандидатирам за шефиор на джипката ;)
Момчета, ако сте толкова ербапи, не разбирам с какво терена ще ви попречи на къмпингуването?! Казанлък-Габрово, морето-Карлуково, край река или не, в планината или в полето.....Ако искате може и плочки до отвора на палатките ви да се подредят. Само да обещаете да не ги чупите, че ще ги връщаме! ;)
пп Мужду другото изнасям сикрет информейшън, с която организаторите нещат да ви плашат- има 50% вероятност да вали. Поне такива са прогнозите де ;)
Активен
Чуждата глупост не ни прави по-умни.

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #41 -: април 09, 2008, 00:30:56 am »

A може ли да се изредим палаткарите през душчето на някой в хотела?
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

askmi

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #42 -: април 09, 2008, 01:07:37 am »

A може ли да се изредим палаткарите през душчето на някой в хотела?
;D Само срещу 5 ойро. На примосия! ;)
Активен

airsoft

• Гост
« Отговор #43 -: април 09, 2008, 01:25:36 am »

Екипът по организация на мероприятието се разшири.

Дейни участници в реализирането са: Стоян (командир на отбор "Шипка"), Алеко (отбор "Шипка"), Илиян Илиев (Габрово), Любо (командир на отбор "Гурка"), Илия (командир на отбор "Смерч"), Иво Чачев (управител на хотел  ;) ), Пламен (командир на отбор "Легион"), Петър (отбор "Легион").
Благодаря на всички тях за оказаното съдействие!

Благодаря на хората, които изявиха готовност да помагат!

Благодаря на братята (Алеко и Стоян) за желанието им да ми сътрудничат в съдийстването на това мащабно мероприятие и за жертвоготовността да се лишат от удоволствието, което ще изпитате по време на играта - безвъзмездно!

Благодаря на хората, които са "външни" за организацията, посмяли да се явят на националното събиране!

Благодаря и на всички сподвижници на идеята "Еърсофт България" (накрая, но не на последно място)!
Активен

кисело ми е

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #44 -: април 09, 2008, 10:48:26 am »

Ами аскми е права, лично аз очаквам информация за хотелско/къмпинг симбиозата. За хотела има вече инфо, но как да преценим за къмпинга...дали да мятаме палатки в багажа ?
Ако не е уредено кампирането, де ще се спи. Все пак трябва разрешение, организация на събиране на отпадъците, осигуряване и обезопасяване срещу пожар ...
А за 50/50 за дъжда ...мисля че едно хубаво импрегниране и пробване напролет си е задължително ...
Ето сега пак се хвърлих в размисли ...няма ли да има анкета за палатка/хотел
за транспорт автобус/кола, за да се види кой какво и колко ?
Активен
A wise person avoids it.

Duvi

• София
  • Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
    • Duvi`s life
« Отговор #45 -: април 09, 2008, 11:05:56 am »

Така Джими и Алеко са вече на място и пият кафе в китното Габрово... Времето при тях е слънчево... След малко потеглят по задачки. Довечера като се приберат ще има инфо за всичко... и ще пуснем формата за попълване !

кисело ми е

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #46 -: април 09, 2008, 11:40:48 am »

Не става ясно от информацията за играта какво е "мястото на инструктаж" където биха били разположени палатките. Не е ли добра идея да са в близост до хотела ?
Така може да се навият повечко хора от тези които все пак държат да са им наблизо някои удобства. Отпада проблема полева баня. Ще им оставим някви пари за ползваната вода ток и т.н. в повече... Въпрос на договорка от страна на организаторите и хотелиери/хижари...
Активен
A wise person avoids it.

askmi

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #47 -: април 09, 2008, 21:52:52 pm »

Все си мисля, че бих могла да се доверя на 1000% на хора, които са помислили да проверят времето на здрачаване точно колко минути ще е и за застраховките за проекто камикадзета да се погрижат.... Навярно пичовете ще договорят всички положения и с къмпингуването, и с отпадъците (както се е и случвало), и с общината, и с полицията, и с телевизията....
Мили момчета, просто си заредете батериите и си купете бибитки! Даже и за това може да не се грижите, просто да присъствате. Ще ви се осигури зареждане, даже и пушкалца, даже и очила се изнамират и топчета по желание ще се сервират. Ако на Хорнета му свършат, обещавам на единична стрелба да ви ги подавам ;) Даже пари няма да ви взимам! Ам чи съм ларжжж ;)

пп Длибоку съм Убедена, че на който му се участва, нито палатки и хотели ще го спрат, нито коли и автобуси, нито жени и мъже.....да не говорим за шефове(аз лично имам болничен от миналата година за цяла седмица за въпросния период ;)).... Абе, не може ли да изместиме с няколко седмици напред часовниците? :-[ :-[ :-[
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #48 -: април 09, 2008, 21:54:46 pm »

Мен само едно нещо може да ме спре, ама ще видим.
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

кисело ми е

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #49 -: април 09, 2008, 22:08:32 pm »

Мен само едно нещо може да ме спре, ама ще видим.

Взимай го и нещото. Всичкото. И по пътя на Митко Палаузов :)
Активен
A wise person avoids it.