Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревю на панталон Helikon-tex SFU  (Прочетена 5953 пъти)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 988
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Ревю на панталон Helikon-tex SFU
« -: март 12, 2012, 10:28:59 am »

Ще е кратко ревю. То няма и много за показване, но пък за три месеца
интензивно почти ежедневно ползване, този панталон ми допадна - не помръдна.
Нито цветово, нито платово. Затова накратко ще ви го представя:

Цветът - познахте - е в сиво-зелената гама. Не е олив, макар че за такъв го даваха,
а си е рейнджър грийн/алфа грийн или накратко казано - мръсно сиво-зеленикаво.
Което на мен ми допадна като нещо по-различно и нестандартно.

Всъщност за мен големият плюс са тези допълнителни предни джобчета, в които
държа EDC ножката, телефон и влизат много удобно ключовете с фенера, без да
ми пречат особено на свободата на другите стандартни предни джобове.

По описание на производителят/вносителя панталона има:
    2 предни /широки са и дълбоки/
    2 големи странични /те са много удобни и много добре защитени от случайно отваряне/
    2 задни /много удобни/
    2 по - малки джоба предни и един за нож на дясното бедро /абе там за нож не става/
    на коляното е с два слоя плат и може да се отвори с велкро за да се подпъхне тампон. /става, да, пробвах/

Моделът ми е с плат 50% полиестер - 50% памук и е със задължителното за мен Ripstop.
Демек като се къса /дано не скоро/, да се къса на микропарцелчета.

Та така...сега се оглеждам за още един, но се колебая
между летният вариант /изцяло памук/ и друг SFU, но койотен жълто.

Поздрави,

Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Re:Ревю на панталон Helikon-tex SFU
« Отговор #1 -: март 12, 2012, 18:51:19 pm »

Супер е панталона, аз съм хвърлил око на един, но нямаше моя размер :(
Активен

ReaPer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 306
    • Профил
« Отговор #2 -: март 12, 2012, 19:01:55 pm »

Много добри панталонки.
Мога само да добавя че предните малки джобове са за пълнители на М4.
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #3 -: март 12, 2012, 22:01:45 pm »

Ма перфектно ми се събира телефона :)
Активен

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
« Отговор #4 -: март 12, 2012, 22:29:45 pm »

Панталона е перфектен, ползвамго от месец и имам намерение да си взема още един. За първит път попадам на панталон който пасва перфектно, препоръчвам го на всеки който се двуоми да ли да си го вземи.

Да но да получа отстъпка за този коментар
« Последна редакция: март 13, 2012, 10:53:08 am от Scarface »
Активен

Jose

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 181
    • Профил
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #5 -: април 17, 2012, 13:53:40 pm »

Имам "койотния" от около година.
Първия ден ми беше малко "дървен". но след това се отпусна и стана доста удобен (някак плата поомекна). За парите си е перфектен. За времето на ползване (есента и сега пролетта) не е показал никакви бъгове, не се е скъсал или видимо износил.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re: Ревю на панталон Helikon-tex SFU
« Отговор #6 -: януари 25, 2015, 16:35:29 pm »

Като отворих тази тема ми показа надпис: Внимание: тази тема не е активна от 120 дни.
Абе повече от 120 дена е ако ме питате мен - началото на това ревю е от март 2012.

Та тези дни Армс-а пуснаха съобщение, че са получили нова стока на "Хеликон", съответно реших да ги навестя следновогодишно. Резултат: черен Helikon-tex SFU Next.

Накратко за предходният олив-драб Helikon-tex SFU, първият от вноса през 2012 година.
Панталонът е все още на служба. Не е мръднал. Единствено по ръбовете на двата основни предни джоба има леко избеляване на плата, но този ефект е пренебрежително слаб.
Рипстопът е непоклатим, а дънната платка, с която се подсигурява междукрачието срещу протриване - е в перфектно състояние. Панталонът го нося почти ежедневно,
сменям го с един негов събрат в цвят койот и затова смея да мисля, че го ползвам доста активно. Именно това непомръдване ме накара да взема и един черен Helikon-tex SFU.

Характеристика:
Въз основа на класическият дизайн на Special Forces Uniform (SFU), панталоните SFU Next са изработени от здрав и устойчив на износване полиестерен Ripstop материал.
Базови функции са общо деветте на брой лесно достъпни джобове, подсиленото седалище и колена, наколенни отделения за поставяне на вътрешни предпазители, регулируема талия и маншети и D -рингове на предните джобове за допълнителни приставки. Освен това тези дишащи и анатомично оформени тактически панталони идват с регулация на крачолите, а най-новата особеност са допълнителни отделения с широк ластик, вътре в карго джобове.

Специфики:

Два предни джоба
Две тънки предни EDC отворени джоба с нов тип затваряне
Два задни джоба с нов тип затваряне
Две бедрени карго джоба с велкро капаци и затваряне с копче
Подбедрен джоб с велкро клапа
Допълнителни ластични ленти в карго джобовете за резервни пълнители, IFAK принадлежности, CAT-турникети или други малки неща от първа необходимост
Регулируема талия и маншети
Подсилена седалищна част за по-дълго износване /платка на задника/
Подсилени колене с възможност за поставяне на вътрешни наколенки
Широки гайки за колан
Пластмасови D-пръстени

Материал:
поликоттон Ripstop (60% памук, 40% полиестер Ripstop)

Активен
Д-р Мечков Лечителят

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #7 -: януари 25, 2015, 17:43:03 pm »

Първи фото-впечатления от момента на запукуването: (сравнение на стара, с нова генерация)
/не са от най-хубавите снимки, но днес вали и светлината вкъщи е много нефотогенична/

1. Оут оф дъ пликс

2. Рекламни материали и информация

4. Първото нещо, което ми хареса - вече скритият джоб за ЕДЦ - конкретно аз го ползвам за носене на нож.
Сега с капака, вече края на ножа не се вижда и не изглеждам като въоръжен перничанин в дискотека.

Отделно на това, предните джобове вече са с подсилени ръбове при отвора на самия джоб, отново с оглед
запазване на износоустойчивостта при постоянно носене на клипсове по-високо и не в ЕДЦ джобовете.

5. /снимка вляво/ Малко трудно се вижда на конкретната снимка, но в случая поляците са заменили металните ограничители , с пластмасови такива.
Хубавото в случая, че няма повече да ми дрънкат в пералнята, но кофтито е че преди като минех през рамка-детектор и обикновенно тях сочех за виновници.

/снимка вдясно/ Другата новост е поставянето на статичен Д-ринг в основата на двата предни джоба. Вероятно се цели закачането на телефони/гпс с катарами/карабинери.

6. Ето и спецификата на задните джобове. Отново е приложена новата схема за затваряне, като вече е избегнат излишното и общо взето дерящо велкро,
като основата е само от затварящ статичен микро-капак, без нищо повече. Много добро решение също.

7.Другата специфика е в страничните карго-джобове. Тук затварящият капак е отворен изцяло, велкро-лепенката този път е частична,
а допълнително е сложено копче за вътрешно затваряне на джоба. Огромен плюс е поставянето на вътрешни ластици за закрепване на пълнители. Бравос!

8. И отново нов дизайн на подбедреният джоб. По принцип този джоб за мен лично е абсолютно ненужен. Поставянето на какъвто и да било предмет вътре
е равносилно на това да носиш торбички с пясък в чорапите, но в случая го има. Може би за мен предишната концепция беше по-сполучлива, тъй като
външните ластици позволяваха носенето на химикалка / тактическа или обикновена /. Сега те са премахнати, а самият дизайн на новия джоб е увеличен като обем.

Първоначална равносметка:
Пише, че е 60% памук на 40% полиестер. Предишният SFU е със същите характеристики, но SFU Next ми се струва далеч по-лек и по-тънък дори като усещане.
Може би това е някакво вътрешно усещане, но ще видя как се държи на натоварване в сравнение с предците си.
Предимството е, че е черен и че е със сходи тактическо-товарни характеристики, като предишният модел.

Плюсовете:
- новата кройка на ЕДЦ, карго и Задните джобове
- подсилването на предните джобове
- премахване на металните клипсове на талията
- слагането на ластични ленти в карго джобовете

Минуси: - засега не откривам минуси

Та така, да видим след една година какво ще пиша пак за този панталон.

А, да....цената от 70лв: неясно защо поляците с трепетен устрем следят нивата на долара, и постоянно променят цените,
но определено засега в тази ниша на тактическите дрехи, Хеликон-а държи добра позиция като съотношение цена-качество.
Сравнението го правя с другият ми фаворит Stryke na 5.11, но той е на цена 160лв и в съотношение 65% полиестер на 35% памук.
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Jose

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 181
    • Профил
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #8 -: януари 26, 2015, 15:02:58 pm »

А, да....цената от 70лв: неясно защо поляците с трепетен устрем следят нивата на долара, и постоянно променят цените,
но определено засега в тази ниша на тактическите дрехи, Хеликон-а държи добра позиция като съотношение цена-качество.

Защото и те, като всички вероятно зареждат материали от чайна. Китайците са се нагрухали с долари и в момента ценоите растат за съжаление. Както и да го смятаме разлика от 30-40 стотинки нагоре на $ няма как да не се усети...
На мен специално ми се реве, като гледам как пейпала го сменя на около 1,90лв/$ .....
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #9 -: януари 26, 2015, 18:07:05 pm »

На мен специално ми се реве, като гледам как пейпала го сменя на около 1,90лв/$ .....

Настрой си PayPal-а на кусово смятане според твоята банка, а не по неговия си курс.
Активен
Screamer

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #10 -: януари 27, 2015, 09:22:03 am »

Настрой си PayPal-а на кусово смятане според твоята банка, а не по неговия си курс.

Как точно ?
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 783
    • Профил
« Отговор #11 -: януари 27, 2015, 09:25:43 am »

1. Влизате в PayPal в My Account с мейла и паролата си;
2. Влизате в Profile в горния ред връзки, без да избирате никоя от падащото меню!;
3. Влизате във връзката My money /при мен по подразбиране я отваря/ и в дясно се изписват регистрираните в системата карти;
4. Долу срещу My preapproved payments влизате във връзката Update;
5. Влизате във връзката в дясно Set Available Funding Sources;
5. Влизате във връзката Conversion options /намираща се след номерата на картата/ за регистрираната и потвърдена ваша карта в PayPal;
6. Отмятате другата опция /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./, а не тази по подразбиране за ползване на обменния курс на PayPal;
7. Натискате Submit и готово.
Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #12 -: януари 27, 2015, 09:39:48 am »

Да, за нещо подобно, ако не се лъжа беше писал и Барни преди време. Полезна му работа, начи!

:10x
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #13 -: януари 27, 2015, 13:08:47 pm »

Има и по-лесен начин :
http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,7096.0.html
Избираш веднъж при плащане и после си седи така. И туй то.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #14 -: януари 29, 2015, 19:43:43 pm »

Едноседмичен ъпдейт:

Плюсовете:
- удобен е за носене наистина, и джобовете още повече са полезни
- още един чифт беше закупен вследствие на това мини ревю, така че ще сравняваме паралелно на два задника как стои  ;D

Минуси:
- две от 4-те копчета се разплетоха /не е чак проблем, но споделям, че трябва да се проверят дали здраво ги е захванала машината/

Поздрави,

Сравнението го правя с другият ми фаворит Stryke na 5.11, но той е на цена 160лв и в съотношение 65% полиестер на 35% памук.
[/quote]
Активен
Д-р Мечков Лечителят