Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Защо Мръсницата кърти гиърбоксовете ?  (Прочетена 5133 пъти)

MOTORHEAD

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 301
    • Профил

Имам си една пушка с която се боря от години, казва се "Мръсницата".Все ще ми погоди някой номер то или не стреля , или се самозапалва , или се чупи.
По рождение е JG от airsoftbg , купена в зората на еърсофта . Сега е с метално тяло,двигател  на "Система", прецизна цев, ASCU.... , много е chopper

Предпоследните ексцесии бяха преди 3 месеца , когато изкърти хопъп камера и веднага след това гиърбокс. ( пружина 120).
След съответното чакане на резервни части , беше окомплектована с нов гиърбокс, метален хопъп, боре ъп, нови колелета и пружина 130 .... замерено показа само 100м/с (????) Защо ли? Отварям тялото и изненада - пак изкъртен гиъбокс  :o

Моите съмнения са:
1) Гиърбоксовете са shit
2) Пружината е много натегната и много блъска.
3) Има малък луфт между гиърбокса и хопъп камерата

Ако някой има идея защо така моля да сподели.

ПС. За това се израдвах толкова като видях гиърбокса на Hornet, aма докато ги пусне в производство...
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
Re:Защо Мръсницата кърти гиърбоксовете ?
« Отговор #1 -: март 20, 2012, 18:38:56 pm »

Гиърбокса на Хорнета няма да стане за твоята пушка.
Я дай една снимка на изкъртването.
Активен

MOTORHEAD

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: март 20, 2012, 18:46:04 pm »

Гиърбокса на Хорнета няма да стане за твоята пушка.
Я дай една снимка на изкъртването.

Ама към гиърбокса върви и пушка нали?  ;)

Ами аз ги изхвърлих в яда си.... ::) :-[
Най предната част беше изкъртена .Първия път само при горното болтче ( при долното се беше цепнала), втория път и двета и цялата предна стена .
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
« Отговор #3 -: март 20, 2012, 19:22:15 pm »

Моторхед, нещо такова ли?

Това е един гиърбокс вер 2, който в момента е при мен - чисто нов, на няма и 500 изстрела, по едно време спада рязко началната скорост (декомпресия). Това ли е решението, да разпределя натоварването върху и без това некачествения материал? Или директно нова, скъпа, адамантиева черупка?
« Последна редакция: март 20, 2012, 19:24:15 pm от barney2x4 »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

MOTORHEAD

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: март 20, 2012, 19:32:46 pm »

Същото. Само че по-брутално и от двете страни и повече от другата / горната страна

Аз си мисля да натъпча нещо между гиърбокса и тялото
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: март 20, 2012, 19:45:50 pm »

Идеята на тези падчета е да преразпределят ударното натоварване не в пространството, а във времето. Еластичен елемент, който играе ролята на ресор един вид. Ходът на буталото става съвсем малко по-малък, началната скорост спада съвсем малко и тя, но ако си свърши работата си заслужава. Не знам дали уплътняване между гиърбокса и тялото на оръжието би имало ефект...причината май е в удара на буталото.
Тези неща са ми казани от колегата Постезз (ако съм ги "преразказал" грешно да ме прощава :) ) за друга пушка, случай и причина.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

ReaPer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
    • Профил
« Отговор #6 -: март 20, 2012, 20:07:44 pm »

друг вариант.
Тука е обяснено как да предаваш кинетичната енергия на
по-здравите детайли, пък те да му мислят.
мда, за М14 е, и мда за М170 пружина е, ама....

http://www.black-wolf.ru/makenotes/7-opytnyj-obrazets-usilitelya-boksa-dlya-m14
преди имаше едно лепило Сън Фикс двукомпонентно, като пластелин,
дето става бетон, не знам дали с него ще може да се заобиколи фрезата и струга.
Ако сте гледали клипа за точилката на Хорнета, там и той
обеснява някви такива неща за едни стърчащи около нозъла парчета желязу.
Активен

MOTORHEAD

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: март 20, 2012, 20:10:10 pm »

Тези падчета за пръв път ги виждам.Къде се слагат? Между главата на цилиндъра и гиърбокса ли? Или в цилиндъра? Съмнява ме да има кой знае какъв ефект.

Жечо, точно за такова нещо си мисля, ама още не съм измислил как да го натъпча вътре.

Не забравяйте че в случая говорим за нов гиърбокс ( същия като стария),нов цилиндър , ново бутало, нова пружина ... абе всичко е ново и се появявя същия стар проблем
« Последна редакция: март 20, 2012, 20:13:11 pm от MOTORHEAD »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #8 -: март 20, 2012, 20:18:10 pm »

Не забравяйте че в случая говорим за нов гиърбокс ( същия като стария),нов цилиндър , ново бутало, нова пружина ... абе всичко е ново и се появявя същия стар проблем

Dark magic, my son must this be.
 <2>/
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

postezz

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
    • Профил
« Отговор #9 -: март 20, 2012, 21:52:01 pm »

проблема най-вероятно идва точно от силното блъскане на буталото.Доколкото знам, можеш да използваш няколко начина за предотвратяване:
1.Да не ползваш метални бутала
2.Да си сложиш полиуретанова/сорботанова подложка залепена за главата на цилиндъра .Купих си такава от http://sorbopads.com/ , смятам че можеш и сам да си я направиш ,но зависи от количеството мързел... :) Tова чудо ,освен че абсорбира голяма част от удара на буталото, помага за по-добър ъгъл (целта е 12часа) на засичане между сектор гиара и буталото.Което пък от своя страна подобрява живота на буталата и тригър респонса.
3.С пила да заоблиш ъглите на гиърбокса около края на цилиндъра.
Активен
Be polite, be professional, but have a plan to kill everyone you meet.

MOTORHEAD

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: март 20, 2012, 22:45:51 pm »

С подложка няма да стане
Главата на буталото и на цилиндъра са от този тип:
http://www.taiwangun.com/gearboxes-and-parts/cylinder-kit/bore-up-cylinder-set-for-tm-m16a2-guarder.html
Буталото е от този тип:
хммм няма го. Само зъбите са метални

А някой има ли идея колко дълга  трябва да е  пружината за да не блъска?
Идеята ми е ,че пружината е под напрежение когато затварям геарбокса.Ако я отрежа , няма да блъска , но дали щее с ресурса на М130?
И въобще тези пружини  силата им идва от еластичността на материала или от дължината?

Magic има със сигурност... дори и офиса на Султан Тепе се запали когато "Мръсницата" беше там
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: март 20, 2012, 23:07:55 pm »

По принцип пружината може да се реже или да се прави "по-твърда" (с вложка, плюс 1см, да речем, в деформацията). Силата, с която пружината "бута" е равна на коефициента на еластичност (спада с времето) по деформацията (спрямо дължината в нормално с-ие). Това е от статична гледна точка, от динамична (и практическа) е по-сложно и зависи от материала и начина на изработката. По мое мнение еърсофтските пружини са безумно скъпи, пълна кожудерщина.

При сглобяване да е под напрежение е нормално, ако не беше и на 10м няма да праща. Уж се разваля с времето, консуматив е (не скъп), но аз лично имам един автомат от 3г, чиято начална скорост не е мръднала (122-123м/с, не беше и чистен, след почистване - 125-127).
Активен

postezz

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
    • Профил
« Отговор #12 -: март 22, 2012, 10:40:32 am »

да си надупчиш буталото също трябва да помогне.Може да разкараш лагерите от главата на буталото,ако имаш лагери на водача на пружината - идеята е буталото ти да е максимално леко.Това с рязането на пружината не мисля че има голям смисъл  - и 170 да вземеш и да я резнеш на 130 = пак ще е 130.
« Последна редакция: март 22, 2012, 10:44:43 am от postezz »
Активен
Be polite, be professional, but have a plan to kill everyone you meet.

MOTORHEAD

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: март 22, 2012, 12:06:41 pm »

Благодаря на всички които споделиха идеи  за решаване на проблема.

Оказва се че имало американско решение за 45$ и , българско за 1,20лв :)

В резултат бе създаден един гумен ( експирементален) демфер и една пластмасова подложка за хопъп камерата.
Получи се като при АК

Тези подложки за 3$ няма да ги купувам. Мисля че един О-пръстен ще върши същата работа

Нооо работата за момента е в застой ,тъй като чакам гиърбокс и лагери.

Въпроса за дължината на пружината.... ами ако силата идва от еластичността на материала трябва в нормално/отпуснато състояние да са с една дължина и да няма блъскане по предната част.Поне според мен.
Активен

barborok

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
Re: Защо Мръсницата кърти гиърбоксовете ?
« Отговор #14 -: септември 29, 2012, 04:29:14 am »

R.I.P.  мръснице ... същото оръжие вече се казва I Bachka ... стреля с 142м/с , поукасено , поулекотено , ергономично . Сложил съм 5лева че няма да се развали близката една година . направи ми впечатление колко гърч видя при "убийството" си тая година ... то не беше джаскане , то не беше ритане . Умря само вътрешната цев и мушката , демек много здрав корпус !!! новия собственик да си я ползва със здраве . стария собственик когато си я поиска ще я получи веднага стегната и готова за игра ....
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #15 -: септември 29, 2012, 14:06:50 pm »

Вчера случайно видях старият собственик на Мръсницата.
Изнасяше й 40 дена и беше много натъжен.
Всички плакахме...с него и неговият приятел, с прякор Ходещият Джони.

Амин.
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

vladotopalov

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
    • Профил
« Отговор #16 -: февруари 07, 2013, 16:15:42 pm »

Благодаря на всички които споделиха идеи  за решаване на проблема.

Оказва се че имало американско решение за 45$ и , българско за 1,20лв :)

В резултат бе създаден един гумен ( експирементален) демфер и една пластмасова подложка за хопъп камерата.
Получи се като при АК

Тези подложки за 3$ няма да ги купувам. Мисля че един О-пръстен ще върши същата работа

Нооо работата за момента е в застой ,тъй като чакам гиърбокс и лагери.

Въпроса за дължината на пружината.... ами ако силата идва от еластичността на материала трябва в нормално/отпуснато състояние да са с една дължина и да няма блъскане по предната част.Поне според мен.

Здрасти, имам същия проблем с една М4 на PJ. Вече 3 шела чупи, сложих М120 пружина и пак ги кърти.
Можеш лш да ми кажеш как реши проблема ?
Активен

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #17 -: февруари 07, 2013, 17:15:41 pm »

Проблема беше решен ГЕНЕРАЛНО, направо рязко в перваза, след това с рязък плонЖ на асфалта, последван от няколко не толкова динамични ритника, и сега няма никакви проблеми.  :9:0
Активен