Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: СР25 (P&J/A&K SR-25)  (Прочетена 6944 пъти)

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
СР25 (P&J/A&K SR-25)
« -: март 24, 2012, 17:13:16 pm »

Днес получих P&J(A&K) SR-25 от поляците. Отварям го - на листа за тест пише, че са изстреляни десетина изстрела с еди-каква-си скорост. Слагам батерията, която си идва с комплекта (8.4В, NiCd), стрелям и нищо, не успява да завърти. Слагам една заредена 8.4В, NiMh - същата работа. Започвам да си играя с винта на мотора - от най-стегнато положение почвам на всеки четвърт оборот да пробвам. Пак нищо, не ще да завърти. На н-тото завъртане на 90 градуса завърта мотора, но явно твърде хлабаво и стърже. Връщам малко - не може да се нацели някакъв баланс. Смених ръкохватката (което тъй или иначе исках да направя) - същата работа.
Извадих мотора и държеейки го в ръце исках да видя дали сам изобще ще завърти - завърта си. Не съм променял полюсите, както си бяха съм го пробвал, но ми направи впечатление (не знам дали изобщо има някакво значение), че мотора е завъртян на 180 градуса, сравнявайки с една М16 - плюса гледа назад. Ако се гледа мотора отгоре, така че пиньонът да е към мен - върти по часовниковата стрелка.
Някакви идеи...?  ??? Плаче ми се, днес си легнах в 5 сутринта и станах в 7 и нещо, че да мога да го взема не от куриер Понеделник, а директно от летището за утре....

П.С. Принципно мога да сложа другия мотор, който си го знам, че бачка....
П.П.С. Не направих сравнение между двата мотора (обороти), може ли да не му достига въртящ момент (уж тествана пушката...)?
« Последна редакция: април 25, 2012, 20:47:33 pm от barney2x4 »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
Re:Проблем със СР25 (P&J/A&K SR-25)
« Отговор #1 -: март 24, 2012, 17:56:36 pm »

Може, като са изтрити четките така става, няма сила да завърти.
Няма значение как е обърнат мотора - важното е поляритета да е спазен.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: март 24, 2012, 18:27:03 pm »

Сложих AGM-ския мотор - същата работа. Идва с М150 пружина, усилието ли е много, волтажа малко?  ???

Имам някакъв спомен, че при други пушки се правеше нещо като "рестарт" - през нозъла се връща ръчно буталото до крайно задно положение, при махнат мотор...
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

ReaPer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
    • Профил
« Отговор #3 -: март 24, 2012, 18:39:28 pm »

Колко мАмпер часа са батериите?
Активен

Muerte

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 441
    • Профил
    • ARSofia
« Отговор #4 -: март 24, 2012, 18:41:09 pm »

Да не ти е натегнат много болта, който притиска мотора?
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: март 24, 2012, 18:44:51 pm »

Колко мАмпер часа са батериите?

Оригиналната е 8.4V, 2000mAh, NiCd.
Другата, с която също пробвах е 8.4V, 1100mAh, NiMh.

Да не ти е натегнат много болта, който притиска мотора?

Не мисля - пробвах на всеки четвърт оборот завъртане изстрел - не става, това от най-стегнато до почти падащо.

Най-много ме озадачава факта, че (уж) пушката е пробвана - на всяка пушка от тайвангън има лист с тестове за начална скорост, батерия, хоп ъп и май още нещо.

ЕДИТ : Току-що пробвах с една друга батерия (трета) - също 8.4V, 1100mAh, NiMh като втората, но с нея да завърти веднъж (стрелна). Втори път не. Ще пробвам с "прясно" заредена как ще е. И тази обаче се награява сравнително бързо...
« Последна редакция: март 24, 2012, 18:55:47 pm от barney2x4 »
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил
« Отговор #6 -: март 24, 2012, 19:13:58 pm »

Barney,
Рестарт не можеш да направиш през нозъла, антиревърсъл системата не го позволява, т.е. зъбните колела се въртят само в една посока, за да "освободиш" буталото трябва през отвора за мотора да се бръкне с малка отвертка и да се бутне "рамото" което блокира конунсното зъбно колело.
Това обаче няма да ти реши проблема, на следващото завъртане пак може да блокира, потърси някой колега, който да ти види гиърбокса.

Поздрави :)

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: март 24, 2012, 19:19:28 pm »

Barney,
Рестарт не можеш да направиш през нозъла, антиревърсъл системата не го позволява, т.е. зъбните колела се въртят само в една посока, за да "освободиш" буталото трябва през отвора за мотора да се бръкне с малка отвертка и да се бутне "рамото" което блокира конунсното зъбно колело.
Това обаче няма да ти реши проблема, на следващото завъртане пак може да блокира, потърси някой колега, който да ти види гиърбокса.

Kupona

Утре на игра ще я донеса, ще пробвам с чужда по-мощна батерия, да не би да е от това. Иначе имах предвид от нозъла да бутна буталото назад, както по принцип си се движи. При махнат мотор посоката на движение ще е еднаква, просто не колелата ще задвижват буталото, а обратното.

А имаш предвид да повдигна антиревърсал лач-а и да завъртя конусното колело?
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #8 -: март 24, 2012, 19:30:15 pm »

Дааа,  като се купува от вънка без гаранция има такива изненади.

В случая става въпрос за силов фабричен ъпгрейд с несъвместими части.
Активен
Fucking Predator...

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: март 24, 2012, 19:41:58 pm »

Дааа,  като се купува от вънка без гаранция има такива изненади.

В случая става въпрос за силов фабричен ъпгрейд с несъвместими части.

А решението е нов мотор или нова батерия, или?
Принципно има гаранция, но транспорта се покрива от купувача, което не е малко. На един колега със спукан корпус на гиърбокса се съгласиха да им пратим само него (не цялата пушка), да се спести някой друг лев/злота.
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #10 -: март 24, 2012, 20:20:58 pm »

трябва да се отвори гиърбокса и да се види от къде идва проблема, може да е крива отливка, на шела, спукано бутало, несъвместими зъбни колела, кофти шиминг, крива ос на колело, крив бушинг, кофти нагорял контакт на спусъка, калпав мотор. Но ако трябва да съм честен и да се базирам на опита ми с пушки P&J, то причината е комплексна. P&J комбинират части предвидени за пружини М100 с пружини М140 и М150. Което води точно до такива резултати.

Моя съвет... пушката на специалист за пълно разглобяване, преглеждане, напасване (смаяна на някой части ако искаш да остане с М150 и да работи) и сглобяване наново.

Между другото, на Васко customs.bg-то съм му дал списък от пушки който са проблемни и да не ги внася. ;)
Поляците в надпреварата си за по-мощни пушки на по-ниска цена, се пооляха и в резултат на това сега има е такива издънки.
Активен
Fucking Predator...

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил
« Отговор #11 -: март 24, 2012, 20:55:37 pm »

HORNET е напълно прав, пушките на P&J(A&K), които се продават в taiwangun.com са преъпгрейднати, т.е. гиърбокс шеловете и някои от частите в тези пушки не са "изчислени" да покриват натоварванията на пружини М130 и нагоре. През мен мина пушка с попилян гиърбокс шел, смених го с DBOY-ски усилен такъв, след 2 часа игра се спука металната(oт ЦАМ) hop-up камера, не е проблем за функционирането, но е ясно, че натоварванията(вибрациите) са големи.

Barney, дай пушката на специалист да я види, дори да поставиш по-малка пружина М130 примерно, няма да загубиш кой знае какво от далекобойността(според сайта на поляците пушката ти идва с М140), но ще си спестиш по-нататъшни неприятности!

Kupona

П.П. Интересното, е че това не важи за продаваните от taiwangun.com пушки на DBOY и CYMA, идват си с пружини М120 и М125, a гиърбоксовете работят безпроблемно.
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Kris4an11

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
    • Профил
« Отговор #12 -: март 24, 2012, 21:24:35 pm »

Добре де, но в този случай не става дума само за несъвместими части в гиърбокса, а и за лъжа. С представянето на документ, че пушката е замерена се предполага че са я пробвали и при тях. Това което правят е доста долно.  >:(
Активен
Code name: Shved :]

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: март 24, 2012, 21:29:29 pm »

Пише, че са пробвали батерията, зарядното, хопъп ефекта и са измерили началната скорост, всичко отметнато с химикалка. Е, да, не са казали, че са пробвали тази батерия в тази пушка (!?), но ако наистина са я тествали с някаква друга, мощна батерия е супер пе**растия от тяхна страна.

Може би ако току-що е свалена от зарядното да може и да завърти десетина пъти, но иначе - никакъв шанс. Другите едвам-едвам я помръдват на всеки 10мин.

Купон - чудя за това, което ще пратя, дали ще се направят на сливки (джанки, праскови), или ще сменят корпуса с нов и ако е така с какъв (същия боклук или читав).

П.С. Чак сега се сетих - един колега си поръча същата пушка (със същата батерия) в една предишна поръчка от ТГ...каза, че стреля добре (от което сега изваждам "каза, че стреля")....
Още една поправка - НиКд е 9.6В...много ми се спи днеска. :)
« Последна редакция: март 24, 2012, 22:05:57 pm от barney2x4 »
Активен

Rider

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
    • Профил
« Отговор #14 -: март 24, 2012, 22:39:17 pm »

Tази, съвсем същата пушка се намира при мен от 1 месец и малко повече, вече е с пружина 150 ( дойде със 140), прецизна цев и нова гума. Нищо друго, освен суперлативи мога да кажа до този момент. Нека споменем, че съм неопитен новобранец и че стрелянето се провежда на двора ми. Но пък е доста интензивно. Между другото, пушката дойде с батерия 9,6 никел.

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: март 26, 2012, 05:40:39 am »

Добре че не я разфасовах, а пробвах първо най-малкото зло, на което се и надявах - 11.1 ЛиПо, 1100 или 1200мАч, с което ми услужи един колега. Пушката работи като слънце, цяла игра си издържа (макар пружината да е силна), че даже и остана още доста (така звучеше). Даже не съм сигурен дали беше с нейния си мотор или с този от М-ката, трябва да проверя, че след тестовете май ги оставих обърнати (единствената разлика е един китайски йероглих на пластмасата :) ). Сега нямах време, а и имаше и сергия ( :) ), но за следващия път - Гардър 6.02х550мм, хоп-ъп камера на Гардър, Мадбул гума (синя 60) и разни козметики. След ~1,000 изстрела няма видими пукнатини по корпуса, няма загуба на компресия, а май тези неща се проявяват именно в този диапазон, но все пак едно сорбо-падче няма да е излишно. Якото е, че почти всичко за М16 върши работа и за СР25 :

« Последна редакция: март 28, 2012, 18:57:40 pm от barney2x4 »
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
Re:СР25 (P&J/A&K SR-25)
« Отговор #16 -: април 25, 2012, 21:02:40 pm »

Днес най-накрая се наканих да направя експерименти с пушкалото. Използвайки 0.20 бибитки на P&J измерих 10 изстрела с пушката :

Да отбележа, че е сменена цевта, хопъп камерата и гумата със съответно Гардър, Гардър, Мадбул.

Началната скорост е доста добре, отклонението от средната стойност - също. Стрелях с 0.30гр бибитки на Гардър и на P&J - гардърските, естествено, дават по-добра група, но според мен не достатъчно, че да оправдае 2.14 пъти по-високата им цена. Въпрос на лична преценка. Дава добра група на седемдесетина метра, но установих, че за толкова мощна пушка и по-тежки топчета хоп-ъп камерата не е идеална, та ще издялкам експериментално една добавка към системата, за по-добър хоп-ъп ефект, ще пиша ако е ОК.

За самата пушка - със сменената батерия проблемът, който имаше отначало, както писах, изчезна. По-мощна батерия дава задоволителен тригър-респонс. Засега няма проблеми с хлопане на приклад, ложа или каквото и да е било. Моторът не е с висок въртящ момент, противно на рекламата, идентичен е (на външен вид, на честота при еднакви други условия и т.н.) със стандартен, но пак си е ОК. Няма пуквания по черупката, вероятно на по-големия/дълъг цилиндър се дължи това (или просто въпросната спомената по-горе пушка е била на шанс). За полуавтоматична снайперска пушка се оказа добър избор, дори с дадените отгоре пари, предвид че при доста други модели трябва да се дадат два пъти повече, за да се постигне този резултат (само откъм стрелба говоря).

Мдаммм, беше ползотворен ден на балкона :

Активен

barborok

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
Re: СР25 (P&J/A&K SR-25)
« Отговор #17 -: юни 29, 2012, 00:41:17 am »

в хайван гън има ср-25 на А&K за 85 евро и за 250 евро ... сега разбирам къде била разликата .... Купоне, имам да те черпя цял живот ... :)
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 07, 2012, 17:40:43 pm »

в хайван гън има ср-25 на А&K за 85 евро и за 250 евро ... сега разбирам къде била разликата .... Купоне, имам да те черпя цял живот ... :)

Ъъъ, да не бъркаш със СВД? Имаше Драгунов-и за тия пари горе-долу, съответно спринг и АЕГ. Спрингови СР25-ци май не се правят...
Активен

barborok

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #19 -: септември 29, 2012, 04:14:30 am »

не ве не бъркам , има А&K за много малко пари , и такъв за доста повече .... Купона ми продаде едно ср-че от по-небюджетните за скромните 165лв . каза ми че предният собственик никога не отварял гиарбокса (гаврите по пушката бяха външните части, и съответно аз не изостанах да я донагавря :) ) . тази вечер я отворих за първи път , защото не ми харесваше разликата между изтрелите , а пък и ми дойдоха доста части с които да я ъпгрейдвам . гиърбокса светеше и това е пушка на 3-4ри години !!! резултата беше смачкана пружина , и цилиндър чийто първи 3-4ри зъба бяха ужасно изхабени , и пак пущината си му стреляше !!! нямаше никви луфтове в гиърите , бяха шимнати с по една тънка шайба , аве приказка. По въпроса с засеклия гиърбокс- вече ми се е случвало при ремонт , трябва да се огледат всички оси на зъбните колела за стружки и шупли . В тайван гън предполагам че пушките се пробват на някой 12v 64А акумолатор....
Активен