Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Греещ мотор  (Прочетена 2942 пъти)

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 387
    • Профил
    • Блогът ми
Греещ мотор
« -: април 05, 2012, 09:59:25 am »

Пушката е Dboys M4A1. След като я отворих за да сменя цев, глава на цилиндър и нозъл, моторът започна да грее - след петнайсетина топчета изстреляни на единична, се усеща ненормално затопляне на дръжката. Очевидно нещо съм сбъркал при сглобяването, но не мога да се усетя какво. Друг симптом (който може да има или да няма връзка с греенето) е и затрудненото превключване от Safe към Single и още по-трудното включване на Auto. преместването на лостчето в обратна посока пък си е адски лесно. Някакви идеи какво може да съм оплескал?
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
Re:Греещ мотор
« Отговор #1 -: април 05, 2012, 10:15:53 am »

Греенето на мотора най-вероятно идва от лош електрически контакт, на кабелна обувка или контактна група. 1-вото е по-вероятно.
Активен
Fucking Predator...

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #2 -: април 05, 2012, 11:19:31 am »

Мерси за съвета. Кабелни обувки няма - като местех кабелите отзад направих голямата простотия да ги запоя, и сега разглобяването ми е кошмар - ще поправя тая грешка като сменям окабеляването и слагам ASCU. Ако не е в контактната група единствените възможни места с лош контакт са клемите на бушона или буксата на батерията. Ако там е наред - какво мога да направя с контактната група за да подобря контакта?
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #3 -: април 05, 2012, 11:37:12 am »

Запояването е много по добре от кабелните обувки. По добре ги остави така. Качествено запоени обаче, а не насипани с лайна и калай.
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #4 -: април 06, 2012, 09:28:03 am »

Прав си Гого, ще ги оставя така, просто ще удължа малко кабелите, за да не ми е неудобно разглобяването. Поръчах Т конектори и хубави кабели, като пристигнат ще ги подменя, за да елиминирам изобщо спойките (все пак колкото и да е добра, една спойка си остава място за потенциални проблеми). Проверих връзките - навсякъде където не е запоено (букса на батерията и гнездо на предпазителя) всичко е наред, контактът е добър. По контактната група обаче има нагар - предполагам това означава, че проблемът е там? Вероятно съм омазал нещо там при сглобяването след ъпгрейда, защото при предишното разглобяване на гиърбокса (когато местих кабелите назад) нагар нямаше.
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: април 06, 2012, 10:05:09 am »

Цитат
(все пак колкото и да е добра, една спойка си остава място за потенциални проблеми)
Ами кабелната обувка има много по голям потенциал за създаване на проблеми. Система например идва със запоени кабели.
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #6 -: април 06, 2012, 10:28:32 am »

Разбира се, това не го оспорвам, имам предвид, че каквато и да е снадка (дали спойка, дали обувка) може да направи по-голям проблем от цяло парче кабел. При мен спойките са на мястото на кабелните обувки, които оригинално бяха грубо около средата на кабелите, като спойките са добри (без излишъци от тинол, гладки и лъскави), и всяка е облечена в термосвиваем шлаух.
Активен

postezz

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
    • Профил
« Отговор #7 -: април 06, 2012, 11:01:10 am »

По контактната група обаче има нагар - предполагам това означава, че проблемът е там?
Съвсем нормално е това,ако сложиш асцу ще спре да ти нагаря - до тогава е добре да избягваш мощните батерии.
Активен
Be polite, be professional, but have a plan to kill everyone you meet.

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #8 -: април 06, 2012, 22:49:36 pm »

В крайна сметка реших, че така или иначе ще слагам ASCU - няма защо да чакам. Отидох, взех го, монтирах го и мисля че проблема с греещия мотор изчезна. Изчезна ми обаче и единичната стрелба :D Очевидно съм сбъркал нещо при монтажа, въпросът е какво е то - автоматичната стрелба е чудовищно бърза, тук-там има по някой празен изстрел (но пък тестът беше с не съвсем разработен пълнител), а единичната - липсва. Може би тук е мястото да посоча, че селектор плейта ми нямаше метална ивичка, така че се наложи да му измайсторя една - с малко алуминиева ламарина от кенче, мината разбира се със шкурка за да сваля лаковото покритие, което не провежда. Някой може ли да ми даде съвет къде да търся проблема?
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: април 06, 2012, 22:57:08 pm »

На АСЦУ-то има крачета, при различните режими трябва металната пластинка да допира различни крачета, елементарно е. При къстъм плейт, с къстъм пластинка - търси проблема в пластинката.
Също така сигурен ли си че си залепил черната правоъгълна лепенка на задната страна на селекторната платка ?
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #10 -: април 06, 2012, 22:59:45 pm »

Също така сигурен ли си че си залепил черната правоъгълна лепенка на задната страна на селекторната платка ?

Мдааа, знаех си аз че пропускам нещо :D Много ти благодаря Гого, утре сутрин ще поправя тая глупост, че сега вече очите ми сами се затварят и не се знае какво друго ще оплескам ако пак разглобя пушката.
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #11 -: април 07, 2012, 11:57:42 am »

Сложих и лепенката, но проблемът не беше от нея - явно селектор плейта ми е малко по-различен отколкото трябва и в позиция Semi не прави контакт на пластините, а за да работи единичната стрелба е нужно да преместя лостчето на около 1/3 от разстоянието между Semi и Auto. Все пак работи, а моторът не грее, така че за момента може да се използва, а междувременно ще трябва да поръчам нов селектор плейт.
Активен