Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 3319 пъти)

bgpride

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
    • Профил
Здравейте
« -: април 07, 2012, 13:21:51 pm »

Здравейте и от мен :) Преди няколко години (2007,ако не се лъжа) с едни приятел се включихме в няколко от игрите и още от тогава се запалих страшно много, но липсата на добра екипировка малко по малко ни отдалечи от играта.
Вече финансовите възможности ми позволяват да се сдобия с такава, така че съвсем скоро ще се включа отново в екшъна  ;D Разгледах предлаганите модели оръжия и се спрях на това http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=124  и това http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=684 , но по-скоро избора е на базата на прочетеното в описанието и лични предпочитания като визия, което все си мисля, че не е много удачно, но все пак...
Общо взето исках отново да ви кажа здравейте и мнение за въпросните оръжия :)
Активен

Hyena

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 674
    • Профил
Re:Здравейте
« Отговор #1 -: април 07, 2012, 13:56:57 pm »

Накратко

За G36C - Здрава и надеждна пушка, подходяща за първо оръжие. Моята първа беше такава. Недостатъците и са нестандартните пълнители (по дебели са от тези на М-ките) поради което в джоб на жилетка, в който влизат по 2 за М4 от тези влиза по един и то ако е по-дълбок. Не мисля, че е и много подходяща за последващи ъпгрейди.

За М4А1 - Това е класиката в жанра. За тях има най-много допълнителни аксесоари и части за ъпгрейд, пълнители и др. Съвместимоста на пълнителите с жилетките също е много голяма. За конкретната пушка, за съжаление нямам впечатления от тази на CyberGun. Доколокото си спомням те само продават под тяхна марка пушки произведени от други фирми и не знам това всъщност дали е DBoy или CYMA. Това което ме притеснява в информацията на сайта е, че е посочена скорост от 400 фпс и 0.9J енергия - това може да стане само ако скороста е мерена с топчета 0.12. С нормални топчета 0.20 това дава около 95 м/с, което ми се струва малко слабо.

На твое място бих си взел М-ка (освен ако не те кефи много  G36-цата) но трябва още информация, дали да е точно тази, което си посочил.

Поздрави

Хиена
Активен

GHOST

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • Профил
« Отговор #2 -: април 09, 2012, 00:15:26 am »

AK, брааат! АК!  ;D Имаме доста добри оферти тук в България, ич не му мисли! Е...!  ::) Крайна сметка избора си е твой!!! Ние само помагаме.

Поздрави!
« Последна редакция: април 09, 2012, 00:17:58 am от GHOST »
Активен
СПЕЦНАЗ Отряд №9

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #3 -: април 09, 2012, 01:26:52 am »

Добре дошъл!

Ако си се спрял над Г36-ца бих ти препоръчал CYMA пред Jing Gong. На последните имам две, на CYMA един колега си взе скоро - разликата е голяма. И двете са корави, ударо и всичко устойчиви, но ахилесовата пета на ДжГ е ниската скорост, която спада с по-бързи темпове от нормалното (е, въпрос на бройка...). За да я докараш до прилични нива иска доста парички. Ахилесовата пета на всички 36-ци пък е лесночупещата се хоп-ъп камера.
Групираността на CYMA 36-цитеси е добра и от кутията, купуваш я и си играеш както си е. След време - най-много една цев и гума да се смени вътрешно, пък външно - каквото ти е на душа. Г36 като оръжие, без значение от производителя, е едно от най-удобните оръжия, със страшна ергономика. Това е субективно мнение, но пък обективно погледнато - много хора го споделят. Най-добре око да види, ръка да пипне.

Много хора се насочват към М4 просто защото е най-масовото оръжие, има най-много аксесоари, по-лесно се намират резервни/ъпгрейд части и най-вече защото добрите са с М-ка, лошите - с АК. :) Ще можеш да я "моделираш" както ти душа иска. Но както каза Хиената - тази може би не е правилният избор. Предложение - http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=436. За нея можеш да видиш ревюто на Купона - М4А1 AGM Full Metal - Ревю. Друга М-ка за размисъл - http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=706.

Ако пък решиш АК случайно - нещо от 74-семейството на CYMA (в този ценови диапазон е). Един колега на скоро си взе именно такъв - пушката стреля перфектно, изглежда повече от добре, изобщо прекрасно изделие. Както си е от кутията си е добре. Или едно АКС-74У ако искаш нещо по-компактно - цък.
« Последна редакция: април 09, 2012, 01:29:11 am от barney2x4 »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

bgpride

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #4 -: април 09, 2012, 11:42:45 am »

Благодаря ви много за бързите и изчерпателни отговори.
Двата модела, на които се спрях по-скоро бяха на пръв поглед каквото ми хвана окото от каталога. За мен няма особено значение дали ще бъде М4 , АК , Г3 или нещо друго, главно държа оръжието да е компактно и здраво, защото не са и малко парите  :) АКС 74У , което предложи доста ми харесва, но все пак ще доразгледам и допрочета многото изписано тук и се надявам скоро да се видим на бойното поле  :)

пп това за добрите и лошите е доста относително  ;D

« Последна редакция: април 09, 2012, 11:46:04 am от bgpride »
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 387
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #5 -: април 09, 2012, 12:23:49 pm »

А ако си от София, мога да те посъветвам просто да идеш до магазина, да хванеш различните пушки, да почувстваш всяка как стои именно в твоите ръце, защото ергономията е нещо строго индивидуално - на един му е удобен АК, на друг - М4, на трети - MP5... Така най-добре ще се ориентираш каква реплика търсиш, а после вече ще можеш да избереш конкретен производител на базата на опита на другите.
Активен

DimiGR

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #6 -: април 09, 2012, 13:21:20 pm »

Активен

сТрахо

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 561
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #7 -: април 09, 2012, 13:46:13 pm »

Bg4ever, снимката на аватара ти е хубава, но не е за там. Има си правила за аватара,
а правилата са за да ги спазваме, нали?

... пък и за да не разсърдиш админо/модератора, по- известен като злата Мечка,
съобрази се с написаното в т.2 тук =>  КЛИК.

Поздрави
Активен

DimiGR

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #8 -: април 09, 2012, 14:08:09 pm »

знам шефе  ;D ей са ще го оправя! Мерси за забелешката.  ;D

Поздрави!
Активен