Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: CZ-75D Compact ASG(KWC), GBB-CO2 Version - Ревю  (Прочетена 12703 пъти)

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
CZ-75D Compact ASG(KWC), GBB-CO2 Version - Ревю
« -: април 13, 2012, 17:51:03 pm »

Ще се опитам да направя ревю на еърсофт репликата на пистолет CZ-75D Compact GBB-CO2 Version, който закупих днес от български оръжеен магазин.

Производител: KWC Taiwan за ASG Denmark
Модел на репликата : CZ-75D Compact
Дължина : 185 мм
Тегло : 805 грама
Дължина на цевта : 94 мм
Капацитет на пълнителя : 16 bb's
Сила : 120 m/s, по данни на производителя, измерената от мен е 115 м/с средна скорост след 10 изстрел.
Hop-Up : регулируем
Режим на стрелба : полуавтоматична
Blow-back : ДА
Материал на тялото :ABS
Материал на затвора : Метал

Опаковка: Картонена кутия с логото на производителя и модела на еърсофт репликата.

Окомплектовка:
 - Еърсофт реплика CZ-75D Compact CO2 Version
 - Пълнител за 16 топчета
 - Инструмент за регулиране на хоп-ъпа и поставяне на бутилката с СО2
 - Бурканче топчета 0.20 гр
 - Инструкция за безопасност и експлоатация

Външен вид и качество на изработка:
- Тялото на еърсофт репликата на CZ-75D е изработено от удароустойчива пластмаса ABS от едната страна на тялото е поставено логото на АSG.

Oт другата страна има надписи "Made in Taiwan", а чирените са от гума и имат логото на CZ

Тялото е с пикатини релса за поставяне на фенер или лазер.

Предпазителя е действащ.

Затвора на еърсофт репликата на CZ-75D Compact е изработен от метал, с гравирани върху него маркировки на CZ, целия затвор е в цвят "черен мат".

Външната цев е изработена от метал(ЦАМ), вътрешната е от месинг, а механиката е изцяло метална.

Пълнителя е изцяло метален с гумена капачка

Пружината се "заключва" за по-лесно зареждане с топчета

Мястото на хоп-ъп винта за настройване е странно, но с лесен достъп.

Днес тествах пистолета относно далекобойност, брой изстрели с една 12 гр. бутилка СО2, хоп-ъп ефект и усещане за реализъм (откат, звук и баланс), ето какви са изводите:

- хоп-ъп ефект: в началото (6-8 изстреляни пълнителя) хоп-ъп ефекта с топчета GUARDER, 0.25 гр. беше много лош, част от топчетата летят по права траектория, други завиват много нагоре (хоп-ъп на макс) , в последствие (след изстрелване на 10-тия пълнител) нещата се подобриха но не достатъчно, явно има смазка по гумичката и е нужно почистване,  при натегнат на 60-65% хоп-ъп пистолета прави 20-25 метра прав изстрел

- брой изстрели с една бутилка:
1.) при използване на бутилка на ASG пистолета прави 70 изстрела, цена на бутилката 1.20 лв
2.) при използване на бутилка на GAMO пистолета прави 100 изстрела, цена на бутилката 2.00 лв
3.) при използване на бутилка на Umarex пистолета прави 100 изстрела, цена на бутилката 1.90 лв (без отстъпката в customs.bg)

- усещане за реализъм: пистолета е с отличен баланс, не "тежи" в предната или задната си част, отката "отсечен", но хода на затвора е по-къс от този на GBB пистолетите с Green Gas(т.е. отката е по-слаб) и единствената му роля е да връща петлето в крайно положение, тъй като спусъка е "single action".

Резултатите от теста стрелба по мишени на дистанция 5 м. и 10 м.

Стрелба на дистанция 5 м. с топчета 0.28 гр. Guarder, размер на групата 7 см.

Стрелба на дистанция 10 м. с топчета 0.28 гр. Guarder, размер на групата 12 см.

Като крайна оценка (субективна разбира се) мога да поставя следните оценки:

Изработка и външен вид - 10 от 10 точки
Сработване на механизмите на пистолета - 6 0 от 10 точки(недостатъци са слабия хоп-ъп ефект, лекото изпускане на газ при сваляне на пълнителя за презареждане с топчета и разглобяемия затвор)
Точност - ..............точки (след като тествам по мишени)
Усещане за реализъм - 10 от 10 точки (тук оценката е много субективна, тъй като не съм стрелял с боен CZ75D и базата за сравнение са други модели)
Съотношение цена - качество - 10 0 от 10 точки , цена 155 лв (доставката е безплатна) и счупен затворен блок след 1200 изстрела :-[

Крайна оценка: ~ 5 от 10 точки

Поздрави  :)

Kupona

« Последна редакция: октомври 22, 2012, 19:21:17 pm от kupona »
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

asherrr

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 136
    • Профил
Re:CZ-75D Compact ASG(KSC), GBB-CO2 Version - Ревю
« Отговор #1 -: април 13, 2012, 22:24:32 pm »

Мисля, че предшественикът на пистолета ти е ето това:
WinGun

Моделът е отпреди няколко години. Споменавам го, защото всички отзиви за него бяха, че е с много силен откат, а и гледах снимки на 2 различни пълнителя за него - единия копие на твоя, а другия беше затворен отгоре. С единия от пълнителите бил NBB, с другия - blowback. Настройването на хопъпа изглеждаше точно като твоя, поради което не го купих - реших, че изтеглянето на затворната рама оставя оголена грозна карантия, която не се прибира назад... Сбъркал ли съм? ;)
Активен
There's no place like 127.0.0.1 ...

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: април 14, 2012, 07:58:27 am »

По това, което се вижда на твоя линк пълнителя е същия, предполага, че и принципа на действие. Но устройството на този пистолет няма нищо общо със стандартните GBB пистолети на Green Gas, както писах по-горе движението на затвора осигурява единствено възвеждането на петлето в задно положение и няма нищо общо с подаване на топче в цевта. На почти всички ревюта на пистолета в интернет е показано това, така че дали "си сбъркал" не мога да преценя :D, всеки има предпочитания и изисквания и е важно дали въпросния продукт ще ги покрие :). За това ги правя тези ревюта, за да може евентуално бъдещ купувач да прецени (до колкото е възможно) дали дадената еърсофт реплика ще му допадне, в случая този пистолет покрива моите изисквания. ;)

Поздрави :)

Кupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: април 14, 2012, 09:40:58 am »

Направих измерване на началната скорост с топчета 0.20 гр. и резултатите са:

- 1 до 2 изстрел "празни" (тест за добре поставена бутилка)
- 3-5 изстрел 138-136 м/с
- 6-10 изстрел 125-121 м/с
- 11-30 изстрел 115-113 м/с
- 31-47 изстрел 113-110 м/с
- 48-64 изстрел 108-99 м/с
- 65-81 изстрел 98-64 м/с

Т.е. имаме "плато" от 40 изстрела с приблизително еднаква начална скорост средно 110 м/с.

Kupona
« Последна редакция: април 14, 2012, 14:21:41 pm от kupona »
Активен

Greeny

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
    • Профил
« Отговор #4 -: април 14, 2012, 13:16:38 pm »

Имам абсолютно същия пистолет,само че стреля с метални сачми.Издражливи са тези пистолети.Как ме хвана яд че не си взех за еърсофт а си взех въздушен :(.
Активен
:)!

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: април 14, 2012, 14:25:03 pm »

При теб получава ли се леко изпускане на газ при сваляне на пълнителя........то няма как да не се получава, дюзата е на пружина и трябва част от секундата да затвори.............ма все пак да попитам? :-\
Имал съм няколко въздушни пистолета на CO2, но бутилката се поставя в ръкохватката и не се налага да я махам за презареждане, т.е.  пълнителя е само за съчми.

Kupona
Активен

Greeny

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: април 14, 2012, 15:06:44 pm »

Получава се да,ама не е проблем,обаче моя прави повече изстрели с СО2 бутилка.към 150 са:)
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: април 14, 2012, 15:11:49 pm »

GBB ли е твоя или NGBB, т.е. затвора мести ли се по време на стрелба или е неподвижен?

Kupona
Активен

Greeny

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: април 14, 2012, 15:24:19 pm »

Не не се мести.. :( Ама си е мощен пистолет.Сега стои без употреба в къщи.Мисля да го продам защото не ми трябва.Иначе не е лошо пистолетче :)
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #9 -: април 19, 2012, 02:09:23 am »

ох, а така исках да си взема реплика на чезекта... :(
до колкото разбирам това е еърсофт версия на пневмавичен пистолет, да? И няма опция за ГГ?
занимавах се с няколко СО2 реплики стрелящи със съчми и впечетлението ми е че са много странни и донякъде изостанали и сложни механизми в сравнение с нормалните еърсофт пистолети.
съдейки по това, което казваш че откатът единствено взвежда чукчето - предполагам в механизма не съществува лоудинг нозъл*
как е откатът, затворът ходили в пълна дължина назад?

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: април 19, 2012, 09:43:31 am »

Специално за този модел (СО2 версията) няма възможност да се използва и пълнител на GG, но ASG предлагат версии на CZ75 с GG, (GBB и nGBB).
При моя модел няма нозъл, топчето се изстрелва направо от пълнителя в цевта (по снимките на пълнителя се вижда), отката е "по-рязък" от този на нормалните Green Gas пистолети, но хода на затвора е малко по-къс.
Като недостатък отчитам това, че имаме три дюзи, една на изхода на пълнителя, една на входа на камерата(контактна с дюзата на пълнителя) и "работната" дюза която след удар на чукчето(посредством игла) освабождава доза СО2 газ. Т.е. имаме по-усложнено устройство в сравнение със стандартните еърсофт GBB пистолети на Green Gas.

Kupona
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #11 -: април 19, 2012, 14:33:37 pm »

ахааа... еми щом има ГГ ще го преслушам, 10х
Активен
T.V.U. grawlix

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: май 01, 2012, 09:24:26 am »

След направени 1000 изстрела с пистолета започнаха да се появяват някои слаби места в конструкцията.
Затвора се състои от две части, самия затвор и детайл, на който е монтирана "иглата" и буталото осигуряващо движението на затвора назад. Както се вижда на снимките по-горе двата детайла се съединяват чрез два самонарезни винта(виждат се странично в задната част на затвора) и се фиксират със стопорен болт (намира се зад мерника). При първите 100-500 изстрела винтовете се саморазвиваха след изстрелване на 4-6 пълнителя(70-100 изстрела) и се налагаше да ги притягам, сега това се случва след изстрелване на един пълнител. Периодично разглобявах и проверявах състоянието на детайлите, които са изработени от ЦАМ и ето какво е сегашното състояние на детайла държащ иглата и буталото:

-разбито гнездо на стопорния болт
-леко разширени отвори на самонарезните винтове

Та съвета ми е ако си купувате пистолет работещ със газ СО2 да имате следните условия предвид:

1. Бутилката да се поставя в ръкохватката или изпускателния клапан да е на пълнителя за да се намалят загубите на газ при презареждане на пълнителя с топчета и да се избегнат две излишни контактни точки и уплътнения.
2. Ако пистолета е GBB затвора да не е разглобяем, наличието на сглобки и много части е предпоставка за повече технически проблеми.
3. Ако не държите на GBB идеалното решение за второ оръжие е СО2 пистолет nGBB, тези пистолети имат висока начална скорост, малки загуби на газ поради по опростеното си устройство, поради което и броя на изстрелите с една бутилка е с 50% по-висок от тези на GBB пистолетите.

Изводите ми са на база опита ми с въздушни пистолета работещи с СО2 газ и въпросното CZ 75D Compact.

Kupona
Активен

jaza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
    • Профил
« Отговор #13 -: май 01, 2012, 09:48:20 am »

Купон наскоро си купих Токио солджър на умарекс който също е на CO2,при него бутилката с газ се поставя в ръкохватката и е съвсем отделно от пълнителя и няма никаква загуба на газ при презареждане с топчета.Пистолета е с блоубек и има доста сериозен откат но се появи лек проблем на 100 изстрела примерно изпада едно синичко гумено уплътнение и отката се губи...съответно се опитах да го залепя с секундно лепило но пак пада,хубавото е че остава вътре и не го губя  :D.Иначе имам вече над 2000 изстрела и няма никакви други проблеми,поне видими щот тая пущина германска изобщо не мога да я разглобя а няма и никаква схема за разглобяване в книжката :-)Проблема при тоя пистолет е доста сериозната начална скорост от 150 мс  и с първите 15 изстрела троши буркани :-).Съответно преди игра изстрелвам няколко пълнителя и става годен за стрелба по противници :-)
« Последна редакция: май 01, 2012, 10:04:46 am от jaza »
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: май 20, 2012, 17:37:55 pm »

Такааааа, след 1200 изстрела затвора на пистолета се счупи в зоната на единия винт и стопорния болт зад мерника, така че мога да кажа в заключение ТОЗИ ПИСТОЛЕТ НЕ СТАВА ЗА ЕЪРСОФТ, за украса на витрината или стената е чудесен, но само толкова!

Ето и снимки:

Kupona
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
Re: CZ-75D Compact ASG(KSC), GBB-CO2 Version - Ревю
« Отговор #15 -: октомври 22, 2012, 14:11:28 pm »

Такаааа, сагата с тоя пистолет продължава, ето историята:

14 Май 2012 г. - изпратих имейл на въпросния оръжеен магазин, в който посочих проблема, от там ми върнаха отговор с молба да им изпратя пистолета за да го ремонтират ако е възможно.

21 Май 2012 г. - изпратих въпросния пистолет до оръжейния магазин

19 Септември 2012г. - нямам никакъв резултат, за периода от 4 месеца направих няколко обаждания по телефона и получавах отговори от рода на "Пистолета е при майстора за ремонт, обадете се следващата седмица", "В момента местим магазина, обадете се следващата седмица!"............
Написах нов имейл с молба да ми върнат пистолета дори да не е ремонтиран!

20 Септември 2012 г. - обадиха ми се по телефона и ми обясниха, че и други пистолети от този модел са дефектирали и са върнали всичко на производителя ASG, предложиха вариант да ми върнат парите, аз предложих да си купя друг пистолет от тях и ако е нужно да доплатя!

21 Септември 2012г. - Избрах 8(да осем) модела и се обадих по телефона за да уточним какъв пистолет да ми изпратят, НО...............оказа се, че нито един от тези пистолети не е наличен, но в сайта не е отбелязано.
Казаха ми "Господине обадете се следващата седмица, тогава ще пристигнат пистолетите на ASG!"

16 Октомври 2012 г. - почти месец всяка седмица се обаждах и получавах все един и същи отговор "Господине, пистолетите не са пристигнали все още, моля обадете се следващата седмица!"
Реших, че вече не ми се чака и написах нов имейл, в който помолих да ми върнат парите ако е възможно.
Отговориха ми "Няма проблем господине, днес ще Ви изпратим сумата от 155 лв до посочения от вас офидс на Еконт."

22 Октомври 2012 г. - на 17, 18 и 19 Октомври се обаждах всеки ден да питам изпратени ли са парите и получавах един и същи отговор "Господине, днес не успяхме да Ви изпратим парите, но утре ще са при вас."

Вече си мисля, че господата нещо се подиграват с мен :-\...............и честно казано не знам как да постъпя!
От този магазин пазарувам от 2004 г. винаги са били коректни и винаги съм бил доволен, не знам какво се е случило и са се променили така, но честно казано вероятно повече няма да купя каквото и да е от там!

Съжалявам наистина, че всичко това се случва и съм много разочарован, ама жена ми не ме разбира ;D та реших тук да го споделя!

Поздрави :(

Kupona

Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 982
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #16 -: октомври 22, 2012, 14:32:59 pm »

Ще следя развитието на тази тема много внимателно.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #17 -: октомври 22, 2012, 14:43:38 pm »

Ми до 2-3 дни ако ти ги няма парите да ни кажеш кой е магазина освен ?
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #18 -: октомври 22, 2012, 14:48:52 pm »

Баш.
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #19 -: октомври 22, 2012, 15:02:22 pm »

Вече си мисля, че господата нещо се подиграват с мен :-\...............и честно казано не знам как да постъпя!
От този магазин пазарувам от 2004 г. винаги са били коректни и винаги съм бил доволен, не знам какво се е случило и са се променили така, но честно казано вероятно повече няма да купя каквото и да е от там!

Не ги защитавам, но според отговорите им - "местим магазина", "цялата партида е дефектна", "ей сега пращаме парите..." си мисля, че им е дошло в повече и просто им се е объркало сран..то. А отгоре на това са и достатъчно смотани, че да не успеят да излязат от тая ситуация по най-бързия начин.  :3:3
Та хубаво е да ги знаем кои са...
Активен
Screamer

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: октомври 22, 2012, 16:25:37 pm »

Току що ми се обадиха от оръжейния магазин, че са изпратили сумата за пистолета, от Еконт също потвърдиха..........най-после................ :7:3 :7:3 :7:3

Нашия форум е "вълшебен", за втори път ми се случва да се оплача за нещо и още същия ден да ми се оправи проблема :) :) :)

Kupona
Активен

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
« Отговор #21 -: октомври 22, 2012, 16:27:33 pm »

Ти пак може да споделиш кой е магазина. Току виж и пистолет ти изпратили ;D
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #22 -: октомври 22, 2012, 16:31:25 pm »

Продължавам с четенето на другите теми във форума.
Тази вече не е интересна.  ;D

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #23 -: октомври 22, 2012, 18:37:28 pm »

Само информативно да попитам нещо ако може.

В заглавието пише, че е KSC, а по-долу KWC. Това не са ли различни производители?
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
Re: CZ-75D Compact ASG(KWC), GBB-CO2 Version - Ревю
« Отговор #24 -: октомври 22, 2012, 19:23:01 pm »

Грешката е отстранена! :10x

Kupona
Активен