Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Backdraft-Reloaded 13.05.2012г.  (Прочетена 4811 пъти)

zvqra

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
    • Профил
Re:Backdraft-Reloaded 13.05.2012г.
« Отговор #25 -: май 11, 2012, 19:06:47 pm »

Малко инструкции за достигане до терена.

Основният път София - кръговото на гр. Перник(през южната дъга и Владая - 20-30 мин.) - продължавате в посока Благоевград/Кулата - преди с.Студена се намира Шел и МакДоналдс(място за среща на софиянци,евентуален час на събиране към 09:30) - с. Долна Диканя(след краят на магистралата, внимавайте при спускането обикновено седят ченгета с радари, а ограничението е 90км за целият път) - в средата на селото се следи за отбивка към с.Чуковец и Гълъбник(вдясно) - преминава се през железопътен прелез - следва с.Гълъбник - с.Чуковец - с.Кондофрей - в селото се следи за отбивка във вдясно, веднага на центърът на селото, отбивката води до с.Долни Раковец. - на излизане от селото ще видите стопански двор на около 200м след него по-пътя в ляво е отбивката за летището(би трябвало да сте видяли укритията и основните сгради) - Пътят води до самото летище след преминаване през портала се продължава по-рульожката в ляво(2-2,5км покрай пистата) до достигане на паркираните коли на останалите играчи.
Активен

КОСМОНАВТ

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
    • Профил
« Отговор #26 -: май 11, 2012, 22:40:30 pm »

+1
Активен

bg_punisher

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 137
    • Профил
« Отговор #27 -: май 12, 2012, 19:35:37 pm »

Това с описанието за катаджиите и 90-те километра ограничение ми хареса   :2:5

За съжаление колеги още не съм се възстановил и не мога да дойда и да направя първата си игра.

Поздрави
Активен

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #28 -: май 13, 2012, 19:43:57 pm »

Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #29 -: май 13, 2012, 20:20:52 pm »

Тези,които искаха играта ги нямаше.Половината от тези,които дойдоха не знаеха правилата.
Ето цитат от правилата на Бергет.Там се събират играчи от цял свят и се играе по общоприети еърсофт правила:

The Medic
 When a player is hit, after shouting MEDIC or HIT, the medic has 10 minutes to begin treatment. If this fails, the player are eliminated and have to go to respawn.
 или
Когато играч е ударен........., медика има 10 минути да започне лекуването. Ако не успее, ударения играч се счита за елиминиран и се запътва към мъртвило.

При нас респективно-5мин.

Аз пропътувах 125 километра,за нищо.Изобщо не разбрах какво беше това.

Надявам се организаторите да са взели мерки срещу докладваните играчи,грубо нарушили
правилата.
Активен

COLT-BG

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
    • Профил
« Отговор #30 -: май 13, 2012, 21:02:42 pm »

Съгласен съм с  Сталкера ама когато обстреляния кървящ е минал 5 минути и си говори оф гейм как става да се вика по него не е гот.Терена ми беше приятен сценария интересен.Много силен вятър смесен с много бъгове.Поне си потичахме наволя.
Имаше пак разни неразбирателства и неприятни изненади,избухвания и непризнаваиня.(сефте)
Определено няма да дойда на такава игра скоро(да не казвам никога).
Спецялен комплимент на момчетата от ПЛОВДИВ.Очаквам пак да играем заедно.

Надявам се организаторите да са взели мерки срещу докладваните играчи,грубо нарушили
правилата.

Сталкер много бяха.Аз също направих грешка не го крия.Небях и единствения нали???
Ако трябва да се взимат мерки за тези играчи който днес имаха удоволствието да бугват играта(да развалят всеобщата веселба).
То колко човека ще останат за следващата игра???
Колкото до това кой е крив и кой прав.
На мен ми е все тая аз отговарям за себеси.

« Последна редакция: май 13, 2012, 21:25:04 pm от COLT-BG »
Активен

jaza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил
« Отговор #31 -: май 13, 2012, 22:06:29 pm »

Много вятър,но поне не валя.....дъъъъълги разходки до мъртвилата,много тичане наобратно :-)Неразбория с сценария,или може би ние нещо не разбрахме ;)!Донякъде стана добра игра,донякъде не.Може би причината беше че организаторите очакваха повече хора,терена е огромен и малко се губихме по него.Лично аз очаквах повече от тази игра като присъствие на играчи и организация,но може би липсата на първото повлия на второто :-)И вятъра....уби всичко детско в мен тва време,имаше ситуации в които поради силния поривист вятър имах проблеми с уцелването на изправен човек на 20 метра от мен,при положение че АК то ми стреля точно на 50 метра че и нагоре!Поздрави на всички които присъстваха, дадохте всичко от себе си и се постреляхме доволно(колко се улучвахме е друг въпрос)Благодаря и на търпението на колегите от плд то които караха 2те коли и ни докараха и върнаха живи и здрави през тия близо 400 километра път :-)Приятно разнообразие на връщане бяха учудващо красиви млади момичета в оскъдно облекло(едната и гащи нямаше даже  :D)Да се чудиш как не им беше студено....и сигурно познаваха някой от нас щото ни махаха ентусиазирано!!!
Активен

Rider

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
    • Профил
« Отговор #32 -: май 13, 2012, 22:19:07 pm »

Приятно разнообразие на връщане бяха учудващо красиви млади момичета в оскъдно облекло(едната и гащи нямаше даже  :D)Да се чудиш как не им беше студено....и сигурно познаваха някой от нас щото ни махаха ентусиазирано!!!

Да, тия са студентки от известния факултет Факултето. Много приятни момичета. Така си ходят и през зимата.

jaza

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #33 -: май 13, 2012, 22:25:48 pm »

:-) е не е така българки си беха момичетата и доста хубави при това аз за тва и се зачудих кво правят покрай пътя :-) ми не са на повикване примерно!
Активен

Atila

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Профил
« Отговор #34 -: май 13, 2012, 22:30:37 pm »

Браво на Илията и Аватра, те са само двама но с добри идеи  за развитие на аирсофта в България.Сценария беше интересен, но неможа да се реализира цялата идеа.Вятара ту ни помагаше ту ни отчайваше.А Джаз за мартвилата тва не е ЦС да се прераждаш след секунда, другата игра на 2 и 3 юни сам ти поръчал две момичета с прически да те вдигнат за играта.
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #35 -: май 13, 2012, 22:53:27 pm »

Драги еърсофтъри,
Участието в организирани игри е отговорност и от страна на играчите взимащи участие, това че сте си платили таксата по никакъв начин не освобождава хората от нещо просто: Познаването на правилата!!!!

Не искам да визирам никого в но масово хората днес показаха пълно не разбиране на еърсофт правилата, сейф-килове и порочие се раздаваха, като бомбони.  ;) ;)  

Аз командвах Едната фракция и със сигурност съм видял само половината от случващото се.

След бърз инструктаж играта стартира. През цялото време карах хората от моята фракция да се придвижват на бегом. Това ни даваше предимство при първоначалното разполагане на силите по терена. По време и на двате врътки успявахме да хванем първи бункера с бомбата.

Много добре се разполагаха момчетата по терена, тези дето нямаха станции им се даваха команди с викане - сега ме боли гърлото ама какво да се прави  ;D Много добра стиковка дори и в критични  ситуации, на няколко пъти едвам удържахме позиции, но след попълнения от мъртвилото разпилявахме враго.

С бомбата на рамо преорахме терена да търсим букса #16   ама така и не я открихме  :P

Искам официално да се извиня отново за избухването ми  преди спирането на играта......
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

COLT-BG

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
    • Профил
« Отговор #36 -: май 13, 2012, 23:24:50 pm »

Драги еърсофтъри,
Участието в организирани игри е отговорност и от страна на играчите взимащи участие, това че сте си платили таксата по никакъв начин не освобождава хората от нещо просто: Познаването на правилата!!!!

Не искам да визирам никого в но масово хората днес показаха пълно не разбиране на еърсофт правилата, сейф-килове и порочие се раздаваха, като бомбони.  ;) ;)

Искам официално да се извиня отново за избухването ми  преди спирането на играта......

Днес и аз си изпуснах нервите за което пак казвам извинявайте.
Искам да добавя нещо към това което казва по горе ГОУСТ.
Всеки от нас идва за да се забавлява а не да прави бъгове в сценария.
Ако всеки играе така както трябва няма да се получават много грешки.
За пример ще дам първата игра в която групата на Гоуст трябваше да намерят бомбата.
Малко преди КПП-то минава автомобил на организаторите за да закара единия от тях до бункерите.
Няколко човека който са посрешнати с огън се скриват и използват колата за прикритие докато преминава?????
Бъг създаден от желание за победа.
Всички искаме да сме победители но все някой трябва да е победен.
Колкото по бързо го разберем толкова по добре.
Никой от нас не е Тюлен,Спецназ или Делта форс.
Ние сме хора с различни качества с една обща цел да се ЗАБАВЛЯВАМЕ.

ето какво стана в нашето мъртвило.Извинявам се за качеството но все пак е правено с телефон.

ludiaelen

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Профил
« Отговор #37 -: май 13, 2012, 23:28:13 pm »

Привет и от мен!
Играта имаше доста положителни емоцй и доста отрицателни , които главно се дължаха на хора нямащи и бегла представа от правилата , тотален дисреспект към преминаващи цивилни коли ( даже играта не беше спряна , когато колата преминаваше)даже хора я ползваха умишлено за прикритие , а и клуба на "безсмъртните беше в разцвета на силите си ( и не нямам предвид ситуацй с голямо разтояние и вятър ,а точно обратното).
 Но Въпреки всички неволи и несгоди играта се получи.
Все пак играта се прави от играчите в нея.
Благодарности на пловдивчани за големите им усилия и приятни моменти.

Благодарности и на организаторите за положения труд.

Активен
„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #38 -: май 13, 2012, 23:34:31 pm »

След бързия ми коментар "снимки"  ;D
иска да добавя няколко думи потвърждаващи по-горното:
- не спазване на правилата за еърсофт игра;
- в частност - не може медик да дотича до поразен и двамата да спринтират с 500 км/ч , за да се лекуват!!!!
- още - не разпознаване на играчи от собствената фракция;
- живи се крият зад поразени със шапки;

Не бяха измерени оръжията преди игра !!!!

И накрая за всички, които си мислят, че някой някъде не си е признал (може и да е имало реално такива момент)
преди края на играта си направихме тест:

От приблизително 30-тина метра стреляхме по един знак, ама при този вятър на терена
НИКОЙ не уцели знака !!!!!

Да не пропусна да поздравя момчетата от Фелибето за феърплея!

p.s. Най-горното не е насочено към организаторите, а към играещите, при това с опит.
« Последна редакция: май 14, 2012, 01:04:05 am от nikeza »
Активен

bg_punisher

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #39 -: май 14, 2012, 00:04:06 am »

Демек яко сте се нервили заради неспортменство и пунтиране. Някой хора просто не умеят да губят и обичат да послъгват. Нормално е за Българите. Няма дисциплина и спазване на закони(правилата) няма честност, което разваля цялото удоволствие от играта.

Дано някой път не се стигне до бой, защото ще е жалко и смешно.

Поздрави

п.с. пичове всичко опира до това да не се лъже. :9:6
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #40 -: май 14, 2012, 00:13:32 am »

Относно игривия вятър искам да дам само един пример - минути преди края, когато бодро манекенствах на покрива на югозападния склад с празна батерия само и само да всявам смут у враго и да тупам топката до последния сигнал, бях поразен от отсрещния склад, който според линийката на уикимапия отстои на не по-малко от 80 (осемдесет) :10:9 метра - при това не от снайпер, а от обикновен откос. Да знаете че и това го има в заровете.
Иначе много интересен терен, поставящ доста тактически и стратегически предизвикателства и възможности, които тепърва да смелим.
За първи път ми се случва 15-ина човека да отбраняваме периметър 250х200 м, при това успешно и с пряка видимост към 80-90% от периметъра.
Нямам спомен и да съм тичал 70 метра (с едно слизане и изкачване на 6-7м) като сменям прикрития към двама съседни атакуващи.  ;D
« Последна редакция: май 14, 2012, 00:35:52 am от Markov G »
Активен
Memento mori.

bg_punisher

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #41 -: май 14, 2012, 00:26:29 am »

И аз ще се включвам вече в следващите игри   <13>/
Активен

emoda

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
    • Профил
« Отговор #42 -: май 14, 2012, 06:33:46 am »

Според мен се получи много яка игра. В момента съм като разглобен. Единствено вятъра ни мореше, но си представям ако го нямаше ...
А това с правилата и безсмъртието друг път не го ли е имало?!
Като цяло аз се забавлявах много  :P

Евалла на организаторите ;D
« Последна редакция: май 14, 2012, 06:55:54 am от emoda »
Активен

buldog

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 154
    • Профил
« Отговор #43 -: май 14, 2012, 09:57:43 am »

Здрайвете и от Мен. Да игра те получи добре. Вятъра развали настроенито и можеби фейрплея. Въпреки че терена беше голям и трябваше да се търсят буксите смятам че това беше доста реалистично. Самата обстановка също, имаше рекичка, с вода на места имаше и брод, имаше телени огради, сгради, с дупка за снайпер и не само за снайпер. Въобще обстановката беше добра. За първи път играх като медик и ми беше доста полезно като опит. До колкото за лекуването на играч искам да попитам нещо. Правилно е ако има ранен то той да бъде изтеглен от бойното поле и да бъде лекуван на безопасно място, и какво става ако ранят медика, той самолекували се или не? Това също трябва да се помисли защото все пак не лекуват ранен войник в открито поле под обстрела на противник, а го изнасят на безопасно място, дали от медици, дали от неговата част. Надявам се и за напред да има такива игри.
Поздрави.  ;D :)
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #44 -: май 14, 2012, 10:28:23 am »

...Правилно е ако има ранен то той да бъде изтеглен от бойното поле и да бъде лекуван на безопасно място, и какво става ако ранят медика, той самолекували се или не? Това също трябва да се помисли ...
Помислено е отдавна - НЕ може да се самолекува.
Както е и помислено, че няма бронирани храсти, магарешки тръни, тревички или гилита, също толкова колкото няма и елиминация чрез рикушет.  ;)
« Последна редакция: май 14, 2012, 10:30:10 am от Markov G »
Активен
Memento mori.

tochev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • Профил
« Отговор #45 -: май 14, 2012, 10:45:55 am »

Здравейте!Благодарности на Аватара,Илия и всички уважили техния труд!Интересен терен,интересен сценарий,много вятър и едно КПП на което видях много зор :)!Вражеският отбор беше много надъхан и се би до последна капка кръв :)!Благодаря на колегите от Зоната без които не можехме да се справим!Искам да се извиня на всички за по-ранното ни тръгване но на единия от шофьор му се наложи.Ако имате някакви критики към нас моля ви да не ни ги спестявате и да ни извини те!
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #46 -: май 14, 2012, 11:03:17 am »

...... До колкото за лекуването на играч искам да попитам нещо. Правилно е ако има ранен то той да бъде изтеглен от бойното поле и да бъде лекуван на безопасно място, и какво става ако ранят медика, той самолекували се или не? .......

Поне колегата пита като нещо не му е ясно, огромна част от хората обаче си тълкуваха правилата по свой много специфичен начин.

Толкова е просто само да ги прочетете.  ;)
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

vladotopalov

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
    • Профил
« Отговор #47 -: май 14, 2012, 11:14:49 am »

Много вятър, много тичане, много положителни емоции и съвсем малко нерви. Това ми е виждането за играта.
Относно вятъра много пречеше но и помагаше когато се стреляше по посока на вятъра.
Лично аз съм моята М4 от варелите които бяха пред КПП-то успях да оцеля противников играч който беше на един от прозорците. Със сигурност беше случайно попадение но се получи. ( имам и свидетел на случката ).
Благодаря на колегите от Зоната - доста неща научих от тях.
Явно игрите които правим в Пловдивско без медици ни се отразяват зле, защото нямаме навика да си пазим медика и да го прикриваме докато се опитва да стигне да кървящ играч или го изнася на безопасно място. Но вече знаем  ;)
И аз се извинявам че тръгнахме по-рано но дойдохме две коли и трябваше да си тръгнем двете коли, макар че другите ни казваха да останем до края.  

И още нещо,
понеже не познавам по име всички играчи от Зоната,
но искам да поздравя нашия командир ( съжалявам че не разбрах името ).
Е няма такава радио връзка, през цялото време радио ефира гъмжеше от инструкции които ни помагаха страшно.
а и позивната " Пловдив " на ляво на дясно се получаваше доста добре  ;D :10:10

Адмирации и за COLT-BG, който във втората врътка със два пистолета превзе КПП-то и успя да вземе пленник.

« Последна редакция: май 14, 2012, 11:24:01 am от vladotopalov »
Активен

vladotopalov

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
    • Профил
« Отговор #48 -: май 14, 2012, 11:44:17 am »

...... До колкото за лекуването на играч искам да попитам нещо. Правилно е ако има ранен то той да бъде изтеглен от бойното поле и да бъде лекуван на безопасно място, и какво става ако ранят медика, той самолекували се или не? .......

Поне колегата пита като нещо не му е ясно, огромна част от хората обаче си тълкуваха правилата по свой много специфичен начин.

Толкова е просто само да ги прочетете.  ;)

Както писах в Пловдив играем без медици, колегата е от новите играчи в нашите редици и за първи път като и на много от нас ( на всички с изключение на tochev ) ни беше първа игра с медици. Научихме нещо но и има още какво да научим.
Активен

jaza

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #49 -: май 14, 2012, 11:45:29 am »

Въпрос към организаторите,каде можем да видим всичкото видео което заснехте??
Активен