Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: МИГ-29 падна до Пловдив  (Прочетена 4601 пъти)

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
Re:МИГ-29 падна до Пловдив
« Отговор #25 -: април 27, 2012, 21:06:39 pm »

булдог... подозирам че не сме колеги.
хубаво е че поддържаш и четеш списание криле, руските авиационни сайтове и писателите пишещи за американсия страх. Ама добре е и да четеш и другата страна. Имам предвид - сърбите, не американците. :)
А пък ако имаш възможност - вземи и да си поговориш с някой от тях. Щото иначе може и да останеш със странното впечетление че момчетата от запад тая война почти са я спечелили... хм.. а дали?
Активен
T.V.U. grawlix

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #26 -: април 27, 2012, 21:40:01 pm »

е, пък ида не говорим как го свалиха Ф-117. Не небеше късмет, беше си чисто точно попадение. След това не са имали повече от 20 полета с невидимка, но най-много над Косово.
При толкова полети загубата на една машина е смешна, да не говорим колко смешно е и изтъкването на такова нещо. Втората част да те питам от къде я знаеш ? Сводката за полетите на щатските ВВС ли си получавал ? Или си ги гледал на радарите ?  ;D
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #27 -: април 27, 2012, 22:33:51 pm »

Господа,още от времето на ВСВ до днес при противостоянието Авиация/ПВО ефективноста на ПВО никога нее надвишавала 25%,дори по времето на Виетнамската война страхотно изградената ПВО на гр. Ханой неможе да надхвърли тези 25%.А колкото до байката,че турците са се опитвали да спрат руски военен кораб да мине Босфора(а това беше ССВ "Лиман"-брат близнак на нашият "хидрограф" "Бранимир Орманов)това са си живи "приказки под шипковият храст".Според договора от Монтрйо кораби на черноморските държави(незевисимо търговски или военни) преминават проливите пезпрепятственно.А и интересно от къй чеп го протиха руснаците "Лиман" в Адриатика като той е кораб за радиоразузнаване а единственната му РЛС е старият добър навигационен "Дон"  ;)
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #28 -: април 27, 2012, 23:44:26 pm »

... Нерде Голям чердак, нерде Босфора ...
Трагедията е, че с един МиГ повече или по-малко, един народ 65 години не може да си организира така живота, че сам да си изкарва хляба, та да има и за доктори, и за учители и за фуражки... 45 години ударен социалистически труд, ама толкова качествен труд, че ако не е имало кой да плати сметката щяхме да сме Севрна Корея ... после 20 годин всеки си гони личния дневен ред, като го виждат това чуждите служби се редят на опашка да пускат въдици, а нашите кълват ли кълват настървено, после ги водят като мечки на синджир. ... А ние се кахърим каква ескадрила с какъв ЗРДН била сравнима по ефективност.
Какъвто и да е отговорът няма никакво значение, защото нито ще имаме нова ескадрила, нито нови ЗРК в обозримо бъдеще.
Активен
Memento mori.

buldog

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 154
    • Профил
« Отговор #29 -: април 28, 2012, 10:58:46 am »

Здрасти Пайк. Като казах колега имах предвид за тук във форума. А за това което ме питаш имам данните от хора които лично са били ангажирани в наблюдението на действията по време на бомбардировките. И да турците правиха номера да забавят руския кораб, който кораб си има и друга електроника освен познатата нам. Не съм спец по електрониката но до колкото знам американците са искали колко се може повече да го забавят. Не съм чел списание Криле, получавах данни от извора и споменах че имах честта да наблюдавам за една вечер нощните рейдове. За пример - първо тръгваха хеликоптерите от Македония, тези за търсене и спасяване, за да са в готовност и тъкмо като стигнат границата с Косово се забелязват и самолетите от Италия и хоп всичко се оцветяваше в цели от АУАКС. И въпроса не е дали е свален един самолет, а развенчаха мита за невидимост, а и доста самолети са се върнали надупчени и негодни за летене. Според мен никой не спечели войната, просто американците съсипаха икономиката на сърбите за да може после да е разграбят по - лесно.
Извинявама се че разводних темата. Радвам се че нашите пилоти са добре и се надявам да покажат своите умения и за напред.
« Последна редакция: април 28, 2012, 11:06:40 am от buldog »
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
« Отговор #30 -: април 28, 2012, 13:40:13 pm »

Извинявам се, че се намесвам, тъй като това хич не е свързано с МиГ-29 и Пловдив, но :
Цитат
И хоп почнаха да намалят полетите на невидимките, пък ида не говорим как го свалиха Ф-117. Не небеше късмет, беше си чисто точно попадение. След това не са имали повече от 20 полета с невидимка, но най-много над Косово.

Че не са имали още само 20 полета с невидимката не е вярно, не и близо до истината, не подлежи и на спор.
Че е било късмет - било е. Да, сърбите са успяли да извлекат максимално ПР-дивиденти (гордата сръбска армия разгромява високотехнологичните и лоши американци). Но прочети разказите на полоковник Золтан Дани, който наистина е използвал максимално наличните му средства (всякакви). За него самия е постижение, но от толкова полети, и толкова машини, и толкова опити за сваляне, да свалиш една не е удар по щатските ВВС, а интересен факт за пренебрежимо малка загуба. Следователно - щом е едно на хиляда е късмет.

Цитат
Според мен никой не спечели войната, просто американците

Американските цели са постигнати, без сърбите да убият нито един техен военнослужещ. Тълкуването е ограничено.

Цитат
И въпроса не е дали е свален един самолет, а развенчаха мита за невидимост

Стелт не е невидим, а трудно забележим (радар, ИЧ и т.н.). Самият факт, че засичането на Найтхоук (самолет, който днес е пенсиониран и не се ползва) е било толкова трудно говори за технологията. След Найтхоук вече имаш Ф-22/35, ПАК-ФА...явно че стелт-технологиите не са някаква странна и временна измишльотина. И технологичното, логичстично и ако щеш и числено превъзходство си показва думата, не само над западните ни съседи.

Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

buldog

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #31 -: април 28, 2012, 13:56:33 pm »

Аз исках да кажа, че Да трудна за откриване цел е и е чудо че го удариха защото американците имаха превъзходство от въздуха, безпорен факт. При всеки пуск на ракета те откриваха установката и стреляха, затова и падна една в софийска област. Просто няма как малка страна с малки ВВС да противостои на САЩ. Друг е факта че САЩ поразиха доста фалшиви цели и че предпочетоха да водят изтощителни бомбардировки над Сърбия с цел да ги принудят да свалят Милошевич. Направиха го защото знаеха че сухоземна офанзива е много трудна и ще има големи жертви от тяхна страна. За пораженията споменавам за пореден път че имаха доста самолети които след мисия си оставаха на земята защото са негодни за полети и доста от тях си пуснаха бомботовара в адриатика. Признавам превъзходството на САЩ над небето на Сърбия. И да добавя, до колкото знам тези самолети, Найтхаук, се използват ограничено, само за стратегически цели.
Надявам се че от тези събития нашите ВВС да са взели необходимия опит, макар и само на "хартия" и анализ. Съжалявам че все още нямаме нови самолети. Дано скоро се реши за тях.
« Последна редакция: април 28, 2012, 13:58:15 pm от buldog »
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #32 -: април 28, 2012, 14:42:34 pm »

дали изтребителите ти седят на земята щото те е страх да ги вдигнеш или ти ги свалят когато ги вдигнеш - е все тая - и твете неща са следствие от един и същи факт - загуба във въздуха. Когато се намираш в ситуация в която първо те изненадват, после продължават да те държат извън баланс с постоянни и ефективни удари - няма значение дали самолетите са ти все още здрави като механика в подземните бункери - като бойни средства те са елиминирани и не може да ги ползваш. За разлика от някоя спорадична мобилна пво... която току виж успяла да свали нещо.

от друга страна - дали ще имаш един свален стелт или николко при положение че смазваш противника с офанзивата си - е просто +/- малко пиар. Който не променя факта че смазваш противника си.

Останалото с кораби пратени то руснаците и с десанта на летището в прищина... е според мен малко вече в сферата на руското мейдийно показване на мускули за пред западните политици - готино аранжирани жестове без някаква реална полза.
аз така смятам.

колкото по темата за нашите машини - смятам че не е лошо да имаме няколко. Но смятам е по-важно да имаме по-способна щурмова авиация... А пък най-важно е да имаме една наистина добра флотилия от медицински хеликоптери за първа помощ, че колко хора умират по пътищата в линейките не е истина.
Активен
T.V.U. grawlix

buldog

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #33 -: април 28, 2012, 15:02:47 pm »

Прав си съгласен съм теб. Нужни са ни вертолети. Затова казах че не ни трябва толкова много полиция, а малка но ефективна и че има и други средства да ни пазят от бандитите. Да се надяваме че и това ще се случи и само ще цъкаме че сме стари и не служим с новите модерни техники.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
« Отговор #34 -: април 28, 2012, 15:21:08 pm »

Цитат
И да добавя, до колкото знам тези самолети, Найтхаук, се използват ограничено, само за стратегически цели.

Булдог, Найтхоук не се използват въобще, снети са от въоръжение преди 5 години. Логиката е, че е запълвал ниша, която вече може да се изпълнява от 5-тото поколение, а и е сравнително стара технология.
Иначе Ф-117 е тактически бомбардировач, не стратегически.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.