Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: АКС-74У на DBoys (RK-01W Boyi)-ревю  (Прочетена 7277 пъти)

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
АКС-74У на DBoys (RK-01W Boyi)-ревю
« -: юни 05, 2012, 20:13:09 pm »

Тази тема, както и други във форума, пуснах с единствена цел да е полезна на някой колега. Целта ми не беше собственикът на форума, Мечу/Меч, да печели пари на неин гръб и на гърба на всички колеги. Вместо създаденото от всички тук да отива за развиване на хобито ни, то отива в джоба на Меч. Не мисля, че някой друг би си и помислил да направи подобно нещо. Не мисля и че някой друг на негово място би си правил каквото си иска, без изобщо да се съобразява с мнението на мнозинството от хора, които практикуват това хоби. Та - трия от форум Еърсофт България форум Мечката България. И явно от форуми - ще се минава във Фейсбук, където мисля и да кача изтритата от тук информация.
« Последна редакция: юли 14, 2016, 22:20:42 pm от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Cannon Fodder

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
    • Профил
Re:АКС-74У на DBoys (RK-01W Boyi)-ревю
« Отговор #1 -: юни 05, 2012, 22:31:49 pm »

Страхотно ревю - много снимки, много детайли. Бравос!
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 995
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #2 -: юни 05, 2012, 22:41:30 pm »

Добре заснето, описано и представено.
В първоначалната снимка малко в повече ми дойдоха
ножовете на дневалният, но като цяло експозицията
е сътворена добре. Таблицата с тези си 15 позиции
също е доста обширна, но това са все неща, които
са лични и субективни.

Като цяло - страхотно ревю ! Невиждано досега.
Вложените усилия, определено заслужават адмирации.
 :9:1

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 05, 2012, 23:20:36 pm »

Ревюто ти е супер, съвет от мен патентовай го,
че току виж си го видял като описание в някой онлайн магазин   ;)
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 05, 2012, 23:46:00 pm »

Благодаря за добрите думи!

За ножовете - да, май са множко...особено предвид, че два от тях са еднакви. :D Но пък отвличат вниманието от факта, че в сумката има пълнители за 47(7.62), хаха.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #5 -: юни 06, 2012, 01:05:54 am »

Но пък отвличат вниманието от факта, че в сумката има пълнители за 47(7.62), хаха.

Сигурен ли си?  ;) ;D
Активен
Screamer

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: юни 06, 2012, 01:26:56 am »

Но пък отвличат вниманието от факта, че в сумката има пълнители за 47(7.62), хаха.

Сигурен ли си?  ;) ;D

Добре, де, 6мм-ови са... :)
Активен

ivo7001

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
    • Профил
« Отговор #7 -: юни 06, 2012, 12:10:25 pm »

Въпрос - сигурен ли е топикстартера, че фронтсета (външна цев, колонка на мушката) са стоманени - всички които съм виждал и за които съм чел ревюта са от силумин?

Цитат на: barney2x4
Отляво на цевната кутия има щампован (без допълнително боядисване) сериен номер, предполагам еднакъв за всички, започващ с петолъчка, което допълнително създава усещането, че браните матушка Русия от империалистическия враг.

Всички АК на Калаш са с един сериен номер (за съжаление).
Петолъчката е маркировка на завод ТОЗ Тула, съвсем на място за АКСУ (и съвсем не на място за "дългите" версии :()

Цитат на: barney2x4
Отзад е разположен бутонът за освобождаване на капака и ако се отвори се вижда една разлика в гиърбокса. При стандартните, за да се махне въпросния бутон трябва да се разглоби целия гиърбокс, тъй като бутонът се движи в канала отгоре. Тук обаче каналът завършва с улей, така че този бутон да може да се маха и слага без разглобяване. От една страна така е по-лесно сглобяването на гиърбокса, отдруга – много лесно изкача този бутон, заедно с водача си и пружината му, особено при по-рязко и силно натискане. Това не е голям проблем, свиква се бързо. Самото захващане е доста стегнато и няма заклинване на бутона (или поне не такова, което да не може да се оправи с леко удряне с длан).
Това въобще не го разбрах - къде си виждал"стандартен"(според теб) 3-ти гиърбокс, дето трябва да се разглоби целия за да се махне бутона, аз имам 2 АК (cm.050 и RB 02)    + доста съм се интересувал и не съм срещел такъв - всички са с "нестандартни" ;), т.е. като твоя?

Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: юни 06, 2012, 13:13:24 pm »

Цитат
Въпрос - сигурен ли е топикстартера, че фронтсета (външна цев, колонка на мушката) са стоманени - всички които съм виждал и за които съм чел ревюта са от силумин?

Ами, да си призная единственото, което съм правил е магнитен тест - отрицателно за ЦАМ, положително за стомана (или нещо с доста желязо).

Цитат
Това въобще не го разбрах - къде си виждал"стандартен"(според теб) 3-ти гиърбокс, дето трябва да се разглоби целия за да се махне бутона, аз имам 2 АК (cm.050 и RB 02)    + доста съм се интересувал и не съм срещел такъв - всички са с "нестандартни" , т.е. като твоя?

Може и да си прав и моя опит да е съвпадение/изключение, но от 5-те гиърбокс вер. 3, които съм разглабял (х3 АК-та, между които и другият мой и х2 Г36-ци) - всичките са били така (при Г-тата е сходен по форма елемент). Маха се и се слага само при отворена черупка на гиърбокса; каналът е затворен. Та, затова и ми направи впечатление. ТМ-копия срещу VFC-копия май, ако някой има инфо да сподели.
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 387
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #9 -: юни 06, 2012, 15:14:51 pm »

Барни, страхотно ревю, браво. Чак на мен ми се прииска едно такова за колекция, при все че не съм фен на АК.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
Re: АКС-74У на DBoys (RK-01W Boyi)-ревю
« Отговор #10 -: юни 21, 2012, 23:58:42 pm »

Отворих гиърбокса :

Както можеше да се предположи - фабрично идва пълно с някакъв турбо-гнусен бълвоч, който китайците наричат "смазка". След старателно почистване/киснене на частите и смазване с хубави смазки, хронографирах средната скорост :
 - преди почистване : 115м/с
 - след почистване : 121м/с
 - според сайта : 122м/с

Също така - по едно време спря да иска да стреля със стоковата батерия (преди 1-2 седмици). Помислих, че последната или е незаредена, или е сдала багажа (с LiPo стреляше). Оказа се, че това, което съм написал в ревюто е вярно - стоковата батерия наистина си е читава (поне засега). Но се оказа, че стегнатостта на шайбите на зъбните колела е твърде висока (или казано по нашенски - кофти шиминг). Това в комбинация с гадната смазка е задъхало батерията. Поиграх си с шайбите от комплекта (не съм ползвал други) и сега е идеално - колелата се движат свободно без да има луфт. Смазах, сглобих и сложих стоковата батерия, която не беше зареждана от 1-2 седмици (а е NiMh) - стреля си перфектно.

« Последна редакция: юни 22, 2012, 01:40:39 am от barney2x4 »
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 13, 2012, 16:23:43 pm »

Имам такова пушкало от 2 години и доста неща са се променили по него...
Като гледам гиърбокса бушингите му са метални, мойте са пластмасови, водачът на пружината ми е пластмасов и още други дреболии. Всичко се е променило в положитена насока :) ! Този гравирания надпис над спусъка го нямам и финиша на оръжието беше друг. Беше....

Иначе това, че предната мушка е от ЦАМ е голямо прецакване... още не съм имал проблеми с това, но вече се появи луфт. Копчето на приклада се чупи много лесно, затова не бива да си играете с него. Също така трябва да се избягва прекомерното натягане на болта, който държи предпазителя, щото ако се прецака резбата - жална ви майка.
Наложи ми се да режа корпуса на оръжието за да го оправя този проблем.

Иначе оръжието е много здраво и много надеждно ! Карах го преди време да му правят една CO2 заварка на приклада, щото не ми се даваха 12 лв за ново копче. Заварката не хвана корпуса на оръжието, което значи, че цевната кутия е направена от няква гадна сплав, но стана заварката в крайна сметка. Нагряха го до 3000 градуса в задната част на гиърбокса, после го поливаха с вода, за да го олхадят. Изтървал съм го безброй пъти, в кви ли не ла*на се е търкалял - всичко е перфектно ! Само дето началната ми скорост е паднала на 106 м/с, което е нормално.
« Последна редакция: юли 13, 2012, 16:25:58 pm от GEGATA »
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: юли 13, 2012, 19:20:39 pm »

И аз доколкото съм чел за предишни години, същия модел е бил доста по-зле.
Впрочем, тук не са бушинги/втулки, а са си лагери, което е още един плюс. За други на ДБ не знам, но при ЦИМА по-долните класове (028) идват с метални втулки, а по-горните, 039, с лагери.

Като казваш, че се чупи - имаш предвид копчето за освобождаване или копчето/зъба, което го хваща в затворено положение? Иначе съм съгласен за непипането - превключвателя никога не го тормозя много, именно заради това.

А тази заварка - да разбирам, че си го направил с перманетно разгънат приклад, без възможност да се сгъне? Така, както го обясняваш...не е ли струвало повече от 12 кинта? :)

Мерникът му впрочем е едно от гадните неща. Когато, негледайки мерникът и мушката, нагласяваш хоп-ъп постигаш някакво равновесно положение. Дотук добре. Но не само, че мерникът няма абсолютно никаква вертикална настройка, ами и в това състяние точката на попадение, на дистанция около 50м, е с 0.5м по-високо от точка на мерната линия. Оправя се с бързомерец и донякъде с ключ на мушката.
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 15, 2012, 20:47:12 pm »

Копчето за освобождаване на приклада... Направено е от цам и се чупи лесно. Сега не може да се сгъва, да... Ама аз и без тва не го сгъвам.  Общо взето и пантата на капака на цевната кутия също му е слабо място, щото и тя е цам. Тряя деликатно да се пипа като се отваря и затваря.
Турих и бързомерец, точно поради причината, която ти посочи, обаче мята много над точката, а тя е максимално нагоре... 
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: септември 17, 2012, 13:28:42 pm »

Нещо интересно и необяснимо за мен :
батерията от комплекта е 9.6V, 1200мAh. Досега си я зареждах само с нейното си "тъпо" зарядно, като вероятно доста пъти не е била разреждана съвсем. Реших да й направя няколко цикъла разряд-заряд с iMax B6 :
1-ви цикъл - 0.5А ток за разряд и заряд, вкара 800мAh;
2-ри цикъл - 0.5А ток за разряд и заряд, вкара 950мAh;
3-ти цикъл - 0.2А ток за разряд и заряд, вкара....2900мАч, като напрежението беше 11.49V (не го оставих до 12V, тъй като доста часове явно се е въртяло около 11.5V).
Оригиналното зарядно от комплекта е на 450мА.
Батерията не беше загряла като я махнах.

Какъв е извода?
1. Прецакал съм батерията?
2. Имам най-добрата NiMh-батерия на света?
3. Техническа грешка и реално подаваният ток е бил твърде слаб, за да зарежда?
« Последна редакция: септември 17, 2012, 13:30:59 pm от Barney »
Активен

Rider

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
    • Профил
« Отговор #15 -: септември 17, 2012, 13:37:01 pm »

4. Не се наспиваш през нощта и прекаляваш с колата.

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: април 10, 2013, 05:56:57 am »

Мисля, че е добре освен първоначалното ревю да се пишат и отзиви след продължителна употреба, та реших да напиша впечатленията си след близо година притежание на това бижу. А те са повече от положителни!
Откакто го взех е използвано почти всяка седмица по време на сезона - ако не е от мен на неделна, то от някой приятел, дадено под наем, на седмичните игри, на PtS, носено, дундуркано и т.н. навсякъде. Грубо мога да предположа, че са изстреляи 30,000 ББ с него.
Няма нито една повреда по оръжието! Нито една от гиърбокс-частите не е сменяна, почиствано и пресмазвано е два пъти. Все още си кове на 121-122м/с. Моторът се е разхлабвал само веднъж, на място го затегнах и от тогава не се е обаждал пак. Оръжието си е ползвано основно със стоковата НиМх батерия, която все още не дава никакви признаци на умирачка (което не важи за голям брой стокови батерии) и си пълни винаги около 1200мАч.
Цевта и хоп-ъп камерата са си също още стокови. Вършат такава работа, каквато се очаква от тях, цевта е почиствана десетина пъти, камерата е разглобявана и почиствана два пъти. Няма проблем с настройката и устойчивостта й.
Външно има две неща, които леко се разтракаха - полуложата (оправено с лепило) и прикладът. Последният започна да играе съвсем малко наляво-надясно, но една капка лепило там, където се опира в оръжието, оправи проблема.
Изгубих пина, който държи полуложата - той е на пружина, която бута капака нагоре, когато се отвори. Минусът е, че лесно изкача и го затрих някъде в двора на Райдъра. Никакъв проблем не е, едно винтче седи на негово място и върши същата работа. А и какво е едно АК без побългарен ръждив винт по него, хихи?
В заключения - доста кораво пушкало, горещо препоръчвам!

Активен

Havoc

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 365
    • Профил
« Отговор #17 -: април 10, 2013, 08:59:05 am »

+1
Ей така се прави.Купуваш пушка и цялата и история е достъпна...всеки сам да си анализира за себе си.
Активен
"Vintage Operator"

"SI VIS PACEM PARABELLUM"
                                   T.V.U

spaikles

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
    • Профил
« Отговор #18 -: май 10, 2013, 14:53:15 pm »

Аз имам въпрос по това АК: тъй като модификациите(външните) за подобно АК са що-годе 2 - друг накрайник на цевта и релса.

Някой може ли да каже какви заглушители могат да се сложат?

Аз из нета гледах 2 вида - някакъв като за М4 и ПБС-4. ПБС-1 ще стане ли?
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: май 10, 2013, 14:58:57 pm »

Аз из нета гледах 2 вида - някакъв като за М4 и ПБС-4. ПБС-1 ще стане ли?

Да, става. Стига да е с тази резба - всичко става, другото е въпрос на естетика. Даже в момента имам едно ПБС-1 у нас и изглежда доста яко върху АКСУ-то.
Активен