Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ДДС, такси и курсове при поръчка с ПейПал  (Прочетена 17766 пъти)

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
ДДС, такси и курсове при поръчка с ПейПал
« -: септември 01, 2012, 01:26:45 am »

Тази тема, както и други във форума, пуснах с единствена цел да е полезна на някой колега. Целта ми не беше собственикът на форума, Мечу/Меч, да печели пари на неин гръб и на гърба на всички колеги. Вместо създаденото от всички тук да отива за развиване на хобито ни, то отива в джоба на Меч. Не мисля, че някой друг би си и помислил да направи подобно нещо. Не мисля и че някой друг на негово място би си правил каквото си иска, без изобщо да се съобразява с мнението на мнозинството от хора, които практикуват това хоби. Та - трия от форум Еърсофт България форум Мечката България. И явно от форуми - ще се минава във Фейсбук, където мисля и да кача изтритата от тук информация.
« Последна редакция: юли 14, 2016, 22:21:22 pm от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 016
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re: Поръчка от китайски сайтове
« Отговор #1 -: ноември 27, 2012, 09:55:18 am »

Много полезно четиво !

Напоследък чета доста за взаимоотношенията с пейпал,
и виждам, че доста хора се приорентират и към други
подобни сайтове. Този е същият, с идентична сигурност
и защита: https://www.moneybookers.com, но и по-ниски
чарджове, поне на пръв поглед.
Ще го пробвам тези дни и ще споделя опит.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

asherrr

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 136
    • Профил
« Отговор #2 -: ноември 27, 2012, 22:14:13 pm »

Me4у, може да ти е на далавера с няколко цента алтернативната услуга, но докато не започне да се ползва масово от търговците, няма смисъл от нея. Например, ако пазаруваш от 10 сайта и само един от тях поддържа плащане с moneybookers...сещаш се. Резултатът е, че си оставил данните за кредитната си карта на още едно място, т.е. вероятността за злоупотреба се увеличава значително (хакери, служители, т.н.). Още по-лошо, на колкото повече места си споделил тези данни, толкова по-малка е вероятността в случай на проблем да се разбере откъде е изтекло инфо.
Най-безболезнена практика: никакво директно пазаруване с карта и ползване на 1 ('щото 0 не може, за съжаление) посредник (доказан, сигурен, най-разпространен) - в случая paypal. Дори самият ти опит да видиш как е пазаруването през алтернативен посредник, разбива тотално идеята на сигурността ;)
Активен
There's no place like 127.0.0.1 ...

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 28, 2012, 01:26:30 am »

но и по-ниски
В какъв смисъл по-ниски? При ПейПал са 0. Те взимат от продавача 3%, но ако едно и също нещо имаш опцията да го платиш с МБ и ПП - не виждам каква може да е разликата.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 484
    • Профил
« Отговор #4 -: ноември 28, 2012, 12:18:20 pm »

но и по-ниски
В какъв смисъл по-ниски? При ПейПал са 0. Те взимат от продавача 3%, но ако едно и също нещо имаш опцията да го платиш с МБ и ПП - не виждам каква може да е разликата.

А продавача вече е сложил тези 3% в цената на продукта:sorry
Така мача става равен... :ok
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: ноември 28, 2012, 12:20:39 pm »

Много полезно четиво !

Напоследък чета доста за взаимоотношенията с пейпал,
и виждам, че доста хора се приорентират и към други
подобни сайтове. Този е същият, с идентична сигурност
и защита: https://www.moneybookers.com, но и по-ниски
Ще го пробвам тези дни и ще споделя опит.

Поздрави,

Мечка НЕДЕЙ да ползваш MoneyBookers
Не е това което изглежда.
Все пак работих за тях 1 година в отделан Анти-Пране на пари и мога да ти кажа доста неща от кухнята.
ПайПал са много по-добри за плащания.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: ноември 28, 2012, 12:42:04 pm »

но и по-ниски

А продавача вече е сложил тези 3% в цената на продукта:sorry
Така мача става равен... :ok

Така, де, но ти си харесваш нещо, което струва 10 долара и можеш да го платиш по 10 начина. Кой е най-изгоден за продавачът - не те интересува, при всяко положение ще платиш 10.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #7 -: ноември 28, 2012, 13:33:35 pm »

Прави сте.
Изложените доводи са абсолютно достатъчни.
Няма да се пробвам.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #8 -: юли 18, 2013, 15:11:59 pm »

Въпрос към многоуважаванийте колеги:

от ибейрсофт....как да поръчам неща, без да мина митница - джобове поръчвам,
но как да не пристигнат заедно, че да не ме обмитяват...дали на 24ч да правя по една поръчка на две джобчета
или специално да им пиша - пакетирайте ми ги 2х2, за да не се разкарвам тук за глупости. Дали
всяка поръчка е отделен шипинг, или трябва задължително да изчакам някакъв период от време,
за да не ми ги опаковат Фсичко накуп.

Пояснявам - при мен досега всичко над 1кг и половина, независимо от стойността, ми отива на ЦГара.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 784
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 18, 2013, 15:13:56 pm »

Пиши им и се разбери с тях. Някои китайски сайтове го правят това. Иначе пак добре, че е на гарата, а не на митницата на летището, че там е по-тегаво.
Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: юли 18, 2013, 15:20:43 pm »

Меч, не си губи времето да им пишеш - направи една поръчка, след 2-3 дена (или там колкото отнеме да го пратят) - още една. Тъй или иначе е free shipping, нищо не губиш, освен възможност да ходиш до Веслец. Точно ибеърсофт ги бях помолил едни джаджи (2 идентични артикула, всеки по 20 долара) да ги пратят отделно - ц, пратиха ги заедно. Китайска му работа.
Активен

pkjoker

• фирма Въртоп
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 18, 2013, 15:44:59 pm »

Може ли линк на този магазин? Благодаря.
Активен

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 784
    • Профил
« Отговор #12 -: юли 18, 2013, 15:52:41 pm »

Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 18, 2013, 16:02:33 pm »

Имам "n" на брой поръчки от там и никога не са ме карали да ходя до митница!
Странно.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #14 -: юли 18, 2013, 16:08:52 pm »

Поръчка, надвишаваща 2кг и на сайтова стойност 120 долара идва у вас ?
Активен
Д-р Мечков Лечителят

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
« Отговор #15 -: юли 18, 2013, 16:34:09 pm »

http://www.ebairsoft.com/index.php

Това е най-скапания сайт за еърсофт. Седят и цял месец не ти изпращат нещата, и после викат "ааа да бе ... пращаме" и след това повдигам въпрос 3 дена преди пейпала да каже "fuck off" и ми правят refund.
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #16 -: юли 18, 2013, 16:49:26 pm »

Интересно, аз пък никога не съм имал проблем с тях.
Те тия на теб не ти пращат, ония счупени пушки ти доставят... мисля че проблема е в теб.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: юли 18, 2013, 17:26:05 pm »

Има го този момент с непращането. 30 дена "пакетират" едното джобче, примерно. И после се правят на ударени, реално го нямат в наличност, ама искат да изчакаш да го проимат. Не само в този сайт е така. Ако го вземете от ибей там такива номера не вървят. И изобщо е по-сигурно оттам да пазарувате, защото се насират когато усетят и полъх от лош рейтинг. Но фактът, че е в ибей, означава че ще има някой-друг долар отгоре.

Всъщност, няма значение дали 50гр или 2кг пратката. Няма и значение колко реално струва (е, в някакви разумни граници). Ако на пейпласката разпечатка и на товарителницата пише 20 долара - значи е 20 долара. В пейпалската фактура се дава често уникалния артикулен номер. Бърза проверка в интернет би показала, че струва не 20, а 60 долара, затова си измисляйте друг номе (съответстващ на нещо по-евтино). Номерът с "ама аз имам отстъпка, подарък ми е" и т.н. не винаги минава, тъй като дори и да е подарък - пак се начислява ДДС (по закон обаче е след 45, не 30лв).

П.С. Ebairsoft си е готино сайтче - има някои неща, които са оферта, има други - които не са.
Активен

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 18, 2013, 17:43:35 pm »

eHobbyAsia имат най-функционалната платформа за поръчки от китайските сайтове. Само при тях можеш да укажеш по време на поръчването какво да правят, ако нямат някой артикул в наличност - рефънд, ще изчакаш да ти го пратят после или да те питат за смяна на липсващия артикул. В 3 поръчки от различни сайтове досега ми се е случвало подобно нещо и информацията им в мейла, уведомяващ ме за шипването (?!) на стоките все беше от сорта на "Това и това го нямаме, ама ще ви го пратим по-късно". Защо ми казват чак преди шипинга и кога по-късно ще ги пратят, не става ясно (а иначе всички се хвалят как били близо до производителите и можели да намират и шипват бързо нещата). Вече трети месец си чакам слушалките от ACMGear, които след като бяха отзивчиви да ми допълнят поръчката преди шипинга й изобщо отказаха да отговорят на 7 съобщения в тикет системата им, в които им предлагах просто да ми пратят каквито слушалки там имат в наличност. И така, улисан в опити да се свържа с тях изтървах срока за оспорване на транзакция в PayPal и вече съм ги отписал. С EbairSoft случката ми е същата като на Сенти - опарен от опита със слушалките ги чаках 40-на дни и след като им писах върнаха парите за липсващите неща. С WGC shop не съм имал никакви проблеми, но то всичко май опира до това на кои сънени китайци ще се падне да ти правят поръчката... Най-коректни и бързи в комуникацията са били китайци, от които съм пазарувал еърсофт неща през eBay.

Всичките ми поръчки са идвали до вратата, но са били леки и на зелената CN 22 форма са писали по-ниска стойност (без да съм ги молил).
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: юли 18, 2013, 17:48:58 pm »

Поръчка, надвишаваща 2кг и на сайтова стойност 120 долара идва у вас ?

Прав си!
Сега си разгледах поръчките и най-голямата ми е на стойност 64 евро!  :sorry

p.s
Никога не е имало случай да не ми пратят нещо или да не го получа!
Даже ако поръчам нещо и в сайта е маркирано като налично а реално не е ,до 1 или 2 часа след като направя поръчката ме питат дали искам да изчакам за този продукт или да ми върнат парите за него!
Като цяло аз съм много доволен от сайта!
« Последна редакция: юли 18, 2013, 18:06:49 pm от Le Shlem »
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #20 -: юли 18, 2013, 17:52:40 pm »

Никога не съм имал проблем с ebairsoft. Интересното се е случвало тука, в БГ. Поръчах два мултикама, един след друг. Единият пакет ми дойде в пощата, втория кацна в митницата на гарата. Теглото им не надвишаваше 1,5кг. Забавяне съм имал един път, следва питане от моя страна - отговориха ми веднага, че поръчката ми се шие и до два дни ще е пратена. Както и стана.
Сега съм заръчал атакс. Шипнаха го на петия ден и вече лети насам.
Ако трябва да степенувам по-често ползваните от мен китайски сайтове, най-доволен съм от RSOV-a, от ehobbyasia-та и от ebairsoft-а.
Активен
Screamer

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 322
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #21 -: юли 18, 2013, 19:21:15 pm »

Ами аз като  съм си поръчвал от тях и винаги съм оставал хипер, мега доволен (от ибейеърсофт) та те сами са се сетили да ми раздробят поръчката на малки пакети и ги надписват с по 7-8 $USD. След като видях тази хитрина, пиша на всеки китайски лумпен да декларира $8. Обаче от ииихоби азия са педали и пишат винаги реалната стойност, та да плащаш ДДС.
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #22 -: юли 18, 2013, 20:20:35 pm »

Ами аз като  съм си поръчвал от тях и винаги съм оставал хипер, мега доволен (от ибейеърсофт) та те сами са се сетили да ми раздробят поръчката на малки пакети и ги надписват с по 7-8 $USD. След като видях тази хитрина, пиша на всеки китайски лумпен да декларира $8. Обаче от ииихоби азия са педали и пишат винаги реалната стойност, та да плащаш ДДС.

Баш!
Активен
Screamer

Loudy

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
    • Профил
« Отговор #23 -: юли 26, 2013, 02:57:38 am »

http://www.ebairsoft.com/index.php

Това е най-скапания сайт за еърсофт. Седят и цял месец не ти изпращат нещата, и после викат "ааа да бе ... пращаме" и след това повдигам въпрос 3 дена преди пейпала да каже "fuck off" и ми правят refund.

И аз съм поръчвал от там и на истина са доста бавни на 35тия ден ми пратиха мейл че 2 от нещата ги нямат...
Има друг сайт с подобна стока който изпраща през еър-мейл за 1-2 дена  http://www.shootercbgear.com/ няколко пъти съм поръчвал в Франция и никога не съм плащал ддс, единствен проблем е че нещата не винаги са в наличност когато поръчвате но ви връщат парите.

Поръчал съм си пушка от Япония и нямам никаква представа какво да им кажа че е в колета, поне този път ще е на Веслец защото е пратена през EMS, миналия път когато поръчвах от България си изпатих в митницата на аерогарата (и в ТНТ...) и им казах че са части за машина (бях поръчал части за глок и пълнители). Имате ли някаква идея какво да им кажа че е в колета и какъв процент мито ще ми искат?

Не съм от хората който сравняват какво е при нас какво еди къде-си защото всяка държава си има кусури но в Франция си плащам на вратата ддс (19,6%) и мито + 21 Евро такса за услугата без никакви ЕОРИ-та, декларации или пълномощия. Дянков... Дянков... :9:1
« Последна редакция: юли 26, 2013, 03:06:37 am от Loudy »
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #24 -: юли 26, 2013, 04:10:49 am »

Loudy, митото зависи само и единствено от обявената стойност и представената от теб фактура. Колко струва пушката? И съответно - разбрал ли си се нещо със сайта (?) за обявената стойност?

По принцип от една страна еърсофт оръжията не подлежат на никаква регистрация и не би трябвало (!) да ти правят проблеми. От друга обаче - живеем в България и могат яко да ти се заядат. Не би трябвало да гледат вътре какво има, та ако кажеш, че са играчки, части за кола или не знам си какво - може и да мине номерът. Но има на кутията думите rifle, gun или нещо такова...абе, сещаш се. :) Принципно митничарите, особено на Веслец, вече би трябвало да знаят какво е това животно "еърсофт", осигурили сме им достатъчно работа, хаха.
Активен