Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еърсофт vs въздушни пистолети  (Прочетена 17098 пъти)

vladin79

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
Еърсофт vs въздушни пистолети
« -: април 16, 2008, 10:30:01 am »

Здравейте,

Не знам дали мястото на тази тема е точно в този раздел, но ако някой от модераторите сметне, че не е, нека да я премести където трябва  :)

Значи, конкретно за какво става въпрос. Ясно ми е, че предназначението на еърсофт пистолетите е да се използват в игри, а на въздушните пистолети (конкретно говоря за тези с CO2) - да се стреля по мишени. Но ми стана интересно, може ли еърсофт пистолета да се използва за стрелба по мишени като алтернатива на въздушния пистолет?

Питам, защото еърсофт пистолетите са точни реплики на оригиналите и освен това с blow back ефекта според мен се постига доста по-добъро  усещане при стрелбата с тях, доближаващо се до стрелбата с истински пистолет.

От друга страна еърсофт пистолетите стрелят само с пластмасови топчета, които са по-леки от металните съчми, с които стрелят въздушните пистолети и освен това, доколкото разбрах, началната скорост на съчмата при въздушните пистолети е от порядъка на 120 - 150 м/с, а при еърсофт пистолетите е 70 - 90 м/с. Като се вземе е по-голямата маса на металната съчма спрямо масата на пластмасовото топче, кинетичната енергия на съчмата е от порядъка на 3-4 J, сравнена с 1 J при пластмасовите топчета.

От казаното дотук, мога да си направя извода, че еърсофт пистолетите сигурно отстъпват по далекобойност и точност на въздушните пистолети.

Мног моля, ако някой е стрелял и с двата типа оръжие по мишени и има впечатления за представянето им, да ги сподели тук.

Чудя се, дали еърсофт пистолетите отстъпват толкова много по далекобойност и точност на въздушните си събратя или тези разлики не са чак толкова фрапиращи и доста по-реалистичните еърсофт пистолети могат да се използват като заместител на въздушните при стрелба по мишени.
« Последна редакция: април 16, 2008, 10:45:27 am от vladin79 »
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
Re: Еърсофт vs въздушни пистолети
« Отговор #1 -: април 16, 2008, 10:33:31 am »

Цитат
...еърфорс пистолетите...
Части от постинга могат да отидат и в ХУМОР.  ;)
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

vladin79

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: април 16, 2008, 10:47:06 am »

Вече се поправих  ;D  Не знам защо ми е влязло това еърфорс в главата и постоянно го бъркам с еърСОФТ. Обещавам, че вече ще се замислям преди да употребявам тази думичка  ;)

Цитат
Части от постинга могат да отидат и в ХУМОр.  ;)
« Последна редакция: април 16, 2008, 12:44:53 pm от vladin79 »
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
« Отговор #3 -: април 16, 2008, 12:28:54 pm »

Така, аз имам 3 въздушни пистолета:
 - Gamo P23, кал 4.5 mm, нач.скорост 95 м/с, енергия СО2, пълнител 12 съчми 4.5 мм, спусък едно и двойнодействащ, възможно е да се стреля и със стандартни чашки, но се губи полуавтоматичния режим на стрелба
 - Gamo P800, кал 4.5 мм, енергия-пружина, нач.скорост 100 м/с
 - Gamo PR 45, кал 4.5 мм, енергия-нагнетен въздух в цилиндъра, нач.скорост 105 м/с
 - Blow H-01, кал 4.5 мм, енергия-пружина, нач.скорост 105 м/с

Имам и три airsoft пистолета :
- Sig Sauer P226, кал 6 мм, Gas Blow-Back sistem
- Glock 17,  кал 6 мм, Gas Blow-Back sistem
- Colt 1911 Tactical, кал 6 мм, Gas Blow-Back sistem

Зависи за какво ти трябва пистолета, ако е за airsoft и от време на време за мишени си взимаш такъв, ако искаш обаче точност и да стреляш само по мишени, бутилки, капачки.......си взимай въздушен. Далекобойноста при въздушните пистолети е голяма, но и корекцията която трябва да се прави е сериозна, от тук значи губиш точност. За това с въздушен пистолет се стреля на 10-15 м, има и по-мощни пистолети, но са и по-тежки . Ако се колебаеш направи като мен купи си и от двата вида ;D и използвай всяко оръжие по предназначението му!
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

vladin79

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: април 16, 2008, 12:54:00 pm »

Благодаря ти за мнението, kupona. Ако наистина е вярно това, че с въздушния пистолет се стреля на 10-15 м, то има отзиви, че точността на еърсофт пистолетите е доста висока до около 20 м. Като прибавим и по-големия реализъм, благодарение на blow back ефекта, както и това, че може да се използва и за игри, излиза, че е по-добре да се вземе еърсофт пистолет.

А на разстояния до 20 м., топчето изстреляно от еърсофт пистолет, има ли достатъчно енергия да събори бутилка, капачка или някаква кутия примерно?
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
« Отговор #5 -: април 16, 2008, 14:00:04 pm »

Точност при въздушен пистолет значи група 25-40 мм на 10-15 м, а при airsoft групата е достатъчно да е с размер на човешка глава ;D То зависи и от главата де, явно моята е доста голяма щ'ото все в нея ме целят ;D :D
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

vladin79

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: април 16, 2008, 21:34:50 pm »

И все пак, някой пробвал ли е да сваля бутилки или кутии с еърсофт пистолет и на какво разстояние? Имат ли достатъчно сила за това?
Активен

Darky

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 180
    • Профил
« Отговор #7 -: април 16, 2008, 21:37:46 pm »

Зависи от бутилката или кутията. Ако е пластмасово шише от минерална вода или кутийка от кола - може и да я свали на разстояние около 15тина метра.
Активен
The 10 Commandments of Airsoft
http://youtube.com/watch?v=jFYQwX2EayE

vladin79

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: април 16, 2008, 23:30:53 pm »

Ясно. Надявам се, че скоро сам ще мога да направя този експеримент  :)
Активен

piperka07

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
    • Профил
« Отговор #9 -: април 16, 2008, 23:36:02 pm »

Повечето въздушни пистолети не са особено далекобойни. Поне не тези, които са в 4.5мм и 100-120м/с. Стрелял съм с моя BLOW H-01 над водна повърхност, след 20м чашката пльоква във водата. За по-големи разстояния въздухарка, но да е около 20J поне.
Airsoft пистолетите запращат топчетата на по-големи разстояния заради hop-up-a, но пък дори най-малкият вятър им пречи, а и без вятър точността не е кой знае какво.
Активен
07, piperka07
UMAREX MP5 A5 (Spring), KJW USP Compact (GBB - неоперативен), КJW Glock23 (GBB - неоперативен), JG G36C (AEG), KSC USP .45 (GBB)

hrabri

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #10 -: април 17, 2008, 14:55:31 pm »

И все пак, някой пробвал ли е да сваля бутилки или кутии с еърсофт пистолет и на какво разстояние? Имат ли достатъчно сила за това?

С моя е-софт револвер с енергия - греен газ от 2 м чупя стъклен буркан със 0.25 г 6мм топче.
Активен
....и Ботев слязъл от Балкана с Шмайзер в ръка.......

vladin79

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: април 17, 2008, 18:15:12 pm »

Доста страшничко звучи  ;D
Активен

Alien

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
    • Профил
« Отговор #12 -: април 18, 2008, 04:40:18 am »

Здравейте,
От вчера съм горд собственик на копието на Глок17. Веднага след покупката минах през едно усамотено местенце в близкия парк. Пистолетът ми направи доста добро впечатление. Имах няколко монети от 0.50 и 1лв. Успявах да ги улуча от около 6-7м, с почти всеки изстрел. Вече нямам търпение да стане светло, за да пробвам на по-голямо разстояние и по хартиена мишена.
Активен

Narcomancer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
    • Профил
« Отговор #13 -: април 19, 2008, 13:36:54 pm »

Ако искаш точност и сила от airsoft пистолет, не си вземай blowback. Аз съм горд собственик на пистолет Umarex PC 23X4 CO2 NBB и скоростта на топчето, при тежест от .20 грама е внушителна - около 500 fps. При употреба на подходяши топчета и стрелба на закрито можеш да тренираш на дистанции до 40 метра без проблем.

П.П. За съжаление самият пистолет е направен малко калпаво и изисква няколко вноски във вид на нерви, докато започне да работи безотказно.
Активен
Live every day like its the last one and you just might see the next

Mairo1

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
    • Профил
« Отговор #14 -: април 28, 2008, 16:01:43 pm »

Вече се поправих  ;D  Не знам защо ми е влязло това еърфорс в главата и постоянно го бъркам с еърСОФТ. Обещавам, че вече ще се замислям преди да употребявам тази думичка  ;)

Цитат
Части от постинга могат да отидат и в ХУМОр.  ;)

и все пак ние ще го помним FOREVERRRRRRRRR
Активен
ЪъЪЪъЪ... името трябваше да е Mario1 ама бях малко сънлив и....... :D

Rodshild

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #15 -: юни 30, 2017, 17:15:40 pm »

Ако искаш точност и сила от airsoft пистолет, не си вземай blowback. Аз съм горд собственик на пистолет Umarex PC 23X4 CO2 NBB и скоростта на топчето, при тежест от .20 грама е внушителна - около 500 fps. При употреба на подходяши топчета и стрелба на закрито можеш да тренираш на дистанции до 40 метра без проблем.

П.П. За съжаление самият пистолет е направен малко калпаво и изисква няколко вноски във вид на нерви, докато започне да работи безотказно.

Малко късно се запалих по Airsoft. Но със 300 зора намерих единственото място от където мога да си поръчам ето този красавец http://imgur.com/a/d1ObD Поръчах го от Airsoft GI. Доста ревюта изгледах и съм щастлив, че си го поръчах. Понеже съм начинаещ и имам един въпрос. Началната му скорост с 0.20г е 480 к/ч което за мене е добре. Но с метални колко ще му падне скороста? Металните предполагам, че са около или над 1гр. Също така ако цевта е медна или стоманена, колко би издържала при стрелба с метални топчета?  :10x  :9:0
Активен