Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревю/ъпгрейд на М4А1 (DBoys BI-5181)  (Прочетена 6842 пъти)

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
Ревю/ъпгрейд на М4А1 (DBoys BI-5181)
« -: ноември 30, 2012, 04:37:18 am »

Тази тема, както и други във форума, пуснах с единствена цел да е полезна на някой колега. Целта ми не беше собственикът на форума, Мечу/Меч, да печели пари на неин гръб и на гърба на всички колеги. Вместо създаденото от всички тук да отива за развиване на хобито ни, то отива в джоба на Меч. Не мисля, че някой друг би си и помислил да направи подобно нещо. Не мисля и че някой друг на негово място би си правил каквото си иска, без изобщо да се съобразява с мнението на мнозинството от хора, които практикуват това хоби. Та - трия от форум Еърсофт България форум Мечката България. И явно от форуми - ще се минава във Фейсбук, където мисля и да кача изтритата от тук информация.
« Последна редакция: юли 14, 2016, 22:21:54 pm от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

SHOOTER

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 358
    • Профил
Re: Ревю/ъпгрейд на М4А1 (DBoys BI-5181)
« Отговор #1 -: ноември 30, 2012, 16:45:56 pm »

Евала Барни,

Много готино и подробно ревю! Бравос за подобренията по вътрешностите, звучи добре.

Някои неща, от които не съм доволен при D&B:

Скапан нозъл / Лесно се чупи на парчета.
Скапана Hop Up камера / Многократно съм сменял такива, заради пропукване или счупване.
Скапан антиривърсал.
Скапани кабели / прекалено са твърди. Лесно се късат и пречупват.
Скапана Hop Up гумичка.
Скапано бутало и глава. Ако смените пружината задължително и буталото.

Съвети от мен:

Сменете нозъла.
Сменете Hop Up камерата.
Сменете кабелите ( ако са проблемни или докато изкарат ).
Сменете антиривърсала. Ще започне да създава проблеми. Ако не прави проблеми, значи сте късметлии :).
Сменете буталото и главата ( или докато изкарат :) ).

Положителни неща, които забелязах:

Стоманени бушинги.
Метален водач на пружина с лагери.
Колелата са сравнително здрави. Слагал съм такива на други пушки ( с по-леки упгрейди ), ей така за експеримента, за сега няма проблеми.

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави,
SHOOTER
Активен
BAD COMPANY

Angerfist

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
    • Профил
« Отговор #2 -: ноември 30, 2012, 17:57:54 pm »

Само да кажа от личен опит- ползвай друг ремък- този се разшива. Другото е смени отпред халката за ремъка, защото на моето такова пушкало се счупи и го побългарявах..
Активен
Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 30, 2012, 18:38:00 pm »

Благодаря, Шутър!

Хоп-ъп камерата - така и така смених с нова, заедно с гума и цев, не знам дали се пука, не съм я ползвал достатъчно, че да се прояви. Същото важи и за нозъла, и за антиревърсъла - не съм ги сменял, но не съм ползвал достатъчно пушката, че да дадат проблеми. Дано и не дадат, де. :) Но и за тях, и за буталото и т.н. - аз съм на принципа да ги чакам да се развалят, не превантивно да ги сменям.
Кабеляците - да, твърди са, може би трябваше да го напиша.

По-новите партиди на ДБ, поне които аз съм отварял (също и тази) - не са с бушинги (втулки), лагери. Приятна екстра. :)

Ангърфист - ремъка тъй или иначе го продадох, дано не съм преебал човека (нямаше забележки по него, но не знам след време как ще е). Скобата с халката, както писах, директно я махнах, а и нея продадох - не ми трябва изобщо. Седи си едноточково вързан в началото на приклада. Ако ще е двуточково - една халка в началото на ложата ще е.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Angerfist

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 03, 2012, 19:50:06 pm »

Point taken. И все пак е хубаво да се споменат такива неща, защото не всеки взима пушката от кутията и сменя частите като теб. Аз например изпитах това как в 2 различни игри да ми се развалят 2 различни сегмента от окачването на пушката- пръстенчето отпред, за което споменах и разшиването на ремъка. И двете невероятно неприятни за пушка на седмица- две. Може и само при мен да е било.
Другото което щях да отбележа, но съм пропуснал предният път, ти си го написал, за приклада- луфт си има. В началото мислех, че съм каръклия и съм с кофти бройка, но явно това с приклада си е проблем. Аз го реших с 1 слой изолирбанд(черен), който не се забелязва, когато се приложи. Друго което мога да добавя е, че моята бройка имаше неприятно клатене отпред, което и ти си споменал. Проблеми на модела явно.
Твоята след ъпгрейда изглежда интересна. Да си стреляш много с нея.  Жив и здрав.
Активен
Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

vampir

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 03, 2012, 19:57:22 pm »

Че кво им е на разноцветните аксесоари само не разбрах.Да не би мойта да не е станала добре.
Активен

Rider

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 03, 2012, 20:23:20 pm »

Твоята не е разноцветна, а двуцветна, каквато и аз ще си направя моята, но Барни беше почнал да ползва цветовете на дъгата  ;)

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 03, 2012, 20:26:44 pm »

Ангърфист - не те разбирам май...
За ремъка - бях решил да го продам още преди да взема пушката, не ми трябват сто ремъка. Не съм го ползвал, не знам дали е издържлив. Халката за ремъка - също не съм я ползвал. Не виждам и причина да закачам ремъка там. Нося го едноточково, хванат за споменатата и виждаща се на снимките халка. Ако искам двуточково ще сложа халка в началото на ложата.
Луфта на приклада - да, винаги има малко луфт. Решението с изолирбанд съм го пробвал и не ми харесва - ако не веднага, то по някое време се нащърбва, пада, мести се и т.н. С 1-2 капки лепило се получава идеално напасване и всякакъв луфт изчезва. Важното е, че изолирбанда, свинските опашки и лепилото са най-добрите приятели на еърсофтъра, в този ред. :)

Вампир - няма лошо. Отначало бях накачулил обаче койот, зелено, черно и беше грозно. Райдър ми се скара, а той все пак е дърт и ги разбира нещата, та я направих изцяло черна. :D
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 03, 2012, 20:30:38 pm »

Барни беше почнал да ползва цветовете на дъгата  ;)

Активен

vampir

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: декември 03, 2012, 20:41:56 pm »

Мъдро е постъпил Райдара.
Активен

SHOOTER

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 358
    • Профил
« Отговор #10 -: декември 04, 2012, 14:32:49 pm »

Благодаря, Шутър!

Хоп-ъп камерата - така и така смених с нова, заедно с гума и цев, не знам дали се пука, не съм я ползвал достатъчно, че да се прояви. Същото важи и за нозъла, и за антиревърсъла - не съм ги сменял, но не съм ползвал достатъчно пушката, че да дадат проблеми. Дано и не дадат, де. :) Но и за тях, и за буталото и т.н. - аз съм на принципа да ги чакам да се развалят, не превантивно да ги сменям.
Кабеляците - да, твърди са, може би трябваше да го напиша.

По-новите партиди на ДБ, поне които аз съм отварял (също и тази) - не са с бушинги (втулки), лагери. Приятна екстра. :)

Ангърфист - ремъка тъй или иначе го продадох, дано не съм пре... човека (нямаше забележки по него, но не знам след време как ще е). Скобата с халката, както писах, директно я махнах, а и нея продадох - не ми трябва изобщо. Седи си едноточково вързан в началото на приклада. Ако ще е двуточково - една халка в началото на ложата ще е.

Барни,
Добра тактика, но предпочитам да сменя, някои неща, които знам, че ще си заминат.
Просто давам съвети за детайли, с които трябва да внимавате при този модел на небезизвестната фирма D&B :).
Аз съм на друг пинцип. Сменям, за да не ме предаде, когато не трябва  ;)...капиш....

Поздрави,
SHOOTER
Активен
BAD COMPANY

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: януари 30, 2013, 22:19:34 pm »

Новата джаджа на М-ката :

Дълго време ме дразнеше това, че имам сгъваем мерник, но не и мушка. Някои хора са рязали, пилили и боядисвали и наистина се скрива, но аз искам все пак да си имам мушка, когато ми потрябва, а и да се запази вида на оръжието.
Активен

vampir

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: януари 30, 2013, 22:38:16 pm »

Брат имам само една дума за теб,магпул.
Активен

Darky

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 180
    • Профил
« Отговор #13 -: януари 30, 2013, 22:59:48 pm »

И аз една - VLTOR.

По-прибрано когато е сгънато, на теория удължава горната релса с още мъничко, ама имам съмнението, че би седяло много по-добре на фрий-флоут рас-прас.
Активен
The 10 Commandments of Airsoft
http://youtube.com/watch?v=jFYQwX2EayE

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: януари 30, 2013, 23:03:37 pm »

Вампир - ако визираш МБУС-четата на Магпул...как по-точно ми помагат на мен?
Дарки - гледах го и това, ама се отказах. По-нестабилно ми се вижда, а тази релса е безполезна - няма какво да сложиш там, а и да имаше - това означава, че не можеш да отвориш мушката. За плаваща ложа - при тях подобни мушки са безполезни. МБУС-ове и подобни са за тях.
Активен

Darky

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 180
    • Профил
« Отговор #15 -: януари 31, 2013, 09:48:48 am »

За стабилността може и да си прав - силуетните мушки като твоята със сигурност изглеждат по-стабилни и устойчиви на инцидентно затваряне от VLTOR-a, ама като цяло и едните, и другите ми се струват малко афиф работа.
Активен
The 10 Commandments of Airsoft
http://youtube.com/watch?v=jFYQwX2EayE

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: юли 11, 2014, 15:47:22 pm »

За самата пушка - след смяна на окабеляване и сериозно пипване по гиърбокса - започна да вади с М115 пружина 135м/с. С М110 - 132м/с. Направих експеримент с М110 пружина, като срязах 1/5 от дължината ѝ...тоест получавам "М88" пружина, хаха. С нея - 110м/с. Засега гиърбоксът не е дал нито един дефект, като е играно с нея приблизително 30 игри, плюс няколко двудневни игри, плюс една 4-дневна, плюс много стреляне по мишени, дъжд, кал и сравнително грубо отношение.

Със смяна на окабеляването, контактната група и конекторите (с Т-конектори) скорострелността нарастна доста. Трябва да направя тест, но предполагам е около 1000и/мин със същите 7.4 ЛиПо батерии.

Ако вземете такава пушка, моят съвет е :
1. С взимането да я дадете на майстор за обслужване и смъкване на пружината
2. Ако не се налага, можете да не сменяте нищо отначало
3. Първото нещо за смяна е електрическата част - контактна група, кабели и конектори в комплект се продават за към 20лв.
4. Ако имате желание за ъпгрейд - почнете от мотора, после зъбни колела и бутало. Ако буталната глава, цилиндровата глава и цилиндъра си вършат работа, дават добра компресия и т.н. - не ги сменяйте. Нозълът - там е ТОТО.
Активен