Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревю Olight S10 Baton Ti  (Прочетена 1270 пъти)

Lefi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
    • Профил
Ревю Olight S10 Baton Ti
« -: декември 15, 2012, 13:51:11 pm »

Дължина: 70.5mm
Диаметър на тялото: 23mm
Тегло: 55.7 g(без батерии)
Материали: Авиационен титан
Батерии: 1 брой CR123A или RCR123
Режим и продължителност на светене :
300 лумена - 1ч. 30 мин

65 лумена - 7ч. 30 мин

5 лумена - 180 ч.

0.5 лумена - 360ч.

Строуб 300 лумена - 3ч.

Осветяване до 82м

Моделът е лимитирана серия и пристига в една доста приятна кутийка ,което създава чувството ,че притежаваш нещо уникално.

Дизайна може да се каже ,че е запазена марка на Olight.От двете страни на фенера има малко пространство гладка повърхност с логото и модела ,а останалата част е с грапава повърхност против приплъзване.Достатъчно грапава ,за да не се изплъзва заради малките си размери ,но не прекалено агресива ,че да дразни.Клипса може да се обръща ,но внимавайте много когато го правите ,за да не го счупите поради малките му размери.В някой форуми бях чел оплаквания от дълбокия клипс ,че задирал дънки  ,трудно се вадел и т.н .Пробвах го на мойте дънки и нямам такива впечатления.Да влиза малко по трудно ,но няма никакъв проблем като се издърпва.

Изолзва CREE XM-L диод ,Neutral White

Ето как излгежда този мъник поставен до по-големия си събрат

Тук се виждат още приложения на клипса.Захваща се доста здраво и няма вариант за изпадане ,освен ако не правите пого на рок/пънк концерт.

Това което го различава от останалите фенери е ,че разполага с доста силен магнит в задната си част и може да се захваща стабилно за вякакви метални повърхности.Правени са експерименти с флашка по форумите и споделят ,че няма никакъв проблем ,аз съм го носил в същия джоб с телефона си и мога да потвърдя същото.Още се търсят доброволци ,които да експериментират с дебитна/кредитна карта...

Към фенера получих и подарък бял дифузер ,който въши страхотна работа.Като се започне от четене на книга ,документи ,осветяване на стая ,до сигнализиране при бедствие ,авария.Изключително ефективен е когато се комбинира със строуб режима.Формата и визията като го нахлузя не коментирам.

Ето ви реална ситуация от бита ,която ми се случи на мен.Спира ви тока ,а трябва да се изкъпите.Макар и през деня няма как дневна светлина да достигне до банята на добрата стара панелка.Ето го и решението.Бях изумен колко силно свети този мъник ,а тук дори не е на максималния режим.Изпълзвал съм го също като трябва да се навираш под мивката да сменяш тръби и ти трябва светлина ,а двете ти ръце са заети и няма кой да ти свети.

Дифузера се зарежда при светене и дори след като е угасен фенера продължава да свети ,така че ако сте навън и ви свърши батерията пак може да го използвате определено време.

Както всичко модели на Olight и този пристига с резервни О-рингове ,които най-вероятно никога няма да ви се наложи да използвате поради перфектната изработка.Мога да заявя ,че по-големия брат M20-X съм го тормозел доста и нямам никакви забележки ,така че и на този мъник няма да му се размине... е няма да го потапям на 10 м в морето ,но все пак  ;) .

В заключение ще кажа ,че това е повече от страхотно ЕДЦ с малките си размери ,300-те лумена ,оставяме на страна ,че това е лимитирана серия.Аз използвам и двата фенера и всеки има своето приложение в моето ЕДЦ и съм повече от доволен от поредния качествен продукт на Olight ,но не мога да не спомена и колегата Jose,който се старае да угоди на всяка наша прищявка и винаги е бил коректен към нас клиентите ,защото нека си го признаем ,че правилния маркетинг е почти толкова важен колкото и качеството на един продукт.
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Re: Ревю Olight S10 Baton Ti
« Отговор #1 -: декември 15, 2012, 19:52:41 pm »

Супер ревю. Поздравления. Фенерчето много радва.
Активен

Bob Carey

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 15, 2012, 23:08:39 pm »

Фенера е перфектен ама дифузера малко ме стряска с външия си вид, хахх. :10:9
Активен
България раждала безброй герои а сега боклуците се сипят на порои и за всичко обвиняваш страната успех не се постига щом безволна е душата.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 016
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: декември 15, 2012, 23:30:39 pm »

Колкото S10 е готина и компактна светилница, толкова и дифузера е супер як наистина.
Видел съм го у живо как свети у нощта..заслужава си.

Много яки снимки !
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания