Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревю на сгъваем нож SOG Aegis Тanto  (Прочетена 1583 пъти)

holidaybg

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 636
    • Профил
Ревю на сгъваем нож SOG Aegis Тanto
« -: февруари 01, 2013, 13:26:52 pm »

От няколко години се каня да си взема фолдър на SOG, но по разни причини все не ми се удава възможност.
Преди няколко дни докато обикалях РХ-а на кемп "Х" ми попаднаха пред погледа Аеgis и Trident, на който бях
хвърлил око. Така че зажумях, въздъхнах и с тръгнах с 77 и кусур гущера по-лек, и с един щатски фолдър по тежък.

Защо SOG?

Старшината ги одобрява :D

ТТД:

Обща дължина: 20.96 см
Дължина сгънат: 12.07 см
Дължина на острието: 8.89 см
Дебелина на клина: 32 мм
Тежест: 87.89 g
Тип на стоманата: AUS-8
Тип на острието: Танто, частично серетирано.
Дръжка: подсилен със стъкло Zytel (найлон)

Острие:

Финиша на острието е със слой Black Tini, демек черен титаниев нитрид, изглежда страхотно.
Адски остро аут-ъф-дъ-бокс. На гърба има т.н. "thumb ramp" за упор на палеца. Върха очаквах да не е кой знае колко остър, а той реално е като игла.
Стоманата не е нещо особено, но SOG я обработват криогенно, гарантирайки по-голяма здравина и продължителност на живота.

Механизъм:

SOG Assisted Tecnology, асистирано чрез пружина отваряне. Работи чудесно, ножа се отваря с една ръка без усилие и се заключва с приятно металическо щракване. Притежава и "предпазител" срещу случайно отваряне.

Ергономика:

Изключително удобен. Дръжката е много ергономична, ляга идеално в ръката. Текстурата е направена да осигурява добър захват и с мокри ръце. Рампа за палеца на гърба на острието.
Не съм голям фен на отпечатката SOGSOGSOG и т.н., но не е болка за умирачка.
Клипса за носене може да се премести от другата страна при нужда.

Поради липса на луканки и сродни изпитателни материали полевите тестове са отложени за неопределно време.   

Като цяло лек, удобен и надежден сгъваем нож.
Личното ми мнение е че е сред лидерите в този ценови сегмент.

Поздрави от слънчево Косово ;)
« Последна редакция: февруари 01, 2013, 16:17:33 pm от holidaybg »
Активен
If you can't dazzle 'em with brilliance, riddle 'em with bullets