Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Въпрос за М933 Commando  (Прочетена 5649 пъти)

zorrotto

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Профил
Въпрос за М933 Commando
« -: април 29, 2008, 17:55:39 pm »

Здравейте ! Смело мога да кажа, че вече съм безвъзвратно болен от болеста Airsoft !  :)
Както всеки прилежен нейн пациент, моята разновидност на вируса се нарича M933 !
Съвсем от скоро се запалих по тези оръжия и от дълго четене и ровене по форуми, ревюта и сайтове вече мога да кажа, че съм горе-долу наясно с основните неща.
От всичко прочетено досега желая да узная  - какви са ви впечатленията от карабината като цяло, дуракоустойчивост, най вече как е като механично изпълнение от производителя, има ли слаби места и на какво трябва да обърна специално внимание ?
Питам толкова подробно, защото напращелият ми ентусиазъм ще може да се поохлади само когато през 'Командоса' се проточат няколко хиляди топчета през първите дни от нашата бъдеща първа среща .  ;D
Ето я карабината ...

http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=138
« Последна редакция: април 30, 2008, 18:20:23 pm от zorrotto »
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
Re: Въпрос за М933 Commando
« Отговор #1 -: април 29, 2008, 18:45:30 pm »

Оръжието е JG. Това казва почти всичко :)
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

zorrotto

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: април 29, 2008, 19:07:30 pm »

Моля, бъди по-конкретен. Нов съм в това начинание и повече информация би ми била доста полезна.
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #3 -: април 29, 2008, 19:18:05 pm »

Това, че производителя е JG означава следните неща:
1. Добро качество на корпуса. Лесно разглобяване и поддръжка.
2. Китайско качество на гиърбокса. Частите вътре далеч не са най-надеждните.
Оръжието стреля добре, но не можеш да разчиташ много на китайска пушка. Това е оръжие, подходящо за начинаещи, но не е оръжие, за което е 100% сигурно, че ще ти служи вярно дълго време. Ако смяташ, че не можеш да си позволиш оръжие от по-висок клас, може би е добро решение тази пушка. Обикновено с този клас оръжия няма проблем, докато не ги отвориш за ъпгрейд. Те тогава става интересно и започват да валят разни проблемчета!
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

zorrotto

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: април 29, 2008, 19:30:02 pm »

Какво бихте ми предложили от М серията реплики на американските карабини ?
Или по-скоро мнение и за тази карабина ...

http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&products_id=150
« Последна редакция: април 29, 2008, 19:38:40 pm от zorrotto »
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #5 -: април 29, 2008, 22:45:11 pm »

Конкретната посочена пушка не е лоша. Двама от отбора ми са въоръжени с нея. Стреля прилично като за неъпгрейднато оръжие. Обаче си е китаец. Лично аз бих ви препоръчал да си смените хоп-ъп гумичката с качествена (Guarder най-добре). Трябва и компресията малко да се пипне. Пушката спокойно може да побере такава батерия:
http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=40&products_id=193
Даже бих препоръчал покупката на 1бр.  :) Много са качествени.
    Зарядното, което идва с пушката е стандартното китайско, с което трябва много да се внимава, за да не се изпържи батерията (ако бъде оставена на него прекалено дълго). С пушката идва и ремък, който е с добро качество.
Като цяло оръжието е добро. Обаче има и едно "но". Напоследък започнаха да се появяват проблеми с оръжията, производство на тази фирма, така че трябва да се има едно наум.

Успех в избора!  :)
Надявам се да съм бил полезен.  :)
« Последна редакция: април 29, 2008, 22:54:04 pm от ReconProG »
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

zorrotto

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: април 29, 2008, 23:19:07 pm »

Благодаря за инфото ! Като начинаещ започвам с M4A1 ! Реших се и я поръчах !  :)
Пак благодарности за информацията !
« Последна редакция: април 29, 2008, 23:54:54 pm от zorrotto »
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #7 -: април 30, 2008, 12:01:47 pm »

Да предполагам ли, че не си от София?
Активен

zorrotto

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: април 30, 2008, 12:16:59 pm »

Да, не съм .
« Последна редакция: май 02, 2008, 11:55:26 am от zorrotto »
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #9 -: май 01, 2008, 22:08:41 pm »

Понеже напоследък заваляха много "компетентни" мнения на тема китайски еърсофт оръжия наричани от някои "експерти" с унизитиелното "китайци" ето малко информация от извора:

1. Китайските еърсофт реплики в момента заемат 60% от пазара в световен мащаб, като се очаква до две години да стане над 80%
2. Въпросната фирма JG (Jing Gong) в Щатите се продават като ECHO-1, което е най-продаваната марка там.
3. Директно от кутията една пушка на JG стреля по добре от много два и три пъти по-скъпи тайвански пушки.
4. За две години и половина съм продал над 600 пушки от тази марка, като нито една не се е върнала за ремонт при нас. (Накой разправяше, че не били надежни???)

Така, че уважаеми ReconProG, престани да повтаряш като папагал "да ама е китаец" и "ако искаш да си серозен играч си вземи Classic Army" всеки знае, че по-скъпото би трябвало да е и по-добро, въпреки че не винаги е така. Но с тези си изказвания омаловажаваш избора на хората. Това, че някой играе с китайска пушка, въобще не означава, че не е сериозен играч. Повечето от най-добрите играчи които познавам ираят с "китайци". Дори самия аз последните 10 игри играя с китайска пушка.
Това, че някой си е купил китайска пушка просто означава, че е направил предценен и финансово оправдан разумен избор.
Така че стига с тези "компетентин" изказвания за китайците.
Активен
Fucking Predator...

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #10 -: май 01, 2008, 22:40:42 pm »

Аз съм едни от хората, които наричат китайските оръжия "китайци" :) Просто е по лесно, а и е нарицателно за нисък клас, евтини оръжия.
Китайските оръжия са популярни. В това няма спор. Огромен принос за това има по-ниската им (понякога в пъти) цена от по-високите класове оръжия. Не, че са лоши. Стрелят, при това, често с много по-високи fps от "марковите" пушки. При невисоко натоварване не се чупят често. Т.е. за малко пари получаваш работещо, стрелящо (даже добре стрелящо с едно-две пипвания) еърсофт оръжие. Негативни страни са по-ниско качество на изработка и материалите, по-късия живот на оръжията и по-големият процент повреди. Съвместимостта с ъпгрейд части е по-ниска.
От друга страна са "марковите" оръжие. По-високата им цена ги прави подходящи за по-заможни хора или за такива, които искат да вложат повече, но и да получат повече от еърсофта. Корпусите са по-качествени, най-често метални, вътрешните части са много по-добри, производствените допуски са по-ниски, имат сериозен контрол на качество. Съвместимостта с ъпгрейд части е по-висока, повредите по-редки и животът на оръжията по-дълъг.

Моят избор е яасен- максимално висок клас оръжие за финансовите ми възможности. Това не значи, че не харесвам и не използвам китайски оръжия, даже напротив. Просто за мен са в светлина- по-евтин заместител на "марковите" оръжия. Китайските оръжия не са за подценяване, но съветът ми към всеки, който реши да си купува еърсофт реплика е да купи най-качествената, която е във финансовите му възможности, ако има намерение сериозно да се занимава с еърсофт. 

Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #11 -: май 02, 2008, 09:43:42 am »

Драги ми Хорнет,
Под сериозен играч, в случая, имам предвид човек, който смята задълго да се задържи в нашите среди. Понеже лично аз, а и някои мои приятели / познати вече си изпатиха от "надеждните" китайци съм си изградил ниско мнение за тях. Мненията ми са изцяло подтикнати от личен опит. Хич не съм експерт - просто съм изпитал нещата на свой гръб / джоб (най-вече последното).
 Преди може и да съм бил на мнение, че ако нещо стреля по-далече, значи е по-добре, но вече не е така. Отварял ли си китаец, за да го ъпгрейдваш? Пробвал ли си да сложиш 7мм бушинги на Д-Бойс? Ами, питай и Цецо, не става. Излиза, че на ДБойс бушингите са 6.8 - 6.9мм. опаа - фал. Нима твърдиш също, че качеството на китайските части вътре в пушката е по-хубаво от скъпите такива? Аз, пък, от опит знам, че не е така. А спомняш ли си пушката на ДБойс със 7 бушинга? Или си затваряш очите за този проблем?? Тя така и не проработи май... Сигурно се сещаш и за фабрично пре*баната единична стрелба на Арми Л85?
И, за да не кажеш, че и Джин Гонг нямат проблеми - сещам се за Г36Ц на Илийката - фабрично счупен хоп-ъп, и, ами, ЕДВАМ (!!!) трима души и затворихме гиърбокса!
Е, прав си, все пак при теб не са се връщали оръжия за ремонт! Но колко е оправдан и преценен финансово добрия избор, когато освен 300лв за пушка дадеш още почти толкова за ремонт, вследствие калпави части?

За сравнение - отвориш ли нещо от висок клас - отваряш, сменяш частите, затваряш, готово. При китайците, за съжаление, не може да се гарантира безпроблемна работа. Да, те ряботят, но само фабрично. Ако смениш нещо вътре почват всевъзможни проблеми.

ПП:
Написах това само, за да докажа думите си. Не се опитвам да ти преча на продажбите (очевидно това мислиш, щом така се засегна ::) ). Просто съобщавам разни проверени факти.
Последен въпрос - това, че нещо заема голячма част от пазара, означава ли, че е много качествено? Майкрософт например заемат огромна част от пазара на софтуер. Техния софтуер обаче далеч не е най-изпипания. Те просто са монополисти. За щастие в еърсофта монополизма не е много разпространено явление. Дали?
По(-)здрави!  :)
« Последна редакция: май 02, 2008, 09:52:27 am от ReconProG »
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #12 -: май 05, 2008, 22:49:35 pm »

Джинг Гонг съм отарял отдавна и то само от любопитство. ДБойски когато сме ремонтирали (вече 6 броя) съм помагъл на Снайпа когато се е налагало и да ти кажа не сме имали пробем в отварянето или затварянето. Освен това китайските пушки преди 2 години и сега нямат много общо. Те фабрично са по-мощни от марковите тайвански и са напарвени да работят. Нормало е чко искаш да ъпгрейдваш нагоре да смениш много от детайлите в гиърпокса, а не само един. Относно за това колко души са необходими за да затвориш гиърбокс на китайска пушка, отговора е - един, стига да знае как. При по-силна пружина е необходим един помощник.

Относно пордажбите и за момент не съм си помислял че с тези постове можеш да ми поречиш. Все пак продавам ICS който са доста над Класик Арми и имам по-голям интерс да продавм тях вместо китайските пушки, но съм честен спрямо клиентите си и уважавам мнението и избора им.
Активен
Fucking Predator...

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #13 -: май 06, 2008, 08:06:09 am »

Относно за това колко души са необходими за да затвориш гиърбокс на китайска пушка, отговора е - един, стига да знае как.
Добре, де. Кажи ми защо тогава, когато си отварям гиърбокса на АУГ-то (СА) нямам проблеми със затварянето, а когато отварям МР5цата си (ДжГ - стара продукция) анти ривърсъл лач-а непрекъснато ми е на въпреки? А за колелата не ща и да споменавам (вече са сменени - пружина М105СТ причини откъртване на половината зъби по сектор гиър-а). Ако това, което твърдиш за новите генерации китайци е вярно - СУПЕP - китайците ще пуснат нещо качествено на добри цени. Можем само да се надяваме да е вярно обаче.
Активен

IzrodGaden

• Гост
« Отговор #14 -: май 06, 2008, 08:37:25 am »

Аз забелязвам тенденцията, че китайците започнаха да вдигат цените на изделията си. Това означава, че и качеството пооправят.
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #15 -: май 06, 2008, 09:31:39 am »

Дано.  :)
Активен

OBERON

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 108
    • Профил
    • ТЕМЕРУТ - ТОВА ЗВУЧИ ГОРДО !
« Отговор #16 -: май 06, 2008, 12:45:00 pm »

аз от пушки не разбирам - но разбирам от китайска стока и мога само да ви кажа - китайското не е това което беше ...

Сега има и Китай и Китай

компютрите и лаптроповете дето цъкате от тях са си китайски нали - 90%
 техниката около вас? 80% китайско
 дрехите? - даже и аслама може да е китайнишен :)  ::) ;D от дръпнати прасета

Аз внасям и продавам китайска стока
 Сглобявам и продавам китайски компютри
 И си купувам китайски работи

Много зависи от изискванията на поръчалия продукцията какво иска евтино или качество
 защото има китайски дъна за 300 лева има и такива за 85 лева ... вършат една и съща работа ама донякъде:) както и климатици и всичко - така че сигурно и при пушките е така
 не разбирам - аз съм доволен от моята пушка AU-1G  може би защото не съм виждал по добра :)

п.п. и да имах петорно повече пари - нямаше да дам 1000 лева за скъпа пушка  като за първо оръжие
 ако се зарибя може и  5 000 да дам но на този етап апсурд - така че  передпочитам китайско :)
Вие да не сте си купили  последен модел мерцедес за да се учите да карате :)
 аз тренирах на доста стара бръкма :)
« Последна редакция: май 06, 2008, 12:47:45 pm от OBERON »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #17 -: май 06, 2008, 13:12:43 pm »

аз тренирах на доста стара бръкма :)

Така е -> бракма, тип Оберонка:
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

OBERON

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: май 06, 2008, 15:39:11 pm »

Мани ги тея плагиати ми купиха името, да им се развали чубрицата дано
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #19 -: май 15, 2008, 19:42:40 pm »

Абе обероне, вски път като поглена аватара ти, се чудя какво е това на главата ти?
Активен
Fucking Predator...

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
« Отговор #20 -: май 15, 2008, 21:05:35 pm »

А от мненията,които съм прегледал във форума,разбрах че Джинг Гонг е доста добра марка и в сравнение с другите "китайци" СИМА например,са на еднаква цена,но пък качеството вече си е съвсем друг филм
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #21 -: май 15, 2008, 21:57:56 pm »

Всъщност СУМА напоследък взеха да пускат пушки с добро качествено съотношение (стрелба / вътрешности).  :)
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #22 -: май 15, 2008, 22:20:48 pm »

Tогава си вземам думите назад,а онзи калашник АК74У от новите разработки ли е?Който е за 299 лв?
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

OBERON

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #23 -: май 15, 2008, 22:27:47 pm »

Абе обероне, вски път като поглена аватара ти, се чудя какво е това на главата ти?

рЕКЛАМИрАМ СИ НОВАТА ПрЕДПАЗНА ЕЪрСОФТ КАСКА

изработена е от висококачествена силиконова гума и прилепрва идеално на всякакви размери глави !!!

има и опция за пробиване на дупки за проветряване и охлаждане на главата

марка LORRY са италиански ... уж ... никой не е сигурен вече  кое къде се произвежда
внасям ги от Дубай и ги продавам към момента като ... шапки за кичури  ;D ::) :o

п.п. те http://fc.fastbg.com/index.php?p=productsMore&iProduct=95&sName=Шапeа-за-eичoри-nилиeонова-lorry
« Последна редакция: май 15, 2008, 22:37:56 pm от OBERON »
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #24 -: август 03, 2008, 20:20:10 pm »

Развитие по темата :)

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/product_info.php?cPath=1_28&products_id=1074

това колко би излязло с доставка и с всички митнически одирания
Активен