Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Представяне на WE/Ra-tech XM177e2 gbbr  (Прочетена 1592 пъти)

Митко

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • Профил
Представяне на WE/Ra-tech XM177e2 gbbr
« -: май 04, 2013, 19:28:18 pm »

Здравейте, миналата седмица получих пушката си от Китайския съюз и преди няколко дена имах удоволствието да я използвам в игра. Ще спазя традицията и ще се опитам да я представя накратко във форума.

Започвам със сухата статистика.

Тегло: 2695 g (според мен е повече, като я претегля ще обновя информацията)
Цвят: черен
Дължина: 840 mm
Дължина на вътрешната цев: 370 mm
Стрелба: единична, автоматична
Материал: пластмаса, алуминии, стомана.
Начална скорост: има клапан за регулация (NPAS)  може да се настройва от 90 до 140 м/с
Капацитет на пълнителя: 20 6мм топчета
Материал на пълнителя: стомана
енергия: green gas

История

CAR 15, както е цивилното наименование на автомата, е разработен от Colt в началото на шейсетте години. Идеята е била да се направи по-компактна версия на AR15  (М16). И първите версии изглеждат като умалени М16

Първоначално пушката има куп проблеми, като липса на дотиквач, огромен пламък и оглушаващ шум. Имало е проблеми и с точността. Colt решават, част от проблемите, като удължават цевта и добавят масивен дулен спирач, който със серия от камери намалява силата на звука и гаси пламъка.
Новата версия бива приета на въоръжение от армията и военно въздушните сили  на САЩ като модел XM177E2  (GAU-5 за авиацията)
Бойното кръщене на автомата е във войната във Виетнам, където е използван преди всичко от специалните части от MACV-SOG (military assistence comand Vietnam - Studies and Observations Group.

Това са малки, смесени отряди от зелени барети и "планинци" от месното население, който така или иначе не се понасят с виетнамците. Задачите на тези отряди са били предимно нерегламентирани операции в Лаос и Камбоджа. Събиране на информация, пленяване на кадри, саботажи, спасяване на свалени пилоти зад фронтова линия, това са  задачите на SOG.
Основната цел е била Хо Ши Мин "пътеката" по която северен Виетнам е доставял хора, оръжие и материали в южната част на страната. Историята на MACV-SOG е много интересна, но и достатъчно обширна, макар дълги години засекретена, за да мога да влезна в подробности.
Така или иначе след края на войната във Виетнам пушката е свалена от употреба и след няколко години става основа на добре познатия ни автомат М4.

Лични впечатления

Неща, които харесвам:

-Метал където трябва.
-Всичко работи, затвор, затворна задръжка, дотиквач.
-Пълнителя събира 20 топчета, зависи от гледната точка, но на мен ми допада.
-Откат, макар и лек, според мен по лек от карабина .22, но ме кефи.
-Реалистично разглобяване - обичам да чопля, да смазвам части, да разглобявам и сглобявам :)
- Реалистично манипулиране, зареждане, затвор и тн.

Неща, които не ми допадат чак толкова:

-Една идея по тежка от колкото ми харесва
-Приклада е пълен *ашак, толкова е пластмасов, че едвам го търпя. Освен това има голям луфт. Разбира се продават се всякакви варианти, дори оригинални от преди 50 години, основния проблем е, че почти всички сайтове не изпращат в чужбина.
-Всички винтчета се развинтват сами, но ние това много добре го знаеме, защото имаме Харлей, който същo се развинтва и отдавна сме открили синия лок тайт
-Проблем в напасването на афттър маркет частите прави така, че при определено дърпане на спусъка, пушката стреля автоматично, дори селектора да е на единична. Доста досадно.
-Боята е прекалено черна, оригинала е по скоро сив - телена четка и търкане, макар, че едва ли ще се занимавам.

Като допълнителна информация ще добавя, че с едно зареждане с газ се изстрелват около 70 топчета, тоест малко повече от 3 пълнителя. Хоп ъпа е малко заврян, и трябва да се извади затвора, за по сериозни настройки. NPAS-а се регулира лесно, но също трябва да се извади затвора. След известно бъзикане, 8 от 10 пъти уцелвам щайга с размерите на торс на 50 метра, което е достатъчно за мен. Предните и задните мерни прибори се регулират, пълна безсмислица според мен, но го има. На дръжката може да се монтира оптика или релса. Пушката приема и големите пълнители с по 30 топчета, но според мен разваля визията. Няма луфт между ресивърите, което е добре. Оригинала няма зъб, за поставяне на щик, някои хора го минават с флекса, но мен не ме дразни. Пушката пристигна за 5 дена от Тайван, с един пълнител, секторен ключ, упътване (на китайски, евала), и специфичен спиид лодер и оригиналните сток, части, който бях помолил да включат в пакета. Ъпгрейдите са: прецизна цев 6.01, и стоманени спусък, удърник и разни други дето не знам как се превеждат. Пушката е поръчана с ъпгрейд частите директно инсталирани.

Информация и снимки:
http://en.wikipedia.org/wiki/CAR-15
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_Assistance_Command,_Vietnam_–_Studies_and_Observations_Group

Ако съм допуснал неточности, ще съм благодарен ако ми ги посочите, за да мога да ги поправя.
Благодаря.
Активен
This is the end, my only friend!

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
Re: Представяне на WE/Ra-tech XM177e2 gbbr
« Отговор #1 -: май 06, 2013, 19:24:25 pm »

Супер! Браво за ревюто и браво за комбинацията с униформата и Колта-а. :)
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 323
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
Re: Представяне на WE/Ra-tech XM177e2 gbbr
« Отговор #2 -: юни 16, 2013, 01:07:31 am »

Аха, сега разбрах. Ти си за темата с реконструкторите.  ;)
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито