Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Razor Wire IV - има ли желаещи да отидем и да поразцъкаме във  (Прочетена 2969 пъти)

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
Re: Razor Wire IV - има ли желаещи да отидем и да поразцъкаме въ
« Отговор #25 -: септември 24, 2013, 12:29:01 pm »

Ето ти и решението при избора:
"

Razor Wire IV

Здравейте! Тази година играта няма да се проведе.
Поздрави и до нови срещи на терен!"
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #26 -: септември 24, 2013, 12:49:46 pm »

Ето ти и решението при избора:
"

Razor Wire IV

Здравейте! Тази година играта няма да се проведе.
Поздрави и до нови срещи на терен!"

Кардинално!
Активен

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 816
    • Профил
« Отговор #27 -: септември 24, 2013, 13:06:33 pm »

Ако си гледал "Зад вражеските линии" и го намираш като гоненица - да, гоненица на голям терен е.

Е, това ще е яко да се направи като игра. 5-6 бягащи и 300 гонещи ги. Ще е мега яко! Тогава ще се покрие терена и ще е интересно на всички.

Благодаря за инфото на всички, явно съдбата сама реши моята дилема :)
Активен
Шумков, Цветан Шумков.             It is good to be the King!                   Кеф цена няма!

Можно вечно смотреть на то, как горти огонь, как течет вода и как тебя пилит твоя жена!

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #28 -: септември 24, 2013, 13:24:02 pm »

Аааа Ефенди....де ги видя тия 300 гонещи бре?
Ако искаш 300 гонещи отиди до Максуда (циганската мааала ) и удари първия мангал дето ти е на пътя!

:ok
Активен

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 816
    • Профил
« Отговор #29 -: септември 24, 2013, 13:33:04 pm »

Аааа Ефенди....де ги видя тия 300 гонещи бре?
Ако искаш 300 гонещи отиди до Максуда (циганската мааала ) и удари първия мангал дето ти е на пътя!

:ok

Да де, но аз искам да съм от гонещите  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен
Шумков, Цветан Шумков.             It is good to be the King!                   Кеф цена няма!

Можно вечно смотреть на то, как горти огонь, как течет вода и как тебя пилит твоя жена!

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #30 -: септември 24, 2013, 13:37:06 pm »

Е то се правеше 3 години подред бе! Само дето не бяха 300 гонещи ;)
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #31 -: септември 24, 2013, 13:48:40 pm »

"Stalkerizmite" са доста ограничени всъщност...

и всъщност май не си прочел мой прочел преден пост, за да разбереш точно колко са ми интересни ларп-сталкеризмите в сравнение с ривийско-хенадсния конфликт. Сешсе?!
Активен
T.V.U. grawlix

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #32 -: септември 24, 2013, 13:50:28 pm »

Цитат
Stalkerizmite

Трябваше ми да вербувам 5-ма англичани от офиса за да ме преведЪт точно тази дума!  :10x
Активен

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 120
    • Профил
« Отговор #33 -: септември 24, 2013, 14:07:57 pm »

Тъкмо бех в преговори с домочадието да разпределя жената и децата и играта пропадна  :o 'Що така стана?
Активен

zambo

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #34 -: септември 24, 2013, 15:09:43 pm »

Тъкмо бех в преговори с домочадието да разпределя жената и децата и играта пропадна  :o 'Що така стана?

Поради липса на участници. до сега поредицата беше от най-добрият милсим в България. Не преувеличавам. Винаги съм го играл беглец, и като такъв съм виждал много хора да отпадат от играта и от бегълци и от гонещи, аз лично се отказах малко преди края на първата поради претоварване, но въпреки това играта остава като от най-успешните.
Предишните игри изсмукваха всичко от участниците и никога мисиите не завършваха изцяло, защото има много малко хора, които биха издържали. За това играта оставя впечатлението, че винаги ще има още и още за правене и още за доказване, едновременно с нови и много интересни моменти. Толкова адреналин и пот е излято там, че терена си носи историята. Никога не беше ясно какво ще се случи в следващият момент заради свободата от към терен и действие на хората. Имаше място за ролплей, за касапници, за промъкване и злоупотребяване с враговете, въобще неща, които не се предлагат така лесно по други игри. Само фактът, че хора, които не са стреляли я определят като добра игра трябва да говори достатъчно. Всяка от частите беше различна и тръпката беше нова.
И изведнъж се вкарва ЛАРП, състава се разделя на ларпърски групи и се губи историята тотално. Ларпърите да си джиткат по терена на Сливница и да ми скачат с някви костюми и някакви имагинерни неща, различаващи се от милсим  :o ?! Резултатът е налице. Реално нямам никакво желание да ходя на подобна игра, ВЪПРЕКИ, че не съм ходил на ЛАРП. Не търся ЛАРП, търся това, което беше - тегав милсим и хората, които се записваха отново на поредицата от 3 игри, се записваха заради същото. Сега просто не е същото.
Активен
T.V.U.

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #35 -: септември 24, 2013, 15:45:21 pm »

Абе, въпреки, че няма да се проведе, играта е успешно проведен експеримент, все пак.
Вижда се доколко еърсофтърите, проявяващи интерес към нея са склонни да експериментират с непопулярен сетинг за този тип игра.

Интересно е обаче, че масово разграничавате ЛАРП от Милсим. А второто е бая роднина на първото. Просто е много тясно специализирано. ;)

Замбич, ако те разбирам правилно - четвъртата игра просто не е твоя тип ЛАРП (тълкувай въпроса ми в контекста на последното ми твърдение) ?
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #36 -: септември 24, 2013, 15:53:01 pm »

..Интересно е обаче, че масово разграничавате ЛАРП от Милсим. А второто е бая роднина на първото. Просто е много тясно специализирано. ;) ...
това е един много популярен сред ларпърите аргумент по отношение на еърсофта, да. Но по тази логика всичко в тоя живот е ЛАРП.
Оригиналната концепция за Жицата беше вдъхновена Soft Erna и Erna Raid и беше вписана в ривийско-хенадския сетинг. Това я правеше уникална и като преживяване, и като история.
От друга страна имаме идея за нов сетинг, вдъхновен от руски ларп реенактмънт на компютърна игра.  :sorry
Активен
T.V.U. grawlix

zambo

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #37 -: септември 24, 2013, 15:55:57 pm »

Да. Искам милсим, а не ЛАРП и не искам милсим с ЛАРП. Двете неща може да имат общо, но се различават достатъчно много.
Активен
T.V.U.

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 583
    • Профил
« Отговор #38 -: септември 24, 2013, 16:10:35 pm »

Като един вид участник в първият Рейзър мога само да съжалявам, че няма да се проведе четвъртият.
Рейзър Уайър I  беше една доста повратна игра, където се пробваха доста неща за първи път и при това успешно. Въпреки, че не съм присъствал според мен сетинга на третата можеше да бъде с печелившо продължение при не симетрично разпределени фракции и прочие. Но пък какво разбирам аз от игри....
На първата не сме стреляли ама пък си свършихме работата.... мисля качествено при това. И е свързано с много спомени поне за мен (дечица със зумпфтарн, събуждане на Снайпа "по сержантски" в 5 сутринта, Гладен Гого).
Поздрави...
Активен
Две неща никога не са в повече- голяма пишка и АК- 47.

darker

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 383
    • Профил
« Отговор #39 -: септември 25, 2013, 00:40:56 am »

И аз да се изкажа - тоя "ларп" не е моят "ларп".
До тук играта си имаше сетинг, история, сюжет, драми и развръзки... бе пълният филм. The whole nine yards.

Внасянето на "сталкер" елементи за мен просто не се връзва с цялата военно-полицейска-бегълска симулация.

Ако евентуално играта беше обявена под друго име, а не като Razor Wire, може би щеше да има по-голям успех. Името RW просто не мога да го свържа със сталкерия.
Активен
T.V.U. Щатен мрънкач/Пиеница

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #40 -: септември 25, 2013, 01:12:58 am »

И аз да се изкажа - тоя "ларп" не е моят "ларп".
До тук играта си имаше сетинг, история, сюжет, драми и развръзки... бе пълният филм. The whole nine yards.

Внасянето на "сталкер" елементи за мен просто не се връзва с цялата военно-полицейска-бегълска симулация.

Ако евентуално играта беше обявена под друго име, а не като Razor Wire, може би щеше да има по-голям успех. Името RW просто не мога да го свържа със сталкерия.

Определено не сте прави да заклемявате нещо преди сътворението му! Според мен внасянето точно на ЛАРП елементи прави играта в пъти по интригуваща и интересна.

Виж да пишехте тези коментари след самата игра ОК, ама преди нея определено е във ваш минус!

пп Нали знаете защо до българския казан в ада няма дявол?
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #41 -: септември 25, 2013, 01:46:31 am »

Ще си позволя едно мнение като неучастник в предишните издания и заинтересован към евентуално следващо.
Усложнен сетинг на сценария изисква повече подготовка на втория етаж. Усложнен фентъзи сюжет изисква пак тази подготовка плюс същото фентъзи, каквото е в главата на организатора. А това фентъзи, разхвърляно в няколко отделни поста в Сурат тескерето, с обърната хронология, изисква алиенация от аза, освобождаване от всички предрасъдъци и фундаментални структурни концепции, за да бъде асимилирано. ... и едва след това оценено през призмата на аза.
ОК, направих го - щото мога, напук на аза, да му натрия носа ... но и благодарение на затишието в офиса цял следобед. Ама колко са психушките като мен?
А от всички обичащи шкембе чорбата в Неделя сутрин, колко обичат и да я готвят от зарана?
Активен
Memento mori.

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #42 -: септември 25, 2013, 08:26:48 am »

Еърсофт игри с ЛАРП елементи има от далечната... 2009.

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #43 -: септември 25, 2013, 09:23:34 am »

...Определено не сте прави да заклемявате нещо преди сътворението му! Според мен внасянето точно на ЛАРП елементи прави играта в пъти по интригуваща и интересна.

Виж да пишехте тези коментари след самата игра ОК, ама преди нея определено е във ваш минус!

пп Нали знаете защо до българския казан в ада няма дявол?

Всъщност определено никак не си прав ТИ с твоя си коментар. Още повече че както стана ясно - всъщност не си бил на никоя от игрите от поредицата. Разбирам, че отстрани може и да ти изглежда по определен начин, но това не значи че е така. Беше поставен въпрос "к'ва е тая игра и 'що аджеба така стана?!" и много хора дадоха учудващо сходни отговори. Защо ли?!

Към играта имаше много силни очаквания и много хора я чакаха с огромен интерес и нетърпение. И този интерес - ако прочетеш мненията внимателно - е свързан с много конкретен сетинг и механика. И! - ако разгледаш нещата от емоционална гледна точка - този интерес беше мотивиран от култовия характер на предходните "Жици". Това еднозначно беше едно от най-добрите еърсофт мероприятия правени тук (а смея да твърдя и не само тук) и хората искаха още от него, а не да бъде подменяно със сталкер. Сталкерски ларп вече си има.
Затова има разочаровани постове и остри и дори агресивни коментари. Ако любимата ти банда анонсира, че в следващия си албум рязко сменя стила примерно към чалга - ти как би реагирал?! А иначе - аз от казани не разбирам.
« Последна редакция: септември 25, 2013, 09:49:48 am от Pike' »
Активен
T.V.U. grawlix

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #44 -: септември 25, 2013, 09:25:35 am »

Еърсофт игри с ЛАРП елементи има от далечната... 2009.
Да, има. Но както каза Даркър: тоя ЛАРП, не е моя ЛАРП. Или най- малкото тоя ЛАРП няма много общо с добрата стара "Жица". Участвах в 1 и 2, а 3 го пропуснах по неволя и се изядох от яд, но не предполагах, че доброволно ще се откажа от 4... Може пък догодина? :)
Активен
T.V.U.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #45 -: септември 25, 2013, 17:57:49 pm »

Дами и господа,
след като е било пуснато официално мнение, че посочената игра няма да се състои,
считам настоящата дискусия на това питане за вече изчерпана. На въпросът на автора
на темата беше отговорено по надлежния за това начин, поради което моето предложение
е настоящата тема да премине към своя финал, за което предварително и сърдечно Ви благодаря.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания