Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревю на раница Assault I  (Прочетена 3954 пъти)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 982
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Ревю на раница Assault I
« -: август 11, 2013, 15:42:41 pm »

На вашето внимание кратко интро-ревю на бойна раница Assault I.

Раницата е производство на MFH, цвят Мултикам (в преобладаващо сиво и мътно зелено) и е закупена от оръжейният сайт http://scoutbs.com

Цена: 44лв.

Производствени характеристики:

2 големи джоба с цип и мрежа, 2 предни джоба, заден голям скрит джоб

Материал: найлон

Размери: 45см х 25см х 20см

регулируеми и подплатени презрамки, дишащ гръб, различни позиции за MOLLE, дръжка за носене

удобни долни и странични страпове

недишащ гръб, без вентилационни прорези, но удебелен и подплатен.

Снимките са направени набързо, в рамките на една мазилка време.
Като фон са показани топчета за еърсофт – 0,25г / 4000т. на фирмата G&G /22лв/,
закупени отново от оръжеен магазин и сайт Scoutbs.com.

С тях бяха извършени първите тестове за издръжливост и функционалност,
при което раницата се показа като удобна и понасяща натоварване.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
Re: Ревю на раница Assault I
« Отговор #1 -: август 11, 2013, 16:14:41 pm »

Раницата си е супер! Имам абсолютно същата, различна разцветка просто. Мъкнал съм бая тежки неща, железа и т.н. - държи си. Ползвам си я за града, за еърсофт, за планина, за морето , супер е. Има няколко слаби места - ремъците, пришити към презрамките, върху които има и по една D-образна халка се разшиват лесно. Не е болка за умиране, просто им теглиш един здрав шев след време. Други слаби шевове не съм имал досега, всичко е точно.
Готини неща от раницата - доста отделения за всякакви работи във всички джобоне. Предния долен също си има вътре разни отделния. Също готино нещо е джобът отзад, който покрива целия гръб и е с велкро. Страничните молле-панели са също полезно нещо, там съм сложил джоб за станция. Презрамките отдолу за носене на дрешка, чувал или нещо такова са добра екстра.
Минуси - няма хидрапак. Може би не е основното предназначение, но парче плат и отвор в раницата нямаше да са им трудни за правене. Ремъците за пристягане - като се пристегне раницата горната задна част се накланя и увеличава малко профила, а предвид че попадение в раницата в нашето хоби си се зачита...не е гот.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Пандата

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 184
    • Профил
« Отговор #2 -: август 11, 2013, 16:48:05 pm »

От три години имам същата раница, но в различна разцветка.
Минуси - презрамките, коланите, пристягащите странични колани.
Всичко това се разшива след време, но стига да го намериш, а да не го загубиш, се пришива лесно.
Плюсове - "Мо'е да носи 'ногу"! На всички ремъчета, коланчета, молета, и тинтири минтири, в общи линии можеш да закрепиш толкова, колкото можеш да носиш.
Много удобно разпределени джобове - в скрития джоб или в големия, съвсем лесно се слага хидрапак.
Максималното и натоварване от моя страна до момента е било следното: два спални чувала, 4-местна палатка, шалте, летни дрехи за два дни, бельо, пълнители, два пакета топчета, багажна система, манерка за вода, мехур за вода (пълен), два големи ножа, мултитул, швейцарско ножче, фенер, кибрит, пакет за първа помощ, резервни очила, два пакета сушено месо (по 350гр.), чай, термос, две чашки, канче - всичко това, на Path to Salvation, както и на Коренгал 1 преди това.
Определено една от най-добрите ми покупки, макар и не от този търговец!
« Последна редакция: август 11, 2013, 17:18:33 pm от Пандата »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 982
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: август 11, 2013, 17:07:38 pm »

Отгоре, под дръжката за носене имаш и отвор за маркуча.

Ко речи ?!!
Твоят модел явно е Assault I-M - модифиран.
Дупка на мойта аз не виждам, което не пречи маркуча да излиза между двата ципа.

В момента махам етикета и сменям въженцата на циповете с паракорд.
Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Пандата

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: август 11, 2013, 17:17:43 pm »

Греда, коригирам, друга раница. Същото положение като твоята, обаче за въпросния модел.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #5 -: август 11, 2013, 18:17:27 pm »

Ъъъ, да, тамън загледах, ама, не, нямам таквоз. :) Явно са някакви малки разлики.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 187
    • Профил
« Отговор #6 -: август 11, 2013, 20:10:23 pm »

Тази и куки за закачане на мехур в основното отделение няма. С изключение на тази разлика е същата като нашите. Верно много нещо е изнесла за 3 години... :)
Активен
T.V.U.

Пандата

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: август 11, 2013, 20:42:16 pm »

^Както написах по-рано, обърках се с друга раничка, която има отвор за маркуч.
В случая, обаче няма никакви приспособления за подобно нещо, освен че скрития джоб на гърба, ми е бил удобен за тази цел, както и правилно разпределен багаж в големия джоб, позволява наместването на мехур спокойно.
Помежду другото, винаги съм се чудил тази раница, как успява да побере толкова багаж. В един момент става по-широка, от колкото висока. Буквално е имала случаи да е накачулена с неща, като коледно дръвче и да се губи между тях скрита.
Активен

Jose

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 180
    • Профил
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #8 -: август 28, 2013, 09:32:00 am »

Имам същата цвят 'койот" от около година. Жената, като я видя и ми я приватизира мигновено. Използва се за лаптоп 15", както и за багаж. След около година ползване няма някакви забележими проблеми. Шевоветевсе още са здрави, предполагам защото раницата не е товарена с голяма тежест.
Още от нова едната и странична катарама изпускаше, но за цената на която я взех, това е пренебрежим проблем.
Активен

Ace of Spades

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
    • Профил
    • facebook
« Отговор #9 -: август 31, 2013, 22:01:48 pm »

Имам такава, разцветка OD. Раницата е стабилна, доста здрава. Единственото счупено е една катарамка за ремъците отдолу и това е. Удобна е, побира доста неща въпреки габаритите си и за разлика от доста раници които съм подлагал на доста голямо натоварване, няма изпуснали шевове и презрамките и са все още здраво и без забележка закрепени за нея. Единствените ми недоволства, са че презрамките поне на мен при по-голям товар изглеждат слаби, но до тук нямам лоши преживявания с тях. Друго което не ми хареса, е че въпреки че наистина става по-обемна назад отколкото широка и позволява голямо блъскане в нея, това я прави доста зле разпределена като тегло. С две думи - дебалансира те. Ползвана е многократно в продължение на 3 години и се е справила отлично. Чисти се лесно и поддръжката и е също много лесна.
Ще дам за пример за товароносимоста и че съм побирал вътре цялата екипировка за еърсофт, а именно тактическа жилетка, ръкавици, наколенки, колана със всичко закачено за него, храна, вода, куртката, плик с топчета. Горе-долу всичко освен каската и пушката съм събирал вътре, което ме изуми. Мехур за вода при моята е доста сложно да се сложи и то по-скоро непрактично, тъй като в основното отделение няма къде. Има джоб на гърба със адски здраво велкро, който ползвах за случая, но е неудобно. Както Чича ви Скрудж каза, в основното отделение куки за закачане няма, а и отвор отзад за маркуча няма и ми се налагаше да го прекарвам през ушетата на едната презрамка. Това обаче го притиска и вода не спира да изтича от него.

Активен
We live in times when a smart bomb is smarter than the average person!

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #10 -: август 31, 2013, 22:26:14 pm »

Аха, и аз имам такава. На Сливница си спомням, че бях събрал около 30 кила екипировка в нея и около нея (с помощта на разтегателните въженца с куки по краищата). Иначе да, и мехурът си го слагаш в джоба с велкрото и нямаш грижи, стига да не се откачи маркуча отдолу, че става мазало, но не е много удобно, да се има предвид. Иначе е страхотна и за лошо време, има готина обшивка отвътре и дори в лоши климатични условия ми е държала екипировката суха. Доволен съм от нея, куче марка.  ;D

Единственото, от което мога да се оплача е, че дори когато е празна изглежда масивна, но пък като почнеш да я пълниш става бездънна. Шевовете горе на презрамките не са много солидни (но при всичкото това натоварване не са се разшили), а също и капачките на ципчетата лесно се откачат и се губят, затова винаги ги мушвам отвътрешна страна.
« Последна редакция: август 31, 2013, 22:32:03 pm от Храбрия »
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 187
    • Профил
« Отговор #11 -: септември 01, 2013, 13:20:30 pm »

Понеже Ейс ми спомена мението, искам да уточня: моята е от първите, които се появиха преди 4 и кусур години в тайвангън.Цом и разликите със следващите(независимо дали са от тайвангън, Макс Фукс и т.н.) са следните: катарамите са ми дурафлекс, всички ципове са с паракорд дръжки(без да се пести паракорда- солидно и добре направени възли), имам дупка с ластик и малко велкро под дръжката за маркуч, имам куки в основното отделение за закачане на мехур, има отделение откъм гърба с велкро, но в него не ми се струва добра идея да слагам мехура(пък и явно е предвидено той да е в основното отделение), презрамките се свалят и има D- рингове за закачане на раницата към жилетка или към друга раница(пробвал съм на жилетка- идеално става), от 2009-та до момента имам разшит само един шев на кръстния колан. Раницата е 99% копие на Вайпър-а, който имам от Дуви и в който си нося 15,6" лаптоп и прочие неща на работа.
От 2010-2011та, от тайвангън и Макс Фукс започнаха да идват раници с повече разлики, най- вече като тази в горното ревю, просто първите купувачи сме имали късмет. С изключение на тези разлики, горепосочената раница е съвсем прилично на вид и изпълнение товарно магаренце, за парите си е идеална и едва ли някой ще съжалява за покупката си.

П.П. Все пак мрънкайте на Дуви да ви внесе Вайпър-и, уж са същите, ама... не баш, а и цената им е повече от добра, като се има предвид качеството. ;)
Активен
T.V.U.

iradew

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #12 -: април 17, 2014, 10:35:52 am »

Аз имам на MIL TEC 20-литрова същия дизайн. За градско и за еднодневни преходи е чудесна. Особено MOLLE окачването, което прави раницата доста гъвкава. Когато снимам (занимавам се с фотография любителски) окачвам и кубчето на Hazard 4 (за него в отделна тема). Недостатъците са, че долните ленти за шалте или дреха лесно се разхлабват. Последния преход до Палатник (Лакатник) мъкнах дъждобран. Падна няколко пъти. Другото е, че страничните страпове са само двойки и за Observer-а трябваше да добавя две ленти от друг джоб, че не пасваше. Като цяло съм доволен. Още повече, че времето откачи и ако през деня е почти лято, вечерта е късна есен, има къде да си сложа дрехата, има отделения за доста неща - комфортно си стоят мултитул, фенерче, фолдер, портфейл и други градски джунджурии. А това, че няма възможност за водоноска - бял кахър. Има шишета, има и джобове за шишета.
Активен
Свободният човек може да има оръжие, а робът не.