Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Ревю на сгъваем нож Jim Wagner RBB  (Прочетена 2651 пъти)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Ревю на сгъваем нож Jim Wagner RBB
« -: август 12, 2013, 23:32:35 pm »

Живял някога, а и продължава и да живее и сега, другарят Джим Вагнер
(пенсиониран войник, надзирател в затвор, патрулен полицай, офицер от SWAT,
бодигард на дипломати, специален агент на правителството на САЩ за борба с тероризма след 11 септември,
високопрофилиран полицейски и военен инструктор по оръжията, тактика и защита и т.н. и т.н.)

Надушил пенсионерът Вагнер една прекрасна ножарска ниша и започнал добре да я развива.
Не му стигнало това, ами един ден откликнал на горещата молба на славното българско правителство,
да дойде и да обучи всичките родни спецслужби как да боравят с ножовете си, без да се порежат.

И точно тогава случайно се засякъл и с автора на настоящото представяне и въпреки, че не можал да го омае
със странните и причудливи форми на тактическите си остриета за градски бой, буквално го омагьосал с формата и удобството
на RBB Auto drop point модела. Накрая от тъмното се появил и един Хиена, който довършил буквално кол...ието в полза на
Вагнеровото творение (тоййй, той беше виновен, жена...аз не исках, ама.....)

По-точно моделът има следното наименование: Boker Plus Black Tactical Drop Point Automatic Knife
Моят вариант е Black Plain и със сериен номер 237.

Идентификацията RBB представлява съкращение на Reality Based Blade, а AUTO-то сочи, че този модел е с автоматична
функция за освобождаване на острието и бутон. Този модел представя т.нар. модифицирано "clip point style" острие.
На мен лично по ми прилича на drop point, но щом той сам си пише, че го е модифицирал, нека така да е.

Основни характеристики:
Материал на острието: Стомана АУС 8, покрита с черно противо-проблясващо покритие
Тегло:104гр. (уникално лек)
Дизайнер: Джим Вагнер
(някъде срещам, че го прави съвместно и с Д.Пол от "Бьокер", но аз лично считам, че това се отнася за градските модели)
Въпреки това, брандът е именно BÖKER PLUS и в това спор няма, но тук говорим по-скоро за дизайн.

Допълнители елементи:
- бутон за освобождаване на острието;
- блокировъчен бутон срещу случайно прибиране на острието по време на работа;
- клипс с възможност за смяна на позицията "ляв-десен" джоб;
- стъклотрошач;
- отвор за паракордна връзка (изнесен плътно най-накрая, което е доста удобно)+(кой ще крънка ДУвл да прави връзчица, а !?)

Размисли върху ножа:
Тактическите ножове от серията Reality-Based Blade се отнасят към тактическите ножове от ново поколение, с повишени бойни и режещо-мушкащи свойства.
Тези ножове са предназначени преди всичко за исползването им в качеството на средство за самоотбрана. Самото название Reality-Based Blade буквално може
да се преведе като "острие за реален бой". За този модел точно може и това да се приеме, но е напълно готов и да защити семейната чест и докато режете
някое слабохарактерно луканче. Далеч съм вече от мислите за серетация и това доведе до още една червена точка за AUTO DROP POINT-а.

Аут оф дъ бокс:
Ножът е поставен в обикновенна картонена кутийка с надпис BÖKER PLUS. Освен ножът, в комплекта са включени и специално развъртащо ключе, фалшив накрайник
имитиращ глава на химикалка, гаранционен сертификат и малка книжчица на английски и немски език с кратка информация за житието и битието на Джим Вагнер,
както и неговите най-положителни страни като човек-хуманист. Естествено, не ги прочетох.

Анализ на покупката:
Отдавна мечтано острие. Стоеше редом в списъка с коледните желания, редом с Бенчмейд Гриптилиян 551, Тенейшъса, Онтарио-РАТ 1.
Не ме питайте защо. Държах го, омагьоса ме и близо година го мислех.
Предимства: Допадна ми лекотата му, формата на острието, удобството на ръкохватката, възможността за стъклотрошач.
Единствено досега съм нямал нож с бутон и автоматично освобождаващо се острие, поради което първите 2 дена инстиктивно търсех пъпката
и пластината за отваряне и затваряне "liner-lock". Свиквам сега.

Да ми е жив и здрав, ако и ме слуша, в скоро време ще се пробвам
да го подиамантя малко таз АУС-8-ца, че така нережещ е само срам за марката и дизайнера си. Въпреки това, съм и горд,
че това бе последният модел, останал в България.

№ 237 беше "Последният оцелял Бг Вагнер AUTO DROP POINT".

Благодарности на екипът на за оказаното съдействие и възможността да направя това изключително ревю.

https://www.facebook.com/sniper.airsoft

Поздрави,
« Последна редакция: август 16, 2013, 07:41:31 am от Меч »
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re: Ревю на сгъваем нож Jim Wagner RBB
« Отговор #1 -: август 16, 2013, 07:45:40 am »

Връщам си думите назад, по отношение на недостатъците:

1. Клипса се разработи леко и сега всичко е окей с ваденето.
2. Най-основното - субективнто усещане за тъпота първоначално, бързо биде коригирано, чрез така нареченият стропинг.
За това ме светнаха колегите от Армс-бг, на които съм благодарен и които чрез няколко минавания на колан с диамантена паста,
премахнаха това наглед негативно усещане и сега ножчето съска в джоба ми.

Изводите бяха ясни:
Тръгнах си от магазина и една керамично-диамантена плочка на Фолкнивен за в бъдеще.
Отново си припомних да не реагирам първосигнално, а да помисля малко преди да кажа "хоп"  ;D

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания