Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: ICS M4 - проблем със стрелба на единична  (Прочетена 1106 пъти)

eklipze

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
    • Профил

Здравейте,

От едно известно време ме мъчи горе споменатия проблем - ICS-ката стреля само на автоматична дори и когато селектора е на semi. Почти всичко в долния гиърбокс е сменено със следните части:
- зъбни колела Lonex
- електронна група Lonex (без двете допълнителни пластинки, които правят контакт със селектор плейта)
- селектор плейт Lonex
- cut off lever - G&P
- китайски мотор (чакам да пристигне Guarder Infinite Torque Up)
- спусъка, предпазителя и антиревърсъла са стандартни на ICS (предпазителя се счупи и чакам нов)

Проблема според мен идва от cut off-a и/или селектор плейта. Когато пушката е сглобена и разделя горния от долния ресийвър (за да виждам какво става в долния гиърбокс) се вижда при превключване от safe към semi, как cut off-a не застава на правилна позиция. При натискане на спусъка, неговия ход бива блокиран от cut off-a и движещата се част на електронната група минава под него, след което резултата е автоматична стрелба. Същото нещо се случва и при превключване от auto към semi.

Възможно ли е този проблем да се дължи на недобре затегнат cut off lever? Болтчето, което го държи не е оригиналното, с по едра резба е, и е прецакало тази на гиърбокса. Затегнал съм го максимално колкото е възможно, но ми се струва недостатъчно. Трябва ли cut off-a да е така затегнат, че да няма никакви странични хлабини?
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
Re: ICS M4 - проблем със стрелба на единична
« Отговор #1 -: май 31, 2014, 08:29:04 am »

Тук се вижда какво и как го клати кътофа, израстък на сектор гиъра.
Виж дали е така, да не е пропуснат по някаква причина, или да е недостатъчен.
https://www.youtube.com/watch?v=49aaq8a3qLk#t=32
Активен

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #2 -: май 31, 2014, 12:27:41 pm »

Смени пружината на cut off-a и пиши дали проблема е отстранен.
Активен

eklipze

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 30, 2014, 21:48:31 pm »

С малко закъснение - след смяна на селекторна платка и пружинка на cut off-a всичко си дойде на мястото. Като добавим нов мотор и мосфет JeffTron, пушката е като след Пълна промяна.
Активен