Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Ревю на MREта и съставните им части  (Прочетена 15187 пъти)

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
Re: Ревю на MREта и съставните им части
« Отговор #25 -: януари 08, 2014, 12:25:10 pm »

:3:4 Неведоми са пътищата на вътрешната флора и фауна ...
Активен
Memento mori.

spetsnaz_80

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
    • Профил
« Отговор #26 -: януари 08, 2014, 22:23:52 pm »

.
« Последна редакция: май 14, 2014, 12:49:34 pm от spetsnaz_80 »
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487
    • Профил
« Отговор #27 -: януари 09, 2014, 02:20:54 am »

Отворих за експеримента още няколко пакета от MRE на американската армия, но ми се струва че в you tube има прекрасни ревюта и спирам с писанията по тях. Което си става - си става. (Да се надяваме ,че ще си ги ям само БГ.) За сандвичите какво да кажа... :). Като вземат да траят по три години може да ги въведат и в армията. За Компаса искам да споделя,че от петнадесетина години се налага да консумирам консервирана храна в определени случаи и единственият продукт, който се доближава на вкус до старото Русенско варено е техния. На колегата Х бих препоръчал да опита продуктите, които настоящем задоволяват хранителните нужди на наряда в голяма част от формированията на БА, а именно: на фирма ЛОВМИЙТ. След тях, продуктите на Компас ще му се сторят доста по-привлекателни. Има и още едни корифеи на гурме изкуството - фирма Панда. Горещо препоръчвам. Опитвайки тяхното разтворимо кафе, човек разбира, че фразата "винаги може да стане и по-зле" за тях не важи :). (Освен ако не опита хляба, де)
Активен

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 816
    • Профил
« Отговор #28 -: януари 21, 2014, 11:41:17 am »

Благодарение на един добър човек от Сърбия се сдобих с няколко сръбски консерви. Естествено веднага отворих, тази която ми харесва най-малко :) Пунена паприка.

За съжаление, канчето от манерката е малко и не мога да го поставя на газовото котлонче и трябваше да импровизирам :)

Впечатленията ми:

1. Edit: След като Мечката отбеляза, че не е толкова тежко в сравнение с другите разновидности. - 400 грама.
2. Трябва да се загрее вода с газово котлонче и голямо канче или да се яде студено.
3. Лесно за отваряне.
4. Пасва много добре в Голям пауч
5. Добро на вкус
6. Никви грижи с "канализацията"
7. Има сос за топене и може да се изяде с доста хляб.
8. Лесно е да се прибере боклука

В заключение:

Много добро качество на консервираното ядене. Вкусно е и е доста близо до домашното готвено. Edit: Нуждае от котлон или огън плюс канче за да се загрее.

Приготвяне -  Edit: 7 от 10. Все пак си трябва да се пали огън и т.н.

Носене Edit: 10 от 10. Боклуците се прибират много лесно и без проблемно. Събира се в голям джоб.

Вкусови качества 10 от 10. Доста добро, даже и за чушки :) Аз чушки не харесвам

На "изхода" 10 от 10. Никакъв проблем.

Тотал: 8 от 10.

« Последна редакция: януари 21, 2014, 15:21:21 pm от X »
Активен
Шумков, Цветан Шумков.             It is good to be the King!                   Кеф цена няма!

Можно вечно смотреть на то, как горти огонь, как течет вода и как тебя пилит твоя жена!

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #29 -: януари 21, 2014, 11:44:59 am »

Незнам какви са ти впечатленията ама си го подгрял като идиот, точно както останалите 90% от нещата които правиш.
И вече ми писна да те слушам от какво сереш, какво сереш, как е на изхода и колко газове си имал.
Ебаси случея братче !
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #30 -: януари 21, 2014, 11:49:24 am »

Абре за какво си го варил с опаковката бре ?

Пуцаш една дупка отгоре и го слагаш, то директно да си се притопли.

Аз моите ги метам у огина и боба с наденица направо трепе.

И естествено, че е тежко - все пак има сосец, а самата опаковка е почти идентична
като грамаж с общото хартиено-полиентиленово тегло на МРЕто.

Хубавото е че си пробвал, както ти препоръчах и че си снимал и за останалите.

Поздрави,

Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #31 -: януари 21, 2014, 11:59:24 am »

Гламав, като ти е писнало, недей да четеш този пост. И на мен ми писна от тъпите ти коментари.

Мечка, прав си, трябваше направо да го топля, а не на водна баня. Ама нали така си пише в опъването, а ние четем зе мануал :) Следващото ще го притопля направо.

Сухия спирт загря водата много бързо и даже почти я кипна. Ползвах 4 малки хапчета в началото и след това добавях по едно
Активен
Шумков, Цветан Шумков.             It is good to be the King!                   Кеф цена няма!

Можно вечно смотреть на то, как горти огонь, как течет вода и как тебя пилит твоя жена!

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #32 -: януари 21, 2014, 12:19:40 pm »

Добре че съм аз че да ти кажа неща които много хора мислят, и си мълчат. Вместо да се правиш на отворен вземи си млъкни и си извади нужните изводи. Хубавото е че тук не си началник, и никой не е длъжен да ти мълчи и да казва "да господине"'.

Също така добре че съм аз да спасявам кретени като тебе от безумията които правят. Искам да те видя със всичките ти сухи спиртове, тенджерата и литъра вода как си правиш обяда в гората. Зюмбюл.
« Последна редакция: януари 21, 2014, 13:27:21 pm от Меч »
Активен

tsonan

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
    • Профил
« Отговор #33 -: януари 21, 2014, 12:22:06 pm »

Аз имам питане - в кои от тия всичките неща дето ги тества има мононатриев глутамат ?
Активен

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #34 -: януари 21, 2014, 12:34:07 pm »

Гламав, Гламав, не можеш ли като нормален човек да кажеш - пич недей да го топлиш с вода и тн. Ето както го направи Мечката. Толкова ли е трудно? Ако ти е трудно, по-добре недей да казваш нищо. И защо сега обиждаш - кретен, идиот и тн.

Нали затова показвам какво съм направил за може някой знаещ да ми каже какво точно не съм направил правилно. Ти да не си се родил знаещ всичко? Аз по планини изобщо не ходя и това е ново за мен. От къде да събера опит? Разбирам да ти кажа, че така трябва да се направи, да вдигаш гири. Аз просто споделям това, което съм направил. Като не ти харесва недей да четеш, мълчи си, радвай си се на живота и не се занимавай с кретени като мен. Няма нужда да ме спасяваш.

За глутамата не съм проверявал, но няма да се учудя, ако навсякъде го слагат.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #35 -: януари 21, 2014, 12:36:35 pm »

Аз имам питане - в кои от тия всичките неща дето ги тества има мононатриев глутамат ?

Май само в сандвичите го няма... ма не е сигурно. Зависи от това дето го слагаш между хляба (примерно в салама има...).  ;)
Активен
Screamer

Сливов

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 319
    • Профил
« Отговор #36 -: януари 21, 2014, 13:01:16 pm »

Навсякъде има, разбира се. Колкото по-шит е манджата, толкова по сигурен трябва да си че има. Иначе няма да е вкусна, знаеш.
Активен
Мы - джентльмены, если есть удача,
  А нет удачи - джентльменов нет!

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #37 -: януари 21, 2014, 13:20:58 pm »

На "изхода" 10 от 10. Никакъв проблем.
Ако знаеш на колко хора най накрая им олекна... :)
Активен
T.V.U.

Diakoona

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 138
    • Профил
« Отговор #38 -: януари 21, 2014, 13:23:34 pm »

Хикс - аз чета ревютата с интерес. :) Благодаря, ...ако чак толкова дразниш "експертите" можеш да започнеш да ги разпращаш по емейл по отделен списък на абонираните.
Активен

Rebel

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 783
    • Профил
« Отговор #39 -: януари 21, 2014, 13:27:22 pm »

Тъй като не съм "международен ветеран" за мен е също интересна и важна тема. Тъй, че и аз чета с интерес.
Благодаря!
Активен
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Sir Winston Churchill
British politician (1874 - 1965)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #40 -: януари 21, 2014, 13:30:22 pm »

Даже и аз я чета с интерес.  ;D
Но това с "изхода" наистина е прекалено субективно.
Все пак ми е трудно да възприема тялото на Х-кса като универсална продукто-мелачна машина,
чийти изход е зависим от само и единствено от мононатриевия глупанат.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Rebel

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #41 -: януари 21, 2014, 13:37:59 pm »

Вкуса също е субективно възприятие...Единственото, което той прави е да разпише личните си впечатление...Без сравнения, без излишни коментари...
И, Меч, не съм много съгласен с теб....според мен Х-а си е напълно функционална "универсална продукто-мелачна машина" - не мисля, че има много храна, която би му се опряла... :)
Активен
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Sir Winston Churchill
British politician (1874 - 1965)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #42 -: януари 21, 2014, 13:50:17 pm »

Бъркаш "функционалност" с "универсалност" !
Аз имам шкембе, но това не значи, че съм спец по храненето, а че съм мързелив и дебел.
Също така в условията на недоспиване, постоянен адреналин, стрес и изтощение, понятието вкус не съществува.
Разбира се, аз не очаквам никой да се съгласява с никой, камо ли с мен точно, просто споделям доколкото мога.

Поздрави,

Силно се надявам, темата да продължи по същество. За което предварително благодаря.
« Последна редакция: януари 21, 2014, 14:41:45 pm от Меч »
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #43 -: януари 21, 2014, 14:45:04 pm »

Мечка,
и аз не смятам, че отделителната ми система е универсална, но съм забелязал, че е доста издръжлива в сравнение с други хора :) И си прав, че като ти се спи и не знаеш къде си то последното нещо, което ще ти направи впечатление е вкуса на яденето, но все пак, имайки възможност да избирам предварително, ще взема нещо, което ще ми достави поне малко повече удоволствие отколкото сухия хляб.
Активен

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #44 -: януари 21, 2014, 15:07:12 pm »

Ето още едно готово ядене донесено от evaq8.co.uk

http://evaq8.co.uk/Chicken-Tikka-Freeze-Dried-Foil-Pouch.html

Цената е 4.89 паунда. Доставката бе групаж, така, че няма да я смятам сега.

Тежи 108 грама, но се нуждае от вряла вода за да се хидратира отново и да стане годно за ядене, иначе все едно ядеш пясък. Не съм пробвал да ползвам студена вода, ако някой има опит да сподели. Плюс това е доста обемисто и заема доста място.

На вид е като повръщано :)

Леко люто, но успя да ме засити без да ползвам хляб или кракери.

Лесно се отваря, лесно се прибира боклука

Като заключение:

Приготвяне -  4 от 10. Трябва да се пали огън или да намериш алтернативен начин да стоплиш вода, и ти трябва чиста вода, защото се добавя към храната.

Носене 9 от 10. Много е леко но е обемисто, боклуците се прибират много лесно и без проблемно. Събира се в голям джоб.

Вкусови качества 10 от 10. На мен ми хареса :)

Ако имам възможност да се запали огън или имаш време да стоплиш вода, то това е едно много добро ядене, въпреки, че ще ти излезе 12 кинта (по трънцкия курс)

Тотал: 8 от 10.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
« Отговор #45 -: януари 21, 2014, 15:11:27 pm »

много добро ядене...................12 кинта
Две несъвместими неща! :D
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #46 -: януари 21, 2014, 15:23:57 pm »

Китайските спагетки или порция картофено пюре с нещо си са стотинки!
Активен
T.V.U.

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #47 -: януари 21, 2014, 15:25:51 pm »

Да се включа и аз в ревю кампанията най-после:

Тестван обект:

Паста с кюфтенца, ябълков сладкиш, ядки и сушени плодове (не ми харесаха особено), бонбони за смучене (10-тина, не са лоши), кафе и някаква шоколадова напитка (нея не съм я пробвал).

Пастата хич не беше лоша, а за разлика от Х-а аз съм доста капризна по отношение на храната гад. Приятно лютива със сосче и тн. Сосчето не беше чак толкова много, че да си топи хлебец в него човек, но ставаше. Определено обаче си трябва да се замези с нещо покрай това, защото на мен ми се видя крайно маломерно като количество (360г).

Преди време, в името на науката, тествах как е вегетарианския комплект на тия образи - честно казано няма по-голяма отврат. Там сладкиша липсва, а заметен от нещо като хлебче придружено с пликче с фъстъчено масло (или поне нещо претендиращо да е такова, не го докарваше нито на вкус, нито нито на мирис). Бонбони в комплекта също нямаше явно вегетарианците не ги ядат. С две думи стойте на страни от вегетариански/вегански MRE-та.   
Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #48 -: януари 21, 2014, 17:27:26 pm »

Би ли добавил източник и цена?
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #49 -: януари 21, 2014, 17:38:38 pm »

Разбира се. Източник evaq8.co.uk.

http://evaq8.co.uk/Ration-X-Self-Heating-Ration-Pack-Menu-A.html

Цена: 8.99 GBP. Определено не е евтино, но като качество е ок.
Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV