Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Информация за Leapers Precision Long Range Sniper SOFT-314 ?  (Прочетена 7022 пъти)

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 187
    • Профил

В онлайн магазина на oragie.com това нещо: http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=191&products_id=681 се продава за 169 лв и всичко в описанието се изчерпва с "Leapers Precision Long Range Sniper SOFT-314 Най-продавания модел спрингов снайпер в света." Хубаво де, ама нещо като технически данни да сложат са забравили, четох коментарите, но от тях не мога да си направя някакъв генерален извод. От една страна бюджета ми е силно ограничен и цената ме привлича, така с парите, които за сега съм заделил за екипировка мога да й купя оптика и да останат за един евтин пистолет като допълнително оръжие. Като "минус" засега успях само да категоризирам това, че пушката идва само с 1 пълнител за 5 гилзи и комплект от 10 гилзи, които държат топчетата, демек хем трябва да си ги събирам, хем после иска време да си ги заредя, иначе пък дават реализъм при стрелба. Един от коментарите малко ме притесни, но явно проблема който е описан се решава лесно:
"Ами главният проблем е, че няма никакъв амортисьорен механизъм на газовия цилиндър - директно контактува с hop-up носителя. Той пък от своя страна е пластмасов. При натискане на спусъка се освобождава пружината и газовото бутало полита напред в цилиндъра. В резултат на това и директния контакт с hop-up носителя се създава един много неприятен и сравнително силен удар, директно по последния. Това води до неговото неизбежно сцепване (при мен се случи някъде след 500-600 изтрела). От там нататък следват редица проблеми. Понеже в този носител се намира и преходникът за външния пълнител (този, който реално се ползва по време на игра) и при сцепване нищо не го държи вече на мястото му - при презареждане изхвърча подобно на гилза. Проблемът при мен беше решен чрез дебел пласт вулканизираща лента около носителя и сега нямам проблеми. Ако имате интерес към страйкбол/airsoft е едно доста удобно и евтино оръжие.

П.П. в комплекта има стандартно 10 гилзи (по случайност в моя имаше 9) а ротационният пълнител държи 5"
Ами... давайте мнения и акъл? Парата с която разполагам с клизма може да стигне 300лв. Ако купя пушката с това презареждане няма как да мина без пистолет. Другия вариант е да си взема електрическа пушка, но за тия пари няма да ми остане даже за пакет топчета...
Активен
T.V.U.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re: Информация за Leapers Precision Long Range Sniper SOFT-314 ?
« Отговор #1 -: май 25, 2008, 18:03:40 pm »

Вземи си М4 или Г36, май при Владо за последно ги видях
с цена 310лв, пък аз после лично ще ти подаря пълнител
топчета 0.20гр., който ще ти стигне за две-три недели игра,
колкото да спестиш за нов пакет.
Просто постоянно се убеждавам, че засега снайперовата
спрингова пушка, е единствено за крайни ентусиасти-ексцентрици
(в добрия смисъл на думата)... ;)
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: май 25, 2008, 19:47:47 pm »

Мда, кол...ието е страшно... Ме40 може и да си прав: когато имаш друго оръжие, после може и да си почешеш крастата със спрингов снайпер. А цените на М16 в бюджетния клас какви са? Предпочитам малко по-дългоцевно оръжие и оптика средна хубост, М4 не е ли по-къс? Пак в този сайт има и М16(който май не е М16, ама айде): WELL R6E AEG Metal M16 Electric Rifle цената не е зле, фирмата нищо не ми говори.
Благодаря за предложението за подарък, няма да се наложи, но просто в семейството се появи нов и много сериозен приоритет и гледам да го оборудвам първо него  ;) ;D
Активен
T.V.U.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: май 25, 2008, 20:38:21 pm »

Ъмм, оръжие.ком е приятен сайт и успешен лидер в интернет бг-оръжейната търговия,
но когато става въпрос за еърсофт оръжие, варианта customs.bg лично за мен към момента
е най-приемлив. Разгледай го, горещо ти го препоръчвам.
Има и стандартната М16, но виж сам кое ще ти допадне най-много.
Ако си от София, даже направо отиди на място.
Така съветвам всички.
После е лесно.

п.с. предложението за подарък си остава в сила,
само и само да си купиш нещо,
което наистина ще ти свърши работа в игрите.  ;D
Много здраве на приоритета.  ;)
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: май 25, 2008, 21:05:16 pm »

Явно на място ще се ходи, може би утре дори, защото май не всичко го има в сайта на еърсофт.бг
Все пак за пушката от оръжие.ком някакви мнения? Оръжията на "УЕЛЛ" бива ли ги? Конкретния модел М16 ли е или М4 и дали си струва икономията от 50-60 лв? То не се знае дали изобщо я имат в наличност де, че те там са малко...

П.П. Тая тема сега за спринговите ли е, за електрическите ли...  ::)

П.П.П Той приоритета още не се е появил, има време ;) ;D
« Последна редакция: май 25, 2008, 21:06:54 pm от Явор »
Активен
T.V.U.

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
« Отговор #5 -: май 25, 2008, 22:56:26 pm »

Ако още се двуомиш и ти трябва съвет, аз имам спрингов снайпер и няколко автоматични и полуавтоматични еърсофт оръжия, играя с всичките, но най-малко със снайпера. Доволен съм, че го имам, но ако не си грал с такъв и го купиш за основно оръжие може да се окаже, че не е това, което си очаквал! Мечо е прав, по-добре е да имаш първо автоматично оръжие!
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #6 -: май 25, 2008, 22:56:49 pm »

WELL да се купува само.. абе, да не се купува! Икономията в еърсофта, както и почти навсякъде другаде, излиза скъпо..
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
« Отговор #7 -: юли 03, 2008, 19:45:44 pm »

Гледъл съм и клипчета за тоя снайпер.Всичко което разбрах е че става само за игра в къщи.Това че пише Лонг Рейндж не значи че снайпера наистина има Голям Обхват. :)
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

Greeny

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
    • Профил
Re:Информация за Leapers Precision Long Range Sniper SOFT-314 ?
« Отговор #8 -: март 03, 2012, 13:07:22 pm »

A въпроса с AUG A1 и AUG A2... тук икономията заслужава ли си? A2 е без оптика но това не мисля че ще се окаже проблем.. а и да се окаже ще си сложа една колко му е :) Магазинът ми е много далече но ходих вече да разгледам AUG.Някакъв друг снайпер да препоръчате освен Драгуновия :) Благодаря съветите :)
Активен
:)!