Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Pегионална Среща в Североизточна България 21.06-22.06.2008  (Прочетена 23719 пъти)

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил

Мечка,
Мисля съм ти казал нещо относно гостуването ти ;) :D :D

По груби сметки участието ще е:

1. "Планинци" - 8-10 човека.
2. "Marines" - 8-9 човека
3. Варненци (нямате ли си вече име? :)) - 10-12 човека
4. О.Ч.З - 5-6 човека
5. "Вълци" - 3 човека
6. "Шипки" - 4 човека

Общо: 38-44 човека

Ето един добър сайт с прогнозата за времето:

http://www.gismeteo.ru/towns/15552.htm

Имат точност на прогнозата на 95 % в рамките на 5-7 дни! Проверено в рамките на 2 години ;) ;) :D

Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

GREENKILLER

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил

Значи първо гледам че го дават лек дъжд - дано да не е така, че ще бъде страшна задуха при 27 градуса и влага, ако сме на палатки като се очертава трябва да се подготвим - какво се слага на бризентовите палатки че мойта е такава!

И при 45 участника, ще е хубаво да помислим за сценарии. Нека да се дадат мнения по въпроса.
Ще се мислили за нощна игра или ще опасно - да не се пребиев или ако сме се нашмулили?
Нека Варненци да се изкажат по въпроса за сценария и нощ. игра - те познават терена по - добре
Активен
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog

Какъвто и да е терена, аз лично съм против нощната игра. Напрежението е много, а и има прекалено много опасности даже и на равен терен.
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
    • Профил

За нощна там не става според мен, много е обрасло, има къпинаци, че и бодлива тел из гората. За сценарии не знам...аз като че гравитирам към един сериозен кепчър дъ флаг, поне е тествано и няма да има много изненади. Според мен  сценариите трябва да се изпробват преди това за да няма проблеми. А и кепчъра си е достатъчно забавен.
« Последна редакция: юни 10, 2008, 21:44:45 pm от ssaraksh »
Активен

Earl

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
    • Профил

не сме изпробвали много сценарии. надявам се тази неделя да се реши на място кое може и кое не може.
за нощна игра не става. първо има бодлива тел на не малко места, пътя не е далеко за някой заблудил се и доколкото разбирам ще има доста пиене.
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

Какъвто и да е терена, аз лично съм против нощната игра. Напрежението е много, а и има прекалено много опасности даже и на равен терен.

Не познаваме терена, така че до някъде съм съгласен, но ако се ограничим в престрелка в границите на някоя от сградите, която предварително да бъде обезопасена мисля, че можем да сведем до минимум вероятноста от инциденти

ReconPro,
От вас ще има ли представители на срещата?

Относно сценария ето два варианта:

1. Едната фракция охранява (караул) поделението, другата напада, при свален (пленен) флаг на охраняващата бойна единица играта приключва, няколко точки за прераждане.
2. Двете фракций контролират по равна част от територията на поделението (сгради и зелени площи), два флага на двете територий, при свален (пленен) флаг на противника играта приключва, няколко точки за прераждане.

Давайте идеи, в това съм сигурен, че сме добри! :D Но не слагаите времеви рамки и конкретни ограничения и задачи, събираме се за да се веселим, а не да се съревноваваме!

Поздрави!

Kupona

П.П.В очакване на купона :D :D :D
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog

Аз ще дойда, но ще играя с отбор ГСГ.
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

El Commendante

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
    • Профил

Привет

Аз лично също сам против нощната игра. Прикалено е опасно, пък и нощта
  е за други също приятни занимания  ;D. Наздраве

Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

Щом мнозинството се притеснява значи НОЩНИ ИГРИ НЯМА ДА ИМА!

Таман ще остане повече време за пиене ;D ;D ;D
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog

...Таман ще остане повече време за пиене...

Тц...тц...тц...да речеш, че само за консумация на течности се събираме...  ::)  ;D
Активен

GREENKILLER

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил

Аз таман си помислих че няма да пия .... пък то ;D
Активен
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria

Предлагам варненци и бургазлии, ако вече са играли на този терен,
да бъдат охранителните части на поделението, по сценария на купона.
Всьо осталная сволоч, да бъдем атакуващи, тъй като няма да познаваме
зоната и ще трябва повече да мислим, отколкото да сеем топчета.
Важните неща за мен в този случай биха били следните:
- палатковия лагер да е извън това поделение, поне в началото,
за да се запази изненадата на новия терен
- да се спазват правилата на Еърсофт България - екипировка и поведение.
- да се спазват изискванията на домакините
Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

Подрепям Мечката за :
- идеята охраняващи-атакуващи
- да се играе по правилата на ЕБ, още в началото сме го обявили като условие
- домакините да имат +1 глас за евентуални ограничения

Обаче не ща да разпъвам всеки ден палатки и да правя лагер :-[ не мисля,че е толкова важно да не познаваме терена, както казах ще играем за удоволствие не с цел съревнование.
"Планинци" и "О.Ч.З" ще пристигнем в петък вечерта и ще правим лагера на тъмно на територията на поделението и в близост до едно от спалните помещения, така че ако се влоши времето да можем да се нанесем по най-бързия начин на закрито. Къде точно ще е лагера ще кажат домакините!
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил

Аз бих се накефил на дълъг сценарий с прераждане повече отколкото на няколко отделни игри с окончателна елиминация. С малко фантазия може да се зададат елементарни допълнителни задачи и на двата отбора- например: нещо да се свърши за определено време, да се намери нещо и да се занесе до точка, да се разузнае обект и т.н. Това се очертава сериозна среща, да надскочим малко, толкова обсъжданата във форума, игра на фунийки ;)
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

То това е идеята, да направим дълга игра с много прераждания, ама като ги избием и им вземем флага :D :D :D, к'о ще правим? Тука Gangstera би казал "Ще имаш да вземаш" <34>/ :D :D
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил

Ми, що мислиш само за флаг и толкоз? Може да има бая подмисии, даже може флагове да няма :) Всичко е въпрос на въображение. От друга страна, може и взимане на флаг да е, но да има бая условия за взимането му- примерно, да се разбере къде е, да се обезвреди минно поле, да се намери първо карта на минното поле или инструменти за обезвреждане (това съвсем съвсем примерно) Трябва да има и други конфликтни точки, за да не се концентрира играта само около единя (двата) флаг(а). Нека си го направим интересно! :)
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

F_I_R_E

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 485
    • Профил
    • Airsoft Team Планинци.

Аз имам наум един интересен сценарий, които ще обясня на Илиян в неделя като се видим, че малко сложно за писане.
Активен
Страхливите умират много пъти преди смъртта си, храбрият умира само веднъж.

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

Dragony,
По принцип идеите ти са добри, но ако си обърнал внимание на първия и втория ми пост в тази тема, там казвам, че играта ще бъде без определени цели, ограничения (както във време така и в задачи). Тези елементи са характерни за една командна игра и по принцип се различават от целта на събирането ни. Вярно е, че за вас (софийските отбори) това може да е скучно, защото все пак сте с доста по-голям опит от нашия, но да се изразя така, на нас ни е писнало  в ежедневието от задачи, срокове, ограничения, шефове .......... и искаме да избягаме от това поне за уикендите! Отпуснете се бе хора :) :)! Опитайте по нашия начин, пък ако не ви хареса............ама едва ли ;) ;D

П.П. Мнението ми е съгласувано с командирите на отборите организиращи срещата!
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria

Аз лично идвам наготово! (отсега ви го казвам)
Каквото ми кажете да играя, това ще правя....
Идвам да се накефя, да ви поръся малко с топчета,
да видя дали с Грийкилъра ще издържим пак последни,
да пробвам мечтата ми, дето дядото на SpadE е сътворил в бидона,
да се похиля на танковите истории на Гангстера,
но най вече да се видя с приятели от цяла еърсофт България
и да си почина малко от тормоза в София  ;D
« Последна редакция: юни 14, 2008, 14:29:52 pm от Me4o »
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

SpadE

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Профил

Me40 още втасва матряла,обаче ще гледам да съм готов за варна.Не знам само колко ще е не можах да сваря да се погрижа лично за нещата
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog

Опитайте по нашия начин, пък ако не ви хареса............ама едва ли ;) ;D
Лично на мен по "вашия" начин вече ми е омръзнало - от година така играем и вече почва да ми дотяга да правя едно и също. Все пак ще дойда на срещата, за да се забавляваме, но бих се радвал и да опитаме по малко по-различен начин от флагове. Може просто да разширим малко сценария. Помислете върху този въпрос. На практика предлагам същото като Цецо - да добавим и някакви допълнителни задачи.
Цитат
Опитайте по нашия начин, пък ако не ви хареса............ама едва ли ;) ;D

;)  :)
Активен

El Commendante

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
    • Профил

Идеята да е опростен сценария идва и от това ,че няма време за подготовката на нещо
 по-заплетено.   
Активен

SpadE

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Профил

Няма време за измисляне или планиране.Отиваме забиваме 1 кол с 5 кила мръвки в средата на картата,и туи то който го набара 1 ви и го закара в бунгалата печели.
По корав сценарии не ти трябва  ;)
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил

Ако замените флага с тава кебапчета може да добавите като допълнителни мисии да се намерят скара, дървени въглища и кибрит, после отборът, взел "ФЛАГА" трябва да го отбранява 20-тина минути, докато стане жарта и още толкова, докато се изпекат флагчетата. Консумират се с пържени картофи и салатка.
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

jylt

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • Профил

Аз мисля,че трябва да дадем на домакините правото да изберат сценария.
Активен