Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Pегионална Среща в Североизточна България 21.06-22.06.2008  (Прочетена 22776 пъти)

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog

Идеята да е опростен сценария идва и от това ,че няма време за подготовката на нещо
 по-заплетено.   
"Заплетените" сценарии, за които говориш се подготвят за 2 дни най-много. Те само на пръв поглед изглеждат заплетени и сложни. Ако обаче кажеш на хората само това, което е необходимо да знаят за сценария, нещата стават много прости за всички играещи. Предлагам малко по-сложен сценари по причината, че на Кепчър дъ Флаг всичкия бой ще се концентрира около флаговете. Това са само 2 конфликтни точки на един ОГрОМЕН терен. Какъв е смисъла да играем на чукаси терена, ако няма да го използваме пълноценно? Идеята е да има повече конфликтни точки и хората да могат да си разпредзелят задачите, така че да покрият всички задачи за изпълнение.
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
    • Профил

Аз вече писах че съм против заплетени сценарии точно на тази игра. Мисля това е мнението на всички останали от Бургас. Терена не е ЧАК толкова голям, една обикновенна игра на флагове е напълно достатъчна . Така за всички ще има по нещо а не пак едните да стоят и "охраняват" и да чакат другите да атакуват. Идеята на играта беше да се съберем и да си правим кефа, не накрая пак да има недоволни, да се натварват варненци с мислене на сценарии, да се чудят как да осигурят удобства на 30-40 човека и т.н. Всеки сам си осигурява всичко, играем си, правим си кефа, после плажче, скара-бира, и до нови срещи като още по-добри приятели надявам се. Няма смисъл изкуствено да усложняваме нещо което си е добре е така. Ако някой иска да играе някакви сложни сценарии, да ги организира, да предложи терен , да пише тука, ако ни харесва идеята ще дойдем. Но да тормозим варненци които просто предложиха един терен момчетата, съм против.
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил

Извинявам се, не знаех, че е толкова затормозяващо да се измисли сценарий "по-заплетен" от "плени флага"  :D :D и, че такъв сценарий би натоварил хората. Хайде да правим всеки за себе си, че е най-лесно  :P
Ние ще дойдаем и ще се кефим на какъвто и да е сценарий, просто ме учудва нежеланието на хората да си направят още по-интересни нещата без особени усилия..
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria

Ще има ли час и място за събиране примерно от Варна ?
Смятам да пристигна още в петък, така че събота ако има
някой път към мястото, да си спомни и за мен  ;)
Да се носи ли нещо определено или само стандартна екипировка ?
Последно палатков лагер ли остана ?

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog

Аз вече писах че съм против заплетени сценарии точно на тази игра. Мисля това е мнението на всички останали от Бургас. Терена не е ЧАК толкова голям, една обикновенна игра на флагове е напълно достатъчна . Така за всички ще има по нещо а не пак едните да стоят и "охраняват" и да чакат другите да атакуват. Идеята на играта беше да се съберем и да си правим кефа, не накрая пак да има недоволни...
Само продължавам дискусията на тема сценарии. Не я обвързвам с играта!
Ти говориш за заплетени сценарии, които не са съгласувани с терена и, според които разстановката на групите не е съобразена като хората. Един добре направен сценарий предполага активно участие в играта и от защитниците и от нападащите, ако въобще фракциите са обособени така. При добрите сценарии фракциите вземат еднакво участие в бойните действия и имат равен шанс да се включат в тях, както и да изпълняват специални задачи, които им носят игрови бонуси или точки (съвсем примерно).
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил

Брани, отвори нова тема за сценариите, стига сме спамили тук! :)
Активен

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

Виж сега, за измислянето на сценарии няма проблем, въпроса е че ще трябва и да се организира и изпълни на ПРАКТИКА. А нещо други такива луди като Джими примерно не виждам, които да се нагърбят да реализират нещо и после да има сто недоволни. А и не виждам смисъл. На теория могат да се измислят хиляди неща. Събрали сме се за един два дни, няма смисъл да ги разваляме в неуспешни експерименти, това ми е мисълта.

Иначе е адски лесно да казваш организирайТЕ и измислеТЕ. Но аз поне не искам да го казвам на варненци.
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил

Нама проблеми, да измислим ние един супер елементарен сценарий, за който няма нужда от подготовка, и който не е нещо, което не сме правили досега?
Примерно- нормален "плени флага", но с още две точки по картата, които могат да се превземат и да се използват от превзелият ги отбор като места за риспаун. Откъм измисляне- 10секунди, откъм организиране- още две отбелязни места на терена за игра. Откъм повишен риск от "провал" и повишаване сложността на играта- нулев. Игрови предимства- още две конфликти точки в терена за игра, които могат да се търсят, атакуват, защитават, при желание от страна на отборите да го правят. А и се намалява елемента

Цитат
пак едните да стоят и "охраняват" и да чакат другите да атакуват
Активен

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

По принцип е възможно, аз си мислех евентуално за нещо подобно.
Но знаеш че местата за риспаун могат да променят много играта и пак трябва да се помисли, съобразно терена.

Не знам някой до сега постна ли линк да видите мястото в Google, ето:

Когато ние играхме нашата база беше в помещенията които са най на север, варненци бяха в тези в центъра на многоъгълника.
Това от ляво което е като плац, мисля там имаше някакви хора които стреляха с въздушни пушки тогава.
Денивелацията на цялото нещо е приблизително 0 метра  ;D
« Последна редакция: юни 16, 2008, 12:37:06 pm от ssaraksh »
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog

Това ли е целият терен?

Денивелацията звучи като разходка в парка.  :P  ;D
На какво разстояние от Варна е теренът?
« Последна редакция: юни 16, 2008, 12:40:18 pm от ReconProG »
Активен

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

Това е мисля, да. На около 25км от Варна е.
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил

Отгореизглежда супер :)
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил

това е ракетен дивизион май, а :)
Активен
T.V.U. grawlix

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

Бинго :)
Като гледам, Двина - Волхов най вероятно.
Активен

Earl

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
    • Профил

Най долу в ляво е място за Въздухарите. Не сме играли там и не вярвам да е удобно, защото те често са там и е доста широко и отворено място.
Малко преди това място има разширение на пътя където може да си преместите колите за да са извън бойното поле.

Границите нарисувани от ReconProG са почти верни. Може да се разширят с около 50-100м повече и да се сложи граница по средата на пътя към въздухарите.

Растителността близо до границата е доста гъста и има много транак. По към средата и в близост до сградите е по рядка, но има доста сухи клони и шума и промъкването е трудно.

Цялото разстояние от най горната лява граница до най долната дясна граница е 600м.

Базите могат да бъдат обхождани от всички посоки и има скрити пътечки из гъстата разстителност. Също няколко скрити сгради под дърветата който не се виждат на сателитната снимка. Доста удобни за издебване на минаващи по пътя и заобикалящи през гъстата гора.

За съжаление не сме играли толкова много и нямаме нито отбор, нито командири, нито развити сценарии за игра. Единственото което можем да предложим е място за прераждане което да не пречи в играта. Последния път средните бази за респоун с бургазлии бяха махнати защото бяха много близо до базите и на по отворен терен.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria

Бинго :)Като гледам, Двина - Волхов най вероятно.
По-точно ЗРК С75;
играещ дублет на дивизиона на Владиславово и подкрепящ С125-ците на 3та бригада.

Браво, най-после и самите домакини се обадиха...дано някой ми помогне в моите въпроси.
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил

По-точно ЗрК С75;
играещ дублет на дивизиона на Владиславово и подкрепящ С125-ците на 3та бригада.

Offtopic:

Последният ми модел, не точно този но същият:

мамка им, колко такива сме сглобили по учения :D
« Последна редакция: юни 16, 2008, 13:58:28 pm от ssaraksh »
Активен

bacuto

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • Профил

По-точно ЗрК С75;

Браво, най-после и самите домакини се обадиха...дано някой ми помогне в моите въпроси.
Мечо какво те интересува по точно? Отиваш на мястото петък доколкото разбрах.Гангстера ще е там в петък. той ще ви покаже района но моя съвет е да ен опъвате палатките в поделението, щото няма много подходящо място.Слезте до плажа и си опанете тем палатките.За игрите ще се извозите с колите и после пак на плажа.Просто си преценете как ще ви е по-удобно като отидете там.Изчистили сме едно голямо помещение както трябва а в 2 от сградите сме посабрали стъклата само.Който пътувайки минава през Обзор като минат Старо Оряхово почват да се оглеждат вдясно за пресечката за Камчия.Който идва от Варна хваща пътя за Бургас и като мине Приселци почва да се оглежда наляво за същата пресечка.Свивайки по тази пресечка карате около километър по този път и на едно място има завой означен със тия знаци дето ги слагат по завоите (<<<<).Видите ли знаците веднага първата асфалтирана пресечка вдясно (не трябва да стигате до завоя).След 200 метра по тази пресечка ще минете през портала на поделението и там вече си слагаите каските!!! <25>/
Активен
V.A.T-MAN

Narcomancer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
    • Профил

За палатков лагер никой няма да ви забрани, но определено не го препоръчвам. Вчера тревата беше 1,60 метра, а и не знаем какво ще е времето. Изчистили сме една сграда, в която могат да се настанят 10-15 души. Като екстри идват липсата на лястовичи гнезда точно в нея и една хубава табела за мерки за безопасност при ядрен взрив, която лично съм ви окачил  ;D . Не забравяйте да си вземете репеленти, че нас ни изядоха комарите.
Активен
Live every day like its the last one and you just might see the next

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил

Имам питане: гости приемате ли, че ще мина в петък вечерта през мястото да оставя едни неща за отбор ОЧЗ, да знам дали има смисъл да нося ракия и домати, не за друго ;)
Активен
T.V.U.

gangstera

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
    • Профил

така така ...... сега палтковия лагер ще е в поделението затщото ще се пие .
няма нужда да разваляме празника заради щтуротии.
тревата е голяма ама не яде хора както и комарите не са по големи от нормалните камчииски 1.20метра миналата година 64 човека са безследно изчезнали  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
сценария гепи флага си ок които успее да го земе добре ама предния пьт доста поиграхме докато
се полу4и поне малко приближажане до флаг - терена е много труден като видимост благодарение
на тревата . благодарение на колегите от все още несаществуващия отбор от Варна има и почистено
помещение в което могат да се саберат поне 60 човека гарантирам лично . които ще идва от петак да ми се обади за извозване 089 66 11 430 .относно допалнителните респон точки ще помислим . довечера ще пиша пак ако има някави конкретни вьпроси .
Активен
V.A.T. - Vandal Alkoholik Temeruts

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил

Гангстер знае ли се колко 4овека ще идват ? с коли или влак? и кои влакове , щото ако са да кажем 40 4овека и трябва само ти да ги извозваш ще се обърнеш на дилижанс  ;D ако се знае времето аз също мога да се вклю4а с кару4ката  ;D
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

gangstera

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
    • Профил

предложението се приема те хорицата тряба да се обадят пьк ти ми даи тел ;D да подсвирна за каручката  ;D
Активен
V.A.T. - Vandal Alkoholik Temeruts

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил

С Ме4о се уговорихме като дойде да се обади , ина4е ГСМ е 0886 837826
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил

Информация относно броя на хората и отборите съм дал по-нагоре в темата, с тази разлика че ще присъстват евентуално и хора от отбора GSG! Обща бройка 42-45 човека.
От "Планинци" сме си организирали транспорта, ще пътуваме в петък (20.06.08) вечерта, ще се опитаме да намерим сами поделението, ако се омотаем в пресечките ще се свържа с Gangstera.
Ще нощуваме на палатки на територията на поделението, като лагера ще е в близост до почистената сграда (ако е възможно) за да се нанесем в случай на нужда!
Част от момчетата от София ще пътуват с влак, така че за да им организираме транспорт до базата да се обадят на мен или на Gangstera! Мечо явно вече се е уговорил за посрещането, :) очаквам другите да се обадят!

Поздрави!

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))