Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: AUG A2  (Прочетена 7537 пъти)

bwra

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
    • Профил
AUG A2
« -: май 26, 2008, 18:49:00 pm »

Здравейте, от известно време се зарибявам. искам да си взема нещо като за начало. спрял съм се на JG AUG A2:
http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=134

Какво ще споделите като изработка, ъпгрейд потенциал, точност?
Пише Full Metal, но тук някъде видях някой да го коментира като пластмасов?
С какъв калибър е (6мм?) и като тежест какво да се ориентирам евентуално?
Батерията колко часа ориентировъчно издържа (в игра)?

Мерси, Миро
Активен
I love the smell of CORDURA® in the morning.

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
Re: AUG A2
« Отговор #1 -: май 26, 2008, 19:24:25 pm »

За пушката ще ти каже Деър Девъл.
Ето обаче някой отговори:
Батериите не издържат часове, а определен брой изстрели. С фабричната батерия ще издържи може би 1500-2000 изстрела, но не съм сигурен.
Корпуса на пушката е пластамсов, както и при бойната. Всичко, което е метално на бойната е метално ина тази. Пушката си е стандартна 6мм гадина.  :)
Има потенциал за ъпгрейд.  :)
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

bwra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: май 26, 2008, 19:41:17 pm »

Мерси ReconProG, от отговора ти разбирам, че пластмасовия корпус не трябва да ме притеснява?
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #3 -: май 26, 2008, 20:05:52 pm »

Хич даже не трябва да те притеснява. Моята пушка е АУГ-А1, но на Класик Арми. Колко пъти съм я изпускал по терените... ::) Още и няма нищо на корпуса!  :D
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
« Отговор #4 -: май 26, 2008, 21:43:47 pm »

РеконПрог,здравей!:) можеш ли да ми кажеш нещо за АУГ А1,което е в сайта за 363 лв.Знам,че  твоето е на Класик Арми ама едно мнение по въпроса ще ми е полезно,защото гледам че си запознат с тази серия :)
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #5 -: май 26, 2008, 21:46:04 pm »

Ми, същата история като А2. И двете са на JG отрочета. HORNET може да ти го рекламира по-успешно.  ;) Аз не съм дотолкова запознат. Оптиката ми се струва малко мътна, ама май е от мене дефекта, де да знам.
Би трябвало да е с пластмасови 6мм бушинги и М110 вътре. Но Владо знае повече подробности. Моето мнение по темета вече е известно - китайци или въобще или само в най-краен случай.  ;)
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #6 -: май 26, 2008, 21:54:59 pm »

Днес Владо ме навиваше да си я купя, ама аз като виден проклетник си исках нещо от нещата, които предварително си бях набелязал. Готиното на пушката(не отричам че е готина)е, че е адски добре балансирана, подържах я в ръка по негово настояване и наистина централната тежест е над ръкохватката, а не тежи напред като другите, цевта е малко по-дълга... бе има си предимства, спусъка нали малко по-така, ама се свиква сигурно. Но това с тежестта наистина ми направи силно впечатление, при продължително носене и тичане сигурно е много удобно.
Активен
T.V.U.

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #7 -: май 26, 2008, 21:55:30 pm »

Ей, да му писне на човек от тия китайци !
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #8 -: май 26, 2008, 21:59:58 pm »

Ей, да му писне на човек от тия китайци !
"Въпрос на вкус!" - казало кучето и си облизало ...  ;)

Цитат
Готиното на пушката(не отричам че е готина)е, че е адски добре балансирана, подържах я в ръка по негово настояване и наистина централната тежест е над ръкохватката, а не тежи напред като другите, цевта е малко по-дълга...
Без спор - има си предимставата, но за баланса не съм съгласен. Така се усеща само като се прицелиш. Иначе е изнесен повече назад - зад пълнителя - там е гиърбокса. Поне при моята е така. От нея съм развил по-силни мускули на дясната ръка от носене.  ;D
« Последна редакция: май 26, 2008, 22:02:10 pm от ReconProG »
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #9 -: май 26, 2008, 22:03:59 pm »

Е аз разглеждах тази без вградената оптика- само с релсата, не погледнах модела. :)
Активен
T.V.U.

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 387
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #10 -: май 27, 2008, 08:30:37 am »

Пушката е невероятно удобна като баланс. Дългата цев позволява при евентуален ъпгрейд да се сложи доста дълга прецизна цев. АУГ-тата като цяло имат един недостатък - пълнителите. Просто не се намират в достатъчни количества и на приятните цени, на които ги има пълнителите за АК и М16/М6. Конкретно А2 има още еин недостатък (който е относителен) - няма никакви вградени мерни прибори и задължително трябва да се сложи нещо на Пикатини релсата. За мен лично това не е недостатък, тъй като по принцип не обичам механичните мерни прибори - разглезил съм се с оптики и бързомерци. По този параграф пък А1 има недостатъка, че оптиката му е вградена - т.е. щеш-не щеш си с оптика, без да имаш оипцията за бързомерец. По отношение на механиката - проблеми с нея досега не съм имал, а ползвам пушката вече година. Стреля добре (когато човек си настрои както трябва хоп-ъпа, а не некадърно като мен). Не съм я пробвал с топчета по-тежки от 0.20 грама, но си мисля, че с 0.23 или 0.25 ще стреля по-добре. Като цяло една пушка с много добро съотношение качество - цена.
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #11 -: май 27, 2008, 08:36:08 am »

Пълнители:
http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=KA+AUG+magazine&category0=

Преди време имаше бокссет от 5 бр. 110 патронни пълнителя за 60$. Моите са от там.
Активен

Акулчо

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #12 -: май 27, 2008, 13:22:35 pm »

Аз съм с такава пушка - АУГ-А2. Не съм я ъпгрейтвал но не намирам особена разлика с някои ъпгрейтнати пушки. Стреля 35 м съвсем право с 0,20 и групираността е задоволителна. Съвсем мъничко и трябва да се барне за да стане перфектна. Нищо че е китаец. Правил съм следните експерименти - слагал съм малко по-мощна батерия (не помня точно ква беше) и взе да стреля малко по надалеч (около 5 м). По мощната батерия не се отрази на скорострелността или поне не се забеляза с око. На последната игра я пробвах с 0,25 и се оказа че се подобри групираността. Общо взето това е. Иначе е бахти здравото магаре - не знам какво може да и се счупи - пластмасата на корпуса е доста здрава, а всичко друго и от доста дебело желязце. Колкото до мерните прибори - релсата е достатъчно удобна да и накачулиш квото ти дойде на акъла. Това е общо взето. Ако имаш въпрос  - на ЛС.
Активен

bwra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: май 27, 2008, 17:38:40 pm »

Благодаря за всички отговори, получих необходимото инфо.
Ще се видим по шубраците :P
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #14 -: май 27, 2008, 23:44:32 pm »

"Въпрос на вкус!" - казало кучето и си облизало ...  ;)

АЗ ЗНАМ, АЗ ЗНАМ - ****!!!

Едит: Писна ми от модерация!      
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: май 28, 2008, 00:15:42 am »

Моето куче никога не ми е казвало такива работи(може би защото не говори или не съм го чувал),но за сметка на това често ги прави  ;D
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

OBERON

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 108
    • Профил
    • ТЕМЕРУТ - ТОВА ЗВУЧИ ГОРДО !
« Отговор #16 -: май 30, 2008, 23:05:57 pm »

Здравейте, от известно време се зарибявам. искам да си взема нещо като за начало. спрял съм се на JG AUG A2:
http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=134

Какво ще споделите като изработка, ъпгрейд потенциал, точност?
Пише Full Metal, но тук някъде видях някой да го коментира като пластмасов?
С какъв калибър е (6мм?) и като тежест какво да се ориентирам евентуално?
Батерията колко часа ориентировъчно издържа (в игра)?

Мерси, Миро

ами ... моята пушка е такава много си я харесвам удобна е   но не ми харесва как стереля - на играта  беше все едно аз съм с воден пистолет срещу  картечари... не знам как става при вас но на повече от 10 метра моята ме излагаше много  а и .... накрая спря да стреля изобщо ... при положение че аз още на първата игра изплезих език и през останалите само лежах и чаках някой заблудвен да мине :) натежа ми дебелия зеле ... та може моята да е била дефектна нещо и да е издала багажа  :) но при мен не се показа добре освен това че е удобна много наистина :)

сега е на ремонт от седмица  което ми напомня да му драсна едно лс кога ще е готова  ???

по начало като стрелях наистина хвърля на 30-40 метра но не и в права линия по принцип лети топчето надолу и в дясно - въртях там онова но не помогна иначе да си стрелям и да си дупча картони е бомба
« Последна редакция: май 30, 2008, 23:08:32 pm от OBERON »
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: юни 01, 2008, 21:22:38 pm »

Че какво точно и има на оптиката на А1 някой ако може да ми даде снимка отблизо на оптиката на това АУГ дето е за 360 лв ще съм доволен
П.С.
Оберон,всичко най-добро,дано пушката да стреля по-добре след ремонта :)
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #18 -: юни 01, 2008, 21:25:39 pm »

На мен лично, ми се струва мътна оптиката, което съчетано с малкия диаметър на входната леща затруднява съществено прицелването. Бих избрал А2 модела с релса и бих си сложил отгоре мерен прибор по свой избор.
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: юни 01, 2008, 21:29:56 pm »

Отново благодаря за бързия отговор.:)
А примерно ако сменя оптиката(с на Класик Арми например)
Или не става ?
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #20 -: юни 01, 2008, 21:34:44 pm »

Оптиката е неделима част от средния детайл. 1. едва ли има от къде да си го купиш 2. и да има, цената обезсмисля купуване на китайска пушка. Или си взимай СА или JG, но А2.
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: юни 01, 2008, 21:40:08 pm »

Абе ще мислим.А откъде да намеря модела на Класик Арми?
Активен

logus

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
    • Профил
« Отговор #22 -: юни 20, 2008, 18:40:17 pm »

Абе ще мислим.А откъде да намеря модела на Класик Арми?

Откъдето и тези на JG, в магазина. :)
Активен