Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Overload-4  (Прочетена 2850 пъти)

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
Overload-4
« -: май 24, 2014, 10:11:35 am »

Здраво Банда,

Братята Румънци отново организират игра Септември месец 05-07/09/2014.
Намира се в Сибиу,което не е много далече.
За повече инфо :

https://www.facebook.com/events/1399654790301864/permalink/1399654913635185/

Желаещи?
Активен

pefino

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Overload-4
« Отговор #1 -: май 24, 2014, 10:35:54 am »

Здравейте,

инфо за играта може да намерите и тук:
http://www.overload.com.ro/en/
 :)
Активен
Sic transit gloria mundi.

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: май 24, 2014, 11:02:53 am »

:10x
Активен

ANGEL PETROFF

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 29, 2014, 23:22:52 pm »

Колеги дайте наистина да видим кой ще ходи и в коя от двете фракции да се запишем.Чух че вече доста хора са се записали.
Дайте инфо и контакт тия които сте се записали и ще ходите.Да се организираме за пътуването че на мен нещо ми е притеснено да пътувам сам с моята стара кола.
Активен

Boris the Blade

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 30, 2014, 16:12:47 pm »

Пичове , айде малко повече активност , не сестеснявайте.
     Има още време  да се организира пасмина негодяи !
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #5 -: юли 03, 2014, 16:38:44 pm »

Въобще някой купил ли си е билети за там ?

Next payments should be done as follows:

B. 85 RON / 17 EUR, for tickets paid between 01.05.2014 and 15.07.2014
C. 110 RON / 22 EUR, for tickets paid between 16.07.2014 and 15.08.2014
(the latter also marks the final date for paying tickets).
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

pefino

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: юли 03, 2014, 16:49:09 pm »

Здравейте,
за регистриралите се за играта и платили участието си, можете да се информирате тук:
http://www.overload.com.ro/overload-participanti/
От България сме доста малко :(
Поздрави.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #7 -: юли 03, 2014, 16:50:42 pm »

Да, гледам, че The registration deadline is the 15th of August 2014...

Pefino, винаги е така...първо 3-4 пробват, следващата година 6-8 и така постепенно...

:9:0
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Boris the Blade

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
    • Профил
« Отговор #8 -: юли 03, 2014, 17:26:23 pm »

Въобще някой купил ли си е билети за там ?

Каската е сигурен.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 03, 2014, 18:36:15 pm »

Каската ама ич не е сигурен  ;D ;D
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #10 -: юли 03, 2014, 18:36:44 pm »

Точно па Каскатаааа..... ::)
Активен
Д-р Мечков Лечителят

pefino

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: септември 08, 2014, 23:47:52 pm »

Впечетления за миналата игра OVERLOAD 2014, Operation Swordbreaker 05-07.09.2014

Посрещане и настаняване- нормално /за едни от първите пристигнали/, за останалите беше по-добре- осигурен транспорт на екипировка и всякакъв багаж до базов лагер, който пък беше предварително подготвен /важи и за изнасянето/. Малко им куцаше кетъринга, онзи дето отговаряше за него се беше уморил и легнал, та в един момент не успях да си взема кафе.

Замерване и чекиране-  нормално: имаха достатъчно време и хора за да стане всичко без някакво чакане. Естествено „Хронитата“ им можеше да са „по-„  ама ... какво значение има, когато всичко си върви гладко.

Сценарий- милсим базиран, но с възможност всеки да „влезе във филма“  и да постреля... а...  и да чува „MORT”. Естествено бяха избрали и правилна система за определяне на по-добрата фракция:  изпълнена мисия /задача/- неистиски пари /май по-трудната мисия носеше повече от тях/, а като имаш повече  :).

Реализъм- като „голяма грешка“ отчитам липсата на система за ранно предупреждение /сирена/, преди самолета да прелети, няколко пъти над лагера и имитирайки „еърстрайк“ да ни обсипе с някой чувал неготови пуканки. /добре, че си покрих с ръка кафето/. За квадракоптерите с камери, разузнаващи позициите, май нямахме право да стреляме по тях, а по джипките с картечниците, някои успяваха да се качат на тях и да елиминират картечарите с „найф кил“, е после падаха от „френдли файър“...

Логистика- наличие на „гейм мастъри“ по всяко време от денонощието и навсякъде по терена, винаги подръка с хронограф, за да проверят вероятни оплаквания. Много добра комуникация м/у организаторите /щом трябваше да се превземе нещо- бяхме необходими, естествено се поизморихме от тази „необходимост“/.

Твърде много елементи на милсим, комбинирано с доста изхарчени бибитки. – Доволен

Това е накратко и то само за 25лв /двадесет и пет лева/ .
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #12 -: септември 09, 2014, 06:42:25 am »

Благодарности за съдържателното ревю.  Цената е фрапираща на фона на удоволствието.
Виждам, че и откъм метео-обстановка сте имали късмет. Проблеми на границата ?

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

pefino

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: септември 09, 2014, 10:58:40 am »

На границата малък проблем само на връщане, бяхме изхарчили всички леи и нямахме нито евро нито долари за такса мост, добре че беше Тингол, да спасява положението  :)

Поздрави.
Активен

Muerte

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 441
    • Профил
    • ARSofia
« Отговор #14 -: септември 10, 2014, 20:35:53 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=YSS6CKE9fQc

Терена доста радва, а от поста на pefino се вижда, че и организацията е на ниво. Но дори само факта, че на 2:27 в клипа се появява г-н Смирка, ще ме накара да се включа догодина... да му слушам глупостите  :D
Активен

ANGEL PETROFF

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
    • Профил
« Отговор #15 -: септември 10, 2014, 23:49:59 pm »

Очаквах по изявени играчи от мен да опишат какво изживяхме в Румъния тия 4 дни но явно ще се падне на мен честа за ви опиша как шепа спартанци от различни градове защитиха честа и достойството на българския войнски дух.
Първата вечер организаторите през 30 мин. хвърляха "бомби" 5 конски сили  да плашат мечките около 10 бр в район от 20кв кил.
Втори ден събуждане отново с бомби. И така до края на света-играта.Първата вечер валя и Мусаши наш вече приятел от Румъния не успя да запали огъня. Поговорката за циганката и при тях е същата 1:1.Запалих огъня и му казах на английски."Аз мисля че моята жена е........Циганка. Бурен смях от всички. Мога цяла вечер да ви описвам какво се е случило с нас но е това най-важното
Та да си дойдем на въпроса за смелоста на българина в битка. Взвод от 10 българина направиха пълен фурор в Румънските и Молдовските ни колеги които играха монархисти - бунтовници.  На втората вечер вече всички врагове знаеха че има едни гадни копелета  от славянски произход които където и да отидат елеминират на 100% РУМЪНСКИТЕ  НАТО взводове. На 2рата вечер толучих заповед от моя  отдельонен да опозная 2 ма румънци какви са. Попитах ги на българси после на английски кои са. Този разговор го чува румъски взвод от 10 човека вдясно от нас по фланга и решава.ОООО тука има 4 българина я да вземем да се махнем че ще ни убият.  И се изтеглят от бойното поле !!!!! Същата тази вечер нападахме  здраво вкопан под земята форт където имаше 4 метрова вишка и на нея английско говорящо копеле с камера за нощно виждане постояно даваше орентири къде сме ние и ни осветяваше и ни пращаше румънци да  ни елеминират. Раниха някои други убиха но дойде часа на разплатата. Тръгнахме  в атака и аз се мушнах между шубраците и в един окоп за бягство от форта  и влязох точно през този окоп. Оставих автомата на земята извадих пистолета от кубура в дясната ръка а в лявата държах "нож".В момента който пропълзях и влезох вътре във форта видях че врага е по стените залепен седнал доло на земята  а някои други стрелят по моите хора. И ги почнах наред. НАЙФ КИЛ  НАЙФ КИЛ  НАЙФ КИЛ.........последния който заклах огледах се вътре и видях че няма никой по стените на окопа имаше палатка и се втурнах  в нея .Тя беше празна за съжаление излезнох веднага и застрелях прасето с найт вижъна  на вишката с пистолета. Тога  видях че един от всичките продължава да стреля отидох до него и с финера го ръгнах в ребрата и отново му казах Найф кил а той на английски " Аз съм безсмъртен "  хахахах токова маваши щях да му извъртя в муцуната.И се сетих че можеше  да се наемат  ООН войници които са безсъртни. Нашите ме уцелиха и започнах да викам медик.Един румънец дойде и ме пита къде си ранен хааххаа той мислеше че съм НАТО  войник и съм ударен много лошо  разбрах ме се и ми прати медик да ме лекува.И започнах да ги броя колко ги заклах във форта - 7 седем -тежко въоръжени  здрави корави будни румънски войници ги заклах като прасета.Никога няма да забравя очите на тия които гледаха към мен като ги ръгах  и им викак найф кил. Очите им бяха по-големи от луната. Те останаха шашардисани и онемяха и спряха да стрелят с изключение на "безсмъртния" все пак бяха мъртви.
Командира ми Тингол ме предложи за награда пред Главното командване и бях награден с  медал на който пише. NINJA ANGEL
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=837173696326868&set=a.837173109660260.1073741835.100001027375910&type=3&theater
И последна битка отново маса героизъм от наша страна Кубрети от Шумен превзе джипа с картечницата на врага с Найф кил по сред бял ден.Уби охраната и картечаря.
Но тъй като изпаднах в лични откровения нека се върнем към играта.За 20 евро на мен ми струваше толкова че закъснях организаторите ни извозваха багажа нон стоп преди и след играта. Хвърляха специални пиратки които преди да се взривяп светеха в тъмното зелено тоест имаха светодиот преди да се взривят. Изгърмяха над 100.Бяха наети 5 армейски джипа 1 камион 3 оръдия 1 самолет 2 джипа за тактическа подръжка и един знаи колко АТВ-та.От към лотистика - при регистрацията ти дават две купии едната  с храна  която е символична консерва кафе чай солети сладки -втората с карта виртуални пари иструкции и купон за безплатен обяд. Самолета ни бомбадира с мамалига. Някои трябваше да си сложат жилетките......
Но и това нееее най-важното дори звучи тъпо. Какво те ще ни дадат за 20 евро.
 Никога няма да забравя отношението към нас само това за мен струваше повече от всички пари на земята. Те ни се радваха че сме ги уважили че сме отишли на тяхната национална игра. Те бяха щасливи че българите сме сред тях и че се бием рамо да рамо с тях и че сме 2 пъти по безстрашни супер дисциплинирани и родени за войни.Това са спомени които ме карат да се чуствам горд че съм БЪЛГАРИН. И си обещавам че от тук нататък винаги ще се връщам в село Марса околия Сибиу.
Активен

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #16 -: септември 11, 2014, 08:49:51 am »

Ужасно трудно четиво!!
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

Rebel

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 783
    • Профил
« Отговор #17 -: септември 11, 2014, 09:00:23 am »

Ужасно трудно четиво!!

Да не съумя да го изчетеш цялото?! Герой!
Активен
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Sir Winston Churchill
British politician (1874 - 1965)

Muerte

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 441
    • Профил
    • ARSofia
« Отговор #18 -: септември 11, 2014, 09:05:07 am »

Никога няма да забравя очите на тия които гледаха към мен като ги ръгах  и им викак найф кил. Очите им бяха по-големи от луната.

Повярвай ми, всички така гледаме...
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: септември 11, 2014, 09:07:15 am »

Никога няма да забравя очите на тия които гледаха към мен като ги ръгах  и им викак найф кил. Очите им бяха по-големи от луната.

Повярвай ми, всички така гледаме...

:3:5 :3:5

;D ;D ;D ;D

Цитат
Попитах ги на българси
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #20 -: септември 11, 2014, 09:27:47 am »

TL;DR
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #21 -: септември 11, 2014, 09:50:03 am »

Брао, майна....изклал си сичко преди Коледа и сега хората няма да амкат  :D

И все пак твоят очерк на събитията е важен за нас, на фона на оскъдното инфо.

Тенк ю, ти.

пс: едно предложение само - трудно ми е да възприема думата прасета, когато става въпрос за хора, които са част от една игра само..
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #22 -: септември 11, 2014, 09:56:17 am »

Ти па, ние как възприемаме думата Мечка, когато става въпрос за човек, който е част от една игра само..

Но е това ми е фаворит: "Тога  видях че един от всичките продължава да стреля отидох до него и с финера го ръгнах в ребрата"
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #23 -: септември 11, 2014, 09:59:55 am »

Цитат
Тога  видях че един от всичките продължава да стреля отидох до него и с финера го ръгнах в ребрата

АХАХАХА..това съм го пропуснал...

Цитат
Самолета ни бомбадира с мамалига

С какво точно са ви бомБадирали ?  ;D ;D ;D ;D

Пичове извинявайте ама просто това "ревю"....
Активен

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
    • Профил
« Отговор #24 -: септември 11, 2014, 10:11:18 am »

...

Браво, чакаме прегледи и от другите участници!
Активен