Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Операция "Езерото", гр. Габрово (Узана) 28.06.2014 г.  (Прочетена 4566 пъти)

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
Re: Операция "Езерото", гр. Габрово (Узана) 28.06.2014 г.
« Отговор #25 -: юни 30, 2014, 13:27:22 pm »

Ем чи къ да го е..... <7>/ <7>/ <7>/

p.s

Видяхме доста фотоапарати,камери,таблети,телефони,калкулатори и прочие...давайте мАтриала насам.
Активен

peper

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • Профил
« Отговор #26 -: юни 30, 2014, 14:02:41 pm »

Поздрави за Планинците - браво момчета сценарият и подготовката бяха на ниво  , а терена уникален !
За развитието на играта от моя гледна точка няма какво да добавя към написаното от Найденов и Каската (само дето Каската е обърнал севера на юг  ;D) .
За съжаление имаше единични прояви на неспортменска игра – пичове мамите не само другите , а най вече себе си !
Последно искам да кажа на тези които не присъстваха на играта заради някакви предразсъдаци или други субективни причини – изгубихте  :P
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #27 -: юни 30, 2014, 14:04:07 pm »

С позволението на баш главният организатор, тази тема се мести на официалното й място.

Поздрави,

:9:0
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #28 -: юни 30, 2014, 15:06:44 pm »

По този повод главният организатор даде заявка за Календара на Големите игри.

Хвала му !

:9:0
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #29 -: юни 30, 2014, 17:26:23 pm »

Беше екстра, искам пак... няколко пъти!  :1:3
Отлична организация, наличие на атракцион (Mercedes G), осигурени най-изродските условия за нападение.  Леле, тоя човечец с жипката се забавляваше от сърце. Къде имА дупка или дере - мина през тях. Най-гот беше отзад, в кучкарника...
Терена разкошен - особено блатото. Поне половин час кесих в папрата, но поне наказах 5-6 от лошите. Благодаря на тоя дето ме свитна, иначе щях да потъна напълно.  ;D

ПП: Простете на Спайк (американчето), беше решил да ме опази жив на всяка цена. Решил, че щом ви виждам и прибирам пистолета, значи ще ме пленявате.  ;D ;D ;D
Активен
Screamer

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 783
    • Профил
« Отговор #30 -: юни 30, 2014, 17:36:15 pm »

О, да "линейката" беше уникална. Направо да му е кеф на човек да го отстрелят, че да се повози на нея. И терена ми хареса. Симпатичен, малък, никакви (или почти никакви) хвърчащи гадини.
Добра организация. Определено ще се ходи и на следващото издание.
Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
    • Профил
« Отговор #31 -: юни 30, 2014, 17:50:53 pm »

Такаааа… Поздравления за Планинците и техния водач, Купона, за чудната игра, за интересния терен и за възможността да се съберем и играем с момчетата от останалите отбори в страната. Беше прекрасна игра! Имам само една приятелска препоръка към момчета от не-софийските отбори: като ви ударят, маркирайте се и с високо викане "Ударен!", освен с вдигане на ръка. Така е по-вероятно да си спестите последващите попадения.

Друго. Ако има изстрадана истина, която играта ни потвърди, то това е, че фракция без ясна командна структура (структура, не само командир), план за игра и без (единна!) комуникация е обречена. На практика, част от "сините" бяха на 7-0, а Орловци и Хиените бяхме на 7-11. Част от момчетата пък бяха изобщо без станции. Защо не минахме всички на един канал и подканал, не знам… Факт е, че през целия ден се опитвахме да се "координираме" 11 човека и изобщо не знаехме какво се случва около базата ни и на южния фланг.

Иначе моят игрови ден беше, по спомени, горе-долу така като последователност, показана със съответните точки на картата:

(Разположението на базата на "зелените" е по смътни спомени от коментарите след играта. Възможно е да има и други неточности, за които ще ме извините ;))

Точка 1. Първа задача - охрана на центъра на предполагаемата фронтова линия (червения правоъгълник на картата). Бяхме в началото на боровата гора. Чудесна видимост на 100-на метра навътре. Много трудно някой да напредне без да го видим, а сухите съчки по земята правеха безшумното придвижване почти невъзможно. След 20-на минути пазене групата ни (Кресльо, Волфи, Ребъла, Хорър, Маддръм) бе свалена със стрелба от горичката на юг от позицията ни. Останах само аз, и то защото бях най-далеч на север, извън обсега на противника. Изтеглих се веднага на изток към…

Точка 2, където се срещнах с втора група от фракцията ни, пазеща централния подстъп към базата. Момчетата отвърнаха на стрелбата от горичката. Очаквахме, че противникът няма да напредне през пътя или полянката южно от пътя, заради откритостта на терена там. Да, ама един успя да притича през пътя и да застане на 20-на метра точно пред мен. След 2-3 единични мои изстрела в тялото му той се метна на земята и вече не го виждах във високата трева. Ниските борчета правеха чудесна плетеница, през която топчетата сякаш бяха като мухи в паяжина. След като не го чух да извика ударен, скочих да се изтегля назад, чувайки го как стреля, а нито едно топче не минава покрай мен или ме удря. Явно плетеницата работи и в двете посоки. След като се скрих в следващата горичка тръгнах на север да го обходя и ударя отстрани, но когато стигнах до позицията му от него нямаше следа. Докато чаках момчетата от групата ни да се върнат от "мъртвилото" правех тегели от центъра към север и обратно, тъй като нямахме никакъв пост по десния ни фланг. След като те се върнаха тръгнахме да ударим КПП-то по пътя. Спуснахме се към

Точка 3 и почти веднага се натъкнахме на противник (поне 3-ма), който след кратка престрелка и не без жертви успя да свали повечето от нашите. Пробвах да го обходя от юг, промъквайки се в ниските храсти и коприва, но един ранен откос на метри от мен ме отказа и се върнах към началото на горичката. След това пробвахме с Ребъла да тръгнем към КПП-то, но група от 4-5 "зелени" настъпи към нашата позиция и ни изтласка обратно на изток. Там, след 10-на минути с Кресльо решихме да тръгнем отново през горичката към КПП-то. Някъде тогава, по спомен, Пепър съобщи по радиото, че е изтекъл единият час и половина, през който трябваше да превземем ГСМ-а, който трябваше да осигури допълнително гориво за медицинския джип (много идейна добавка към сценария!). Та с две думи - загубихме превоза от мъртвилото до базата. През това време на южния склон през рекичката се водеше яка престрелка, но от шубраците не се виждаше абсолютно нищо. Продължихме към КПП-то, което се оказа без пост на него. На 30-на метра на запад от него беше

Точка 4, водната кула или т. нар. ВЕЦ. От моята позиция виждах два прави силуета, които не ме забелязваха. Промъкнах се леееко зад едно дебело дърво. В този момент единият от пазачите се приведе към моята посока, явно забелязал/чул придвижването ми. Без бавене, няколко единични и момчето се маркира с вдигната ръка и се отдръпна от кулата. Иззад платнищата, опънати на три от страните на кулата, се чу автоматична стрелба и рояци топчета прелетяха на метри от мен. Кресльо от ниското до реката нямаше директна видимост към противника в кулата, но откри разсейващ огън към тях. В този момент в обстрела на кулата се включиха и американчето и приятелката му, които се придвижваха близко до пътя, северно от мен и Кресльо. Противникът стреляше по нас през процеп между колоните и платнището, което правеше елиминирането му с окопна стрелба невъзможно. Промъкнах се на 5-6 метра встрани, почти на ръба на източния склон до брега на езерото, и видях подаващо се АК. Не исках да рискувам със стрелба по оръжието и само преместих червената точка на бързомереца върху него, изчаквайки момчето да се подаде. След секунди той се показа и един-два изстрела след това се маркира. В този момент по станциите се чухме с Пепъра и той съобщи, че слизат от север през гората към нашата позиция. Кресльо извади пищов и бавно тръгна към кулата за проверка за останал противник. Нямаше такъв. В същия момент, заради неразличимите ленти в гората, Пепъра и Джей (май?) паднаха от приятелски огън. За броени минути се събрахме 20-на сини около ВЕЦ-а. Имаше вяла престрелка с противник от другата страна на езерото, който в един момент скъси дистанцията, прикрит зад някакви дъски. Докато се чудехме как да продължим пристигнаха още сини. След кратко коментиране на ситуацията аз и още 10-на момчета тръгнахме към нашата база, защото нямахме никаква връзка с тях и трябваше да проверим какъв им е статуса и, евентуално, да  заемам защитни позиции около нея. На път за там, на разклона срещнахме маркираните Волфи и двама "сини", които съобщиха тъжната новина, че противникова група е ударила нашата база и е взела флага ни. Без никакво бавене всички се събрахме в края на езерото около

Точка 5 с идеята за масирана атака през рекичката на юг към позициите на врага, от които се чуваше говор и стрелба. Е, това за мен беше най-яката и мащабна престрелка през този сезон (като изключим BW6)! Неспирно се чуваше глъч от тракане на гиърбоксове, свистене на топчета и викове на маркиращи се или указващи цели. Тук беше и първото ми поразяване за деня, от рикошет в близкото дърво. Медиците ни, обаче, работеха безотказно и връщаха ударените ни събратя обратно в битката (поздравления за Меноуара, новото попълнение в Орловци и сефте медик!). Атаката ни беше абсолютна импровизация, без никаква подготовка – директно наливане през реката в подстъпа на склона, по който беше противника. Тук вече загубих спомен колко поразени цели имах, но най-важното беше, че успяхме сравнително бързо да елиминираме голяма част от „зелените“. Гледката на 30-на маркирани противника, събрани на куп, не можеше да заличи пресния спомен (срам, да си го кажем честно :)) от обезчестяването на базата ни, но беше своего рода малък реванш. Няколкото останали живи, както се разбра в последствие, се изтеглиха сякаш на юг-югоизток и успяха да опазят флага ни. В този момент "мъртвилото" им се прероди и трябваше да се справяме с него. От скоростното катерене на склона преди това бях останал без сили и докато си поемах дъх на една слабо прикрита позиция, къде на майтап, къде на истина, едно вражеско топче с бавна парабола буквално кацна на джобовете с пълнителите на плейт кериъра ми. Извиках "Ударен!" и погледнах часовника: 1745. Само 15 минути до края на играта, които изтекоха докато се придвижа до базата. Тук вече пред очите ми почнаха да се въртят едни пържоли, едни бири…

Та така, въпреки, че по правилата на сценария фракцията ни загуби, за мен изживяването беше страхотно.
Още веднъж благодарности на Планинци и Купона за чудесната игра.
Браво, момчета!   :10x    :9:0   Чакаме още!
Активен

HEPOH

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 263
    • Профил
« Отговор #32 -: юни 30, 2014, 18:22:10 pm »

И аз от името на ОМОН Варна искам да изкажа благодарност на организаторите и на играчите за перфектната игра.В интерес на истината не бях изненадан от организацията,защото всички игри които са организирани от Планинци и Купона винаги са били идеални.
След даването на бойната задача да намерим горивата,разузнавателната ни група обходи зададения район,но без резултат.Отправихме се към КПП-то и 20-30м над кулата чувахме вражеската група,но не я виждахме а гласовете бяха на 15-20метра,бяха си скрили позицията много добре с платнища и камуфлажна мрежа.След кратка престрелка ни удариха медика и избиха голяма част от групата,но позицията бе превзета.След кратък престой в мъртвилото се прегрупирахме с останалите и бе взето единодушно решение за атака с целият наличен състав,грешката ни беше,че оставихме малко хора да пазят знамето ни...Стигнахме до кулата без проблем,тогава видяхме останалата част от УРА да стреля по другият бряг на езерото и да си разменят приятелски заплахи  ;D.Качих се на кулата за по добър съпорт и имаше ефект.Противникът използваше всички партизански тактики за да отблъсне атаката :D .Само не можах да разбера как се събрахте 3ма зад дървения палет когато се придвижвахте напред.Последната атака беше брутална...чухме по станцията,че базата ни е превзета и знамето свалено.Това ни озлоби допълнително,след поредица от бойни викове(ХУУУУУААААА) и псувни моралът беше толкова висок колкото и надморската височина на която се бихме.Виждах как всички газеха през рекичката и калта и на никой не му пукаше,че е мокър и лази в калта,бяха като едни малки китайски багерчета  ;D,напред и нагоре.Тук искам да благодаря на Борката(нашият медика) за спасяването на толкова много ранени другари,неможа да стреляш много,но спаси доста.Благодарско и на Виктор и Светльо за съпорта по време на играта...и в колата.Жалко,че не ни стигна малко да превземем базата на противника,бяхме толкова близо! :9:0
« Последна редакция: юни 30, 2014, 22:02:54 pm от HEPOH »
Активен
I hear voices in my head,but they speak RUSSIAN!

ОМОН

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 474
    • Профил
« Отговор #33 -: юни 30, 2014, 20:17:11 pm »

Отново благодарности към Купона и целия отбор "Планинци" за чудесната игра и зверски готиния терен.
Страхотна игра, почти никакви забележки предвид количеството на играчите.

Да, имам мъничко забележки, повечето от които не са свързани с организацията.

1. На подобен терен, зелено и синьо дори, цветовете просто се губят. Може би в случая идеално би било жълт и червен, тъй като са по-контрастни цветове. Трябва да се търсят светлите тонове. Вече е обсъдено, а и Купона още по време на играта разбрах, че е установил грешката.

2. Комуникацията, дам. Определено в нашата фракция имаше проблеми с връзката, сега, аз специално нямам право да говоря въобще по тази точка, при положение, че самият аз не носих и единственото извинение е, че тъй като играя доста рядко последно време, все още не съм се решил да влагам средства за радиостанции, които да не са на нивото на просто локи-токи. Това ще го променя в близкото бъдеще.

3. В началото имаше горе долу някаква структура на фракцията ни, но в последствие тя се разпадна поне от страна на "Чакалите", които отговаряха за защитата на базата. Към разузнавачите нямам забележки, две добре смазани машини, все пак говорим за звена от хора, които играят доста често заедно и се познават добре, нормално е действията им да са синхронизирани. Сред отбраняващата група имаше и нови момчета, да не забравяме и този фактор.

Така, ето и моят поглед над играта:

В 10 и 44 бяхме на терена. Още със слизането от малкият танк на лейтенант Анимал грабнах желязото и се наредих за замерване, с което и избегнах голямата опашка след това. Незнайно защо машинката отчете само 70м/с при положение, че по документите, с които дойде беше с начална скорост от 120/125 м/с, а и групираността и далекобойността ясно показа, че не е за 70м/с. Както и да е, гарантирам че пушката ми е била коректно в границата и дори да не е дала верен резултат, съм спазил правилата.
След не много дълго забавяне предвид количеството играчи, началник партизанинът ака Купона направи брифинг, стабилен инструктаж, в който покри почти всички неясноти по отношение на правила, бази, дистанции, медици и т.н.

В не знам колко си часа (по обяд) се отправихме към базите. Стигнахме и до щаба ни. Отне време да се реши някой за командир, очевидно повечето желаеха да вземат някаква задача, а не длъжност, интересен феномен - предвид българския манталитет, на повечето определено повече им се водеше битка отколкото да началстват. В крайна сметка организирахме 3 групи - 2 разузнавателни от по 6-7 души и една голяма група разделена на 3 по-малки, която охраняваше 2 подстъпа към базата и централна точно в базата, която зае кръгова отбрана и се окопа.

Играта започна. Аз бях от частта, която се зае с охраняването на базата. Окопахме се и близо час и половина си седях на мокрото Д, в чакане на "врага" чувайки далечни престрелки и стоновете на убитите. Ориентирах се по времето от G класата, която профучаваше между дърветата и от затъмнените прозорци се виждаха зъбите на ухилените до уши бойци.

Съклетясах...

По едно време някой даде команда да се съберат единиците, които охраняваха базата, да се смени караула от по-малко количество пазачи, а останалите да се разпределят по групи и да се придвижат към вражеските позиции. Тръгнах с група от по 2-3ма от ВАТ, Марийнс и Ред Цел. Пресякохме рекичката, тръгнахме по сечището нагоре и навлязохме в боровата гора над реката. Отдалеч забелязахме "чернилки", тоест отбор C4, които бродеха из района. Завърза се стрелба, но тъй като дистанцията беше голяма, а и включително препятствията от дървета, битката се проточи, тъй като звеното ни беше мъничко, а движението напред обречено на провал. Някои от нас прочистваха хора, които се движеха по реката, други пазеха центъра, а отляво се предприе обход. За жалост не разбрах дали бях отстрелян или просто случаен рикушет ме докосна, но за да бъдем коректни - извиках убит и се запътих към мъртвилото. Изчаках още няколко наши момчета.
На връщане към базата и съответно нейното мъртвило със Злоби попаднахме на едно желязо, което за нещастие Злоби успя да се рани на него. Влязохме в базата, количеството от охранители беше... доста малко, очевидно на никой не му се занимаваше със скучната задача да охранява и нормално, когато сърцето ти иска да води битка.
Съживихме се и ми предложиха да се присъединя отново към отряд, който да прочисти района, съгласих се.
Реално базата наистина остана с малка охрана от броящи се на пръстите на едната ръка играчи, това бяха и мои съотборници. За което се извинявам, че не останах с тях да охранявам, но не мога да не отбележа, че първата и единствена атака към нашата главна база се извърши минути преди края на цялата игра и то от общо 5 души, сред които и върлият комунист и партизанин Анимал, опасен главорез известен на републиканската армия.
Обратно с ретроспекция се връщам на частта с втората ни акция, отново с наш' Злоби. Този път поехме надясно право при КПП-то, за да подсигурим нашите, но когато достигнахме до позицията, реално 80% от единиците ни бяха там. Чухме изстрели отляво (посока нашата база), при което една група се зае с връщане към базата, за неутрализиране на заплахата, но не знам какво е станало по-натататък. Ние се изнесохме към водната кула, тъй като не можехме да пресечем рекичката заради мощния напор от страна на тия гадни партизани. Придвижихме се при водната кула, завърза се масирана престрелка, газехме в блатата, падахме, ставахме и пак продължавахме. Ранени, медици, влачещи ранените... въобще една динамична схватка водена сърцато и всеотдайно. В един момент се решихме да пресечем реката. ВСИЧКИ ВИКАХА УРААА, НАПРЕД, ЗА РОДИНУ... и наистина, на такъв напор трудно можеше да се опазиш. Зелените започнаха да падат един след друг, всичко беше в оранжево. Нашите поемаха много жертви, но медиците лекуваха непрекъснато. Отляво Фишъра и не си спомням още кой (май Волфа) сееха "смърт", а аз се опитвах да им осигуря поддържащ огън докато презареждат. Нашите момчета отдясно пък се опитваха да драпат нагоре по склона. В този момент изстрел ме удари точно в десетката, което ме "повали". Медикът manowar дойде и успя да ме стабилизира, след което продължих да помагам на нашите, които решиха да се движат в дерето покрай реката. Буквално се изсулих долу, кален, мокър, гаден...  ;D нооо в крайна сметка установихме, че не можем от там и тръгнахме на обратно. Тръгнах с останалите по склона, където междувременно може би 90% от зелените стояха с оранжеви маркери и си говориха. Започнахме прочистване на гората над базата им. Един по един, линията ни избиваше остатъчните зеленковци, които водиха перфектно партизанската си война.
По едно време се чу гласът на Купона, който насочи всички "умрели" да се прибират към базата си за прераждане и неприятната новина, че нашето знаме е било превзето. "Озлобихме се" и започнахме масиран обстрел на базата им от височина, другите натискаха отдолу, получи се зверска патаклама, чух за некоректност от страна на 2-3ма зелени, но като цяло беше такава касапница, че не обърнах внимание. По едно време бях прострелян в крака, медикът беше до мен, но тъй като вече бях лекуван веднъж - трябваше да се върна. Благодаря отново на медика, че ми напомни, че вече съм лекуван веднъж и не предприе ново лечение, така е коректно и правилно, явно от адреналина съм забравил, че преди около 20 минути съм бил лекуван и то от сериозна рана. Тръгнах да се връщам, мъртвилото ни беше чааак в сейф зоната. По пътя се събрахме дружинка трупове насочваща се към мъртвилото. Мислейки се, че играта е в края си, започнах да се разопаковам, бях капнал от катерене и драпане в калотията и блатата.

Играта приключи.

Всички се връщаха с усмивки - сини, зелени... няма значение от фракцията, те всички бяха победители.
Започнаха да се преформят един по един. Едни се миеха, други разпъваха палатки, трети хапваха прегладнели от продължителната битка. За около час отидох с няколко съотборници да си оправим настаняването в хижата, а като се върнахме вече се бяха започнали наздравиците и кладенето на огньове за скара.

Интересен факт да отбележа: Планинци не правиха барбекю! Аз да ги изкажа...

Както и да е, всички бяха видимо доволни и изтощени. Почнаха да се настаняват по масите и минаха на футбол. Аз се сдобих със зверски заглушител PBS-1 благодарение на Tингол, сега ще го нагаждам за моето чудо, че се оказа с различна резба. След това кой вътре, кой отвън се обсъждаше играта, в интерес на истината - почти нямаше оплаквания, не чух и лоша дума за никого. Въобще, прекрасно... без сърдити, без ядосани, всички бяха щастливи.

Към 1 и нещо се отправихме към нашия хотел. Заспах като бебе.
На сутринта се върнахме до хижата, качих се обратно в колата на Десо Анимала, с който отново поехме по тайния път на обратно. Бяхме изненадани, когато на слизане имахме интересно препятствие. Солидна бариера на горското, която беше препречила пътя ни. Отне ни около 45 минути докато се свържим и изчакаме ключаря да дойде със симсонгчето си и да ни отключи. След това премеждие се запътихме към дома и живо по здраво се прибрахме благополучно. Благодаря на Анимала за транспорта, длъжник съм му.

Благодаря и на всички участващи в играта, беше уникално. Благодаря и на планинците, чакаме реванш.
« Последна редакция: юни 30, 2014, 20:25:10 pm от Храбрия »
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил
« Отговор #34 -: юни 30, 2014, 22:12:41 pm »

Само мога да потвърдя казаното до момента:

- най-добре стикованата група на "УРА" бяха "Хиените" и "Орловци", липсваше командване на цялата фракция, което им попречи донякъде да вземат база "Езерото"
- след атаката на по-горе посочените герои  8) в мъртвилото на "Опълчението" имаше 28 човека, лично ги броих три пъти ;D ;D
- след въпросната атака в база "Езерото" бяха останали точно 4 човека, не знайно защо никой от "УРА" не продължи атаката....... ::)в 17:30 беше време за прераждане и наредих на цялото мъртвило да се отправят маркирани към базата без да откриват стрелба в гръб на "УРА", установихме едва след като влезнахме в базата, че е още наша  :10:4 и наредих сваляне на оранжевите жилетки и поемане отбраната на двете знамена (както се разбра то вече беше при нас) :9:0
- Fisher, втория човек с АК-то под "ВЕЦ-а", който извади бях аз, полудях от взиране в гората, но и така не разбрах от къде се стреля.......изстрелите ти бяха много прецизни, вероятно 3-4 бяха, но поне два попаднаха в мен, изкефих се чак....... ;D ;D
- групата от трима човека зад палета, от който се стреляше към "сините" във "ВЕЦ"-а, бяхме аз, Hrabri и още едно момче, не го познавам лично........благодаря му, че ни се върза на акъла............ :9:0

Благодаря на всички за изказаните мнения и препоръки! :10:10 Щастлив съм, че имах удоволствието да играя с Вас! :)

По повод на желанието Ви за друга игра на тази терен съобщавам, че на 27.09.2014 г. на същия този терен съвместно със собствениците на хижа "Партизанска песен" ще организираме есенна игра, като до две седмици ще има отделна тема с подробностите. Нейния формат обаче ще бъде малко по-различен от обичайния  8), а "реванша" с името "Операция "Езерото-2"" ще бъде осъществен следващата 2015 г. година. :)

Поздрави :)

Илиян Илиев - Kupona

Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

ANGEL PETROFF

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
    • Профил
« Отговор #35 -: юни 30, 2014, 23:20:30 pm »

Уникален терен с уникални хора. Аз бях от Планинци.Тъй като аз бях едиствения преставител на Пловдив трябваше да си избера отбор и да изпълнявам безпрекословно команди. Но след като видях че врага ни синия отбор е по-хитър ведна стратегически се изнесох от централната линия на фронта която беше построена  от Анимал Илиян и Аватара .Погледнете отново картата и ще коментирам всичко станало на север от ВЕц и ГСМ-а. Имаше път който беше успореден на основния път КПП-ВЕЦ-ГСМ там на този път беше устроена  засада. Появиха се пет човека и в продължение на 15-25 минути въобще не искаха да влязат  в контакт с нас.Тогава ми светна зелената лампа че това са мюрета и че ни чака дълбоко в тила атака. Веднага се изнесох на запад започнах да патрулирам по този път зада привлеча вниманието на врага върху себе си. Докато пристигнах северно от ГСМ там засадата беше направена от 2 човека.На Лазер хората държаха ГСМ и подстъпите към него. И започна битката колегата уби 4 вражески войници аз също убих токова. Реда на убиствата не го помня но в един момент вървят 2ма  в ляво от мен и единия си свири като чубанин сякаш плаши мечките в гората.Пак ми светна зелената лампа че има нещо гнило в Дания и незнам защо този войник минавайки покрай мен на 8-10м не го убих и го пропуснах да замине зад огневата линия. В един момент туристи минават по еко пътека но врага пази пълно мълчание не сме да се обади че идват цивилни на терена ще ги избием после като отминат.В следващия момент ревящи мотори се задават от запад тогава станах прав много много бавно и зачаках да видя от къде ще се раздвижи врага в момента който моторите отминаваха един вражески войник стана да види какво става зад гърба му голяма грешка. 3 секунди по късно беше убит.А преди това това още 3 ма Ние вече имахме 8 убити вражески  войници и силно се претеснявах че ще се появят снайперисти и че ще ни пометат.Не разбах дали имаше снайпер но ни пометоха редовни части. 3ма  Човека успяхме да изпълним нашата задача да спрем настъплението и да спрем кранчето за горивото на врага.После получихме комада че се изпълнили нашата мисия и да се изнасяма от ГСМ и оп засада пътя за остъпление ни беше отрязан ние знаехме че врага е там но тази игра обича смелите трябваше да се атакува. След мъртвилото с още един мой тръгнахме да спасим едиствения останал наш играч в ГСМ.
  Fisher:
"Ходейки в колона (редицата вече ни омръзна) Найденов сподели в ефира,че имаме опашка от 2-ма души и каза,че с Пепъра ще им направят засада. Найденов и Пепър си намериха места а аз Брокера и Мановар минахме малко по-надолу от тях и ние зачакахме. Засадата така и се състоя ,защото явно 2мата дето са ни следвали са се отказали да продължат по-навътре."

Явно аз съм бил но моята задача беше да помогним на нашия да се изтегли защото беше изостанал сам самотен и "уплашен"в гората и си изпълнихме задачата прибрахме го в базата без жертви.
И от там насетне настана пълен КУПОН Смърт убиства смърт убиства кал вода блато приятелски огън вода до колене река е минах 4-5 пъти кътерене към  Хамбургер Хил 3 пъти пързаляне драпане търкаляне надоло каската се търколи после пълзене и драпане да се върнеш отново на скрита позиция зад падналите дървета автомата се напълни с гнар стрелба убиства  смърт и край на играта.
Аз изпитах по- силен оргазъм и от свинята в кочината. Ето снимки Дами и Господа.
Който иска да му ги прата лично скайпа ми и angeho
http://angeho.snimka.bg/hobby/uzana-28-06-2014.825549
Активен

ANGEL PETROFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #36 -: юни 30, 2014, 23:50:44 pm »

http://angeho.snimka.bg/hobby/uzana-28-06-2014.825549

p.s

Видяхме доста фотоапарати,камери,таблети,телефони,калкулатори и прочие...давайте мАтриала насам.
[/quote]
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #37 -: юли 01, 2014, 00:03:07 am »

Това с комуникацията ми беше голям кошмар. Някои бяха на 6-ти канал, 7-ми беше за главното командване, а ние бяхме на 7.11. Хората на място отказаха да си сменят каналите: едни да не цапали ефира, други били с програмирани станции, а трети май не знаеха как се борави с радиостанцията. Моята се наложи да я сложа на командната честота и когато исках да кажа нещо на някого от Орловци или Хиените се налагаше да ползвам свързочник: "Фишер, питай Пепър до къде го докараха...", "Волфи, Хоръра в коя горичка е?"... С Омон нямах никаква връзка. Само с ВАТ се работеше добре, но пък те забиха в голям обход, срещнаха окопан противник и не успяха да ни ударят едно рамо за превземането на ВЕЦ-а.
« Последна редакция: юли 01, 2014, 11:02:57 am от Kreslyo »
Активен
Screamer

ANGEL PETROFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #38 -: юли 01, 2014, 00:29:07 am »

Това с комуникацията ми беше голям кошмар. Някои бяха на 6-ти канал, 7-ми беше за главното командване, а ние бяхме на 7.11. Хората на място отказаха да си сменят каналите: едни да не цапали ефира, други били с програмирани станции, а трети май не знаеха как се борави с радиостанцията. Моята се наложи да я сложа на командната честота и когато исках да кажа нещо на някого от Орловци или Хиените се налагаше да ползвам свързочник: "Фишер, питай Пепър до къде го докараха...", "Волфи, Хоръра в коя горичка е?"... Доста дразнещо.
 Боже ами ти мен питаш ли ме едиствено знаех Анимала с Илиан на коя честота са. А аз се биех със Лазер и докато не ме убиха да отида в мъртвилото и после да отида да му взема честотата пращах съобщения чрез трети човек какво става на север от ГСМ към Лазар.Свързочника го пратих да убие двама които пропуснах и аз не знам защо и те взеха че ми го убиха и стана пълна анархия. Чувам какви ги вършат илиян и анимал и съм сигурен че от централната линия нама да дойде никой но незнам какво става с дружината на Лазар и по едно време в гръб ми цъфва войник със синя лента. Пет пъти натисках спусака да го убия и най накрая се отказах -6 чуство а той бил бай ти Митко наш а лентата е виждам синя.
След като ни избиха и се разпиляхме в ефир почти никакви комуникации.Всичко е до 2 час от там на сетне анархия.
Поне е за мен така защото съм зелен и неопитен.... и играя самостоятелно. Докато не дойдем един ден с наш отбор тогава ще е различно.Ние си знаем на командира му трябват 3 радиостанции за да знае къде какво става от там на сетне всичко тече по законите на Мърфи. FUBAR
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
« Отговор #39 -: юли 01, 2014, 04:42:30 am »

Това с комуникацията ми беше голям кошмар. Някои бяха на 6-ти канал, 7-ми беше за главното командване, а ние бяхме на 7.11.

Нещо се обърквам, какво наричаш 7-ми канал ако не 7.11?
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #40 -: юли 01, 2014, 08:10:07 am »

Чисто седем, без подканал.
Активен
Screamer

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
« Отговор #41 -: юли 01, 2014, 12:34:48 pm »

Дам, добре че не е имало хора със Зонтон сред вас. :)
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 816
    • Профил
« Отговор #42 -: юли 01, 2014, 12:43:32 pm »

Дам, добре че не е имало хора със Зонтон сред вас. :)

що? точно пък Зохтона му изключваш подканалите за секунди.
Активен
Шумков, Цветан Шумков.             It is good to be the King!                   Кеф цена няма!

Можно вечно смотреть на то, как горти огонь, как течет вода и как тебя пилит твоя жена!

bg_punisher

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 137
    • Профил
« Отговор #43 -: юли 02, 2014, 09:16:50 am »

Дайте малко видео! Нямаше ли Го-про-та? Нещо гън кам. или пов? Гледа ми се моуви от играта. :9:0
Активен

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
    • Профил
« Отговор #44 -: юли 03, 2014, 12:56:41 pm »

...
- след въпросната атака в база "Езерото" бяха останали точно 4 човека, не знайно защо никой от "УРА" не продължи атаката... :) в 17:30 беше време за прераждане и наредих на цялото мъртвило да се отправят маркирани към базата без да откриват стрелба в гръб на "УРА", установихме едва след като влезнахме в базата, че е още наша  :10:4 ...

Е това като го разбрах вечерта щях да си изям шапката от яд  >:(... левашка грешка от наша страна, все пак минахме покрай мъртвилото ви и е логично базата ви да е наблизо :)

...
По повод на желанието Ви за друга игра на тази терен съобщавам, че на 27.09.2014 г. на същия този терен съвместно със собствениците на хижа "Партизанска песен" ще организираме есенна игра, като до две седмици ще има отделна тема с подробностите...

Само една молба - ако може да не слагате база до това място, сградата в което на картата прилича на щръкнала п*шка... шегаджии  ;D
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил
« Отговор #45 -: юли 03, 2014, 14:28:20 pm »

Що...........нали на всички международни игри оставяме българска "следа" с надписа Х*Й.........:-) :-) :-)
Формата на сградата е дело на неизвестен (поне за нас) архитект през 1987-88 г., а идеята за база си е наша..............:-) :-)
И за съжаление едната от базите през Септември отново ще е там, но ще бъде укрепена и използвана с друго предназначение. ;) 8)

Поздрави :)

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

maddrum

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #46 -: юли 03, 2014, 21:41:48 pm »

Здрасти :) Чак сега виждам тази тема и викам, че е редно да споделя и моите впечатления!
Първо за мен лично, тази игра беше една от първите такива на национално ниво, с различни хора, принципи и идеали.
И честно да си призная се забавлявах истински през цялото време и не знам кога изтекоха всичките тези игрални часове :)
Тук искам да поздравя организаторите за подбора на терена. Той беше уникално подбран, имаше каквото ти душа иска иска - дерета, рекички, сечище та даже и пащърнак на височината на ръста ВОЛФ-а(мерено е на терен това).
Лично аз се забавлявах много на джипката, на която успях да се возя на няколко пъти(която наистина беше най-забавно беше в "кучкарника"). Верно като се зариби и шефчето на джипката се чудеше през кое дере/дупка/храст да мине :)

Като минуси мога да посоча само няколкото единични случай на хора, които не искаха да се маркират ясно и високо викайки "Ударен" или нещо такова.

Общо взето беше една интересна игра и се радвам искрено, че бях част от нея!

Активен