Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: The Vipers' Nest - 13-14.09.2014  (Прочетена 10791 пъти)

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487
    • Профил
Re: The Vipers' Nest - 13-14.09.2014
« Отговор #50 -: септември 14, 2014, 22:30:29 pm »

То вярно,че съм военен, а и днес сдадох наряд, но колко ли пък акъл се иска да копирам паролата от поста в полето за паролата. Но пак - нъцки. Не отваря. Пак на същия екран ме връща - да въвеждам парола. Предложения?...
Активен

Krriss

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #51 -: септември 14, 2014, 23:08:34 pm »

То вярно,че съм военен, а и днес сдадох наряд, но колко ли пък акъл се иска да копирам паролата от поста в полето за паролата. Но пак - нъцки. Не отваря. Пак на същия екран ме връща - да въвеждам парола. Предложения?...
Бъди настоятелен. И аз имах същия проблем, в кайна сметка сайта се предаде  :D
Активен

The Black Tiger

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 581
    • Профил
« Отговор #52 -: септември 15, 2014, 08:59:29 am »

опитай да не я копираш, а да я набереш понякога хваща празен интервал при копиране
Активен
Николай - гр. Пловдив
Оръжие: KLS-RK02 / JG AUG A2 / Well MB05A - MB05UPV / SOCOM Gear 1911 MEU
Радиостанция: PMR - Brondi FX Dynamic
Радиостанция: PMR - Baofeng UV-5R
Камуфлаж: BW flecktarn - гащеризон

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
« Отговор #53 -: септември 15, 2014, 10:54:54 am »

Супер игра беше! Ако съм забравил да благодаря лично на някого от организаторите, го правя тук....благодаря! :)

Организацията, теренът, играчите, международното участие, вечеринката преди самата игра - супер! Абе, продължавайте в същия дух!
 Нещо, което отличава тази от предишни игри - командването на фракцията. Екипите не бяха пешки, които не мърдат и сантиметър, без командването да им каже в каква посока. Доста място за импровизация. Също нещо, което отличаваше тази игра - мотивацията на играчите беше по-висока. Прост пример - на нощтно-сутрешната мисия излязоха 20-25 души, останалите на патрул (доколкото си спомням; вече ми беше умряла станцията). На предишната Директива - 2 души. Имаше и на тази игра периоди на седене на едно място без смисъл, но много по-малко. Строгият северно-английски тон на другаря Брани може би е една от причините, хах.
 На тези малки/неделни игри, на които съм бил на този терен, нещо не се получаваше. За голяма игра обаче си беше супер - разнообразен релеф, хълмчета, открити поляни, трънаци, гори. Дъждът, осигурен от организаторите, също беше готин.
Организацията вътре в ДНР - несравнимо с Директивата. На първата комунистическа игра - ДНР бяха бая хора, но огромен брой не дойдоха, голяма част пък си тръгнаха по време на самата игра. Отделно - нямаше ядро, около което да се изгради фракцията. Това нямаше да е такъв проблем ако тогава беше възприета партизанската идея за малки екипи, които да удрят и бягат. Но тогава по-скоро беше като "конвенционална" фракция. Сега ДНР беше съставено от "готови" екипи - Хиени, Орловци, гърците и сърбите, а безотборните бяхме шепа хора. Това позволяваше доста гъвкавост в координацията.
 Наблюдения над чуждите играчи - доста силна мотивация. Не знам дали защото са в чужда държава или защото са "отсяти", но бяха стабиляги. Сърбите - добре подготвени и координирани. На моменти правеха странни неща и писукащи станции, но като цяло доста ефективни. Рейднаха базата, обикаляха целия терен, позволиха ни да изградим антената, абе - супер. Не ги чух да се оплакват и не ги видях да седят и да бездействат.
 Извън-игровата организация - химически тоалетни, застраховки, ПСС, показаха едно ниво на професионализъм, което трябва да се ползва за пример при следващи игри. Браво на ТВУ. Впрочем, така и не ми обясни Замбо какво е ТВУ по дяволите!? :)

П.С. Извинявам се за тъпотията си, сиреч минаване пред хронографа, докато хората замерват. Следващия път обещавам сутрин да пия кола или редбул, а не да ходя като заспал олигофрен, ядящ бисквити. :)
« Последна редакция: септември 15, 2014, 11:13:28 am от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #54 -: септември 15, 2014, 16:15:56 pm »

Да, Да и отново Да...

Играта се получи много добре. Още със стъпването ми на терена ми направи силно впечатление стриктната организираност на организаторите. Тента с хронограф, масичка на която спокойно да си напишеш имената във формуляра, спокойни хора отговарящи по сто пъти на еди и същи въпроси без да се изнервят и т.н. - да тези малки детайли колкото са малки толкова са и важни

Присъствие на ПСС на терена с екипировка и високо проходим джип, на който лично се возих, е слава богу не като пациент  ;D
Химически WC, добра идея, която трябва да се донадгради. В смисъл 2-2-1. По две около базите и една в сейф зоната или по една.

Много добре подготвени гейм-мастери с добра стиковка между тях. Добра е идеята за раздробяване на нещата и отговорностите по време на самата игра, а не един човек да отговаря за всичко и да не смогва.

Играта:
  ДНР стартира от поделението, разпънахме бивака и си направихме спално. Последва изструктаж и раздаване на задачите. Очакванята ми се сбъднаха играта да започне с разузнавателни и др. подобни мисии, а не с брутален огневи контакт от самото начало.

Хиените поехме охрана на западната част на поделението от където наблюдавахме придвижването на вражеските части. Благодарение на биноклите на Цветков и Пепър лесно преброявахме кой и колко се подготвят да ни нападнат или кой от Каските с руло тоалетна хартия под мишница върви към сейф зоната  ;D

И хоп ново 20 каските си имаха транспорт, джип с картечница. Това определено ни смути и леко наведе везните към противника. След справка с гейм-мастерите се изяснихме как се спира джипката. Минно поле на пътя или изстрел с гранатомет по предното стъкло на возилото. Обаче смелчаците от Орловци направо смаяха всички когато отвлекоха джипа, останахме опулени когато вместо каски видяхме Х-са на покрива с автомат, а Ивчо, Ребела и няква ценна пратка дето гепиха от US хеликоптер, да се возят вътре. Пичовете избили който бил в джипа опрели пистолет на шофера и газ към ДНР-базата, ей на това му се вика Акт на Храброст  ;D  ;D  ;D

После спретнахме една засадка на пътя и хоп каските дойдоха. Да ама много плахо пристъпваха две крачки на пред две, три на зад, но нищо ядоха бой, а който му се размина бегом към гората.

В чест на победата ни дадоха задача да подпомогнем групата на Барни дето разпъна страховита антена.

То добре но антената бе издигната на мачо-пичо-у-краставичака. Преминахме през трудно проходим терен от стръмно дере с храсти и много камъни по земята. Така със сетни сили направихме връзка с предните постове на сърбите / ой Сърбите, как здраво се сражават, ой ой / и зачакахме. По едно време заприиждаха каски и то без брой. Хиената млатеше с ПКМ-а брутално но по скоро без да ни вижда. И така бой брутален бой от който останахме малко живи но опазихме антената от посегателство. Стана тъмно, непрогледно тъмно, започна да духа силно, а небето се осветяваше от грамотевиците на прииждащата буря - прибирането ни в базата изглеждаше мисия почти невъзможна, но с помоща на GPS, фенери и Муерте да чупи клони се прибрахме без драми.

Сега тук ще отворя една скоба не с лошо чувство или с упрек, а както Гаргата ме помоли с градивна критика. Имаше хора с тъмни плаки на очилата, хора без фенери!!!!, за GPS-и не съм сигурен, но в точката на конфликт тябваше на има гейм-мастер най-малкото да придружи хората до пътя или да постави няколко лайт стика. Мястото за достигане до антената бе трудно, а в тъмнината още по трудно. Не ме разбирайте погрешно, лично аз и Сталкера чакахме да се стъмни за да се приберем а да не отстреля евентуално подкрепление на каските. Имахме както нужната екипировка така и желание и възможност да го направим. Но на играта имаше както казах по горе хора със съвсем друга представа и нагласа.

После заваля, ама юнашката...

Нощна мисия, бой около базите

На разсъмване, мъгла - уникална атмосфера чуват се изстрели и викове за подкрепление. По едно време гледам Чичо Скрудж тича с две баки помислих, че носи чай за закуска - което между другото е идея
После си помислих, че ще ни кара да варосваме бордюрите - казаха че тази задача ще я оставят за тези дето не дойдоха на играта.  ;D

Хиените на Блокпоста

Дойдоха каски и ядоха бой имаше за всички, но някой искаха допълнително. После от изток пак каски и те ядоха бой, някой бягаха панически ама ги настигнахме. Тъкмо си разправяхме истории как сме ги шамарили и дойдоха сърбите които осквернили НАТО базата избили им командването и им взели картите, масата, три стола, 5 МРЕ-та и на Алеко ключовете от вкъщи   :10x

Това доведе до масирана атака над ДНР-базата но ние се биехме за родината си и не им дадохме нито сантиметър. И те така...

Пием вода след победата.

Снимка за спомен

Като заключение бих добавил: Играта се получи благодарение положения труд от страна на организаторите. Също така след Директивата стана ясно, че не е добре едната фракция да бъде обезкръвена. Определено нивото на българския еърсофт се повишава с всеки изминал ден, много добър US стайлинг и все повече хора с Руски униформи. Това донесе много силно усещане лично на мен.

Браво.
« Последна редакция: септември 15, 2014, 19:02:25 pm от =GHOST= »
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #55 -: септември 15, 2014, 16:28:35 pm »

Цитат
Сега тук ще отворя една скоба не с лошо чувство или с упрек, а както Гаргата ме помоли с градивна критика. Имаше хора с тъмни плаки на очилата, хора без фенери!!!!, за GPS-и не съм сигурен, но в точката на конфликт тябваше на има гейм-мастер най-малкото да придружи хората до пътя или да постави няколко лайт стила. Мястото за достигане до антената бе трудно, а в тъмнината още по трудно. Не ме разбирайте погрешно, лично аз и Сталкера чакахме да се стъмни за да се приберем а да не отстреля евентуално подкрепление на каските. Имахме както нужната екипировка така и желание и възможност да го направим. Но на играта имаше както казах по горе хора със съвсем друга представа и нагласа.
Нищичко общо нямам с организаторите, нито си приписвам правото да говоря от тяхно име. Но от моята гледна точка на играч/участник - няма да ми хареса някой си ГМ да трябва да ме съпровожда за ръчичка като стане тъмно. Карта на терена беше качена в нета преди игра, отделно ни раздадоха такива. Компас всеки има. И трудно ще има в 2014 година група от 25 души, от които нито един няма смартфон с GPS. А за тъмните плаки - насила не можеш да накараш някого да сложи обикновени цъки, нито да носи фенер (...още повече за нощтна игра!).
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #56 -: септември 15, 2014, 16:39:49 pm »

Барни, благодаря ти, че цитира това, което ми е в главата относно забележката на =GHOST=.

Смятам, че той обаче отправи критика да се натъртва повече на подготвката на хората преди игра, за да се избягват подобни неща.
От друга страна, няма как организатора да е детегледачка - всеки си преценява екипировката. Имаше човек, който дойде без храна и вода, освен че беше без подслон. А на сайта на играта пише разни работи....

Благодаря за коментарите до тук и очакваме с нетърпение още такива!!

Г.
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #57 -: септември 15, 2014, 17:10:25 pm »

Гаргата ме е разбрал правилно. На времето с Гого го бяхме говорили за мин. изисквания за личен инвентар за 24+ игри.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #58 -: септември 15, 2014, 17:43:42 pm »

Гаргата ме е разбрал правилно. На времето с Гого го бяхме говорили за мин. изисквания за личен инвентар за 24+ игри.
Добра идея - може да се напише като тема и да се бодне на видно място.
Активен

Ostf.Tzwetkow

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • Профил
« Отговор #59 -: септември 15, 2014, 18:42:02 pm »

Барни, благодаря ти, че цитира това, което ми е в главата относно забележката на =GHOST=.

Смятам, че той обаче отправи критика да се натъртва повече на подготвката на хората преди игра, за да се избягват подобни неща.
От друга страна, няма как организатора да е детегледачка - всеки си преценява екипировката. Имаше човек, който дойде без храна и вода, освен че беше без подслон. А на сайта на играта пише разни работи....

Благодаря за коментарите до тук и очакваме с нетърпение още такива!!

Г.
Действително теренът беше относително труден, а на моменти(особено по тъмно) и опасен. Честно казано не си представям как НАТО са заемали точката на станцията през ранното утро (по тъмно) в неделя. Нашият преход в боровата гора край пътя по същото време беше несравнимо по-лек.
Обаче, при такива събития трябва да има баланс между отговорността на организатор и участник.Организаторът не може (или поне би било тъпо, ако се опита да го направи) да изисква всеки участник като на митница да си покаже, че носи необходимото оборудване. В крайна сметка, всеки си носи сам отговорността за личната безопастност. Организаторите са осигурили присъствието на ПСС (голям плюс), а от там нататък, си преценяваш сам. Ако не e си сигурен, може да откаже да излезе на мисия, да се маркира и използва фенер, да потърси помощ по радиото (може да е добра идея въвеждането на честота за спешни случаи).
Участниците са пълнолетни и си носят отговорността. До колкото си спомням, всички подписахме декларации в началото.
А ако някой изпадне в неприятна (без да е опасна) ситуация, понеже няма храна, или му е неудобно, мокро, студено, мръсно, пълно с хъркащи хора и т.н. - колите са само на 20 минути път.
Активен
Die juengen Soldaten, die ihrem ersten Einsatz entgegensehen, sollen wissen, das unser Bataillon nur ein Vorwaerts kennt, niemals ein Zurueck. Unser Bataillon kennt nur Kampf, Sieg oder Tod.
https://www.youtube.com/watch?v=EG8txn80Ga8

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #60 -: септември 15, 2014, 19:48:12 pm »

Организаторът не може (или поне би било тъпо, ако се опита да го направи) да изисква всеки участник като на митница да си покаже, че носи необходимото оборудване. В крайна сметка, всеки си носи сам отговорността за личната безопастност.
Това е нещо, което се случва преди старта на ВСЕКИ ултрамаратон по света. И никой няма проблем с това, нито се счита за ненормално или инвазивно. И хора биват редовно спирани от състезания при проверки по пунктовете, понеже се имат за голямата работа и не носят със себе си нужната екипировка, застрашавайки по този начин не само себе си.
А личната безопасност, в случая, се пренася върху безопасността на всички останали. Инцидент с един играч ще повлияе всички.
Така че, предвид вече явната несъобразителност на някои играчи, съм склонен да се съглася с въвеждането на задължителна минимална екипировка и проверяването и на check-in-a
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Ostf.Tzwetkow

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • Профил
« Отговор #61 -: септември 15, 2014, 20:31:09 pm »

Организаторът не може (или поне би било тъпо, ако се опита да го направи) да изисква всеки участник като на митница да си покаже, че носи необходимото оборудване. В крайна сметка, всеки си носи сам отговорността за личната безопастност.
Това е нещо, което се случва преди старта на ВСЕКИ ултрамаратон по света. И никой няма проблем с това, нито се счита за ненормално или инвазивно. И хора биват редовно спирани от състезания при проверки по пунктовете, понеже се имат за голямата работа и не носят със себе си нужната екипировка, застрашавайки по този начин не само себе си.
А личната безопасност, в случая, се пренася върху безопасността на всички останали. Инцидент с един играч ще повлияе всички.
Така че, предвид вече явната несъобразителност на някои играчи, съм склонен да се съглася с въвеждането на задължителна минимална екипировка и проверяването и на check-in-a
Не ми се струва състоятелно сравняването на еърсофт събитие (дори относително голямо по българските мащаби) с ултрамаратон. Все едно да сравянаваме еърсофт с война. Изискванията към участниците естествено са по-ниски.
Инциденти, доколкото знам, има всеки път. Ако не са действително много сериозни, не застрашават провеждането на играта. Ако настъпят действително извънредни обстоятелства, при които оказването на помощ от други играчи може да ги постави в опасност, влиза в сила застраховката и присъствието на ПСС.
Извинявам се, че влизам в глупава дискусия, която разводнява темата. За последно е :sorry

Активен
Die juengen Soldaten, die ihrem ersten Einsatz entgegensehen, sollen wissen, das unser Bataillon nur ein Vorwaerts kennt, niemals ein Zurueck. Unser Bataillon kennt nur Kampf, Sieg oder Tod.
https://www.youtube.com/watch?v=EG8txn80Ga8

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #62 -: септември 15, 2014, 20:47:24 pm »

Явно еърсофтърите сме единствения специален вид участник в масово мероприятие, който се чувства твърде важен, че да спазва изискванията и графиците. ;)

Но темата за задължителната екипировка заслужава допълнително обсъждане.
Макар изискванията при нас да са по-ниски, и в двата случая хората получават хипотермия при проливен дъжд и контузии от невнимание по абсолютно еднакъв начин.
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #63 -: септември 15, 2014, 21:25:04 pm »

Ехо колко много хора снимаха, а снимки няма  >:(
Активен

maddrum

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #64 -: септември 15, 2014, 21:51:37 pm »

Една страхотна игра наистина!
Някой зъл език може да каже тук, че съм новак в този спорт и нямам много база за сравнение. Но колкото и да съм нов, нямам как да не усетя страхотната атмосфера, която цареше през всичките игрални часове. Няма как да мога да го сравня с каквато и да е игра на която съм бил досега.
Аз бях партизанин, донаден към отлично смазана военна машина наречена "Орловци", или както беше игровото ни наеменование - Браво 1. Тук искам да отворя малка скоба и да благодаря на пичовете от моя отбор, които ме приеха да воювам рамо до рамо с тях и ме съветваха и наставляваха за това как да играя по-добре и по-ефективно.
За самата игра тръгнахме по тъмни доби и пристигнахме рано-рано за замерването на оръжията. Още тогава ми напрви приятно впечатление как организаторите се бяха подготвили - шатри, маси дори и импровизиран магазин за топчета и инвентар от първа необходимост.
Присъпихме към брифинга и след това се запътихме към базите. Тук имам една малка забележка, обаче. Все ми се щеше организаторите да бяха малко по-подробно разказали сюжета на самата игра на началния брифинг. На мен това много ми помага да се вживея повече в игровата си "роля". Честно казано, аз лично разбрах кое за какво е било, след като свърши играта.
И така малко по-малко дойде време за игра. Тук искрено се кефя за мисиите, които ни бяха подготвили.
Една от първите ни задачи беше да вземем един ВИП от сейф зоната и да го заведем по живо по здраво в базата ни. Обаче лошите, капиталистически натовци(а.к.а. Каските) явно са разполагали с много мръсни капиталистически пари и това им е позволило да имат джипове с монтирани на тях картечници :) Точно един такъв се опита да ни разпердушини по пътя ни навъщане, обаче ние не поддадохме! Свалихме джипа от засада в храстите около пътя и ликувайки се прибрахме в базата с ВИП-а и без нито един ранен партизанин! Хвала!
Следващата ни мисия беше за заведем нашия ВИП, които да вземе муниции от негов приятел и поддръжник на нашата кауза. По пътя, обаче, забелязахме група лоши как пъплят към нашата база. Трябваше да се разделим на две - едни от нас отидоха с нашия другар за мунициите, а останалите настъпихме към врага. Тук с помощта на нашите друзя от Браво 2 им набихме каските на "каските", като аз лично опуках 3-ма лоши колонизатори, които после нашия капитан "закла" показно, а клипчетата качихме в youtube за да знаят всички с какво си имат работа! И тук всички се прибрахме в базата ликувайки и без драскотина!
После дойде мисията ни в гората. Около час, се промъквахме през най-гадните и бодливи драки на света, за да отидем и изненадаме врага в гръб. Но уви закъсняхме и се оказахме на грешното място. Врага ни зачеса и победи :( После стана тъмно и прибирането беше пълен ужас! Доста победствахме из тая гора, но за щастие успяхме да се приберем преди да ни запука и големия дъжд :) Тук подкрепям мнението на Гоуста, че трябваше да има пътека, знаци или нещо подобно за по-лесното измъкване от тая гора.

Следващия ден започна напрегнато, недоспало, неадекватно, влажно и как ли още не. За мен беше истинско преживяване и изпитание да стоя в сянката и да дебна всеки звук в гората дали не е идващ към нашето HQ враг. После се съмна, а след това се спусна гъста мъгла. Аз лично нямам толкова дар слово да опиша що за емоция беше да не виждаш 20 м пред теб, но да воюваш като за последно с лошите, които идват на талази за да окупират базата ни.
На няколко пъти се опитаха, на няколко пъти бяха отблъснати.
Докато са се опитвали нашите братя сърби донесаха "скалпа" на тяхната база - картата им с мисии. Без нея те не можеша да правят каквото и да е. Бяха посрещнати с овации и скандирания.
И така остана само да се справим с още една последна атака и да дадем победата на хората и да позволим на ДНР да си върне властта. И именно това и направихме ....

Резюмето на цялата история - изкарах един уикенд, в който се забавлявах на максимум!
Още веднъж благодаря за хубавите емоции!

Активен

specnaz-thessaloniki

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
    • Профил
« Отговор #65 -: септември 16, 2014, 02:38:16 am »

Hi all.

Our club would like to thank you for this wonderful experience!
The game was amazingly well planned and executed thanks to the gamemasters who kept it going, and kept it interesting.
We have minimal experience in milsim games, it was actually the first time for half of our team participating in a game that lasted more than 3 hours. We were physically and psychologically underprepared, even the supplies we brought were lacking and created problems along the way, but we still had one hell of a time despite the difficulties.
Our radios couldn't directly communicate with HQ, so we had to make do with a low powered PMR which meant we had to race to the nearest hill to get a message out since we were out of range, something that also gave us another incentive to cooperate with other squads.
We went paranoid when a scientist that we had to escort to the objective told us he betrayed NATO, thinking he could betray us as well while escorting him, and we were at the ready to engage in the middle of our formation while navigating through the deep woods.
These are just two examples of a lot of vivid memories and experiences we got from the game. We have nothing but the outmost respect for all the players who participated and the game organizers.
We'll have things to talk about for months, we all learned new things, how to handle situations, ideas on what to include in our own games etc.

We thank you, for a most memorable event, and hope to do it again in the future.
Hellas Airsoft Club Thessaloniki
Активен
Водка - враг, врага надо уничтожать всеми способами...

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #66 -: септември 16, 2014, 11:39:58 am »

... Тук имам една малка забележка, обаче. Все ми се щеше организаторите да бяха малко по-подробно разказали сюжета на самата игра на началния брифинг. На мен това много ми помага да се вживея повече в игровата си "роля". Честно казано, аз лично разбрах кое за какво е било, след като свърши играта....
Хммм... искрено съжелявам, че така се е получило. С цел реализъм сетингът и въвеждащата история бяха приподнесени на командирите на подразделения в началото на играта по времето на щабния брифинг в HQ. Същият се случи точно след метаигровият брифинг на Рекона в спалното хале. Разчитахме че информацията за стратегическата и тактическата обстановка ще бъде сведена в нужната степен до редовите бойци от техните командири - както принципно си се случва и наистина. Също така през цялата игра сме се старали като щабни офицери да свеждаме до полевите командири цялостната разузнавателна информация, сводки за тактическата обстановка и т.н.
Активен
T.V.U. grawlix

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #67 -: септември 16, 2014, 18:21:15 pm »

Снимките от фотографа на T.V.U., в размер 1920px по дългата страна, са достъпни за изтегляне от тук: < Ц Ъ К >
Активен

peper

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • Профил
« Отговор #68 -: септември 17, 2014, 22:47:22 pm »

Благодаря на организаторите и всички участници за страхотното изживяване !
Активен

ХАН

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
    • Профил
« Отговор #69 -: септември 17, 2014, 23:30:43 pm »

Привет.
Играта беше мноого добра.  :9:0
Ето малко снимки и от мен 
 http://nicco18.snimka.bg/hobby/the-vipers-039-nest-13-14-09-2014.835252
Активен
Добрият стрелец се прицелва преди всичко в себе си.

maddrum

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #70 -: септември 18, 2014, 20:17:13 pm »

Снимките от фотографа на T.V.U., в размер 1920px по дългата страна, са достъпни за изтегляне от тук: < Ц Ъ К >

Имам някакъв проблем да сваля тия сними.
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #71 -: септември 19, 2014, 11:50:51 am »

"Някакъв проблем" не ми върши работа, за да ти помогна.
Какъв е проблемът точно?
Селектираш всичките, цъкаш download и работата става. :)
Активен

Krriss

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #72 -: септември 19, 2014, 13:30:30 pm »

"Някакъв проблем" не ми върши работа, за да ти помогна.
Какъв е проблемът точно?
Селектираш всичките, цъкаш download и работата става. :)

Сайта не работи с браузъри, писани за Linux дистрибуции. Изписва: "Your browser seems a bit outdated", което е невярно. Иначе с win браузърите тръгва без прблем.

Edit: Във ФБ пише, че работи и с Linux, но явно с GNU, а не с KDE.
« Последна редакция: септември 19, 2014, 13:36:41 pm от Krriss »
Активен

Slavi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #73 -: септември 19, 2014, 13:32:48 pm »

На мен винаги ми изкарва някаква грешка, последния път като стигна до 17%.

Ако пък си играя една по една със снимките то някои просто не зареждат или пак същата грешка.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #74 -: септември 19, 2014, 14:26:11 pm »

...Иначе с win браузърите тръгва без прблем...
Еми какъв е всъщност проблемът тогава?

Иначе - има ги и тук:
https://www.facebook.com/bbrankov/media_set?set=a.871928132817303.1073741856.100000003737031&type=1
Активен
T.V.U. grawlix