Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Поддръжка на газов пистолет  (Прочетена 1753 пъти)

Flacko

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
    • Профил
Поддръжка на газов пистолет
« -: август 06, 2014, 23:33:34 pm »

Привет на всички :)

Преди да пусна темата претърсих форума трикратно,но нищо.Та пускам темата защото от седмица съм собственик на газов пистолет KJW KP-05 Hi-Capa ( работи с CO2 ).Засега не ми е правил проблеми,но искам да знам как и кога да го поддържам,смазвам,почиствам и т.н.До момента е на 300 топчета и не съм забелязал проблеми в работата му.Мисля,че тази тема ще бъде полезна за всички собственици на газови реплики и за бъдещите такива :)

Поздрави
Активен
Мълчанието е мнение.

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 903
    • Профил
Re: Поддръжка на газов пистолет
« Отговор #1 -: август 07, 2014, 11:40:15 am »

Привет на всички :)

Преди да пусна темата претърсих форума трикратно,но нищо.Та пускам темата защото от седмица съм собственик на газов пистолет KJW KP-05 Hi-Capa ( работи с CO2 ).Засега не ми е правил проблеми,но искам да знам как и кога да го поддържам,смазвам,почиствам и т.н.До момента е на 300 топчета и не съм забелязал проблеми в работата му.Мисля,че тази тема ще бъде полезна за всички собственици на газови реплики и за бъдещите такива :)

Поздрави

Като извадиш Co2 флакона от вътре пръскай със силиконов спрей бялото (зелено,оранжево ...в зависимост от модела) уплътнение, което е около иглата която го пробива. Допълнително сваляш затворната рама и пръскаш силиконова смазка в назъла (демек там където пълнителя изхвърля газта). Пръсваш малко (недей да го удавяш). Това го прави на около 100-150 изстрела. Допълнително може като разглобиш рамата да я почистиш от стара смазка и да я смажеш с бяла литиева грес, за да намалиш триенето между движещите се компоненти.
Активен

Flacko

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
    • Профил
« Отговор #2 -: август 07, 2014, 11:54:11 am »

Благодаря за инструктажа.Разбрах те идеално,но за всеки случей : това червеното ли наричаш "назъл" ? ?
И чарковете в рамата кога е препоръчително да се смазват или когато фабричната смазка намалява?
Активен
Мълчанието е мнение.

Krriss

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #3 -: август 07, 2014, 12:40:02 pm »

Доколкото съм чел темите на Barney, фабричната смазка е хубаво да я отстраниш напълно и да смажеш с друга подходяща смазка.
Активен