Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: E&L AK105  (Прочетена 2428 пъти)

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 484
    • Профил
E&L AK105
« -: август 31, 2014, 15:14:31 pm »

Преди 2 дена пристигна така чаканата пушка.
Първо ще напиша едно резюме на пушката и после ще кача снимки.

Модел: АК105
Производител : E&L China

Още с отварянето на кутия ми направи впечатление,че пушката е доста смазана.
Имам напредвид външно имаше бая смазка и ми отне малко време докато успея да я почистя.
Бърз поглед на самата пушка си личи,че външно китайците не са пестили от стомана. Тялото,външна цев,спусък,шомпол,скобата за пълнителя са от стомана ,ложата и приклата са от ABS като скобата която държи приклада за цевната кутия са също от стомана. Държейки пушката наистина се създава чувство,че държиш реално такова (е не чак толкова сега) ,но си тежи топчемета.

Бърз тест да се провери дали няма някакви луфтове- подрусах я малко,напънах я леко тук и там и всичко си е паснало доста добре и няма нещо което да трака или мърда. Като цяло външен финиш много добре.
Отварям капака където е предназначено да влиза батерията и там адски много смазка...айде пак с парцала. Малко лошо впечатление тук ми направи,че бушона на контактната група бе просто залепен с нещо и изглежда доста грозно за мен. Все пак ако ще правиш пушка от стомана барем да беше си поиграл малко и да оправиш връзката с бушона а не просто да го лепнеш за кабелите-както и да е,така или иначе тази контактна група ще се смени.
Пробвах да раздвижа малко гиърбокса да видя за луфтове-и тук не открих, доста добре е напаснат и нищо не мърда и с милиметър.

В кутията имаше така наречения "сертификат за качество" който лично аз не виждам нещо особено в него. Една книжка,която я има във всяка кутия на АЕГ (как да си оправиш хоп-ъпа,как да си заредиш пълнителя и т.н). На последната страница на книжката има резултат от замерването на пушката. Стреляно е 5 пъти с 0.20гр топче и резултатите са 127м/с при изключен хоп-ъп.....даже и печат после са сложили.

Много лошо впечатление обаче ми направи мид-кап пълнителя,който бе в кутията. Даже и най-пропадналия китайски мид-кап пълнител е по-добър от този,който намерих в кутията. Още при вдигането направо се разпадна. Долния капак падна а при поглед в канала предвиден за топчетата даже не се виждаше малкото "буталце" което би трябвало да избута топчетата към хоп-ъп камерата. Този пълнител ще се тества все пак да видя дали аджеба ще подава въобще. Хвърлям го настрани и вадя 2 чисто нови пълнители на G&G и......не влизат! Поглеждайки гнездото за пълнители забелязвам,че е по-тясно от стандартните за АК серията  :o :o
Вадя още един пълнител,който имам в нас тип "вафличка" и ядец...не влиза.... :o :o :o
Вадя пълнител на Дибой и той вече влезе ама с малко зор. След консултация с чичко гугъл разбирам,че за E&L е най-добре да се вземат пълнители на Дибой и Цима (тука и Тингола може да каже той какви ползва).

В комплекта още имаше и стандартните (за боен обаче АК) инструменти за почистване на цевка....викам си добре ,решили да вкарат малко повече реализъм в пушкалото.

Предстоят тестове първо със заводската контактна група и мотор и батерия липо 7.4 да видим дали реално мотора им е хайторк както го описват..то най-добре си личи с 7.4 батерия. Идеята е,че ако имаш добра контактна група и мощен мотор даже с батерия 7.4 скорострелността си е доста прилична. В противен случай пушката се "дави".

Все още няма да отварям гиърбокса и искам да дойда направо така на игра да видя колко ще покаже на хронографа на ЕС (това като Европейския Съюз да го е  ;D ;D ;D).

След едно такова замерване вече ще се пипне отвътре ,ако нещо не ми харесат резултатите.

Засега е това. Скоро снимки и повече инфо за вътрешността на гиърбокса.
Активен

Thingol

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: E&L AK105
« Отговор #1 -: август 31, 2014, 16:07:59 pm »

За пълнители аз ползвам  MAG. Можеш да пилнеш малко пластината дето освобождава пълнителя.
Моя съвет е да смениш окабеляването. Моя нов E&L не смея да го отворя, след всички драми с предишния. За момента стреля добре около 127-130 м/с.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: август 31, 2014, 16:49:01 pm »

Цитат
малко пластината дето освобождава пълнителя

Не е там проблема.
Самия рисийвър е по-тесен (ще го снимам после и ще видиш разликата).
Какви MAG пълнители ползваш?
Линк може ли да дадеш моля.  :10x

p.s

След проведения тест с батерия 7.4 ,скорострелността е доста над очакваните резултати  ;D
Лек проблем обаче: на позиция Автоматична или Единична винаги пушката стреля на Автоматична  :o
Явно при затварянето са оплескали нещо.
« Последна редакция: август 31, 2014, 17:31:27 pm от Le Shlem »
Активен

Thingol

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: август 31, 2014, 19:20:47 pm »

Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: септември 01, 2014, 11:23:30 am »

Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: септември 08, 2014, 12:07:43 pm »

Вчера пушката бе отворена за смяна на части и ето какво открихме вътре.

Първо впечатление ми бе направено при самото разглабяне на цевната кутия за да изкараме гиърбокса.
Всички компоненти и части са изцяло от стомана. С малко недоумение гледахме как хоп-ъп камерата е хваната с винт за самия гиърбокс + още 2 винта под самата камера,които идват от външната цев  :o :o
Махането на външната цев стана посредством чук или нещо тежко,защото трябва да се избие. Не е хваната с никакви болтове/винчета или каквото и да е за цевната кутия. Много добре са го направили и доста трудно влиза или излиза (озорихме се). Външната цев е излята от едно цяло парче и по нея няма никакви отделни части за донавиване ,което мен лично много ме радва. Поглеждайки дебелината на стоманата си е доста яко парче. Реално пушката се разглабя само с отвиването на 3 винта и после действаш с чук  ;D ;D.

Отваряме гиърбокса :

Вътре си бе добре смазан и шимването бе на ниво. Въпреки това е силно препоръчително да се решимне наново (както и стана). Пистона не е нищо особено въпреки,че го дават до М150 ,смених го с подсилен на G&G.Главата също бе сменена с алуминиева такава. Самия гиърбокс си е стоманен със стоманени бушинги. Контактната група бе също сменена ,защото просто нямам доверие на заводската. При тестове със заводстаката контактна група показа добра скорострелност ,но нека да си вържа по-добре гащите. Колелата бяха с маркировката на Jing Gong  ;D и засега ги оставихме. Не предполагам,че ще се скапят току така.

Има лек проблем със селектора. При изрязването на гнездата където трябва да се спре за автоматична или единична стрелба има малка разлика и първо трябва да пуснеш на единична и после да върнеш на автоматична. Не е болка за умиране ,но не е приятно новата ти пушка да има такъв проблем и да не можеш да го оправиш поради "козметичен" дефект  :(.

Водача на пружината обезателно трябва да се смени ,защото по-голямата му част е от ABS и при тази пружина (фабричната) не вярвам,че ще издържи дълго.

Извинявам се,че няма абсолютно никакъв снимков матрИал ,но искам да и направя по-добри снимки и тогава да ги пусна. Най-вероятно сега на играта Вайпър ще и направя една фотосесия и ще ги пусна.

:10x
« Последна редакция: септември 08, 2014, 12:15:29 pm от Le Shlem »
Активен

ivo7001

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
    • Профил
« Отговор #6 -: септември 08, 2014, 20:57:02 pm »

Жалко, че не сте направили снимчици :(
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: септември 10, 2014, 09:24:18 am »

Жалко, че не сте направили снимчици :(

Има няколко снимки засега на гиърбокса.
Само да я нащракам и външно и ще пусна една фотосесия.

@Thingol

Пълнители на MAG викаш стават на пушката.
А нужно ли е да се модифицират нещо или си влизат без проблеми?
Активен

Thingol

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: септември 10, 2014, 10:20:10 am »

На моята влизат, подават и седят перфектно.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: септември 10, 2014, 10:41:11 am »

На моята влизат, подават и седят перфектно.

:10x

Значи да не се притеснявам.
Активен

Loudy

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
    • Профил
« Отговор #10 -: септември 16, 2014, 13:13:09 pm »

Много ми харесва калаШника на E&L, по ми харесват то тези на VFC или LCT. Сложи му едно АСЦЮ и един Р-хоп и се получава най добият АК!

За момента още се чудя дали да си взема един АКМ или пък АС-ВАЛ-а на LCT който е много добра опция сравнение с тези на NPO.

Между другото в момента са и с намаление в гънфайър!
« Последна редакция: септември 18, 2014, 20:04:42 pm от Loudy »
Активен

joro80

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
    • Профил
    • Сайт за безплатни обяви
« Отговор #11 -: август 09, 2017, 22:16:57 pm »

Какво се случи с обещаните снимки?
Активен
Нов сайт за безплатни обяви с много актуални обяви.