Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ГП-25 - полезност и проблеми  (Прочетена 1451 пъти)

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 485
    • Профил
ГП-25 - полезност и проблеми
« -: септември 22, 2014, 23:00:29 pm »

Здравейте колеги! Моля за мнения относно ефективността при употребата на подцевния гранатомет в еърсофт игра. Също така и , какви са техническите проблеми при неговата експлоатация. Слушам Ви.
Активен

Muerte

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 442
    • Профил
    • ARSofia
Re: ГП-25 - полезност и проблеми
« Отговор #1 -: септември 22, 2014, 23:36:55 pm »

Предполагам питането ти е за варианта на Д-бойс.

Имам такъв от година или малко повече. Ползвам го сравнително рядко, основно на по-големи игри или за целите на реконструкцията. Причината е основно в това, че баланса на пушката се променя коренно, а и трябва да си доста як (поне колкото Димата ;) ), за да издържиш дълго мъкнене на това чудо. С изключение на две леко разхлабени винтчета, самият гранатомет не е показал някакви слабости. Единствено пластмасовата ръкохватка пада при "маневриране" с пушката, но това лесно се решава с две капки моментно лепило. Проблемни до известна степен са гранатите - понякога О-пръстена се измества, незнайно как и изпуска газ. Друг проблем е, че понякога капсулата, която натиска ударника, заклинва и остава в натиснато положение. Обикновено се дължи на замръзването от газта. Като цяло устройството на гранатата е много опростено и човек може да си поиграе и да я прогони.

Ако говорим за ефективност - изстрелва 36 бибитки на 20-30 метра дистанция, като диаметъра на снопа в края на траекторията е 3-4 метра. Дистанцията основно зависи от околната температура... ъъъ и е важно да отбележа, че го ползвам с 0,25 или 0,28 топчета. С 0,20 ще стреля малко по-далече.

Плюсове:
+ Реалистичен външен вид
+ Добра цена (сравнен с Кингс Армс)
+ Незаменим за реконструкция, ако нямаш пари за руски Винторез ;)

Минуси:
- Разваля баланса на пушката
- Не особено надеждни гранати
- Сравнително малък заряд (разбирай брой топчета)

И нещо много важно! Винаги зареждай първо газ и после топчета и никога не го прави без очила!
« Последна редакция: септември 22, 2014, 23:50:32 pm от Muerte »
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 485
    • Профил
« Отговор #2 -: септември 23, 2014, 00:01:10 am »

Благодаря ти Смърт (на испански ). Това исках да разбера за експлоатацията , но идва момента за поражението на топчетата при поразяване на групови цели (директно или с навесна траектория) , от една страна - колко е безопасното разстояние за стрелба по групова цел (например патрулираща двойка), и второ колко играчи биха си признали при посипване с "дъжд от топчета" от гранатомета. Тоест , тактическото приложение на гранатомета какво е?
Активен

Muerte

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 442
    • Профил
    • ARSofia
« Отговор #3 -: септември 23, 2014, 00:13:35 am »

По въпроса за безопасното разстояние - трябва да призная, че не съм мерил начална скорост, нито съм открил информация за такава. Но мисля, че е напълно безопасно ползването на разстояние над 10 м. Определено няма кой знае каква сила. Колкото до признаването... срещу колкото честни играчи стреляш  :D Виждал съм хора да се потриват по уцеленото място с болезнена гримаса и да продължават да си играят, така че този въпрос зависи по-скоро от качеството на самата игра/играчи, отколкото на самия гранатомет. Определено обаче факторът шум при изстрел и самият сноп топчета предизвикват първоначално стъписване в обстреляния.

Мога да ти кажа какво е тактическото приложение за мен - на някои игри (както на Вайпър'с нест миналата седмица), единственият начин да поразиш бронетехника/джип е гранатомет. Затова казах, че го ползвам предимно на големи игри. Друго приложение е, като последно средство при "отчаяна" отбрана или при засада на по-голяма група.

П.П. Дават му начална скорост около 250-300 фпс.
« Последна редакция: септември 23, 2014, 00:20:15 am от Muerte »
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #4 -: октомври 22, 2014, 22:58:32 pm »

Мисля,че това е добър вариант.Може да се направи реплика,дори да не е 100% пак ще е ок:

http://gunsru.ru/rg_granatomet_kastet_ru.html
Активен