Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Мнение за G36C на DBoys (G-001)  (Прочетена 1400 пъти)

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 572
    • Профил
Мнение за G36C на DBoys (G-001)
« -: октомври 16, 2014, 13:39:29 pm »

Тази тема, както и други във форума, пуснах с единствена цел да е полезна на някой колега. Целта ми не беше собственикът на форума, Мечу/Меч, да печели пари на неин гръб и на гърба на всички колеги. Вместо създаденото от всички тук да отива за развиване на хобито ни, то отива в джоба на Меч. Не мисля, че някой друг би си и помислил да направи подобно нещо. Не мисля и че някой друг на негово място би си правил каквото си иска, без изобщо да се съобразява с мнението на мнозинството от хора, които практикуват това хоби. Та - трия от форум Еърсофт България форум Мечката България. И явно от форуми - ще се минава във Фейсбук, където мисля и да кача изтритата от тук информация.
« Последна редакция: юли 14, 2016, 22:21:26 pm от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

SHOOTER

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 357
    • Профил
Re: Мнение за G36C на DBoys (G-001)
« Отговор #1 -: октомври 16, 2014, 14:40:16 pm »

Бравос за описанието  :9:0

Това, което си написал звучи добре.
За пръв път виждам G36 китаец, който да приемлив на цена и детайли.

Поздрав,
SHOOTER
Активен
BAD COMPANY

Darky

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 180
    • Профил
« Отговор #2 -: октомври 16, 2014, 15:10:26 pm »

Цитат
Затворът обаче функционира странно - при максимално издърпване назад трябва стрелецът да бутне нагоре задръжката, намираща се пред спусъка в спусъковата скоба. За освобождаване трябва да се дръпне съвсем леко затворът назад. Странна логика за един затвор, било то и еърсофтски.

На истинските действа така. Бутончето в спусковата скоба е само задръжка, не се ползва за освобождаване на затвора. На газовите WE-та е точно обратното например - бутончето е само bolt release, aма да не ти обяснявам колко е недоклатено и добре, че са оставили опцията да освободиш затвора с дърпане назад.

Иначе пушката изглежда интересно. Евала на китайците - като гледам на снимките, затворът се отваря докрай, което си е рядкост за електричка. Ако изключим контактната група, останалите части в гиърбокса стандартни ли са?
Активен
The 10 Commandments of Airsoft
http://youtube.com/watch?v=jFYQwX2EayE

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: октомври 16, 2014, 15:30:49 pm »

Дарки, тук ме хвана неподготвен...сега прочитам из нета и виждам, че наистина този бутон е само задържа, но не освобождава, за което просто трябва леко да дръпнеш назад. Но пък гледайки това :
(от 1:42)
M

Се чудя за какво по дяволите тогава е този бутон? Само за да можеш да задържиш затвора при неналичие на пълнител? Странно са подходили швабите...

За еърсофт пушката - да, дърпането на затвора докрай е приятна екстра. Гиърбоксът - нестандартни са му черупката/шелът, външната контактна група, механичният конкатен елемент, осъществяващ връзка между спусъка и суича. Всичко друго май си е стандартно или поне не се сещам за друго. Доста съм тъп, трябва да му направя една снимка на карантиите. :)

Нещо, което забравих....
Цитат
Една от разликите е, че има канал над пружината/буталото, в който се движи метален елемент, бутан назад от буталото и бутащ назад "затвора", т.е. осъществява силопренасянето от буталото към затвора. Виж на снимките. В края на канала има болт, който го спира да излезе и за махането му (и "изключване" на ЕББ-системата) не е нужно да се разглобява гиърбокса, но е нужно същият да бъде изваден.

Този елемент е с два палеца - един нагоре за затвора и един надолу за буталото. Долният палец беше една идея по-голям, отколкото трябва и вместо само да се добира до буталото, докосваше леко пружината. Изпилих го и сега контактува максимално с буталото, но не докосва пружината. Тъй като външният диаметър на пружината е с няколко милиметра по-малък от вътрешния диаметър на буталото.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Barney

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: октомври 16, 2014, 16:25:39 pm »

Не съм бил толкова тъп, бил съм направил снимки, ама с апарата, не с телефона. Вкънати са снимките в първия пост.
Активен