Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: WE - Макаров  (Прочетена 7071 пъти)

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
WE - Макаров
« -: ноември 10, 2014, 23:04:53 pm »

Активен
Screamer

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 485
    • Профил
Re: WE - Макаров
« Отговор #1 -: ноември 10, 2014, 23:16:21 pm »

Ей, това чакам от доста време: http://www.pyramydair.com/s/m/KWA_MKV_Gas_Blowback_Airsoft_Pistol/2741
Но тези снимки - нищо не ми говорят. Дай инфо, нещо... На "Байкал" приличат пълнителите.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: ноември 10, 2014, 23:22:52 pm »

Видях го във ФБ. Предстои пускането му по пазарите.
Промотираха го от ehobbyasia.com

https://m.facebook.com/weairsoft/albums/903384176352358/
Активен
Screamer

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 11, 2014, 00:28:50 am »

Умряла работа значи.  :sorry Това от моя линк вече доста време се продава в САЩ, а в Европа - не. И пълнителите са особени.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 016
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #4 -: ноември 11, 2014, 06:41:14 am »

Чист Байкал. Много смотан при това, като изработка.
Но пък щом се търси точно този модел...лошо. Иначе Глетчерите имат добра слава.

Кеф ти АПС (GBB), кеф ти ПМ (но е NBB)...

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Pistolero

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 633
    • Профил
« Отговор #5 -: ноември 11, 2014, 14:41:56 pm »

Умряла работа значи.  :sorry Това от моя линк вече доста време се продава в САЩ, а в Европа - не. И пълнителите са особени.

Не не се продава и в САЩ, има един бутон за уведомление когато пистолета стане наличен.

А за Байкала на WE не мисля че може да се правят някакви изводи за изработката предвид че на снимките са само прототипи и тестови образци. И се съмнявам да се "търси" точно този модел, може би е избран по-скоро заради двуредния пълнител, който би позволил по-голям резервоар за газ.
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: ноември 11, 2014, 22:41:57 pm »

Гледам ги аз Глетчерите, но нещо на гриин газ не мога да намеря. Все на СО2, а там скоростта отива много нагоре. Ако има някъде достъпен ПМ или АПС, пуснете ми линк и да действам.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: ноември 11, 2014, 23:46:07 pm »

Охо, само ти да си...  ;D И аз от кога чакам ПМ.
Активен
Screamer

Pistolero

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 633
    • Профил
« Отговор #8 -: януари 12, 2015, 14:33:55 pm »

Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
Активен
Screamer

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: февруари 18, 2016, 09:26:54 am »

Реших да дам малко информация за въпросната реплика.

Както се вижда от горните ми постове, от доста време си търсех копие на "Макаров" и с нетърпение чаках да се появи реплика на гриин газ в Европейското пространство.
Миналата година "чудото" се случи и артикула се появи в Airsoftpro.cz
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?cPath=67_176&products_id=3931
Артикула беше поръчан:
1 x MA 654K with silencer and inner barrel - full metal, blowback () = €121.1
Sub-Total: €121.1
International shipping by Czech Post (PayPal payment): €29.9
z toho DPH (VAT included): €26.2
Total: €151.0
Както се вижда, доставката ми излезе около 60лв.
Първите впечатления бяха положителни.
Репликата идва със заглушител и удължител на вътрешната цев, което доста подобрява точността и групата на стрелбата.

Усещането е доста приятно и макар дръжката да ми идва малко малка, мога да кажа, че пистолета просто "залепва" в ръката ми.

Покритието е нанесено по химически път според мен. Има лека разлика в цветовете на затворния блок и рамката.

Непълното разглобяване се извършва, почти както при бойния пистолет, като спусковата скоба се отвежда на долу ( при бойния се налага и леко да се завърти за да опре в рамката).

По репликата няма никакви надписи и гравировки, освен малка лепенка, която по-късно махнах разбира се.

Пистолета стреляше перфектно и имаше хубав и рязък откат.
Трудности създава носенето в кобур с поставен заглушител, но с прецизиране на вида кобур и окачване, проблема се решава.

На предната част на дръжката е направена своеобразна накатка, а и като цяло дръжката е доста ергономична.

Като цяло репликата много ми харесваше в началото. Има добър хоп-ъп, чиято регулировка се осъществява от плъзгач в горната част на цевта под затворния блок.

Сега започвам да пиша защо да не си купувате това изделие:
След първото обилно смазване с някакъв гаден силикон, пистолета започна да прави задръжки. Не презареждаше. Изпускаше много газ, която бързо заледяваше гуменото уплътнение в горната част на пълнителя.
След пресмазване с по-качествен силикон задръжките намаляха, но се появи теч на газ от дюзата за пълнене.
Също и от правоъгълното уплътнение в дъното на пълнителя. Наложи се да го уплътня с монтажен силикон.
Затворната задръжка, понякога отказва да задържи затвора в крайно задно положение след свършване на боеприпасите в пълнителя. Това се дължи на доста несериозния и монтаж и липсата на пружина, която да я фиксира в крайно долно положение. Разчита се на гравитацията да я държи надолу. Също се случва да изпадне при непълно разглобяване.
Затворния блок е монтиран с голям луфт, който предизвиква тракане.
При нормално положение на оръжието, не се забелязва.

Но когато обърнете пистолета с дръжката нагоре...

Луфт има и в монтажа на основата ма цевта.

След 100-150 изстрела се разхлабва фиксиращия винт на ударно-спускателния механизъм. Разхлабва се до такава степен, че веднъж (при отстранен затворен блок) УСМ изпадна и се наложи трескаво търсене на пружинки и лостчета в тревата.

При последните игри, забелязах че двойното действие на спусъка не винаги функционира. Тоест при спуснато чукче и натискане върху спусъка, чукчето не винаги успява да застане на бойния зъб на запъвача.
Вчера открих и причината:

Отчупено парче от чукчето.

Активен

Nachev

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
WE - Макаров
« Отговор #11 -: февруари 18, 2016, 11:18:01 am »

Хмм, добре е да се знае. Бях започнал да се замислям за един такъв. Благодаря.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Активен

Havoc

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 365
    • Профил
« Отговор #12 -: февруари 18, 2016, 15:33:43 pm »

Браво направо в темите ревю да се пусне.. :10x
Активен
"Vintage Operator"

"SI VIS PACEM PARABELLUM"
                                   T.V.U

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: февруари 18, 2016, 16:22:59 pm »

Ами да, то стана малко като ревю, по скоро анти ревю. Но си имаше тази отделна тема за "Макаров" и реших да я използвам. Мисля ,че образеца е първия закупен в България и искам да предпазя други колеги от тази грешка. Вероятно на по-късен етап ще отстранят горе описаните недостатъци на модела. Днес писах до сайта продавач за евентуална гаранционна претенция,но все още нямам отговор. Закупен е през октомври 2015г. а на сайта пише една година гаранция. Всеки съвет е добре дошъл. Напоследък доста финанси загробих в пропаднали еърсофт начинания.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: февруари 18, 2016, 16:31:47 pm »

Свържи се със Сентинел. Имам спомен, че имаше негови хора, които отливаха подобни малки чаркове (примерно устни за пълнител).
Те тоя убавец от Airsoft Warriors: https://www.facebook.com/SenTneL?fref=nf
« Последна редакция: февруари 18, 2016, 16:57:09 pm от Le Shlem »
Активен
Screamer

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #15 -: февруари 19, 2016, 13:19:43 pm »

Типично за WE, ако това е първата им реплика на пазара. Вече при втора или трета ревизия на техен продукт, евентуално повечето проблеми са отстранени, но пак си остават бюджетни варианти.
Някъде бях гледал такава реплика, но с маркировка и със 'оригинална' дръжка. Не помня къде и кой е производителя, но изглеждаше много по-добре от тази.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: февруари 19, 2016, 21:34:49 pm »

Активен
Screamer

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #17 -: февруари 20, 2016, 23:05:44 pm »

Може би е тази реплика, ама май имаше и маркировка по слайда, не помня.

Тази изглежда по-добре и сигурно е по-надеждна от WE-то. :) Че и на същите пари.
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: февруари 21, 2016, 02:30:06 am »

1."Свържи се със Сентинел." - Бих го направил, но тук идеята е, че репликата е закупена от европейски сайт, предлагащ (поне на хартия) гаранция. За съжаление, не мога да намеря фактурата, а и не си спомням дали въобще имаше. Запазил съм пощенските документи и етикетите с адресите на изпращача и подателя, които бяха залепени отвън на пакета. За съжаление , вече две писма написах придружени със снимков материал на дефекта и въпросните документи и отговор никакъв.
2. "Не помня къде и кой е производителя, но изглеждаше много по-добре от тази." - Дали една реплика изглежда по-добре от друга е строго индивидуално нещо, зависещо от много фактори, но основното е вкусът на човека. За мен тази реплика е изглежда по-добре от доста други, още повече че изглежда съм единствения притежаващ такава.
3. Наличието на надписи по затвора не винаги е гаранция за красота или автентичност. Реших да заснема боен ОПМ и да прехвърля надписите върху репликата.
4. Дадените линкове са от неевропейски сайтове и аз съм ги разглеждал нееднократно.  Закупих тази реплика именно защото се продаваше в европейски сайт и даваше съответните гаранции за доставка и ремонт.
Накрая: Има ли някой опит с предявяване на гаранционна претенция към европейски сайт и ако да , то какво бих могъл да направя? Сайтът не отговаря на писмата ми. Как бих могъл да им въздействам? Искам да потвърдят, че признават правото ми на гаранционен ремонт преди да  изпратя репликата за ремонт. Писмата ми са придружени със снимките показани по горе и снимки на експедиционните документи. Сигурен съм че в компютрите си пазят копие от фактурата за продажба. На репликата няма сериен номер , която да я свързва еднозначно с евентуална фактура. Очаквам конкретна помощ, а не мнения кое било хубаво и кое не и кое се предлагало в незнамкой си китайски гараж.
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 322
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #19 -: февруари 21, 2016, 22:04:23 pm »

Язък и аз се бях огледал в Мараков.  :'(
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: февруари 22, 2016, 11:27:54 am »

1."Свържи се със Сентинел." - Бих го направил, но тук идеята е, че репликата е закупена от европейски сайт, предлагащ (поне на хартия) гаранция. За съжаление, не мога да намеря фактурата...

Предлагам този вариант, защото не вярвам да си мръднат пръста. Още повече, че си загубил фактурата. Те я имат, но тебе това не те топли. Задължително трябва да я покажеш!

Накрая: Има ли някой опит с предявяване на гаранционна претенция към европейски сайт и ако да , то какво бих могъл да направя? Сайтът не отговаря на писмата ми. Как бих могъл да им въздействам? Искам да потвърдят, че признават правото ми на гаранционен ремонт преди да  изпратя репликата за ремонт...

Имам опит, но не точно с еърсофт реплики. Единственият шанс да им окажеш някакво влияние е по телефона. Имейлите си ги пускат през... да, нали... Обаждането трябва до управителя, да е на английски, възпитано и културно, ако се наложи се включват възможно най-големите заплахи за които се сетиш (лично посещение на място, разгласяване по всички форуми, уведомление на всички български играчи, жалба до някакви техни институции и т.н.)

Активен
Screamer

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 483
    • Профил
« Отговор #21 -: февруари 22, 2016, 11:46:53 am »

Цитат
Те я имат, но тебе това не те топли. Задължително трябва да я покажеш!

Как си платил?
Пейпал или направо с карта?
И в 2та варианта просто си изкарваш платежното и си готов!
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #22 -: февруари 22, 2016, 12:57:29 pm »

Платих с Пейпал. Лошото е ,че на сайта пише да се прати репликата с гаранционната карта, а аз такава изобщо не помня да е имало.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 483
    • Профил
« Отговор #23 -: февруари 22, 2016, 13:30:58 pm »

Прегледай си добре мейлите,които си получил след като си извършил плащането.
Принципно такава карта/документ трябва да има в кутията когато получиш продукта.
Ако не можеш да намериш такъв документ удари един Пейпал диспют и опиши ситуацията,че са ти продали нещо "фалшиво" или "дефектно" ,което не е отговаряло на описанието в сайта.

Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #24 -: февруари 22, 2016, 14:25:31 pm »

Има развитие. Получих две писма току що. В едното ми казват ,че гаранцията ми важи и ще ремонтират репликата. Във второто ми изпращат копие на фактурата. Благодаря на всички за съдействието. :)
Активен