Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпроси от начинаещ  (Прочетена 1763 пъти)

Mr.Darky

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
Въпроси от начинаещ
« -: януари 04, 2015, 00:27:21 am »

Здравейте,преди по-малко от седмица се сдобих с пушката:JG G36C,като поръчах в магазина да ми направят ъпгрейд до 130 м/с..
Цялата тази далавера ми излезе 295 лева.Сега имам следните въпроси:
1.Има ли някаква възможност да увелича далекобойността на пушката (без да наливам още пари  :D )
2.От къде мога да взема пълнители?
3.С какви топчета да стрелям,понеже ме информираха,че е сложена по-прецизна цев и трябвало да стрелям с по-качествени топчета..Като за начало аз си купих 2 пакета от по 4000 топчета на мадбул 0.25 грама..
4.Има ли смисъл да си закупя един снайпер за около 250 лева или да събера повече за по-качествен?
Като цяло това ме интересува за сега..

Поздрави!!

mr.darky
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
Re: Въпроси от начинаещ
« Отговор #1 -: януари 04, 2015, 01:11:49 am »

Здравей и добре дошъл, колега!

За пушката - това е много разпространен модел, със своите предимства. За малката си цена предлага доста корава изработка отвън. Отвътре е да речем прилично. Ако не е късно да промениш поръчката, бих ти препоръчал да смениш окабеляването, да се почисти, пресмаже и прешимне, без да се сменя пружината с по-силна. За повече инфо виж тук : http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,7654.0.html

1. Гиърбоксът трябва да е добре почистен и пресмазан, за да дава възможно най-консистентна начална скорост. Това подобрява групираността. Добре е да бъде поне под 0.5м/с средно отклонение (да се мери с качествен хронограф). Със сигурност инвестирай в една добра хоп-ъп гума, трябва да е към 10лв. Примерно Мадбул синя 60. Ако прецениш - можеш да набавиш и прецизна цев, като добър бюджетен избор е отново Мадбул - Блек Пайтън Вер. 2. 6.03мм. Има и къде-къде по-сложни и изчанчени ъпгрейди, но ги остави за по-нататък.
2. За пълнители виж или в Сотис БГ, ЕърсофтУориърсБГ, а можеш да поръчаш и от Гънфайър или Тайвангън. Това са полски сайтове, при първия доставката е безплатна над 70 евро, при втория - над 300. Иначе е към 10-15 евро. Разгледай и груповите форумни поръчки.
3. Като за начало си купил едни от най-качествените топчета, хаха. Мадбул, GG, KingArms - това са сред най-добрите бибитки. Супер си направил.
4. По-удачно е да инвестираш тези пари в екипировка - багажна система, униформа, раница, обувки, радиостанция, горе-долу в този ред. После и други. Снайперските пушки са привлекателните на пръв поглед, но поиграй няколко игри и прецени тогава. Нови играчи, които отначало са имали такова желание, след 4-5 игри се отказват. По-нататък е друга история.

Поздрави и успех!
« Последна редакция: януари 04, 2015, 06:45:28 am от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 04, 2015, 17:33:23 pm »

1.Има ли някаква възможност да увелича далекобойността на пушката (без да наливам още пари  :D )

Със сигурност инвестирай в една добра хоп-ъп гума, трябва да е към 10лв. Примерно Мадбул синя 60.

Далекобойността сама по себе си не трябва да ти е цел. Това, което търсиш, е най-далечната дистанция, на която можеш да направиш добра групираност на изстрелите. При 130 м/сек скорост това е нещо от сорта на 60 метра да вкараш на единична поне 8 от 10 изстрела в човешки торс. Най-важните компоненти за това са хопъпът (камера и гума) и цевта. За хопъп гума препоръчвам Maple Leaf Monster - тя е опит да се направи бърз и лесен за инсталация R-hop и доста се доближава като ефективност до него.

Ако прецениш - можеш да набавиш и прецизна цев, като добър бюджетен избор е отново Мадбул - Блек Пайтън Вер. 2. 6.03мм.

За цев като начало можеш да изчакаш. Опитай да пооправиш финиша на вътрешните стени на месинговата цев, с която идва пушката, с някаква хубава полираща паста. Виж какъв резултат ще извадиш и тогава решавай дали ще я сменяш. Напълно възможно е след това при сравнение с някоя "прецизна" цев да не усетиш съществена разлика, всичко зависи от това доколко качествена стокова цев си уцелил. Но ако решиш да я сменяш препоръчвам изборът ти да е само измежду стоманени такива. Най-достъпни са тези на Deep Fire, цената им е съизмерима с тази на Mad Bull. След тях по-добри като качество, но и по-скъпи, идват EG серията на Prometheus и цевите на PDI (най-доброто на пазара).

3.С какви топчета да стрелям,понеже ме информираха,че е сложена по-прецизна цев и трябвало да стрелям с по-качествени топчета.

С или без прецизна цев качествените топчета са задължителни. Но за скорост ~ 130 м/сек. санитарният минимум е 0.28-ци. Най-добри резултати се постигат с 0.30.
« Последна редакция: януари 04, 2015, 18:07:24 pm от Fisher »
Активен

Mr.Darky

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #3 -: януари 05, 2015, 13:56:50 pm »

Значи засега ъпа който съм направил е:
цев - Madbull Black Python Ver.II 6.03mm
hop-up гума SHS, силиконова
пружина M120
общо взето е това и е смазана на ново с хубави лубриканти на G&P..

Поздрави!!
Активен

Kristian

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #4 -: август 23, 2015, 17:01:44 pm »

Здравейте.
Имам въпрос дали случайно някъде в софия мога да си купя VFC SCAR-L MK16 airsoft версията.
Активен

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 784
    • Профил
« Отговор #5 -: август 23, 2015, 22:57:31 pm »

От София или изобщо от БГ надали. Действай от вън.
Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV

Kristian

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #6 -: август 23, 2015, 23:18:50 pm »

Намерих карабината все пак благодаря.
Ако някой от БГ го кефи сайта е airsoftgi.com
Там има много качествени оръжия и доставка до БГ.
Активен

Радко

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Профил
    • БНС
« Отговор #7 -: септември 25, 2015, 20:11:47 pm »

...
« Последна редакция: септември 25, 2015, 20:50:11 pm от Радко »
Активен
ιYι Когато правото се превърне в безправие,