Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: DPM Goretex  (Прочетена 5972 пъти)

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 321
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
DPM Goretex
« -: януари 19, 2015, 22:04:23 pm »

От доста време искам да се сдобия с гортексов костюм на Британската армия.

И ето на във връзка с предстоящото ни участие на BW-7 най-накрая се реших.

Поръчан е от ebay.com за 30 паунда.

Размер 190/112  190 - за височина до 190см ;  112 за гръдна обиколка.

На мен ми лепна и ми е тамън, но да кажем на Мечката му е необходим размер 190/120.

Мембраната е с подлепени шевове и не пропуска. Има само един вътрешен джоб, а качулката се крие в яката. Интересното е финиша от вън, няма го лъскавия ефект на MTP-то, а изглежда като обикновенна униформа.

Теста:

По стъпките на Барни реших да го тествам направо под душа.

Снимка преди теста

Под силно течаща вода изкарах около 15мин. Като имах чувството че пропуска на свивките на ръцете, защото там се задържаше вода и стават локвички.

Резултат
Нито капка не пропусна, останах супер сух. Ръкавите също са сухи, по време на теста съм останал с погрешно впечатление.

От вън водата стои на капки и за около 5-10мин изсъхва напълно.

Къде се намокри.

Ето тук, не зная защо? Дали модела има проблем в долната си част и за това е направена по дълга шубата. Някак си там е обърната и зашита мембраната но без да е подлепена.

Ами това за сега. Ще пиша когато си взема и панталон.
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
Re: DPM Goretex
« Отговор #1 -: януари 19, 2015, 22:08:29 pm »

Англичаните имат опит с дъжда, хитра придобивка. Честито.
Долу може да се е намокрил, ако е пръски вода са отскочили от панталона например.

Поздрави,
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 19, 2015, 22:51:16 pm »

Само по новия който се води "lightweight" е лъскав. Имам "марк 1" и няма грижи. Същия като ДПМ-а ти е но в мултикам.
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: януари 20, 2015, 00:21:33 am »

„Test Gore-Tex DPM (мембрана  б\у)“:

И аз имах lightweight  и определено нямах грижи, но той от вън стои найловов, а този стои текстилен.

Проблема е че водата леко подлива в долния край и капилярно явно се намокря около 5см. Това го има при края на ръкавите.

Имам имрегниращ спрей и ще го пръсна да видя как ще се държи.

Ето едно видео и на него е мокър долния ръб. /Може би аз прекалявам, ама ..../

Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 20, 2015, 00:37:38 am »

„British Army Goretex (MVP) jacket and trousers (2…“:
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 20, 2015, 01:30:22 am »

Честито, Гоуст, със здраве да го носиш!

На мен ли ми се струва или на снимката има пропуснала вода от двете страни на българския герб? Може и да е нещо от снимката или пот?
От моето нещо съм много доволен. Освен под душа (максимална студена струя, май около 30 мин) се е справяло и добре в продължение на преход  7-8ч при непрекъснат валеж (ту сняг, ту дъжд), както и киснене няколко часа на зверски проливен дъжд. Поне засега не е проблем и тежка раница, тоест, не пропуска вода там, където са презрамките и съответно има натиск. Не съм го прал нито веднъж, само съм го киснал в студена вода и позамил на ръка, без сапун. Все още има добра дишаемост, като запотяването е много далеч недопустимото след целодневно ходене. Панталоът при ходене в дълбок сняг се вдига нагоре, над обувката, поради което може да се увива/залепва, да се измисли коланче, с гети или нещо подобно.
За мен минуси - сравнително обемисто, дори като стегнеш, шумолящо, недостатъчно джобове.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 20, 2015, 07:04:35 am »

Това около герба е сянка от телефона и ръчичките на фотографа /дъщерята/  ;D
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 20, 2015, 08:22:32 am »

Тази тема ще стане като на Хикса темата с мненията как е на изхода някое МРЕ. Вие сте луди, и двамата. Даже се чудя дали не е по далеч от луди...
Активен

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 123
    • Профил
« Отговор #8 -: януари 20, 2015, 12:08:27 pm »

Направо се замислих като за 30 паунда. А долнище взе/къпа ли?
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: януари 20, 2015, 21:05:50 pm »

Айде ставаме трима  ;)

Вълчо сега се опитвам да си поръчам и долно, но нещо не щат да шипват до БГ в смисъл тез дето имат моя номер панталон де.
Активен

J.Naydenov

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 293
    • Профил
« Отговор #10 -: януари 20, 2015, 21:17:42 pm »

Момци, по между другото леко мързеливата да питам, само камо шарки ли има или има нещо, койот, од и т.н.
И от къде да гледам искам си взема нещо подобно ама да си ходя и спокойно по улицата с него :) :sorry

Вечерял съм вече, моля да не ме захранвате  ::) :10x
Активен
The Night is Dark and Full of Horrible Hyenas.

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #11 -: януари 20, 2015, 21:19:39 pm »

Ми по принцип има и в не камо шарки - http://global.rakuten.com/en/store/s-stocks/item/jp041yn-tan/

Но на мен лично ми е странно защо би ти трябвал подобен за из улиците ;)

Гаргов
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: януари 20, 2015, 21:32:19 pm »

Тази тема ще стане като на Хикса темата с мненията как е на изхода някое МРЕ. Вие сте луди, и двамата. Даже се чудя дали не е по далеч от луди...

Ти си също в кюпа, хич не се прави  :10x
Активен

GANGSTER

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 190
    • Профил
« Отговор #13 -: януари 20, 2015, 21:38:51 pm »

що не шипваш с Gabco!?
Активен
So many idiots, so few bullets...

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: януари 20, 2015, 21:57:23 pm »

Ти си също в кюпа, хич не се прави  :10x

Хич не се правя, искренно се забавлявам. Каквото и да облечеш ако правиш нещо под дъжда винаги китките са ти мокри и между панталона и горното има вода, точно за това са направили горнището доста по дълго от обикновенно. Освен това безумието с пръскането на гортекс с инпрегниращ спрей няма да го коментирам. Имай предвид че всички нови гортекс парки са без качулка, сигурно пък и във врата им влиза вода, де да знам.
На капитан Рижата Брада пък му било голямо и нямало джобове. Ми не е голямо, и се облича върху дрехите с джобовете. Ама ще се забавлявам де.
Активен

J.Naydenov

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 293
    • Профил
« Отговор #15 -: януари 20, 2015, 22:05:50 pm »

Ми по принцип има и в не камо шарки - http://global.rakuten.com/en/store/s-stocks/item/jp041yn-tan/

Но на мен лично ми е странно защо би ти трябвал подобен за из улиците ;)

Гаргов

:10x
Активен
The Night is Dark and Full of Horrible Hyenas.

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: януари 20, 2015, 22:23:35 pm »

Между другото ми мина през ума точно това с дължината, явно съм расъждавал правилно.
Сега определено lightweight който имаш е по добър като мембрана, говоря от личен опит. Може би е по ново поколение?

Що се касае до качулката, нъц дъждобран без качулка.... единствено ако играеш с каск.
При въпросния DPM има много приятна яка в която се прибира качулката.

Чета в планинарския форум как тестват за водо непромокаемуст - под душа мин. 20 мин.

Пръскане на goretex с импегниращ спрей. Чета че ако се прекали може да запуши мембраната, но планинарите перат с импр. препарат и после пръскат. Даже един пич обясняваше как минавал и с ютия на слаба температура.

Аз лично съм си пръскал goretex обувките и доста добре става, но ефекта трае малко.
« Последна редакция: януари 20, 2015, 22:50:24 pm от =GHOST= »
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: януари 20, 2015, 22:25:38 pm »

Всъшност това което е пуснал Гаргата не е това което Цецо си е купил. Да, има в други разцветки но са ужасна рядкост и ужасно скъпи по тази причина. Помня че в ebay.co.uk имаше едно в "тан" и наддаването беше минало 130 паунда. Мултикам под път и над път защото ги ползват в армията им - нещо като нашите камуфлажи и кубинки дето ги има навсякъде.
Освен тва всъшност това не е гортекс.

Що се касае до качулката, нъц дъждобран без качулка.... единствено ако играеш с каск.
При въпросния DPM има много приятна яка в която се прибира качулката.
Нъц ама всичките нови неща които се произвеждат и тестват са без качулка, повтарям и натвърдвам - без.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 982
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #18 -: януари 21, 2015, 09:34:42 am »

Нъц ама всичките нови неща които се произвеждат и тестват са без качулка, повтарям и натвърдвам - без.

Защо ?

Изключваме точка 1 - ограничаване на слуха и видимостта.
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #19 -: януари 21, 2015, 11:20:05 am »

На капитан Рижата Брада пък му било голямо и нямало джобове. Ми не е голямо, и се облича върху дрехите с джобовете. Ама ще се забавлявам де.
Що да ми е голямо? :)
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: януари 21, 2015, 14:53:48 pm »

Защо ?

Изключваме точка 1 - ограничаване на слуха и видимостта.
Точно заради точка 1, и защото тези които ги ползват от много време са все със каски.
Активен

Havoc

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 365
    • Профил
« Отговор #21 -: януари 23, 2015, 00:31:49 am »

Айде да ви пусна и аз инфо за британските водоустоичиви дрешки.Тъй като имам всичките варианти.И нито един не е Goretex.. ::)
1.DPM '85-Изработен от 2 пласта найлон ,външния камуфлажен и високо износоусточив,прилича на материяла на башата.Върешния черен дебел найлон.Кутка без джобове с качулка,реглажи с ластици.Панталон без джобове ластик на кръста и на крачолите.Доста тежък и солиден гумен дъждобран от 2 част.Не шумоли

2.DPM '95-Изработен от "Симпатекс",мембранна тъкан.Куртка с 2 големи джоба на гърдите,качулка,реглажи с ластици и стопери.Панталон с ластик,ниско на крачола имат ципове окло 30 см.Надежден никога не ми е пропуснал вода.Не шумоли.

3.DDPM '95 -същото като горния,но в пустинен камуфлаж.Има вариант с ципове по дължината на крачола.

4.MTP Hevy Duty Mk1-Изработен от "Симпатекс",мембранна тъкан.Кройката есъщата като тази на DPM'95 но в камуфлаж MTP.Малка разлика в качулката която се намотава и ставана дебела яка.

5.MTP LightWeight Mk2-Изработен от "PTFE " мембранна тъкан.Тефлоновата мембрана се води за най качествената и издръжлива.Куртка с 2 джоба на ръкавите.Регулира се с ластици,вентилационни ципове под мишниците ,няма качулка.Панталон с ластик на кръста и ципове по дължина на крачола,отварящи се двупосочно.Лек и удобен ,събира се в 2 стандартни бруитански ютилити поуча и остава и място в тях.Аз лично съм очарован тъй като изкарах целия BW  с него и термо блузка и панталон.Удържа на непрестанен лек дъжд ,да отбележа че беше пропуснал на рамената където минават презрамките на багажната.Най големи минуси -шумоли яко,няма качулка сигурно заради "1",Материала е някак лъстящ и камуфлажа бледнее,също съм загрижен за износоустоичивоста му -изглежда доста тънък.

6.MTP Waterproof Smock-Черешката на тортата,само за САС.За сега не съм виждал панталони за това пиша само за смока.Изработен от мембранна тъкан,с  мрежест хастар.Напълно функционален MTP Smock Mk2,8 джоба,ципове за вентилация,солидна  и утвърдена кройка.
Само и един панталон му трябва на човек .....и този човек е спокоен.. ;D

Допълвайте ако съм пропуснал нещо..
Активен
"Vintage Operator"

"SI VIS PACEM PARABELLUM"
                                   T.V.U

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #22 -: януари 23, 2015, 10:47:40 am »

Цени?
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 123
    • Профил
« Отговор #23 -: януари 23, 2015, 11:37:01 am »

Хавок, крайна сметка това, което е взел Гоуста и което мисля да си заръчам и аз, вар. 4 от изброените от теб ли е?
Активен

Horror

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 783
    • Профил
« Отговор #24 -: януари 23, 2015, 11:46:43 am »

Вариант 2 е.
Активен
While vile mutants still draw breath, there can be no peace. While foul heretics' hearts still beat, there can be no respite. While faithless traitors still live, there can be no forgiveness.

Legiones Astartes Silver Skulls' Catechism of Hate, Verse I of XXV