Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: ноември 17, 2017, 11:04:08 am 
Започната от Меч - Последна публикация от Jose
Поздравления за ревюто и със здраве да го ползваш този перфектен мъник.

2 
 -: ноември 14, 2017, 09:05:06 am 
Започната от Taiwangun.com - Последна публикация от Taiwangun.com
M1911 CO2 [KWC]

We have many new item. Many products are back to stock.
big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big 

Check our prices!!! We have very good prices at the moment!!!

big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big delivery big 

..and many, many more.

We welcome you.
:10x

3 
 -: ноември 11, 2017, 14:58:50 pm 
Започната от Меч - Последна публикация от Меч

Привет !

НА вашето внимание Ви представям моето ревю на челник HS2 на фирмата Olight !

Много го мислих, преди да се реша да го взема, но имаше няколко поставени цели, които исках да "гръмна" с един челник:
- исках основна светлина в моят медпакет за първа помощ
- исках основна светлина при вечерно тичане след работа
- исках допълнителна светлина, когато вечер карам колето

Така се появи Olight HS2.

Първи впечатления и поглед отблизо:

Общ поглед

Пълна комплектация: +инструкции+резервни и допълнителни водачи за кабела

Технически характеристики

Помощните/резервни щипки

Конекторите - качествена сглобка и стабилно захващане

Батерията, в ролята й на базово захранване

Осветителната глава, с възможност за разкачване

Диодите

Марката на Олайт

Начин на светене на диодите:

Това е един от плюсовете на Olight HS2, тъй като базовите режими са два - намален и максимален, но има възможност за работа с всеки един диод поотделно.
А от предходните снимки е видно, че двата диода се различават - единият е "чист", а другия е "замъглен".
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Реални тестове на осветяемост, светене и обзор на видимостта:

Светене на макс

Светене на половин режим

Концентриран сноп, при намален режим

Светене на макс с един диод

Светене на макс с двата диода

Осветяемост на височина при намален режим /брой етажи/

Осветяемост на височина при максимален режим /брой етажи/

Обзор на намален режим, разстояние 3,5м и ширина 2м

Обзор на максимален режим, разстояние 25м и ширина 6м

Как се вижда челникът насрещно, ако се движите/шофирате към него

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Снимки и лек анализ от тестове:

Тест тичане

Анализ
Тест "тичане" показа няколко неща:
+ широката ластична лента на челника  Olight HS2 спира слизането на потта от скалпа към очите
+ дори и след тичане в дъжд, голяма част от водата по горната част от косата и темето не слиза към лицето
+ страничните светлоотразителни елементи са качествени и дават добро отражение
+ намаленият режим на светене е достатъчно добър да осветява алеята пред тичащият
+ принципно този режим става и при каране на велосипед, но максималната мощност е доста по-удачна. /ако изключим критерият енергоемкост/
+ насочването на осветителната глава е супер лесно
+ възможността за захранване през микро-юесби дава възможност за аварийно подхранване, ако фенерът ви на колелото е на пауър-банка

- страничните светлоотразителни елементи са твърде малко за челник, претендиращ, че е за тичащи люде
- изнасянето на бутон встрани, изисква известно свикване

Тест медицинска помощ
1. Намален режим на светене

2. Максимален режим на светене

Анализ
Тестът за работа по време на възможно оказване на първа помощ/работа в ограничена среда при липса на осветление, също даде добри показатели.
Тук челникът се показа повече от надежден помощник, като режимите за работа+лесното насочване на светлинния лъч напълно покриха моите лични изисквания.
И в двата случая, пациентът не се оплака, че му се свети в очите, а концентрацията на светлина беше повече от достатъчна, като ширината на лъча при намаленият режим на светене,
за мен е идеален за работа. Вече, когато става въпрос за действия на открито и силно затъмнено - тогава максималният режим е перфектния избор.

Извод:
За мен изводът е ясен. След моите собствени тестове, Olight HS2 е избран да бъде моят нов челник, който ще замени своя фенерен братовчед Батон С1,
който досега дежуреше в медпакета и служеше като фар на шапката, при нощното тичане.

Преди

Сега

Благодаря за вниманието. Аз съм доволен от тази есенна придобивка.
/за в бъдеще ще следя поведението и издръжливостта на батерията/

Към момента се явява и като незаменим помощник в къщно-ремонтната дейност: свети силно и издръжливо.

Поздрави,

4 
 -: ноември 08, 2017, 15:03:25 pm 
PT92 CO2 [KWC]

..and many, many more.

We welcome you.
:10x

5 
 -: ноември 07, 2017, 10:12:49 am 
Започната от zamvojda - Последна публикация от Меч
по-добре да дам 100 лв отгоре и си взема някоя с метално тяло.

+1

6 
 -: ноември 06, 2017, 21:21:45 pm 
Започната от zamvojda - Последна публикация от zamvojda
Здравейте момчета,имам няколко питания.Харесал съм си тази карабина http://www.taiwangun.com/en/electric/cm-520-cyma?campaign-id=14 ,та се надявам да ме посъветвате,има ли смисъл да я взема (като се има предвид,че тялото е пластмасарка,а гиърбокса и други вътрешни части са метал или алуминий).Заслужава ли си да я ъпгрейдвам,като взема метално тяло(мога ли да намеря лесно такова за този модел)и подменя някой вътрешни части.Подлежи ли на ''модернизация'' или по-добре да дам 100 лв отгоре и си взема някоя с метално тяло.Идеята ми е,ако може след евентуални ъпгрейди,от частите,които ми остават от тази да си сглобя 1 резервна  :D.Харесва ми това,че има доста добри стокови показатели като ''пушка за начинаещи''.

7 
 -: ноември 06, 2017, 01:10:31 am 
Започната от g.ivanov - Последна публикация от Меч
Привет !

Ревюто може да е прекрасно като съдържание и стил, но без поне едни снимки стои само като букви, знаци, текст...

Поздрави,

8 
 -: ноември 04, 2017, 01:58:59 am 
Започната от JetMan - Последна публикация от g.ivanov
Имам такава от Cybergun, само позитивни впечатления! Външно е 1:1 с това, което си купил ти, но забелязвам разлика в материала от който е направена хопъп камерата - при Cybergun е черна. Удивително точна стрелба даже за късата цев. Разглабял съм и гиърбокса (v.6) за да сменя на гиъри с по-високо предавателно число - вдигнах скорострелността със батерията 9.6 на 1000 изстрела в минута и ме радва много. За щастие проблеми с батерията съм нямал, въпреки че е същата. Гиърбокса е много лесен и удобен за работа - контактната група се намира отвън, разглабя се в пъти по-лесно от версии 2 или 3, а сам по себе си е доста корав гиърбокс, без никакъв проблем и до 140 м/с можеш да го ъпгрейднеш, макар че за такова оръжие смисъл особено няма да има.

9 
 -: ноември 04, 2017, 01:49:17 am 
Започната от g.ivanov - Последна публикация от g.ivanov
Здравейте, колеги!

Неотдавна съм на форума и тъй като с голямо любопитство човъркам по всичко, което ми попадне в ръка, се надявам да допринеса със краткото си изложение от наблюденията, които имам върху една или друга реплика. Започвам с FN F2000 от Cybergun. Тези, на които им е интересно, но ги мързи да четат, да пратят ЛС, ще им пратя линк на видео-ревюто. Не го публикувам тук, за да не го сметнат модераторите за реклама.

FN F2000 - технически характеристики:
Тегло: 3200 гр.
Материал: Предимно полимер, тук-таме сплав.
Гиърбокс: v.3 (като на калашниците)
Цев: 430 мм, стандартна 6.08, месингова.
Хопъп: Специфичен за модела, наподобява този на P90
Пълнители: В комплекта идва със стандартен М4 тип хай-кап, 470 топчета.
Друго в комплекта: шомпул за чистене, батерия 9.6 V/ 1100 Mah NiMH, зарядно за нея, малко кофти топчета, безполезна инструкция, 3 хартиени мишени, оранжев накрайник на външната цев.

Първи впечатления:
Даже за тези, които са държали други булпъпи в ръце, при пръв контакт е много вероятно автоматът да се стори доста странен. Това се дължи най-вече на необичайно широкия му рисийвър, около 2 пъти по-дебел от тези, с които сме свикнали да боравим. Наклонът на ръкохватката е удобен, което не може да се каже за предната ложа. Започнах да свиквам с нея около седмица след като го въртях в ръце през ден-два. Самата пластмаса е качествена, никъде не скърца и не се огъва, нито има хлабина по която и да е част от репликата. Тапата на приклада е от гума със средна твърдост, но дори да беше от пластмаса, не мисля, че щеше да е от особено значение, тъй като широчината и формата и я правят достатъчно удобна. По горния рисийвър има метал, като усещанията са такива, че всичко е алуминиева сплав, никъде няма стомана (не съм проверявал), а и бих останал доста учуден ако намеря стомана някъде по оръжието, имайки предвид ценовата му категория. Първото разочарование е от ръчката за презареждане - тя е единствения елемент по репликата, който не е солиден и при дърпане назад издава не особено приятен звук от триене на пружината по направляващата тръбичка. Ако се бяха постарали да я направят малко по-солидна отвън репликата нямаше да има нито една забележка. Второто нещо, което остави негативен послевкус след първия контакт с автомата бе необичайно широката и откровено неудобна предна ложа. Прицелните приспособления бяха на средно ниво, мерникът изглежда така, сякаш може да бъде регулиран за вятър, но в действителност няма такава възможност, но пък може да бъде сгънат в легнало положение, при което ляга плътно в предвиденото за целта гнездо и не пречи. Така или иначе според мен този автомат просто се нуждае от бързомер. Слава богу мушката не е фиксирана, а може да се свали с помощта на комбинация от шестограм и миниатюрен ключ. Точките за монтаж на колани са разположени така, че най-удобно би било използване на 2 или 3-точкови колани - има места за монтаж в двата края на оръжието, с тази особеност, че обикновени колани няма да паснат, иска си специфични за модела.

Вътрешности:
Приятна изненада бе да открия, че автоматът е вече със версия 3 гиърбокс, за разлика от предишната разработка на G&G, която беше с версия 3. Самият гиърбокс не съм го разглабял за да видя много ли е по-различното вътре или всички детайли ще са заменими, но достигането до него определено е много по-лесно от АК и G36 моделите. От това, което можеше да се види с просто око ще кажа, че контактната група е различна и разбира се специфична за модела, като половината се намира отвън (която отговаря за автоматичния режим на стрелба), а другата половина, която си е в гиърбокса е стандартна. Поради обновената конструкция (спрямо предишната версия на FN F2000) вече е възможен реглаж по оста на допир на пинион гиъра, без да се сваля тапата на приклада. Друга дреболия, която радва е, че контейнера за батерии е със щипки, които фиксират доста добре на място батерията, която върви в комплекта - следователно няма никакво тракане от самата батерия дори при преднамерено тресене на автомата по възможно най-зверския начин. Тъй като бях разочарован от консистенцията на автомата, реших да отворя хоъп камерата и да видя от там ли ще да е проблема. Още при сваляне на горния рисийвър, за който се крепи вътрешната цев със 2 винтчета в основата на хопъп камерата ми стана ясно от къде ще да е проблема - самата вътрешна цев. Дали защото е толкова дълга, дали поради друга причина, качеството ме разочарова силно - по вътрешността се виждаха ясно пръстените от формирането на отвора. При толкова неравна вътрешна повърхност няма как да очаквам по-добър резултат. Все пак реших да стигна докрай и отворих хопъпа - извода, до който стигнах бе, че щом сменя вътрешната цев трябва да очаквам само страхотни резултати, даже и със стандартната гумичка. Въпреки, че самата камера е от пластмаса, тя застава много плътно на цевта, като в края си има и метален пръстен. Фиксацията във външната цев посредством тези 2 болта е без капка луфт, което гарантира правилното разположение на гумичката спрямо топчето и разлитания наляво-надясно на бб-та поради тази причина не се очакват. Плътността, с която бе фиксирана гумичката в хопъпа също надмина очакванията ми и при обратния монтаж видях доста зор. С 2 думи - това е последното място, от което очаквам да има "теч". Почти цялата реплика може да бъде разглобена с комплект шестограми и една кръстата отвертка.

Експлуатация:
Изстрелях около 2000 топчета със автомата и колкото повече стрелях, толкова по-удобен ми ставаше. След като поставих евтино копие на EoTech бързомер, направо започнах да изпитвам нежни чувства към репликата... толкова добре пасна - поднасянето към очите поставя мерника веднага на прицелната линия и прихващането на мишената става с завидна лекота и удобство. Само да не беше толкова слабото представяне от към консинстенция - топчетата правят твърде голямо за моите изисквания петно на 40 метра. Силует на човек ще бъде уцелван в около 65-70% от изстрелите на това разстояние. На хронографа резултатите бяха добри - даде по-малки разлики между силата на изстрелите от повечето пушки, които съм замервал, което ме кара да се убедя повторно, че проблемът е в цевта и тя е задължително за смяна (или най-малкото за вътрешно полиране, който го може). От към скорострелност е ок - в базова комплектация 750 изстрела в минута са достатъчни, има и по-слаби автомати. Да си призная не съм играл още с нея и вероятно няма да го направя преди да отстраня още един леко дразнещ ме момент - тъй като гиърбокса се намира точно под ухото ми, то звукът от него при стрелба (който е в рамките на обичайното) е твърде близо и от това твърде дразнещ. Един задължителен шиминг и външно обезшумяване трябва да решат проблема. От към приятните моменти в експлуатацията мога да спомена добрия баланс - лесно е да се удържа и прицелва с автомата дори с една ръка. Дискът за регулиране на режимите на стрелба (същият, като в P90) е може би един от най-удачните решения в оръжейния свят изобщо, което не мога да кажа за спусъка, който е по-скоро копче, отколкото спусък. Бързо се усещат предимствата от компактността на оръжието и дори презареждането е удивително лесно и дори удобно за булпъп (с Famas и AUG така и не свикнах). Постепенно свикнах и с обемистия му дизайн, като той ми стана удобен в един момент. Може би тези изводи са прибързани, ще стане ясно само след като играя с репликата, но това ми се струва в момента. Удобна и лесна е и регулацията на хопъпа, която се намира буквално под носа ти и може да бъде светкавично променена дори по време на схватка.

Съвместимост:
Не е още известно чия точно разработка е този модел, със сигурност не е копие на ТМ, но това, че гиърбокса е версия 3 дава надежда на добра съвместимост за по-голямата част от вътрешните чаркове. Относно пълнителите - със металните пълнители за М4 на Dboys проблеми никакви, пласмасовите Hi-Cap на ICS влизат твърде плътно, както и другите пластмасови пълнители, като Hi-Cap и Low-Cap пълнителите искат удар за да си влязат хубаво на мястото - това се дължи на малко по-дългата част, в която се намира пружинката, която натиска щифтчето за удържане на топчетата на място. Тази част се опира в пластмасов издатък от тялото на автомата, но след по-грубо вкарване на пълнителя той се огъва достатъчно лесно и позволява по-нататъшната експлуатация на въпросните пълнители. Гнездото за батерии е достатъчно голямо да побере и 11.1 V LiPo.

Заключение:
Както и всички автомати и този си има своите предимства и недостатъци, като най-сериозният недостатък за мен ще си остане качеството на вътрешната цев (дано това да е просто лош късмет и да ми се е паднал някой бракуван детайл, но едва  ли), а най-сериозното предимство - удобството с което се работи с този булпъп. (И дизайна да си призная ми допада). Жалко, че за разлика от по-скъпата версия от G&G тук нямаме функционала със бързата смяна на пружината, щеше да е удобно, особено за този тип гиърбокс.

Надявам се изложената по-горе информация да ви е била полезна, питайте ако съм изпуснал нещо важно.

Поздрави!

10 
 -: ноември 03, 2017, 08:50:52 am 
MP40 CO2 ABS [KWC]

..and many, many more.

We welcome you.
:ok

Страници: [1] 2 3 ... 10